Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:39 27.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: esky.bg полети самолетни мошеници измамници scamнови [re: Well]  
Автор CyberSAS (no.One.kNows)
Публикувано12.03.12 14:31



Чшш - клима - какво пречи някой да се регистрира, за да си каже мнението - или викаш - ей на 7 млн българи и всичките са в Дир-а от 100 години.

Аре ве - мислете малко с тея глави - те не са само шапки да носиш.

- За теб ли е?

Тема Re: esky.bg полети самолетни мошеници измамници scamнови [re: hamilton2]  
Автор Радослава (непознат )
Публикувано12.03.12 15:12



Уважаеми г-не,

Съзнаваме, макар и да ни е трудно да разберем, нуждата на голяма част от хората да критикуват и мразят по всевъзможни начини и на всевъзможни места. Нека, обаче, спрем с празните приказки и да видим как точно стоят нещата.

Първо ще споменем така нареченият Code Share – понятие, с което клиентите не са длъжни да бъдат запознати. Без да навлизаме в подробности ще кажем само, че това представлява полет на една авиокомпания, който може да бъде опериран от друга – в цялост, или само за конкретна отсечка. Това са отношения между авиокомпаниите, които нито зависят от която и да е туристическа агенция, нито пък касаят крайния клиент. Касаят го дотолкова, доколкото той трябва да бъде информиран с коя авиокомпания ще пътува.

В конкретния случай, на сайта ни, в процеса на резервация, наистина се вижда British Airways, и това е така, защото полетът Е на British Airways. И ДА, купувате билет на British Airways, но в конкретна част полетът е опериран от друга авиокомпания и, ако това по някакъв начин не Ви харесва, Вие не сте длъжен да летите. Това обаче, не е някаква измама или измишльотина от страна на туристическата агенция, а практика между авиокомпаниите.

И така, ако имахте намерение да си направите резервация, щяхте да се уверите сам, че нямаше да бъдете измамен по никакъв начин. Ние направихме това вместо Вас и нагледно ви представявме какво щеше да се случи.



След като завършите резервацията, в нейните детайли щяхте да видите съобщението „В този раздел полета се управлява от авиокомпанията Qantas Airways“ – точно както е показано на скрийншота. Тук вие имате право да се откажете от резервацията, ако този факт по някакъв начин ви дразни, или пък (защо не) да се обадите и да попитате – чисто информативно, но не задължително, защото разлика в изискванията за багаж НЯМА ДА ИМА.



Издадохме и самолетния билет по тестовата резервацията и ето още веднъж съобщението „Operated by Qantas“, заедно с информацията за багаж, която няма как да бъде различна за различните отсечки (разбира се). Ако желете, можете да проверите и сайта на Qantas, например, където можете да видите много полети, за които пише Operated by British Airways – нормална практика.

В заключение – последното Ви изречение като че ли обобщава най-точно цялото писание, което сте си направили труда да сътворите, с цел единствено да очерните нечие име – чист плод на Вашето въображение. Вие не сте клиент на eSKY.bg и никога не сте бил измамен или подведен от компанията. Твърдението Ви, че eSKY.bg са мошеници е абсолютно неадекватно и държим да бъдете достатъчно коректен да го признаете.

Благодаря!

С уважение,

eSKY.bg/ Екип



Тема Re: esky.bg полети самолетни мошеници измамници scamнови [re: Радослава]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано13.03.12 10:18



Поздравления! Точно така трябва да се прави в подобен случай, за да се разсеят съмненията!



Тема Re: esky.bg полети самолетни мошеници измамници scamнови [re: Well]  
Автор Benchy (непознат )
Публикувано14.03.12 00:59



Всеки има право да изрази свободно мнението си без значение кога се е регистрирал във форума! Не мисля, че по някакъв начин съм нарушил правилата и нямам право да споделя впечатленията си!

Лично според мен би било по-добре да сме заобиколени от неефективни но работещи "смотаняци" отколкото от безделници и некадърни драскачи, ровещи се по цял ден във форумите, оплювайки всеки и всичко.

