Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:44 21.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема esky.bg полети самолетни мошеници измамници scamнови  
Автор hamilton2 (непознат )
Публикувано17.02.12 16:39





Винимавайте esky.bg са мошеници. Исках да си купя билет Лондон-Сидни. Намирам се в София и исках да си го купя от тях. Избрах си деня, еднопосочен билет в сайта им. Проблема е че различните компании имат различни изисквания за багажа. British Airways разрешават 2 куфара (един голям чекиран и един малък на борда, всеки до 23кг.) а Quantas разрешават само 1 (чекиран 23 кг.)
Реших да летя с British Airways поне Лондон-Сидни

До Лондон лесно ще купя билет, може и да е общ (комбиниран София-Лондон-Сидни), а може и да е отделен билет, просто защото Лондон-Сидни мога да го купя на по-предния ден, цената е същата каквато и след 1 месец. А София-Лондон за 100-150 евро на British Airways лесно се намира за утре.

Сещате се какво става като кацна в Лондон с 2 куфара и мислейки си за British Airways, и ми кажат че единия куфар не мога да го взема защото билета е на Quantas. Какво да правя втория куфар? да го изхвърля в кофата или да излеза по улиците на Лондон да си продам вещите от куфара като амбулантните търговци? Имам 6 часа за прекачването в Лондон все ще го продам 2-рия куфар :D

Затова тръгвам да си купувам в техния сайт на British Airways билет Лондон-Сидни директен полет. Избирам си ден. и ми дава да си купя за полет на British Airways който всъщност НЕ СЪЩЕСТВУВА в сайта на компанията, или поне съществува но е в друг ден!!!! Звъня по телефона и обеснявам че купувам нещо което самия British Airways не продава в този ден. Вижте какво ми отговориха:

- Ами той всъщност не е на British Airways а е на Quantas

- А защо тогава ми показва British Airways?!? Вие ми продавате нещо което не съществува. Пише едно а реално е друго. Добре че реших да проверя

- Ами то пише British Airways ама цъкнахте ли бутона избери? Видяхте ли какво се отваря?

- (цъкам аз бутона "избери" да тръгна да го купя) А?!? Показа детайли за полета и показва пак че е на British Airways ами даже ми показва че е двупосочен! А аз избрах еднопосочен! Добре де, няма значение че е двупосочен, но ПАК ПИШЕ че е на British Airways и отиване и връщане

- еми то пише на British Airways ама е на Quantas...

- Е добре де, аз все пак като чета пише че купувам на British Airways..., това си е чиста измама. Не сме на пазара да продавате домати да виждам едно а да ми давате друго! Плащам 1900 ЕВРО за 2 билета (мен и жена ми). British Airways позволяват 2 куфара Quantas 1. И като кацна в Лондон и се окаже че е на на Quantas какво да правиме втория куфар? Това са електрони билети а не хартиени, че да видя че е на Quantas. Нямам нищо като билет. Показвам си паспорта само и си летя без да се усетя стигам в Лондон и там изненада.....
Ако е на Qantas а вие ми продавате и пише British Airways и като си купя билета на кой важат условията?

-Ми на Qantas, а не на British Airways,
вие искате ли да купувате билети или ще се заяждате?

-искам да купя на British Airways, но как да знам това което купя какво е реално?

-ами ето казваме Ви какво е релно нали се обадихте и ви казахме

-Е, аз още не съм избрал точен ден и гледам в сайта ви за различните дни какви са цените защото варират според деня, как да знам това което ми пише на British Airways дали наистина е на British Airways? Трябва за ВСЯКО да се обаждам по телефона да Ви питам това реално ли е или не?

-освен по телефон може и по e-mail да питате

-А не искате ли и лично на крака да идвам да ви питам за всеки един полет? Аз сега като си купя билет от сайта ви на British Airways и ми дръпнете парите, а ми резервирате на Quantas после парите не мога да си ги върна. Това е измама

-няма да ви вземем парите, тя резервацията е безплатна

-КОЕ е безплатно?!? Как така безплатно? Как така няма да ми вземете парите предварително????

-ами вие като резервирате до 24 часа безплатно ви пазим резервацията, не ни давате парите веднага. Но най-късно след 24 часа ще ви дръпнем парите за билета защото компаниите го искат и ще ни глобят ако не платиме.

