Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 09.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorker  
Автор portal (ветеран)
Публикувано16.10.10 18:14



Пиша с ника на съпруга ми. Копирам поста си от други форуми, където същи алармирах хората...Надявам се повече хора да прочетат и да внимават:

Искам да споделя с вас нещо, което от злощастен опит научих днес...

Току що се прибираме от въпросния магазин...пазарувам конкретно от там, защото е единственият магазин, където мога да си намеря удобни дрехи, в които да се чувствам добре (след раждането доста се промени тялото ми и трудно си намирам удобни дрехи). Влезнах с удоволствие, излезнах без портфейл Confused Винаги съм се пазила от джебчии, особено в магазини, но в магазин за дрехи, където пипаш, мериш, оглеждаш, явно не е достатъчно и това...на касата установих, че ми липсват парите, целият портфейл (на съпруга ми). най-гадното е, че имаше един куп документи - кредитна карта, дебитна карта, лична карта, шоф. книжка, документи за кола и ..не знам какво още Confused
Както и да е, на касата щях да припадна от ужас, казах на момичето срещу мен че искам да видя записите от камерите - отговорът беше: "Ние нямаме право да ги гледаме, а и да можехме, няма смисъл". Побеснях и казах, че няма да си тръгна, намеси се и мъжът ми. Отговорът - "Обадете се на полицията ако искате" Обадихме се. Чакахме около час, обаждахме се 3 пъти, заплашвайки и беснеейки по телефона и в крайна сметка дойдоха двама полицаи. През цялото това време бяхме с детето, което се изнерви ужасно много от цялото висене пред магазина, изтормозихме го заради някой си неизвестен мизерник...Та, полицаите взеха присърце историята, но какво се оказа: единият влезна вътре да говори с магазинерката, докато другият говореше с мен. Излезна и каза: "Не можем да видим записите, защото няма такива, има само моментно видеонаблюдение. И не казвайте на никого, това е тайна и от магазина не искат да се знае" Shocked Tired Трябвало да пусна жалба към районния инспектор, но така и не разбрах защо, при условие, че не можем да видим нищо Tired Дори да се види кой е крадецът, никой не може да ми възстанови загубеното. Накрая, ми казаха че аз съм виновна - да съм си пазила нещата. Да, ясно че трябваше да си ги навра в задника сигурно, а с резервните ми ръце да вършея из магазина, но това не променя факта, че когато пострада клиент - магазинът не може да направи нищо!!!

В пристъп на отчаяние дори прегледахме кошовете на етажа и вън на паркинга, с надеждата мизерникът просто да е взел парите отвътре и да е метнал портфейла там... Sick
Много ми е мъчно, чувствам се като глупачка...вече почти 9 години живея в този град и за първи път ме ограбват. Чувството е ужасно гадно. И най-гадното е, че нищо не можах да направя, никой не можа да ми помогне. Виках, ритах, блъсках, заплашвах - кел файда.
По законите на Мърфи - сега сме без пари, без карта и не можем да си изтеглим нищо...поискахме на заем от приятели Confused

Темата не е толкова за дискусии (нормално е да получа упреци, че съм била безотговорна, а и още много други грешки съм допуснала, като например, да държа (държим) пари и документи на едно място - наистина в момента нямам нужда от това Crying or Very sad ) - просто искам да предупредя посетителите на магазина и на целия Мол - не разчитайте на камери...явно никой нищо не записва. не разчитайте на помощ от полиция - явно за нормалния просто човечец нищо не могат да направят. Пазете се, все едно отивате сред диваци...


Благодаря, че ме изчетохте. Пожелавам ви безопасно пазаруване, където и да е! Hug
И за да се самоуспокоя - важното е да сме здрави, все пак. Важните неща са други...

