Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:25 01.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Паяците в София  
Авторzero (Нерегистриран)
Публикувано11.05.01 02:51



Големи гадове са - цялата организация имам предвид. Как да се отървем от тях? Много са нагли копелетата.



Тема Re: Паяците в Софиянови [re: zero]  
Авторmax (Нерегистриран)
Публикувано14.05.01 13:06



Ами не паркирай на забранени места и няма да ти вдигат колата...



Тема Re:нови [re: max]  
Авторzero (Нерегистриран)
Публикувано14.05.01 21:36



Вярно, как не съм се сетил!?
Трябва да те вземат на работа - ще си им много полезен.

Аз обаче питах друго.



Тема ПРИМЕРнови [re: zero]  
Авторbe (Нерегистриран)
Публикувано15.05.01 09:48



ПРЕДСТАВЕТЕ СИ, ЧЕ ПАРКИРАТЕ СОБСТВЕНАТА СИ КОЛА ДО ПАРКА "ЗАИМОВ" И ОТИВАТЕ НА РАЗХОДКА С ЖЕНАТА И ДЕТЕТО, ВРЪЩАТЕ СЕ И....................
ПЪРВАТА МИСЪЛ КОЯТО ВИ ИДВА Е, ЧЕ СА ВИ ОТКРАДНАЛИ КОЛАТА.
БЕЗ МАЙТАП ОБАЧЕ НИКОЙ МОЖЕ ДА ПОЛУЧИ ИНФАРКТ И ПОСЛЕ РАЗБИРА АКО Е ЖИВ, ЧЕ ОТ СКАПАНАТА ОБЩИНА СА МУ ВДИГНАЛИ КОЛАТА.
БЛАГОДАРЯ НА ТАЗИ ОБЩИНА, ЧЕ НЯМА ОТ КЪДЕ ДРУГАДЕ ДА СЪБИРА ПАРИ И ТРЯБВА АЗ ДА СЪМ ТОЗИ ДОРИ С ЦЕНАТА НА ЗДРАВЕТО СИ.

СЪВЕТ: ПАРКИРАЙТЕ ТАКА, ЧЕ ДА НЕ МОГАТ ДА ВИ ВДИГНАТ КОЛАТА С ПАЯК, ДОРИ АКО ТРЯБВА НА НЯКОЕ ДЪРВО.



Тема Re: Паяците в Софиянови [re: max]  
Авторпocтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано15.05.01 11:51



А ти да се сещаш някое място по центъра дето де е разрешено паркирането?!!



Тема Правото е на по-силниянови [re: be]  
Авторzero (Нерегистриран)
Публикувано18.05.01 19:54



ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА
ГЛАВА ШЕСТА
ПРИНУДИТЕЛНИ АДМИНИСТРАТИВНИ МЕРКИ
Чл. 171.

За осигуряване на безопасността на движението по пътищата могат да се прилагат следните принудителни административни мерки:

....

5. преместване на паркирано пътно превозно средство без знанието на неговия собственик или на упълномощения от него водач, когато превозното средство е:

а) паркирано правилно, но обстоятелствата налагат неговото преместване; за новото местоположение на превозното средство се уведомява районното полицейско управление, а разходите, направени във връзка с преместването на превозното средство, са за сметка на лицето или организацията, поискала преместването;

б) паркирано в нарушение на правилата за движение и създава опасност или прави невъзможно преминаването на другите участници в движението; в този случай лицата по чл. 168 уведомяват районното полицейско управление, от територията на което е преместен автомобилът, за новото местоположение на превозното средство; разходите, направени във връзка с преместването на превозното средство, са за сметка на собственика на превозното средство, което може да бъде задържано до заплащане на тези разходи, като в този случай на нарушителя се съставя акт, а таксата за отговорното пазене на преместения автомобил се начислява от момента на уведомяването на районното полицейско управление;

-------------------------------------
Както се вижда, не е достатъчно да си паркирал в нарушение, за да ти вдигнат колата. Трябва освен това да създаваш опасност или правиш невъзможно преминаването на другите участници в движението.

Както е известно, не само, че като ти вдигат колата никой не гледа дали правиш НЕВЪЗМОЖНО движението на другите, а често и дори не гледа дали си в нарушение.

Знаете ли си правата??

Защото аз ги знам.

Вашите права са НУЛА, повтарям НУЛА. Опровергайте ме, ако можете.

Това е малка машина за пари, още се нарича бизнес; осигуряване на постъпления.

Не е важно пречат ли колите или не пречат. "Ние вдигаме каквото ни е най-удобно (разбирай това, което е най-близо до паркинга, защото не искаме да се разкарваме много). Понякога обаче правим акции, ей така, когато ни хрумне. Вечер например, като наближи края на работното ни време, правим една ударна обиколка. Елате да видите колко таксита с клиенти има пред нашия паркинг. Ама те хората сами бързат да си плащат. Значи са доволни. Пък и ние сме доволни."

30 лева на освобождаване, ама ако не ви е спешно - няма проблем. Плащате си паркинга за съответното време, ще ви я държат докато не си платите.

Убедени сте, че колата ви е вдигната неоснователно? Ваш проблем. Точка.

Може да ви вдигнат колата за по-малко от минута, но ако искате да си върнете парите и/или да си компенсирате допълнителните разходи, загубеното време, нерви, усилия и т.н. ще трябва да минете през съда.

Е, малко е сложно, нали? Ама то така нарочно е измислено, за да не си правите труда. Пийте една студена вода. Да ви е сладко!

За който не се е сетил, номера за доходния бизнес е следния: прави се забрана, която очевидно не може да се спазва. След това се позволява тази забрана да се нарушава масово, така че хората да свикнат.

След това идва третия етап. При него има пълна свобода на властимащия да си прави каквото си иска. Той от една страна не може да санкционира всички, защото това е пратктически невъзможно, но от друга страна може да санкционира ВСЕКИ, когото си поиска или който не му е симпатичен. Така вие сте в ръцете му.

От друга страна пък тук идва най-сладката част - "оборота". Парички, парички - вашите парички.

Извода е следния. Стана очевидно, че:
Това, което правят, е дейност по принудително събиране на суми от хората, за които се предполага, че са в състояние да ги платят. Тя има за цел получаването на сигурни, редовни и в голям размер за много от тези хора суми. Използва се факта, че вие най-често по принуда сте в нарушение и също така с принудителен способ се събират пари от вас за формалните ви нарушения.

Стана ясно също, че: Това не е дейност, която има за цел да решава проблемите с движението или паркирането.

Защо да се лъжем?

Прав ли съм или не?

Мислете си, а аз ви пожелавам междувременно да сте все така "примерни водачи" и да слушкате.




Тема София не е правена за много колинови [re: zero]  
Автор MиГ-31 (член)
Публикувано23.05.01 15:15



Типична българска недалновидност. Е, какво да се прави?
Аз пък искам по ТРОТАРИТЕ да няма коли, да има алеи за велосипедисти. Всеки си иска нещо, но не си мислете, че колата ви прави по-важни от другите.

Si Vis Pacem, Para Bellum


Тема Re: София не е правена за много колинови [re: MиГ-31]  
Автор**** (Нерегистриран)
Публикувано25.05.01 16:00



Или пък, че с цитирането на някой закон разбирате правата на човека!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.