-ааа значи не ми зимате парите веднага, а само до 24 часа, така че да бъда спокоен че няма да ме измамите. Да съм спокоен че в рамките на тези 24 часа ако разбера че билета ми не е на British Airways ще успея да спра превода на парите в банката ми. Ами ако не разбера.... :D


Аз обаче съм убеден че мошениците от esky.bg леекичко ще се позабавят да ми кажат какво съм купил и до 24 часа като ми дръпнат парите от картата ще ми кажат че билета не е на British Airways. Но билета вече ще е купен и те ще кажат аааа не можем да ви върнем парите ние сме посредници само, авиокомпанията вече ги е получила, esky.bg си е зела комисионата. И то си пише че на самолетни билети пари не се връщат. Предполага се че Вие е трябвало да ни питате по телефона или e-mail до 24 часа какво точно сте си купил в сайта, няма значение че пише British Airways
Още по готина ще е изненадата ако го разбера чак в Лондон :D
Разбира се това предположение е само плод на въображение и от случката по-горе едва ли има място за притеснение с толкова коректни хора от esky.bg

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от hamilton2 на 17.02.12 21:46.</EM></FONT></P>

Редактирано от hamilton2 на 17.02.12 21:47.



Тема Re: esky.bg полети самолетни мошеници измамници scamнови [re: hamilton2]  
Автор CyberSAS (no.One.kNows)
Публикувано06.03.12 13:04



Ами не виждам особен проблем лично.

Самото изложение към края - та Вие господине, просто предполагате - съм убеден, ще ми дръпнат...

Вие билет купихте ли? Измамиха ли ви? Или само си чешем езиците тука?

- За теб ли е?

Тема Re: esky.bg полети самолетни мошеници измамници scamнови [re: hamilton2]  
Автор Zerinoff (непознат )
Публикувано06.03.12 13:38



След дълбок прочит неможах да разбера защо е тази пара, като си имал съмнения позвънил си отговорили са ти, а дали е щяло евентуално да бъдеш ощетен не е причина да набеждаваш някои, защото може и да не бъдеш..... Като отидеш да си купиш хляб от магазина мислиш ли че ще ти дадат гаранция че вътре под коричката наистина има само брашно. За съжаление не и когато откриеш нещо различно правиш оплакване ако не те вземат под внимание си има комисии разни. Аз съм ползвал услугите на еску и не съм имал проблеми с тях, получавал съм това, за което съм плащал, ако съм имал въпроси за нещо което ми изглежда странно или по евтино има си телефони и се консултирам допълнително :)



Тема Re: esky.bg полети самолетни мошеници измамници scamнови [re: hamilton2]  
Автор Benchy (непознат )
Публикувано07.03.12 10:38



Използвал съм услугите на агенцията многократно и никога не съм имал проблеми с тях. Обслужването винаги е било на много добро ниво! Учудва ме , че използвате определения като "мошенници", "измамници" без дори да сте закупили билет! Разказът Ви за мен е плод единствено на вашите фантазии и предположения - щяха да направят това, щяха да направят онова - звучи несериозно!

Аз лично съм летял много пъти до Париж с билет на България Еър, но реално полетът е бил извършван от AirFrance

. Случвало се е и обратното и в това няма нищо измамно - предполагам договорки между авиокомпании!

Летял съм до дестинации с няколко прекачвания, комбинирал съм даже и нискотарифни с редовни авиокомпании, но винаги съм получавал необходимата информация - билети, фактури, застраховки, условия за багаж и т.н.

Случвало се е да има промени в разписанията на полетите, но винаги от Esky са ме уведомявали и предлагали алтернативи.

Не мисля, че читателите биха намерили нещо полезно във вашия "преразказ с елементи на разсъждения", защото отразява единствено неслучили се събития!



Тема Re: esky.bg полети самолетни мошеници измамници scamнови [re: hamilton2]  
Автор Koтeигpaчka (Всичкотрошачка)
Публикувано08.03.12 18:14



Ти за какво си се обадил на тези телефони - да се заядаш или да искаш информация? Защото от 2рата ти реплика нататък всичко е пълно заяждане. Отговорили са ти, че не са на Бритиш Еъруейс. Няма да взимаш 2 куфара и готово.
Да му се не знае, заради такива като тебе трябва да има комисия за защита ОТ потребители!
Между другото, не знам някоя компания да допуска да качиш ръчен багаж от 23 кг и ми е много интересно къде точно смяташ да тикнеш този 23-килограмов нечекиран куфар-"ръчен багаж" на борда.