EDIT ot portal :) Важното е че излъгаха за записите от камерите 1во казаха да извикаме полиция - само те можели да ги гледат... явно мислеха че ще се откажем лесно... ИЗВИКАХ, но полицията както винаги не я свърши нищо остваиха се да ги излъжаът че записи нямало :) ПРОДАВЧКИТЕ СА В ИГАРАТА Е ЕЛЕМНАТРНИЯ МИ ИЗВОД :) та пазате се...

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.

Редактирано от portal на 16.10.10 18:17.



Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: portal]  
Автор Иckъp (Тежко е!)
Публикувано16.10.10 22:08



"ПРОДАВЧКИТЕ СА В ИГАРАТА"
Сама каза, че си била разсеяна и безотговорна-как може така да сипеш обвиниения?Навсякъде където има много хора има и джебчий-елементарно.Съжалявам, че трябва да преминеш през целия ужас на вадене на документи и да заемаш пари, но...САМА СИ СИ ВИНОВНА!Пий студена вода и не обвинявай продавачките, които работят за заплата и следват указанията на работодателя!
А и да сипеш обвинения, да блъскаш, да псуваш-бъди по-внимателна и не ти е виновен конкретния магазин!
Ако ти се случи на улицата-тогава какво?



Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: Иckъp]  
Автор portal (ветеран)
Публикувано16.10.10 22:28



Dопълнеието беше от мен :) жена ми не ги е обвинявала :) но факта че ИЗЛЪГАХА, че има записи, а като дойде полизцият излъгаха, че НЯМА- демек не се знае имало или няма - води до въпорси :) за мен лично занчи че са в играта КАПИШ ;)

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: portal]  
Автор Иckъp (Тежко е!)
Публикувано16.10.10 23:38



Карай се на жена ти!Не търси вината другаде-не работя там и не ме интересува, но според мен търсиш не където трябва...Колко пъти наруга жена си?Аман от такива като теб





Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: Иckъp]  
Автор Linchpin (откровен)
Публикувано16.10.10 23:39



България е рай за всякакви крадци, джебчии, мошеници и пр. И докато има хора, за които това е нормално и които търсят вината в потърпевшия ще продължава да бъде така. Ще си бъдем все същото НЕгражданско общество, а хората от "белите" държави ще продължават да ни имат за аборигени. Полицията, която се издържа от нашите данъци ще продължава да обслужва единствено интересите на определени хора и никога няма да влезе в ролята си да съдейства за опазването на реда и законността в тази държава.
Как преди време успяха за 4 часа да открият в софия откраднатата чанта на Миглена Кунева, а в Пловдив нв могат 1 час да си дотътрят трътките до МОЛ-а?
И да, когато на входа на магазина прочетеш, че е под видеонаблюдение все пак очакваш някаква сигурност, едва ли предполагаш, че някой е сложил камерата за "парлама".
Някога на входовете на големите магазини имаше табла със снимки на джебчиите и май вършеха по-добра работа от прецизно подраната висококвалифицирана охрана на МОЛ-а.



Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: Иckъp]  
Автор portal (ветеран)
Публикувано16.10.10 23:41



Като мен какви :)

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: Linchpin]  
Автор portal (ветеран)
Публикувано16.10.10 23:44



Полицията ми възрази веднъж :) после мълчаха насрани докато се разделиме... рзабраха и приеха и бяха съгласни с критиката явно... но това не води до нищо качествено.. защот те са се прибрали у дома и ги боли патката, че днес просто са отбили смяната...

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: portal]  
Автор Иckъp (Тежко е!)
Публикувано17.10.10 00:33



Жена ти е виновна бре!
Не го ли разбра?!?"Умен" ли си?Никой не говори за джебчийте и крадците-те са си там!Аз също не ги искам, но също така не искам и убийците и крадците от парламента и т.н.
Това е елементарна ситуация.Остави си ти портфейла и после искай сигурност

Ква полиция, какви 5 лева?Те са дебели и тромави-ако видят крадец да не би да го гонят?Мързи ги...
Мога да ти кажа какво да направиш-тресни един тупаник на жена ти да не мрънка и да се примири със съдбата си на разсеяна кифла!



Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: Иckъp]  
Автор portal (ветеран)
Публикувано17.10.10 01:32



Ти искаш да ме убедиш да ударя тупаник на жена ми така ли ?

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: portal]  
Автор Иckъp (Тежко е!)
Публикувано17.10.10 11:06



Правилно си ме разбрал :) Даже ако може няколко-ако трябва да се бие някой в случая това е жена ти, а не продавачките зад щанда.Какво са виновни те, че жена ти е блейка?Викаш им, псуваш, а всичко това не би се случило ако жена ти е малко по-внимателна.В нито един момент не казвате нито ти, нито тъпичката ти съпруга как е изчезнал портфейла-от чанта, от джоб на яке, от задния джоб, оставен е на щанда...



Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: Иckъp]  
Автор onnellinen (котка)
Публикувано17.10.10 13:57



Мойто дете, айде по-кротко. На мен ми изчезна портмоне от закопчана чанта, която ми висеше на рамото и я държах с едната ръка. И го разбрах, като тръгнах да плащам.
Ограбвали ли са те? Залагам на следните врианти:
1. Не са.
2. Са, ама са ти взели портфейла от задния ти джоб. Те така мога и гащите ти да смъкнат и да се усетиш чак като тръгнеш и се спънеш.

Щото, ако не е някой от тези варианти, или си тъп, или и ти джобиш. На твойте приказки друго обяснение, дето пасва на логиката и българската реалност, не виждам.

Допреди 3 месеца и аз така проявявах толерантност към крадящите, ама преджобят ли те веднъж, виждаш, че няма значение къде си държиш парите и дали има камери на метър над главата ти.

пол - ж

Молим те,престани, да слагаш, запетая, на всяка, дума.


Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: Иckъp]  
Автор portal (ветеран)
Публикувано17.10.10 18:10



Момче както аз съм виртуозен програмист и признат хакер( споко аз съм от добрите и не правя кражби и т.н.) макар и с друго псевдоиме - така има и виртуозни джебчии :) да не ти се налага да се убеждаваш в думите ми :) та женат ми е поседлното нещо което ще обвиня :) защото съм човек.. бтв ти жена имаш ли ?!

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: onnellinen]  
Автор Иckъp (Тежко е!)
Публикувано17.10.10 18:54



"Щото, ако не е някой от тези варианти, или си тъп, или и ти джобиш."
Не знам дали съм тъп-това е твърде обобщаващо


Дали са се опитвали да ме оберат-отговора е ДА.
Единия циганин го пребих от бой-даже май се насра
На другия случай просто се усетих и нямах доказателство - иначе пак щеше да се стигне до горното (бой до наакване)...
Винаги като отивам на места, където има много хора съм внимателен
Какво да направя, че ти си смотана?Айде не си търси съжаление в моите очи, защото аз слабите не ги толерирам!



Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: portal]  
Автор Иckъp (Тежко е!)
Публикувано17.10.10 19:02



Имам жена разбира се :) Ти така ли възпитаваш и децата си? Като направи беля обвиняваш всички около него, само не и детето?Всеки трябва да умее да си носи вината-така и твоята съпруга.
Аз живея в България и се съобразявам с действителността тук.Така и жена ти трябва да се научи, а ако не се научи ще и плащаш за невниманието :)
Цялата ситуация е абсурдна! Абсурдно е че въобще се занимаваш с полиция и охрана и т.н. Много филми гледаш (случайно да си фен на сериала "24").
Пази се сам за да те пази и Господ!
Също така ще добавя, че като студент, в градския транспорт съм помагал на жена ограбена от двама мангали.Скочих да се бия с тях и никой от автобуса не ми помогна.Накрая избягаха и хвърлиха портфейла.Важното е че жената си го прибра-даже не ми благодари

Карай...



Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: Иckъp]  
Автор portal (ветеран)
Публикувано17.10.10 19:45



Очевидно не четеш какво ти пиша :) казвам ти че жена ми се пази от такива неща :) лично аз съм и доста напред и в бойните изкуства , детето ми се надявам и то да му хареса заниманието :) кой каквото трябва учи демек.... нали не си мислиш, че съм оставил женаат да я ограбят а последа вима полиция... там пише в прав ред нечетящи невъзртимеащ и искърски кратунко - изивкайте полиция за да видите записите - кракто ясно и отчетливо не знам как да ти го обясня по-прост, като за човек, който явно капцитета на мозъка не му е силната страна - не се притеснявй случва се, не може всички да са възпримечиви и съобразителни, и четящи :) не се обиждай - аз примерно не мога да плувам повече то 2-3 километра всеки си има лимити...

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: portal]  
Автор Иckъp (Тежко е!)
Публикувано17.10.10 20:52



Ти не си прост-ти си мега прост!Мен ме остави :) Сега ти трябва да висиш по опашки да си вадиш нови документи...Жената ти няма вина, че е отнесена от вихъра :)
И не приемам забележки от неграмотни самохвалковци-виж си поста с колко правописни грешки е...Хакер, каратист и т.н. и т.н. , а го обират клошари!Ревльо...Айде не ме занимавай повече с дребната си душа!
Сбогом!



Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: Иckъp]  
Автор portal (ветеран)
Публикувано17.10.10 22:18



Сбогом и всичко най-добро ти желая най-сероизоно и най-искрено ... само да уточним не съм каратист



Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.

Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: Иckъp]  
Автор onnellinen (котка)
Публикувано18.10.10 17:29



Зачудих се дали и жена ти може да пребие циганин, ако се опита да я пребърка. И ако половин дузина цигани се опитат да пребъркат теб, дали ще успееш пак да ги пребиеш или ти ще си насрания тоз път.

пол - ж

Молим те,престани, да слагаш, запетая, на всяка, дума.


Тема Хепи енд, донякъде:)нови [re: portal]  
Автор portal (ветеран)
Публикувано18.10.10 23:45



Използвам ника на съпруга ми, за да постна завършека на случая, мисля, че така е честно и коректно:


Искам да споделя как се развиха нещата със случая.
В неделя получих мейл от главния мениджър на Мол Пловдив - г-жа Павлина Никова. В писмото ми се извинява от името на магазина, както и от името на Мол Пловдив. Предложиха ми компенсация, която, след дълго чудене приех (не съм целяла да получавам облаги от случката) и днес се срещнах с жената - изключително човечна, възпитана и коректна дама. Впечатли ме особено много, най-вече с човешкото си отношение (което, уви, не получих когато се случи инцидента).
Исках да споделя за реакцията на магазина, защото така е коректно и честно. Ще го направя и във всички форуми и медии, където писах."


Единственото, което никой не може да поправи, са загубеното време на съпруга ми, тичането по институции и всичките неудобства, произлизащи от липсващите документи...

Revolution, the only solution,
The armed response of an entire nation
System of a Down P.L.U.C.K.


Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: Иckъp]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.11.10 21:34



Начи викаш - жертвата сама си е виновна че е жертва? Много интересна интерпретация.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: onnellinen]  
Автор Иckъp (Тежко е!)
Публикувано04.11.10 20:28



Не искам да ти давам квалификации, за да не ме предупреждават модераторите!Ти си като малките деца-задаваш мега тъпи въпроси .Според теб ако се сбият двама картисти с трима боксьори кой ще бие? Или пък:-Кой е по як?Силвестър Сталоун или Арнолд Шварценегер...Ако имаш малко сиво вещество между ушите, няма да ме занимаваш повече с глупостите си!



Тема Re: Пазете се в Мол Пловдив - магазин New Yorkerнови [re: Иckъp]  
Автор onnellinen (котка)
Публикувано04.11.10 23:35



Тип, ако не можеш да отговориш по същество и само обиждаш, се скрий и се потърси пак кой си и за какво се бориш. Баста.

***
пол - ж

Молим те,престани, да слагаш, запетая, на всяка, дума.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.