Относно "тъпите овце" - замислете се дали вашето поведение, прекалената Ви мнителност и директните, лишени от всякакво задълбочаване в материята, умозаключения не са основен признак на стадно поведение!

Едно е ясно за мен - отрицателната енергия, негативизмът, пошлостта, завистта и нетолерантността са завладели масата. Това е най-сериозният проблем на нашето общество.





Тема Re: esky.bg полети самолетни мошеници измамници scamнови [re: Радослава]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано15.03.12 13:52



Браво, Радослава, благодаря за тоя пост.
Сега нещата наистина са по-ясни.



Тема Re: esky.bg полети самолетни мошеници измамници scamнови [re: devaluator]  
Автор hamilton2 (непознат )
Публикувано19.01.13 15:46



Ами просто НЕ си купих билет от esky.bg и нямах ядове. И летях си с British а не с Qantas!

Малко след като писах темата.
Въпреки че отдавна съм в Сидни, чак сега случайно видях темата, и ще потвърдя:
ДА ЛЕТЯХ С 23 КИЛА РЪЧЕН БАГАЖ колкото е според нормативите на British Airways.
И не само аз ами заедно с жената. Всеки с 23 кила ръчен куфар тип trolley
Разрешеното е 56cm x 45cm x 25cm до 23 кила. За чекирания не говоря, той също е 23 кила.
В тези размери спокойно се побират 23 кила - тежки плътни дрехи като дънки, копринени блузи на жената, лаптоп, някоя книга, а самия куфар празен тежи към 4 кг
Не летя за пръв път и съм придобил представа как се разпределят килограмите по куфарите
Е верно в самолета аз трябваше да дигна двата 23кг. куфара и да ги сложа в багажното горе. И моя и на жената. За мен не беше проблем.


"наистина се вижда British Airways, и това е така, защото полетът Е на British Airways. И ДА, купувате билет на British Airways, но в конкретна част полетът е опериран от друга авиокомпания и, ако това по някакъв начин не Ви харесва, Вие не сте длъжен да летите."

Е да, ако Ви продадът развалени домати вместо тези който виждате не сте длъжни да ги ядете нали?

"чисто информативно, но не задължително, защото разлика в изискванията за багаж НЯМА ДА ИМА."
Още по големи глупости.
Под British Airways се крие полет на Qantas. Дръпват парите до 24 часа от картата и изрично са си написали в сайта че пари назад не връщат. А като е опериран от Qantas важат правилата на Qantas изрично ми го потвърдиха и от British Airways и нямаш право на 2-ри куфар. Попитах ги директно, да не ни земате за толкова тъпи. А това което @Радослава е написала и показала на скрийшота е още едно потвърждение че се опитват яко да замазват в форума. Грозна работа. Още колко ника ще регистрират?

Издразних се че в сайта виждам едно, натискам бутона "купи" крупна сума отлита от банковата сметка, но получавам съвсем друго. НЕ стига че съм го видял и им казвам, те вместо да благодарят че съм ги информирал за да го оправят по най бързия начин да не изгорят хора, почват да се държат нагло. Че и освен това си добавят към цената 40-50 Евро комисиона за прекрасната услуга която ми продават

Направил съм скрийшот на това което с очите си виждах! Това което @Радослава е постнала нито се вижда на моя скрийншот нито някога съм го виждал. Още повече че по телефона СЪЩО служителя изрично ми казаха да цъкна детайли за полета и там изрично ПОТВЪРЖДАВАМ пишеше British а не Qantas. Така както го описах в 1-вия пост. Казах го и на вашия оператор по телефона който ми потвърди че всъщност е Qantas, нищо че пише British Airways. Както се вижда на първия ми пост.
следващия таб е плащане, който ми искаше вече VISA картата и да натисна бутона "Плащане". Има ли някой на който не му е ясно какво се случва след натискане на този бутон?


