Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:30 22.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Бира в бутилкинови [re: Draco]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано13.08.07 12:04



Ами от това, че не се разваля например?

Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы


Тема Re: Бира в бутилкинови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Draco (Огън и жупел)
Публикувано13.08.07 13:53



Ами тя и ракията не се разваля. Даже и тая, дето баба ми я е варила преди 30 години и със сигурност не е слагала консерванти - още става за пиене


Виното, при нормални условия на съхранение, също има трайност толкова някъде, че и повече. Без да има консерванти в него.
За бирата не съм сигурен, че не слагат, ама не виждам смисъл да слагат. Предполагам най-точно може да отговори някой, който работи в пивоварна...

Nihil tam munitum quod non expugnari pecuna possit

Тема Re: Бира в бутилкинови [re: Draco]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано13.08.07 14:22



Или се правиш на малоумен или просто си такъв. Вероятно е второто, щом не виждаш смисъл да се слагат консерванти в бирата.

Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы


Тема Re: Бира в бутилкинови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Draco (Огън и жупел)
Публикувано13.08.07 14:39



Предлагам като по-немалоумен да ни (ми) обясниш какъв е срока на годност на бирата без и със консерванти.

Nihil tam munitum quod non expugnari pecuna possit


Тема Re: Бира в бутилкинови [re: Draco]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано13.08.07 14:57



В доброто старо време, когато бирата беше просто бира, а не химия... издържаше 4-5 дни максумум, след което ставаше на парцали. Днешните бири не ги знам колко издържат, аз лично съм съхранявал максимум 2 седмици, но съм убеден, че срокът е много по-дълъг. Просто погледни датата на бякоя бутилка и ще се убедиш.

Смисълът от слагането на консерванти мисля, че няма нужда да го обяснявам.

Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы


Тема Re: Бира в бутилкинови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Draco (Огън и жупел)
Публикувано13.08.07 15:05



Ставането на парцали за кратко време се дължи на други фактори и съвсем не е мярка за това, че в бирата няма консерванти.
А иначе правилно съхранявана - на тъмно и студено - бирата БЕЗ консерванти спокойто може да изкара 9 - 12 месеца.
Е ако за 9-12 месеца не се е продала...

Nihil tam munitum quod non expugnari pecuna possit


Тема Re: Бира в бутилкинови [re: Draco]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано13.08.07 15:13



Ох... не е лесно! Добре, да го кажем така - съхранявана при едни и същи неподходящи условия някогашната бира се разваля, а съвременната - не. Според мен е заради консервантите.

И пак се връщам на пръвоначалния си въпрос: Защо на етиката не пише, че има консерванти?

Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы


Тема Re: Бира в бутилкинови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Draco (Огън и жупел)
Публикувано13.08.07 15:29



Ми сигурно щото няма, за това не пише.
Какъв е смисъла да слагаш консерванти в бързооборотна стока, която спокойно може да изкара без консерванти 12 месеца?

Nihil tam munitum quod non expugnari pecuna possit


Тема Re: Бира в бутилкинови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Araxna (Интоксикирана)
Публикувано13.08.07 18:57



Чета ви, чета ви и се чудя да сте чували за процеса "пастьоризация", май едно време никой не е пастьоризирал бирата, или просто са си спестявали горивото, пастьоризираната бира не би трябвало да се разваля, защото изтребва дрождите в бирената мая. А вино да се разваля при правилна технология на ферментация, не бях чувала по-голяма смешка, с 11 до 16 процента спирт вътре как да се развали, а серния двуокис се слага за да се стабилизира след последната ферментация и да не стане на оцет, ама когато се изпари, при досег с въздух и на топло пак ще се вкисне.



Тема Re: Бира в бутилкинови [re: Araxna]  
Автор Helper© (сърцат помагач)
Публикувано14.08.07 18:27



Ученото си е учено, стана ли ви ясно?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.