Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 01.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Чейндж измамитенови  
Автор Meidling (непознат )
Публикувано19.01.12 20:57



Мислех, че измамническите чейндж-бюрата вече са останали в историята особеното след идването на Бойко на власт, но се оказа че не било баш така. Наскоро си бях в България (след 3-годишно отсъствие)и влязох в първото бюро, което се изпречи пред очите ми - бюрото срещу х-л Черно море във Варна (преди там продаваха хубави банички). На вратата отпред пишеше 1 € = 1.95 BGN (текстовете с дребните букви не съм ги чел, признавам си). Влязох вътре и попитах: Колко ще получа за 100,- € ? Служителката с оттегчение ми отвърна: Колкото пише на вратата. Подадох й 100,-€ с думите: Нали не сте от ония лошите чейндж-бюра, дето навремето ги пишеха по вестниците и ги даваха по телевизията? .............. и получих 159,- лева. На мен ми стана смешно и пак я попитах: Вие шега ли си правите? А тя подвикна на един мургавелко, който преди това седеше на стълбите отпред и аз го мислех за някакъв безделник: Ела да го видиш тоя кво иска? След това ми стана хем смешно, хем обидно.
Та питам аз, може ли тези пладнешки разбойници да съществуват все още без покровителство?
После имах и други разочарования в иначе милата ми татковина. Мислех че никога няма да я предам, но вече съм решил да се откажа от българското гражданство, защото сега нещата (специално на мен) изглеждат по-зле отколкото преди 3 години и се притеснявам за следващите 300



Тема Re: Чейндж измамитенови [re: Meidling]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано20.01.12 00:39



Обадихте ли се в полицията?
Стандартен европейски телефон 112.
Ако не сте се подписали на бележката, сделката не е приключена.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Чейндж измамитенови [re: Meidling]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано21.01.12 10:19



Ето друга подобна





Тема Re: Чейндж измамитенови [re: Meidling]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано21.01.12 11:44



Не могат да накарат никого да обменя по установен минимален/максимален курс. Четеш цялата табела отвън, четеш всичко вътре и тогава решаваш дали да сменяш.
За звънене, полиция и т.н. - щом не си чел малките букви, къде е проблемът? После прочете ли ги? Ако някъде пише за комисион или нещо друго, от което да дойде разликата от ~190 лв до 159 - сори, нещата са законово изрядни, а ти си четящо неизряден.
Не ги оправдавам, но не мога да съм на страната и на хора, които не четат. Банки за вас няма ли?

***
Як си, пич!


Тема Re: Чейндж измамитенови [re: Colombino]  
Автор Meidling (непознат )
Публикувано21.01.12 11:54



Никаква бележка не съм подписвал, но не успях да си върна парите. Колкото до телефон 112, обадих се. Вдигна предполагам млада девойка съдейки по гласа. Казах, че току що съм станал жертва на чейндж измама, но тя ми даде да разбера, че това не е в ресора на този телефон. Аз друго се чудя, след като толкова много се говори и писа по този въпрос, защо този проблем не престава да ни занимава? При добро желание на който и да е държавен орган той може да бъде решен светкавично. За мен единственото обяснение е, че някои от властимащите имат интерес от тази форма на грабеж. Точно това е най-обидното за мен и ме кара да бъда песимист за бъдещето на нашата България.





Тема Re: Чейндж измамитенови [re: Aз бяx]  
Автор Meidling (непознат )
Публикувано21.01.12 12:01



Яж банани и ще станеш още по-як, пич! Желая ти приятен престой!





Тема Re: Чейндж измамитенови [re: Meidling]  
Автор Фтица (Всичкотрошачка)
Публикувано21.01.12 14:32



Не, нямат спецален държавен интерес.
Зададох ти въпрос - някъде пишеше ли по какъв начин от ~190 лв, колкото би взел в банка, ако се сетиш да влезеш първо в такава, ти си взел 159 от чейдж-бюро?
Измама е, когато по никакъв начин не си бил информиран. А ти изобщо не си се огледал дали си информиран.
Проблемът може да бъде решен светкавично, като се махнат условията, писани с 10 пъти по-малки букви от останалия текст, което ще рече да се поправят брошури на мобилни оператори, на банки, табели на чейндж-бюра и т.н., не ми се мисли още какво да се промени. Всеки от тези отделни случаи има общо с другите, има една обща причина за недоволство - малки букви, но все пак остават частни случаи, всеки със своята конкретна причина за недоволство - не видях условията точно за мобилния, не видях точния размер на комисиона, не видях точния процент на лихвата... Което означава, че виновният си ти, защото не си видял, но условията са там. Ако не са там, тогава вече е проблем на полицията и съда.
Както казах - банки. Не разбирам как има още хора, които не са разбрали, че валута най-добре да се обменя само в банка.

***
Як си, пич!

Редактирано от Фтица на 21.01.12 14:35.



Тема Коя е фирматаАнови [re: Meidling]  
Автор УйнaПeнa ()
Публикувано23.01.12 08:20



Тъй като тук е "Черен списък на фирмите", добре би било да кажеш къде е въпросното чейндж бюро, коя е обявената отвън фирма!



Тема Re: Чейндж измамитенови [re: Фтица]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.01.12 17:38



В Карфур (София) има чейндж бюро, което е с много добър курс, и е наистина без грешка.
Между другото - и аз веднъж се опарих с такива.
Отказах да подпиша, и попитах дали да викаме полиция за да отразят инцидента. След много мрънкане, мацката ми върна кинтите.
Обясни ми всичко което можа за мен. Че съм кьорав, че това, че онова. Аз се съгласявах с нея, и продължавах да питам - да викаме ли полиция, и евентуално и Господари на Ефира или ще развалим сделката?
Е аз бях по тъпия и по упорития.
Но от тук на сетне - гледам още по внимателно.


И да - ще предпочета банка вече, ако имам такава възможност (или гарантирано бюро)

Bеer? Mоre?



Тема Re: Коя е фирматаА [re: УйнaПeнa]  
Автор Meidling (непознат )
Публикувано23.01.12 20:57



Уйне, не се сещам, но това бюро няма как да го сбъркаш, то е точно на пъпа на центъра на Варна. Намира се на кръстовището на Ленин и Георги Димитров. На единия ъгъл е х-л Черно море, на другия МсДоналдс, на третия е градинката с такситата и то е на четвъртия. Преди там продаваха хубави банички ........... пусто да не беше идвала тая глупава демокрация!







Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.