Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 18.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема BTK-internet  
Автор master_kn(jk) (5 v BG)
Публикувано25.04.01 01:10



Nai usranite.

be cool...
stay cool...

Its all what I am.


Тема Хехенови [re: master_kn(jk)]  
Автор Vladi (необразован)
Публикувано03.05.01 19:47



ти нали си в Щатите, кво те бърка нашто убаво БТК? ;-)

MiMoMi


Тема Re: Хехенови [re: Vladi]  
Автор Boдoнaливниk Чyчyp Дoлeн (Стражник №1)
Публикувано10.05.01 19:26



той е загрижен бе:)

___________________________
Аз само си водоналивам!


Тема Re: BTK-internetнови [re: master_kn(jk)]  
Автор JoeJoe (Razumen)
Публикувано01.07.01 12:33



Az polzwam SPECTARnet i sym mnogo dowolen. Jawno ne trjabwa da se raztchita na dyrvawni firmi, a samo na tchastni, te pone otmalko si dyrvat na renometo....



Тема A сега денови [re: master_kn(jk)]  
Автор тeлekoм (ентусиаст)
Публикувано01.08.01 22:49



За твое свЯдение СпектърНет, Орбител и Нетел(дойдоха ми от раз) разчитат на БТК за интернета си - е как става така че на тях им е добър, па на бетекато не?....
оттам нантатък май няма какво да ти говоря

- Българският Телекомуникационен Портал

Тема Re: Хехенови [re: Boдoнaливниk Чyчyp Д]  
Автор тeлekoм (ентусиаст)
Публикувано01.08.01 22:50



Аман от загрижени дето дават съвети от другия край на света - айде нема нужда....

- Българският Телекомуникационен Портал

Тема Re: A сега денови [re: тeлekoм]  
Автор Hиkи Гopчилoв (фен)
Публикувано02.08.01 16:06



Телекоме, вземи един учебник по маркетинг, за да видиш разликата между същински и разширен продукт...

Хората не купуват пренос на IP пакети, а нещо съвсем друго.



Поздрави,
Ники


Тема Re: A сега денови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор тeлekoм (ентусиаст)
Публикувано02.08.01 17:59



Aбе Ники ако интернете ви беше калпав, какво щеше да направиш ти с твоя маркетинг - хората щяха да ви пробват веднъж и толкова - и после не само прилепи и мишки, ами и цялото животинско царство да беше пуснал в употреба, се щеше да е тая - просто щяхме да се кефим на орбителките и на висилките и толкова... Рекламата и маркетинга много трудно ще успеят да продадат нещо което е калпаво, нали така? И когато в комбинирания сандвич салама развален, на кой му пука че питката е мека?
Ти доволен ли си от интернета на БТК?

- Българският Телекомуникационен Портал

Тема Re: A сега денови [re: тeлekoм]  
Автор Hиkи Гopчилoв (фен)
Публикувано02.08.01 18:18



Излишно теоритизираме.

Маркетингът е решил, че моменто качеството на преноса на БТК отговаря на поставените критерии. Маркетингът е решил, че услугата на Орбител ще има нечовешка поддръжкa (разбирай: проблемът на клиента е проблем номер 1. Октрий проблема, преди клиента да го е усетил. Реши го в срок. Плати неустойки. И т.н.). Маркетингът е решил, да направи услугата такава, че клиента да не разбира, за негативните последици от това БТК да има пръст в осигуряването на услугата. И това е комплексния продукт, който купува клиента. Не пренос от негов рутер, до destination рутер.

Преноса на IP пакети на БТК (или по-скоро този на France Telecom) е добър. Подготовката на БТК за реакция при проблем е далеч, от това, което трябва да бъде (да напомням ли един съботен очерк от преди половин година, когато нашия Технически директор тръгна да ви събира сисадмините от домовете и да Ви търси spare руер Cisco 7xxxx?!?) . Нещо 7х24 NOC?! Това вашите админи да разбират от нашите админи, че връзката Ви се е скапала как ти се струва? Мога да дам пример от вчера...

Зради това корпоративния клиент ще избере Орбител, а Интернет-доставчикът (за който разширения продукт, почти се покрива със същинския) може да избере и БТК.

Все едно. Възползвай се от предложението ми, за да разбереш раликата между "пренос на IP пакети" и "корпоративен достъп до Интернет", тъй като живееш с грешното убеждение, че са едно и също нещо.

Поздрави,
Ники

П.П. Да приравняваш маркетинга и рекламата (която всъщност е една малка частица от маркетнга) е все едно да наречеш някой Технически директор Системен администратор.

Редактирано от Hиkи Гopчилoв на 02.08.01 18:32.



Тема Re: A сега денови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор тeлekoм (ентусиаст)
Публикувано03.08.01 21:53



Не, напротив - както видаш аз ти говоря много конкретно - казаното за хамбургера е просто една метафора

Като прочетох горната тема и се сетих за една случка с "нечовешката" ви поддръжка - за съжаление тя си е чисто човешка с всички производни от това. Ставаш въпрос също за една от орбител на екс карти - не можех да си активирам картата - съответно се обадих на съпорта, като там две патки ме размотавах една на друга 15 минути за да ми кажат накрая, като 5 минути и отне на едната да въведе оня номер в компютъра, после още толкова се чуди какво да прави и се чуваше, че питаше някого "ами сега?" и се обясняваха с някакъв друг клиент, накрая след четвърт час ми каза - ами картата ви не е активирана?! при положение че аз започнах с това! после я питах г-цата, що трябваше да вися толкова дълго на телефона, не можеше ли просто да каже на човека дето се занимава с това просто да я активира и тя ми изцепи - ами всичко трябва да се провери. ще ви активираме картата до утре. довиждане. тряс телефона. Оттогава ми се поразвали малко менението за добрата поддръжка на Орбител

Да, анистина в работата на Инфотел има някой слабости, но няма фирма (Орбител също) в която да не са се случвали издънки, а и освен тази, други толкова значителни проблрми не е имало все пак. А да - какво за вчера???

Що се отнася до това дали крайният клиент ще избере Орбител, а не Инфотел, за това си имам конкретни виновници - едни идиоти, в чиито глави трудно влиза каквато и да е мисъл, и докато БТК не се осовободи от тия некадърници нещата няма да потръгнат - а специално за интернета, като най-динамичната част още на 1.1.3 ще има страхотен срив. Обаче колкото и да им го обясняваш тоа на някой "ръководители" те не възприемат

Знам разликата между преноса на ип пакети и корпоративните клиенти - но все пак не забравяй че именно БТК има най-много корпоративни клиенти

Не приравнямвам марктинга и рекламата - но за съжалени за много хора няма разлика между двете, а и твърде често маркетинга се ограничава само до тъпи рекламни послания...

- Българският Телекомуникационен Портал


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.