"След като завършите резервацията, в нейните детайли щяхте да видите съобщението „В този раздел полета се управлява от авиокомпанията Qantas Airways“ – точно както е показано на скрийншота. Тук вие имате право да се откажете от резервацията, "

Значи първо "завършвам" резервацията и чак после като разбера какво е имам право да се откажа. На скрийшота виждам някакъв емайл. Разбира се след като съм направил "Плащането" вече...
Да не говорим колко хора няма да прочетът емайла в срока от 24 часа? После няма връщанка на парите. Ами ако въобще не го забележат. Аз лично след като купя нещо не ходя да правя одит на транзакциите, доверявам се че всичко е ОК .... явно за esky.bg това е нормално и коректно поведение А НЕ е ли по правилно въобще да не ми продавате Qantas след като пише British Airways?

Няма аз да съм тестера дето ще играе със суми от порядъка на 2000 евро само да цъкне бутона "купи" и после да чакам мейли какво аджеба съм си купил, да се разправям с блокирване и отблокирва суми по банките, нещо което обикновено отнема седмици. И това в най-добрия случай, ако се усетя навреме, а не чак в Лондон, както най вероятно щеше да стане
Ако си мислят че ще фанат будала да си играе с четрицифрени суми и ще се разправя по банките, след като още предварително го установих че ще ми бутнат Qantas, да си го намерят този любител на силни усещания. Аз няма да съм.

На мене отношението по телефона вече ми беше достатъчно! Сега решили да замазват тука.

Като се разтърсих видях че съм голям късметлия защото в нета има разкази и на други които са изгоряли по подобен начин. Купили билет но чак когато отишли в чужбина увиснали да чакат esky.bg да си изпълни ангажиментите към това което клиентите са закупили. Хора с отворени билети за връщане увисват по летищата на връщане защото ги пускате на пързалката и не могат да изберът ден за връщане. Да ви постна ли линкове?
Сигурно и аз щях да съм поредния. Разсъждения само разсъждения, едва ли някой би се усъмнил разбираш ли

И бях забравил да го напиша тогава но е доста съществено, тогава по телефона още техния служител ми каза че нямат офис а като се зачетох в сайта из разните му условия споразумения и застраховки пишеше че при някаква неуредност мога да посетя офиса им на место ако има нужда. Това за мен беше още един ГОЛЯМ ЧЕРВЕН ФЛАГ да бягам далеч. В момента не знам дали имат офис, само какзвам какво служителя им ми каза по телефона и какво пишеше в сайта им. Има го записано в "въобръжяемия" телефонен разговор


чист плод на Вашето въображение. Вие не сте клиент на eSKY.bg и никога не сте бил измамен или подведен от компанията. Твърдението Ви, че eSKY.bg са мошеници е абсолютно неадекватно и държим да бъдете достатъчно коректен да го признаете.
Да всичко е плод на моето въображение. И телефония разговор който предупреждава че ме записват сигурно и той е въображаем. Признавам ви! Сега разбрах комисионата ви за билета беше 50 евро сега разбрах за какво отива! Да замазвате и да правите клиентите на глупаци по форумите! Признавам ви!

"куфар да тежи 23 кг, трябва да е от по-големите размери, освен ако не си сложил камъни в него" @Koтeигpaчka, амии Бритиша позволява по-голям ръчен куфар и 23 кила. За разлика от другите презокеански компании.
А причината да летим с Бритиша е че са единствените без прекачване Лондон-Сидни

Редактирано от hamilton2 на 19.01.13 18:47.



Тема Re: esky.bg полети самолетни мошеници измамници scamнови [re: hamilton2]  
Автор Чиcтoмeтka (летяща метла)
Публикувано13.03.13 00:23



Поредният тъп комунист, който иска да му работят без пари, да пазарува безплатни стоки и всички да му се кланят.
Пътува ли с тях? НЕ.
Даде ли им пари? НЕ.
Обяснили ли са ти? ДА.

Какъв е проблемът - услугата не е използвана, не разбирам защо се оплакваш от нея, още повече, че явно нямаш особена представа от самолетни пътувания извън багажника и стълбицата.

***
Разбира се, че не сте длъжни!

Но аз също не съм длъжна!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.