Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:00 18.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема фирма Сиси 96 - маршруткитенови  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано12.04.09 22:48



става въпрос за фирмата, която поддържа маршрутна линия 24 и още няколко други. Фирмите в тоя бизнес са 2-3 и всички те се интересуват единствено от оптимизацията на бизнеса си, без изобщо да се интересуват от качеството на услугата и комфорта на клиентите си. Но това е друга тема.

Вчера / събота / ползвах маршрутка 24, която за съжаление ми се налага да ползвам доста често. Понеже беше почивен ден, трафикът в София не беше интензивен и шофърът на въпросната маршрутка даде пълна воля на вродената си селска черта на абсолютно незачитане на Правилника за движение по пътищата. Но и това - как да е. Малко след като минахме Военна академия, маршрутът продължава по едни тесни улички и там зациклихме зад един бетоновоз, който караше внимателно и бавно, предвид на размера си. Нашият шофър започна да му клаксонира бясно и да псува на някакъв няма такъв диалект, опитвайки се да го задмине при очевидната невъзможност за подобна маневра. След като излезнахме на по-широк път, където вече можеше да бъдее задминат, селякът в бетоновоза, явно изнервен от клаксона и псувните, които се подразбират априори, щом има нервен клаксон, започна да засича маршрутката, за да не може да го изпревари. Представяте ли си?! И всичко това на скорост от около 70-80км/ч. Ясно е какво изпитахме пътниците вътре, обаче друго е по - интересно, по едно време бетоновозът спря на посред пътя, така че отново да не можем да минем и аграрът отвътре слезе с някакъв лост в ръка! Нашият шофър се заключи отвътре и почна да му крещи да пусне щангата и да се разберат "като мъже"

. Ония пусна лоста на земята, шофърът от 24-ката слезе....и.....се сбиха. Представяте ли си?!. Не дочаках края на екшъна, слезнах и си хванах тролея 9 от близката спирка на ул.Дойран. Просто няма такава простотия!



Тема Re: фирма Сиси 96 - маршруткитенови [re: shallowgrave]  
Автор METHOD (freundlich )
Публикувано13.04.09 13:58



Егати екшъна.

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: фирма Сиси 96 - маршруткитенови [re: METHOD]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано13.04.09 18:39



Method, знаеш ли, днес, прехвърляйки отново случката в ума си, се замислих за това как е устроено човешкото общество.
Всеки един човек във всеки един даден момент поверява живота и здравето си на някой друг човек, на неговата съвест, професионализъм и отговорост, по-точно. Дали ще се возиш в кола, маршрутка, тролей, самолет, дали ще лежиш на операционната маса, дали ще пресичаш улицата, дали ще си поръчаш нещо в ресторант, винаги животът и здравето ти са в някаква степен в ръцете на някой друг, както и нечии чужд живот и чуждо здраве във всеки един момент са в твойте ръце.
Не се бях замислял преди, имам чувството, че да не мислиш за тия неща е вид защитен механизъм на човешката психика.



Тема Re: фирма Сиси 96 - маршруткитенови [re: shallowgrave]  
Автор METHOD (freundlich )
Публикувано13.04.09 22:27



Няма как, това е част от играта.
Аз бих добавил и да летиш със самолет.
В този случай никога не съм се притеснявал за целостта си, защото знам, че животът ми е поверен в ръцете на професионалисти.

Докато в деградиралата ни родина, можеш да си отидеш заради едната глупост на поредният недоизтрезнял селски идиот, който е длъжен да защити честта си, както само той знае.

Извинете!

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: фирма Сиси 96 - маршруткитенови [re: METHOD]  
Автор METHOD (freundlich )
Публикувано13.04.09 22:28



А ти си сложил самолет както и да е :)

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: фирма Сиси 96 - маршруткитенови [re: METHOD]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано14.04.09 08:13



Даа....криворазбраната селска чест. За това говорим.



Тема Re: фирма Сиси 96 - маршруткитенови [re: shallowgrave]  
Автор dragozow (майор)
Публикувано19.04.09 11:41



Тази фирма държи и линията 32. Преди години се оплаках защото не ми спря, въпреки че беше празен и бях чакал 25 минути. Явно общината я интересува само таксата която плащат тия фирми за лиценза. Някой път вероятно ще удуша за лично удоволствие някой миекащ шофьор.



Тема Re: фирма Сиси 96 - маршруткитенови [re: dragozow]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано20.04.09 09:18



Супер селяни са, спор няма.
Карат с бясна скорост през легнали полицаи, влизат в насрещното - време гонили!
Наскоро пуснаха нови бусове по някои линии, но повечето са си старите щайги, направо се чудя как минават техическите прегледи. Е, ясно е как минават
Не знам дали помните, но преди 5-6 години по линия 27 вървяха едни сини бусове, в които не можеше да стоиш изправен като си правостоящ, освен ако не си 1.50м. За хората, които ги ползваха редовно, тая маршрутна линия беше най-големия фашизъм възможен. И аз бях от тях по едно време. След 40-50 минутно пътуване прав с извит врат и/или полуклекнал, започва да те боли главата и въобще цялото тяло. И деня ти е преебан още от сутринта.



Тема Ахахахахах, ужас!нови [re: shallowgrave]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано22.04.09 01:53



Затова, ако не огнестрелно оръжие, би било полезно човек да има поне скобарка под ръка.





Тема Re: Ахахахахах, ужас!нови [re: Bambi*]  
Автор METHOD (freundlich )
Публикувано22.04.09 09:27



Кви са тия скобарки? Да не е нещо като пачи крак?

Ти се завърна :)

Пролетарии всех стран соединяйтесь!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.