***
Нали знаеш котка като си хване нещо, как го рита със задните крака? Това ритане е коте-играчка.

Редактирано от Koтeигpaчka на 08.03.12 18:16.



Тема Re: esky.bg полети самолетни мошеници измамници scamнови [re: Benchy]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано09.03.12 07:59



Ха ха, Zerinoff и Benchy са създадени на 6 и 7 март и имат само по едно мнение - тук !

Грозна картинка.



Мога да кажа, че от български номера ми е писнало - цялата държава се върти от смотаняци, дето ги мързи да работят като хората. Толкова ли е трудно да си изчистите бъговете в софтуера, или трябва да платите на поддръжката на страницата да ви актуализира данните, ама е криза, спестявате средства.

Научил съм се дори и прашинка съмнение предизвикат ли у мен някои такива "несъвършенства" още от етикета, да бягам надалеч от продукта. У нас всички мислят потребителите за овце. И сигурно с основание, щом не се доказва обратното.

Е, Esky може и да не са мошеници, но са мърлячи и лъжци, защото вместо да се извинят за допуснатата неточност, идват тук, създават две мъртви души и лобират за себе си, все едно хората са тъпи овце.

Има една приказка - човек каквото сам си направи, никой не може да му го направи. Сега следва да поискате от някой модератор да изтрие темата срещу заплащане :)))
Я, каква хубава идея ви дадох ! :)



Тема Re: esky.bg полети самолетни мошеници измамници scam [re: Koтeигpaчka]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано09.03.12 14:19



Я се върни и прочети поста му пак.



Малко е тъпо да мислиш, че летиш с Бритиш Еъруейз, които позволяват два куфара, а при прекачването да се окаже, че ще летиш с некви други, които позволяват един чекиран куфар. Какво ще правиш ако си тръгнал с два куфара? Освен това той е бил със жена си, значи и нейният втори куфар улита. Сеш ли се? Или не?



Тема Re: esky.bg полети самолетни мошеници измамници scamнови [re: ARlZE]  
Автор Koтeигpaчka (Всичкотрошачка)
Публикувано09.03.12 23:48



Чакай, чакай, аз тези неща ги видях и бих приела възмущението, НО:
1. Този човек е звъннал и е вдигнал скандал, без да се е случило абсолютно нищо. Досега оплаквания от реален гаф с багажите няма, което на мен поне ми говори, че такива не са се случвали и се лети по правилата на БЕ. Редно ли е да се вдига скандал тип нероден Петко при това положение?
2. Представи си, че всеки пътник си качи куфар 23 кг на борда, нечекиран - как става този номер? Знам за ръчен багаж с размерите на спортен сак, но нечекиран куфар с тегло на малко дете на борда чувам сефте. Да не споменавам, че куфар да тежи 23 кг, трябва да е от по-големите размери, освен ако не си сложил камъни в него.

***
Нали знаеш котка като си хване нещо, как го рита със задните крака? Това ритане е коте-играчка.


Тема Re: esky.bg полети самолетни мошеници измамници scam [re: hamilton2]  
Автор devaluator ()
Публикувано10.03.12 01:33



Ами да, всъщност има някои тънкости при изпълнението на даден полет от друга авиокомпания, различна от обявената ("codesharing"). Но аз му се чудя на човека защо не купува директно от ВА? Така е най-сигурно. А ако поради някаква причина това не може да стане, бих му препоръчал

- при тях информацията е точна и ясна, а и цените им са добри, лично аз не съм виждал агенция с по-ниски цени от техните.
П.С. Ръчен багаж с тегло 23 килограма е изключено да приемат на борда, особено пък като официално обявено тегло. Човекът се е объркал нещо, обикновено разрешават 7-10 килограма. Самите "долапи" за ръчен багаж над седалките са с товароносимост около 45 килограма - в един "долап" влизат три чанти, понякога и повече.

Редактирано от devaluator на 10.03.12 01:37.



Тема Re: esky.bg полети самолетни мошеници измамници scam [re: ARlZE]  
Автор CyberSAS (no.One.kNows)
Публикувано12.03.12 14:26



Абе ти верно - четеш ли изобщо?! "Човеко" разсъждава по принцип - не е ползвал услугите им.

Разбирам да се е "опраил" - а то - волни разсъждения. Те това сме българите рази'иш ли

- За теб ли е?


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.