Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:57 19.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Samsung  
Автор dnaunseq (ентусиаст)
Публикувано26.08.13 00:54



По принцип (явно предимно резултат на реклами) бях с добро мнение за тази марка. Обаче сега го пробвам и не ме грабна. 100 пъти предпочитам старата си пушка Nokia. Ето някои неща, за които се сещам на Samsung-а:

- Много бави, докато го плъзгам и не знам какво още.
- Групира ми последните 4 цифри на номера на четворки, това е голяма глупост, защото аз не съм ги запомнил така.
- Включва се отстрани, а всички знаят, че бутона за включване е отгоре.
- Тежък е, това телефон ли е или тухла четворка.
- Опитвам да копирам от сим карта номера в паметта, е няма такова животно, да си стоят на сим картата?
- Без да искам натискам нещо и иска да ми се отвори някакво интернет приложение, при което бави 2 часа, пък аз дори не съм му настроил интернет.
- Трябва да внимавам на дисплея да не се натисне нещо, което не трябва.
- Опитвам да набирам нещо по плъзгащата се клавиатура, ами те са като бълхи - това за мен не е robust решение.
- На нормален телефон като почнеш да натискаш бутоните започваш да въвеждаш номер. Тука първо трябва да натиснеш някакво малко такова и оттам отиваш към набиране, че еди какво си.
- От указателя за да избера номер трябва да го плъзгам надясно, а за да изпратя смс - наляво. Е представете си, че съм в колата, как ще стане този трик.
- Ако имам повечко номера в указателя, за да стигна до средата трябва да превъртам 10-на пъти с пръст. Да пиша в search-а изобщо не се опитвам, щото първо ще чакам да ми се отвори клавиатурата, а и то откъде се натискаше да се отвори, после ще излезнат бутоните като бълхи и там още да ги пиша с някакъв delay. Пък то първо трябваше и да натисна в полето на search-a. Е, моят пръст да не е реактивен. В нормален телефон щом си в указателя и с първата натисната буква вече търсиш. С такива изгъзици може да се занимават само жени или деца.
- Емблемата им, с някаква галактика, обаче една сплескана такава, ми идва много чужда.
- Телефонът по принцип изглежда добре, но няма същата степен на "personality".
- Дисплеят "блести" от ярки цветове, което ще служи за украса на мацките. Да им го направят "диаманДен" и ще е още по-добре.



ПП: Купувах на майка ми един телефон и май трябваше Нокия, ама карай.



Тема Re: Samsungнови [re: dnaunseq]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано26.08.13 01:36



Полезно инфо. Надявам се и други да споделят!

Редактирано от Well на 26.08.13 01:36.



Тема Re: Samsungнови [re: dnaunseq]  
Автор psy__ ()
Публикувано26.08.13 10:09



По-олигофренско изказване за смартфон, бе бях чувал.

Смяхме се дружно в офиса ;)



Тема Re: Samsungнови [re: dnaunseq]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано26.08.13 12:28



Ти въобще наясно ли си ква е разликата между смартфон и нокия 3310?!?





Тема Re: Samsungнови [re: dnaunseq]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано26.08.13 14:26



Поредния/та дето има смартфон за гъзария... честито на печелившите


Като си получиш сметката за интернета те очаквам в другата тема да ревеш и ти...

Welcome to the real world!



Тема Re: Samsungнови [re: dnaunseq]  
Автор Иckъp (Тежко е!)
Публикувано26.08.13 14:29



Ти си някакво недоразумение!!!
Не мога да повярвам, че има написани толкова глупости на едно място.
Случайно да си пропуснал да си пиеш хапчетата?



Тема Re: Samsungнови [re: psy__]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано27.08.13 08:34



Личните нападки броят ли се за мнение по темата или просто сте банда заядливци ?



