Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:04 21.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Мобилен интернет от Глобул?нови  
Автор onnellinen (котка)
Публикувано06.07.10 20:47



Гледам офертите в сайта им и се чудя - навсякъде пише МВ. Това мегабайт ли е или мегабит? Абсолютно никъде не е дадено като цяла дума, а аз не съм много сигурна кое от двете е.

Не съм от тия, които теглят като луди, офертите ми изглеждат сравнително добри, но все пак - според вас струва ли си?

пол - ж

Редактирано от onnellinen на 06.07.10 20:50.



Тема Re: Мобилен интернет от Глобул?нови [re: onnellinen]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано07.07.10 00:27



Мегабайт трябва да е. Mb е мегабот, MB е мегабайт.

Най-важното е невидимо за очите.


Тема Re: Мобилен интернет от Глобул?нови [re: onnellinen]  
Автор lvaylo (PC Service)
Публикувано07.07.10 21:58



Ако е за скорост по правилно е да е мегабит, ако е за колочество информация на даден носител, например - мегабайт.



Тема Re: Мобилен интернет от Глобул?нови [re: onnellinen]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано07.07.10 22:39



Твърдо не! Познавам не един, който се е опарил от тези оферти, включително и аз. Стандартното ниво ще ти стигне до толкова всеки ден да си преглеждаш пощата.



Тема Re: Мобилен интернет от Глобул? [re: onnellinen]  
Автор checho ()
Публикувано09.07.10 22:53



Гледай сега. Това да питаш "струва ли си" никой не може да ти каже. Защото никой не знае за какво и как ти ще използваш услугата.

За работа от улицата, за сисадмини като мене, дето се логват при инцидентна авария и оправят нещо от кафенето, ДА - струва си. За офис работа, приложения, документооборот, мейл, координация - ДА - струва си.

За комуникация - скайп, социални мрежи - става. Видеоконференцията ще брои много трафик и може да не стигне скорост.

За гейминг с изискване за ниска латенция, за мултимедия, за теглене - отговорът е НЕ. В тези сфери винаги има по-добри решения. Все пак никога няма да ти се случи инцидентно да ти се наложи да "вършиш работа" във vbox или да теглиш iso-та на игри спешно.

Ако си технически грамотен, ще ме разбереш. Пинговете започват от 200+ ms а скоростта в тествани реални условия при мен в центъра на Варна е 1 мегабит. Това е интернет за вършене на работа.



Тема Re: Мобилен интернет от Глобул?нови [re: donald trump]  
Автор checho ()
Публикувано09.07.10 22:55



Аз пък познавам стотици наши абонати дето имат вируси в компютъра и им пълнят капацитета от скорост със спамове без да знаят. Като не искат такива хора да плащат на софтуерни специалисти да им профилактират компютрите против вируси, ще плащат огромни сметки на Глобул заради вирусите си и автоматичните ъпдейти. Изчезвай, че ме изнервяш с некомпетентните ти коментари.



Тема Re: Мобилен интернет от Глобул?нови [re: checho]  
Автор onnellinen (котка)
Публикувано10.07.10 01:26



Полуграмотна съм технически, оправям се с повечето приложения и мога да намеря къде да си пъхна флашката и къде кабела на нета.
Това, което мисля да правя, е да си проверявам мейла, да търся в гугъл, да чатя (може и с видео) и, ако случайно в момента няма някоя wifi, на която да се закача на аванта - и да дръпна един албум от 100 МБ (евентуално). По това, което ти ми пишеш, офертата "става".
В момента ползвам wifi на аванта, обаче е много зле - редуват се no signal - very low - no signal - low - no signal. Та затова искам да пробвам с мобилния интернет.
Благодаря за информацията иначе, беше доста изчерпателна.

пол - ж


Тема Re: Мобилен интернет от Глобул?нови [re: checho]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано10.07.10 22:57



Абе, коментара ти в стил Жан Виденов е много интересен, ама вземи обясни какво каза ама по-елементарно. И вземи и леко ми обясни, кое е некомпетентно в коментара ми?



Тема Re: Мобилен интернет от Глобул?нови [re: donald trump]  
Автор checho ()
Публикувано11.07.10 14:13



Добре, битов пример ти давам. ВиК ти таксуват водата на принцип - употребено количество. Глобул таксуват интернет на същия принцип - употребено количество (MB).

Поради проблем в чешмата ти в банята, водата капе постоянно. В резултат на това ти се начисляват кубици отгоре - плащаш ги.
Поради проблем в компютъра ти, също имаш "теч" на интернет там по вина на вирус, обновявания, хакери и други. В резултат на това се получава следното: ти си мислиш, че си отворил два пъти мейла и си извадил флашката, но всъщност за 15-те минути имаш 100mb изтеглени от Windows update.

Така, както не можеш да кажеш на ВиК да ти приспаднат от сметката поради факта, че чешмата ти капе, така и Глобул не могат да ти приспаднат от сметката поради факта, че вируси са ти употребили трафика (интернета). И в двата случая е имало потоци, които са минали по едната мрежа и по другата мрежа и съответно някой трябва да ги заплати. Плащаш на майстори да ти оправят чешмата - плащаш на майстори да ти оправят и компютъра.



Тема Re: Мобилен интернет от Глобул?нови [re: checho]  
Автор donald trump (дoбpяka)
Публикувано11.07.10 22:41



ОК. С това съм съгласен. Това са дребните детайли от пейзажа. Проблема възниква, когато този интернет се продава с 2-годишен договор, чийто такси са равними с цената на лизинга на компютъра. Както каза ти това е интернет за спешна работа - за улицата, но простият потребител не е наясно с това. Той си мисли че за парите за ЛАН нета ще ползва тази услуга. За това иде реч




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.