Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:53 17.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ДСК - неадекватно обслужваненови  
Автор borimiri (зелен)
Публикувано17.05.10 15:18



Преди месец при подаване на тривиално заявление за електронно банкиране в клон на ДСК срещу Пикадили в Мол-София се сблъсках с необяснимо и неадекватно отношение и обслужване от страна на дежурния служител.

Днес установих, че не само обслужването е било зле - нищо от подадените документи не е регистрирано и трябва наново да подам същата "молбичка" - единствения резултат от цялата история засега е че дскдирект ми е блокиран "за моя сигурност" и ще трябва вероятно да чакам още ..

Според вас има ли смисъл да подам жалба/оплакване от не-обслужването?





Тема Re: ДСК - неадекватно обслужваненови [re: borimiri]  
Автор fernando7O (непознат )
Публикувано17.05.10 18:09



Ооо

добро утро! ДСК са пословични с идиотщините си не от вчера. Преди време имах заем, който изплатих, но ми дойде хабер да доплатя още стотина лева. След дълги скандали и отвратително отношение от тяхна страна се оказа компютърна грешка (дали?) и че името ми било разместено на мястото на друго лице, което всъщност дължало тези 100 лв. Там е работата, че по него време познавах хора, които също бяха теглили и им беше дошло такова нещо, но на тях не им се разправяше и си бяха платили. Ха сега се замисли дали е наистина грешка. Или разчитане на това,че българина е икономически и юридически неграмотен.



Тема Re: ДСК - неадекватно обслужваненови [re: fernando7O]  
Автор onnellinen (котка - тигърче)
Публикувано17.05.10 21:43



Като сте заразправяли за ДСК - родителите ми имат кредит там, но на името на баба ми. Тоя кредит допреди няколко месеца имаше вноска от 130 лв. Обаче когато започна да се говори сериозно, че има криза, вноската скочи на 138 лв. Някой да има такъв проблем, защото баба май не е получавала обяснение защо се прави това...

facebook.com/topic.php?topic=68&post=564&uid=109353199096218#!/group.php?gid=109353199096218


Тема Re: ДСК - неадекватно обслужваненови [re: onnellinen]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано18.05.10 10:04



то не е проблем - лихвите скочиха... пак си добре - на моя кредит вноската скочи от 600 на 800 лева...



Тема Re: ДСК - неадекватно обслужваненови [re: Blake]  
Автор onnellinen (котка - тигърче)
Публикувано18.05.10 11:47



Тъй де, ама не знам в договора дали пише, че могат да си вдигнат лихвата ей така. Щото, ако не пише такова нещо, ко прайме?

facebook.com/topic.php?topic=68&post=564&uid=109353199096218#!/group.php?gid=109353199096218


Тема Re: ДСК - неадекватно обслужваненови [re: onnellinen]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано18.05.10 12:32



За банките в България може да се напише многотомен труд, все с лоши неща. За теб ще е полезно да прочетеш


Обърни внимание на следното:
"- Лихвените проценти на банките се определят в зависимост от цената на ресурса. За момента те ще се увеличават поради по-високите цени на международните финансови пазари."
Ресурс в случая е едностранната оценка на банката. Точно там е разковничето - банката винаги може да ти вдигне лихвата, понеже твоята лихва е равна на твърд процент плюс ресурса на банката (който днес може да е 1, утре 10, другиден 5 и т.н. - демек според кефа и алчността им) С две думи - ако в договора на баба ти фигурира "ресурс" си прецакан.

чети и дишай по-леко

Тема Re: ДСК - неадекватно обслужваненови [re: Pechenia]  
Автор onnellinen (котка - тигърче)
Публикувано18.05.10 19:01



С една дума - тесла.

facebook.com/topic.php?topic=68&post=564&uid=109353199096218#!/group.php?gid=109353199096218


Тема Re: ДСК - неадекватно обслужване [re: borimiri]  
Автор dekart_ (пешеходец)
Публикувано23.05.10 18:08



Абсолютно не съм съгласен с вашата позиция. ДСК е една от малкото банки в България с традиции, множество клиенти и качествен персонал. Опашки наистина има, но това е заради голямото количество клиенти ( особено пенсионери, които не знаят защо изобщо посещават клоновете на банката), но заради това има изградени системи за гласово повикване на посетителите. Освен това обслужването е комплексно - за разлика от другите банки, в ДСК всички операции ви ги изпълняват на едно гише. А относно повишаването на лихвените проценти - условията за възникването са описани във всички договори за кредит.





Тема Re: ДСК - неадекватно обслужване [re: dekart_]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано24.05.10 01:43



А относно повишаването на лихвените проценти - условията за възникването са описани във всички договори за кредит

Без малко да се вържа... в моя договор лихвата е описана като "базов лихвен процент на банката за жилищни кредити" + "фиксирана надбавка"... айде, надбавката я знам, щото я пише, но другия компонент от кой тойно пръст си го изсмукват - никой не може да ти каже...



Тема Re: ДСК - неадекватно обслужване [re: dekart_]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано24.05.10 02:25



Искрено се надявам, че не си малоумник, или банков служител, а просто проявяваш чувство за хумор.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.