Тема Re: Samsungнови [re: Well]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано27.08.13 11:36



Не са лични нападки - просто пусналия темата генерално не е наясно за това, което засяга, и доводите му са като изсмукани от неговите собствени пръсти... което е смешно. И аз не съм голям фен на самсунг, но не поради "причините", изброени от автора на темата. Тва е като да си купиш самолет и да плюеш, щото вратата не се отключва с ключ като на кола, и двигателите не се палят със същия ключ, с който се отключва вратата





Тема Re: Samsungнови [re: Well]  
Автор Иckъp (Тежко е!)
Публикувано27.08.13 11:43



Не мога да повярвам на очите си?!?!
Не стига че сте глупави и неинформирани ами и влизате в спор...
Дано живота ме среща с по-малко индивиди като вас!
Лесно ви е на вас, че сте прости...



Тема Re: Samsungнови [re: Well]  
Автор psy__ ()
Публикувано01.09.13 21:02



Не може да има идиот, който да напише това и то да не ебавка с тук четящите, така че предното ми мнение не е нападка, а по-скоро оценка на творбата :).



Тема Re: Samsungнови [re: psy__]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано01.09.13 23:06



Че защо да се ебава ? Ако е конкурент на Самсунг разбирам, но тогава трябваше някой от вас да напише - това и това не е вярно. Нищо такова обаче, просто наплюхте и човека и мен даже. Малоумно поведение, което нищо не доказва освен инфантилност. Или най-малкото сте защитници на марката по някаква причина. Но пак не ми се връзва с нивото на което сте. Макар че в България вече друго освен маймуни не остана, та какво чудно има.

Редактирано от Well на 01.09.13 23:07.



Тема Re: Samsungнови [re: Well]  
Автор Иckъp (Тежко е!)
Публикувано02.09.13 09:18



Не видях някой да се заяжда с вас.Просто хората направиха заключение, че иди@ота отворил темата не е наясно с новите технологии, а подкрепящия го полуиди@от е заблудена овчица.
Хора вземащи отношение по въпроси за които си нямат хал хабер са дразнещи и не само изглеждат тъпо!



Тема Re: Samsungнови [re: Well]  
Автор psy__ ()
Публикувано02.09.13 21:03



Човек, ти нямаш чувство за хумор, след като приемаш написаното на сериозно :)



Тема Re: Samsungнови [re: Blake]  
Автор dnaunseq (ентусиаст)
Публикувано05.09.13 22:58



Човече, ползвал съм достатъчно качествени стоки и знам за какво говоря. Затова хайде не на мене тези. Самсунг се нарежда при Кия, Хуйндай и другите корейски произведения - от същото ниво е. За съжаление още не могат да бъдат "топ", макар че ги нахвалиха.





Тема Re: Samsungнови [re: Blake]  
Автор dnaunseq (ентусиаст)
Публикувано05.09.13 23:17



Blake, ако смартфоните бяха толкова успешни, защо вадят друго устройство - таблет. Иначе аз си оставих фотоапарата и ползвам само този на телефона, така че в момента лично не виждам нужда от отделно устройство фотоапарат, както и от отделен gps. Обаче с извинение, със самсунгския "смарт"-фон и интернета ще е толкова приятен, че по-добре да си взема таблет? За мен решението е ясно - да си карам с "кучето" нокия, на която съм инсталирал картите за gps-a и евентуално да добавя един таблет. Ако си сменям телефона, то ходи търси пак карти, че как се инсталират и други фъшкий. А пък за мобилния ми интернет не се притеснявай, имам си отделен план за него и мога да го ползвам както на лаптопа, така и от телефона.



Тема Re: Samsungнови [re: dnaunseq]  
Автор psy__ ()
Публикувано06.09.13 00:21



Доводът, че тъй като смартфоните са неуспешни и за това вадят таблет е безумен сам по себе си.

Има търсене за таблети вадят таблети, има търсене за телефони вадят телефони, толкова е просто. Като има търсене има и предлагане. Това, че ги има и двата продукта не означава, че единия от тях е неуспешен.

Относно това дали самсунг са номер 1 или не, пазара говори. След като са най-големия производител и доставчик на смартфони в света в момента, следователно не са толкова бездарни колкото си мислиш.



Тема Re: Samsungнови [re: psy__]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано06.09.13 20:49



Те и китайските климатици размазват пазара по света, но от това не стават най-качествени.



Тема Re: Samsungнови [re: Well]  
Автор psy__ ()
Публикувано07.09.13 22:07



Само дето има разлика с телефоните на Самсунг.

Китайските климатици, ако под това имаш в предвид ниския ценови клас, са ниския ценови клас и хората още като си ги купуват очакват да не са перфектни, защото колкото и да си вярващ, всеки вътрешно си знае, че няма качество с ниска цена.

В същото време хитовите телефони на Самсунг, не са в ниския ценови сегмент, така че, след като хората са избрали да си дадат парите на тях, следователно харесват това което правят и това ги прави номер 1 за момента.



Тема Re: Samsungнови [re: dnaunseq]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано10.09.13 09:32



Това с таблетите смятах да го подмина направо, ама айде...
Това, че на тебе ти е удобно да си носиш нещо с размерите на книга в джоба, си е твой проблем. Аз лично предпочитам да нося само един телефон. Таблет си имам за в къщи. Имам си и лаптоп (нося го, когато ми трябва) и фотоапарат (ползвам го рядко). Смартфона горе-долу покрива всички тези устройства, ако НЕ става дума за някаква сериозна работа. Да не говорим, че е 1:1 с таблета, без частта за говорене. Както ти писаха и другите - за всеки влак си има пътници, това че се припокриват функционалностите на отделните устройства - нищо не значи.



Тема Re: Samsungнови [re: Blake]  
Автор dnaunseq (ентусиаст)
Публикувано10.09.13 13:30



Таблета е идеален за показване на снимки и изобщо за едновременно ползване от няколко хора, докато с телефона всеки се усамотява. Като седнеш вечерта на някое заведение, може да си разглеждаш "като бял човек" интернета на таблета, а на телефона нищо не правиш. Отваряш си "Файненшъл таймс" на телефончето ли, а? То един pdf не можеш да видиш като хората, един договор не можеш да покажеш, един закон да прочетеш и даже един форум не можеш да поразгледаш.

Телефона ти е като бележник за задачите и като кратък справочник, но няма фактора споделяне и нормална работа. Но за друго си прав - ако фейсбука и игрите му вървят на телефона, повечето хора ще са доволни.



Тема Re: Samsungнови [re: dnaunseq]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано10.09.13 17:01



Зависи от телефона - ако на твоя не можеш да отвориш нищо, на моя мога. Специално съм си избирал телефон по големина на екрана и резолюция, процесор и памет. И не, не струва 1000 лева, даже и 500 не струва, но ми върши екстра работа - редовно си чета сайтове, форуми, фейсбук, PDF, офис-работи (предимно ел. таблици), играя игрички, слушам музика и прочее - всичко което ми трябва. А колкото до таблета - освен че е с по-големи екран и батерия - няма никакво друго предимство. Можело да се гледа от повече хора - дрън-дрън... А, и 7" ми таблет е с по-малка резолюция от 4" ми телефон





Тема Re: Samsungнови [re: Blake]  
Автор dnaunseq (ентусиаст)
Публикувано10.09.13 18:21



Като изключиш, че взирането в микроскопичния екран е вредно за здравето на очите. Абе, каквото съм посъветвал е обмислено.



Тема Re: Samsungнови [re: dnaunseq]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано11.09.13 11:54



Наясно съм с проблемите с взирането... все пак основната работа си я върша на 15 инчов и по-големи екрани, но става въпрос, че при нужда и желание, бих могъл да си я свърша на телефона... Все пак не си мъкна лаптопа навсякъде и повсяко време...



Тема Re: Samsungнови [re: Blake]  
Автор dnaunseq (ентусиаст)
Публикувано11.09.13 13:36



Човече, хайде кажи какво си препоръчал. Като си наясно, защо не си го казал. Писна ми всеки да се прави на умник и "експерт". Ебаси и деблищината, дето се шири.



Тема Re: Samsungнови [re: dnaunseq]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано13.09.13 21:10



Нищо не съм препоръчвал. За тези, на които не им е ясно за какво се ползва смартфон от произволна марка, по-добре да не си купуват такъв, еле пък и да дават мнения за конкретна марка, при положение че използват НЕПРАВИЛНО даден продукт от нея... Така по-ясен ли съм?!?



Тема Re: Samsungнови [re: dnaunseq]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано18.09.13 17:30



Явно говориш за неща от които отбираш като осмоного от парфюмерия.
Кия и Хюндай специално се славят с много добро качество (за класа си - отзивите у нас са, че бият тотално средния клас немски марки по качество) ... Самсунг и те така.
А премиум какво е - качество, реклама или мода (Ай Нещо си)?

Welcome to the real world!




Тема Re: Samsungнови [re: Mopфиyc]  
Автор dnaunseq (ентусиаст)
Публикувано22.09.13 13:00



Без много коментари и да се концентрираме над фактите. Наскоро майка ми се върна от отпуска и е нащракала снимки извън фокус. По-конкретно почти всички снимки в помещение са без фокус. Преди това сме ползвали 3 различни Нокии и снимките ставаха добри "от раз".



Тема Re: Samsungнови [re: dnaunseq]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано22.09.13 22:53



Изключително много зависи дали камерата на телефона има автофокус, или не. Ако няма - резултата си го видял. Така и не разбрах обаче какъв модел точно е тоя злополучен самсунг дето го плюеш?
Иначе моите 2 телефона - единия е без автофокус, и 90% от снимките НЕ стават, въпреки, че камерата е 2-3 мегапиксела. Другия има автофокус, и над 99% от снимките са ОК. И двата са от една марка, като единия е от ниския клас, а другия - от горния край на средния.



Тема Re: Samsungнови [re: Blake]  
Автор dnaunseq (ентусиаст)
Публикувано23.09.13 18:37



Е какъв, от средния клас, Galaxy S Duos (което ми напомня, че предимството на Samsung е, че другите марки нямат толкова oпции от модели, когато става въпрос за две карти).



Тема Re: Samsungнови [re: dnaunseq]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано24.09.13 14:53



Нямал съм досег с точно този модел, но все пак да отбележа, че качеството на една снимка зависи от много параметри, включително неща като времето, светлината, и доколко на снимащия му треперят ръцете...



Тема Re: Samsungнови [re: dnaunseq]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано03.10.13 22:08



...чакай сега да ти кажа. Това, че не може да видиш нещо като хората не е въпрос на устройство а на софтуер :) Ако искаш да четеш ясно и контрастно PDF, DOC, TXT и там каквото се сетиш като електронно четиво си качи софтуер за ел. книга и ще видиш разликата от това да го гледаш с Поларис-офиса (аз съм качил някакъв безплатен Cool reader) ... Телефона за мен е перфектния вариант да си следя продажбите от онлайн магазините (като Ebay, Продавалник и т.н.) Да си следя пощите и да мога да отговарям директно на заинтересованите клиенти на Скаип, Вайбър,Феис, Мейл или просто на телефон. Като бележник за задачите също се справя, както и като органайзер на времето ми. Единствения му кусур е че не държи батерията толкова, колкото искам... но това го преживявам някак си...



П.с. И за нет-а не си прав... повечето новинарски сайтове имат мобилни версии и много приятно се чете там...

....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Samsungнови [re: Apxaнгeл]  
Автор dnaunseq (ентусиаст)
Публикувано04.10.13 17:09



Мерси, имаш полезни идеи. Аз си ползвам телефона за нет и се зверя, а той е от старо поколение, но вече и доста съм привързан сантиментално. Цялата работа горе-долу ми я върши - радио, снимки, музика, интернет. Само не знам ако има по-съвършени оргънайзери може да са от полза, но едва ли чак толкова. За четец се каня да взимам, но в крайна сметка още чета на компютъра или го пускам да ми прочита текстовете на глас.



Тема Re: Samsungнови [re: dnaunseq]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано04.10.13 21:20



... Да виж софтуерчетата... стават все по-добри разработчиците . Коол риидъра е страхотен, дава фон за лесно четене и цепи текста на страници та да не го увеличаваш и да мърдаш на ляво и дясно... Успех...
За мен тези телефони от ново околение ми облекчиха доста живота и скъсиха доста процедурите. Сега нараво си нося офиса в малкия джоб.... Компа го ползвам вече само като глезотия да седна с чаша кафе и да пиша като хората ако става въпрос за документ..... Пък и мобилния "Heroes of Might and Magic" не мо допада толкова колкото нормалния...



....Не чета между редовете и затова пиша директно...

Тема Re: Samsungнови [re: Apxaнгeл]  
Автор dnaunseq (ентусиаст)
Публикувано26.10.13 23:28



Зарядното е с показани кабели след 2 месеца ползване. Някаква GPS навигация на GARMIN не ми тръгна, макар че уж трябваше да върви (кракната, не съм се занимавал много - 1 вечер и после нямах възможност). В същото време на моята Нокия качих карта на Гърция и навигирах успешно (но е сравнително стара).



Тема Re: Samsungнови [re: dnaunseq]  
Автор psy__ ()
Публикувано27.10.13 18:21



Пич, продължаваш да водиш безумен спор.

Аз пък съм виждал Nokia зарядно с извадени кабели след първият месец. Това какво доказва ? Колко е скапана нокиата или че тоя, който е ползвал зарядното се е спънал поне веднъж в него ?

А относно кракнатия Гармин, не мисля, че е нужно да се коментира, вярвам и сам си стигнал до извода, че има вероятност да е заради кракването, а не защото го качваш на самсунг устройство.



Тема Re: Samsungнови [re: psy__]  
Автор dnaunseq (ентусиаст)
Публикувано27.10.13 18:49



Най-издръжливи са Motorola, но това е друга тема. А мен какво ме грее кое било кракнато и кое не, след като не ми върши работа? Между другото негатив на Nokia-та е, че след няколко години трябваше да чистя всички запаметени wi-fi точки, защото свързването беше станало много бавно. После се оправи. Но това го правят за да си купиш нов модел, тарикати малко. Веднъж като го полях с вода трябваше да се подменя и клавиатурата. Motorola-та не е правила такива проблеми и бачка най-здраво.



Тема Re: Samsungнови [re: dnaunseq]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано28.10.13 09:46



Спри се, че вече даже не си и смешен... баси доводите дето вадиш, честно!



Тема Re: Samsungнови [re: Blake]  
Автор dnaunseq (ентусиаст)
Публикувано29.10.13 09:58



Сега, понеже тук съм отседнал, после ще ти дам пример за това откъде са тръгнали. Мега-грозното дистанционно на първите телевизори Samsung.





Тема Re: Samsungнови [re: dnaunseq]  
Автор dnaunseq (ентусиаст)
Публикувано29.10.13 20:21








Това е като мутро-барокa на дистанционните.



Тема Re: Samsungнови [re: dnaunseq]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано31.10.13 10:32



За сведение на посрещачите, имам телевизор Самсунг с такова дистанционно, купил съм го 1997 година и все още работи без грешка. Ходил е в сервиз само веднъж (преди 3 години), заради някаква дребна повреда в захранването.



Тема Re: Samsungнови [re: Blake]  
Автор dnaunseq (ентусиаст)
Публикувано31.10.13 10:50



Не е ли много тежичък такъв телевизор за 1997 г.? За сведение, ползвал съм телевизор Funai от 1991 г. и всеки ден бих го предпочел пред такъв дивак Samsung.





Тема Re: Samsungнови [re: dnaunseq]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано01.11.13 11:27



Ти нещо как си със здравето?
Какво общо има теглото и как реши, че е тежък?!?
Ето това е телевизора - нормално голям и даже лек като за 20" телевизор...
Кое не му харесваш - не знам...





Тема Re: Samsungнови [re: Blake]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано02.11.13 19:19



Добре, въпрос на вкус е. Както и да го въртя, не мога да отрека факта, че са се утвърдили като марка. Но при равни други условия, явно съм любител на нещо японско и изпипано. Иначе ако ще човъркам нещо сам, пробвам всякакви компоненти, но пак гледам да ги преценя по съотношението цена/качество.



Тема Re: Samsungнови [re: dnaunseq]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано04.11.13 11:14



За съжаление "японско и изпипано" и "при равни други условия" са несъвместими изрази... японското изпипано обикновено е с 50-100% по-скъпо...
Иначе не ме разбирай погрешно - и аз не съм голям фен на Самсунг, но са си марка... а доводите, които ми даваш тука, са леко смешни и нямото нищо общо с качеството на продуктите им, а са някакви твои чисто субективни виждания...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.