Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 30.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За просяците от bg-mamma.com  
Автор Dark_ (end-user)
Публикувано05.01.06 16:53



Здравейте,

ровейки си в нета и понеже знам от съпругата си че сайта bg-mamma.com е много посещаван и е място за обмяна на информация между много хора попаднах на следнния линк http://www.bg-mamma.com/site/content/view/945/
след като го прочетох и с еразрових още и в форумите им: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=48346.0

И хубаво наистина похвална идея - някой поддържа нещо безкористно обаче "Да ама Не".
Разглейдайки цените за реклама на гювеч и попадам на следния линк:
http://adv.netinfo.bg/prices.php?pos_l=price_list&page=1
след като го разгледах и се оказва че така плачещия сайт е със едни от най високите цени за реклама.
Ми дайте да им съберем пари и да им направим рекламна кампания, защото изглежда те не се справят добре и са им малко парите от реклама и са започнали да си просят още.
Не искам никой да ни прави на глупаци и още повече да печели от добротата на хората. Не коментирам цените им за реклама - този сайт е голяма инвестиция, която е наистина похвална като идея, но не мисля че трябва да се проси от лакомия.
Искам само да вметна че нямам конкурентен сайт и не го считайте като удар от конкуренция.
Поздрави на всички!



Тема Re: За просяците от bg-mamma.comнови [re: Dark_]  
Автор Moonchild (Pitiless)
Публикувано05.01.06 16:58



Грозно - поредната зле прикрита просия. Аман !



Тема Re: За просяците от bg-mamma.comнови [re: Dark_]  
Автор RepeatableRead (transactional)
Публикувано05.01.06 17:02



Искат черни парички да докопат май.
Лакомия :)



Тема Re: За просяците от bg-mamma.comнови [re: Dark_]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано05.01.06 17:57



Понеже всички сте много отворени, що не вземете да създадете и поддържате един такъв сайт за без пари... Ама денонощно едва ли не, не става да го оставите на самотек... да намирате, събирате и превеждате информация и прочее неща? Освен това очевидно си нямате и идея и колко струва услугата "хостинг" в България (ама сериозен, и наистина в България, а не оферта от сорта на "3 лева на месец", като сървъра всъщност се намира в САЩ), както и много други неща...

Just a genius



Тема Що трябва непременно да е в Българиянови [re: Blake]  
Автор Areнт ()
Публикувано05.01.06 18:01



За да е по-скъпо ли?



Тема Ти изперкал ли си?нови [re: Dark_]  
АвторKykличka (Нерегистриран)
Публикувано05.01.06 18:41



след като са много посещаем сайт имат право да си сложат много високи цени на реклама!



Тема Re: Ти изперкал ли си?нови [re: Kykличka]  
Автор Dark_ (end-user)
Публикувано05.01.06 19:14



Аз не коментирам цените им за реклама!
Коментирам просенето на пари или не можеш да схванеш за какво става дума. Щом има посещаемост -> скъпа реклама -> висока печалба.
Само ми се губи къде да сложа искането за дарения и помощ.
Ако си сметнеш за кви пари печалба става дума на месец, може би ще си промениш мнението. Поддръжката на тоя сървър е доста по малка от сумата получаваща се от печалбата. дори и да си плащат интернета.

Поздрави:



Тема Re: За просяците от bg-mamma.comнови [re: Dark_]  
Авторeдин чoвek (Нерегистриран)
Публикувано05.01.06 20:49



Не се хабете, няма смисъл там е секта! Само гледайте!



Тема Re: За просяците от bg-mamma.comнови [re: eдин чoвek]  
Автор Dark_ (end-user)
Публикувано05.01.06 21:11



Разбрах го вече. Пуснах темата във форума им и веднага я затриха. Поствам последния ми пост който не успях да публикувам там.
Само съм добавил едно изречение в началото сега.

Считам че не е етично да се трие тема по този начин както бе направено това в клюкарника.

Нека ме оборят собствениците на бг-мама.
Идеята на този пост беше да не субсидирате създаването на един бранд, в какъвто се превръща bg-mamma.
Считам, че е по-добре да дарите тези пари на българската коледа или социален дом отколкото да се влеят в чужд джоб.
Съжелявам че Ви разбуних толкова вечерта, но си мислех че хората искат да знаят къде отивап парите им и не обичат някой д апечели на техен гръб.
За съжаление много съм грешал!
Мисля че дотирането на нечий джоб ще има толкова поддръжници но уви грешах.
ПС Дайте да съберем пари за кувьози за децата отколкото да правим дарение на хора, които печелят от вашата добрина

Поздрави и лека вечер.



Тема Re: За просяците от bg-mamma.comнови [re: Dark_]  
Автор French_Affair (шемет:Р)
Публикувано05.01.06 21:20



А защо не добавиш, че с тази си тема "окъка" няколко подфорума?
Наистина, какво целиш? Не вярвам вече в добронамереността на никого току-така.
А за това, което се прави като благотворителност в Бг-Мамма - си нямаш и идея.
Или може би има нужда да се поотупа прахта на клавиатурата???

c'est toujours moi:)


Тема Re: За просяците от bg-mamma.comнови [re: Dark_]  
Автор lisa_mary (dreamer)
Публикувано05.01.06 21:29



Повръща ми се вече от такива неща... като си толкова добронамерен, защо трябваше да навираш темата на сто места, или след като я сложи в "майки - бъдещи и настоящи" се сети, че "клюкарника" е по-посещаем и ще стане по-голям сеира...а да ама не позна....

И никой теб не ти е опрял нож на гърлото да даваш пари, нали?
Тогава, благодарим за загрижеността, ама няма нужда, можеш да си я спестиш...



Тема Re: За просяците от bg-mamma.comнови [re: Dark_]  
АвторЙocka (Нерегистриран)
Публикувано05.01.06 22:11



ЪЪЪЪ тъковъта- ти къде видя реклама в сайта и форума. Има няколко банера които са обменени на разменни начала с други сайтове и една реклама. От тези банери не се печели. Просяци- хм. Секта- хм. Изтрещя народа напоследък. Мисля че щеше да е просия, ако си бяха постнали апела в други сайтове, а то не е така- нали? Ти си пусни същия постинг в друг форум, например в Data.bg - щеше да видиш не само изтриване, а директно постоянен бан, в това отношение бг-мамма е доста толерантен форум.



Тема Re: Що трябва непременно да е в Българиянови [re: Areнт]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано06.01.06 09:59



не! трябва да е в България, щото не всеки в българия има 2-мегабитова връзка към международния интернет... А и не знам защо всички решихте, че от банери се печели??? печелеше се преди години, сегаприходите не стигат да си платиш само хостинга. А той (както вече споменах) не е по 2 лева на месец...

Just a genius



Тема Хич не съм решил, че се печели от банеринови [re: Blake]  
Автор Areнт ()
Публикувано06.01.06 10:07



Лично аз и стотинка не давам за подобна реклама.
Ама пък като са набичили по 8 лв на 1000 импресии още по-малко имат шанс да изкарат някакви пари.

А иначе - който иска да му режат главата за хостинг - да хоства в България. На щатски сървъри човек може да вземе качествен хостинг с всичко необходимо + 15 - 40 GB трафик за 15 - 35 долара на месец. Ако не ти трябва толкова - има и по-тънки. И няма никакъв проблем с отваряне на сайта. Това за необходимостта от 2-мегабитовата връзка ще си го запиша в тефтерчето с вицовете



Тема Re: Хич не съм решил, че се печели от банеринови [re: Areнт]  
Автор Dark_ (end-user)
Публикувано06.01.06 10:33



Да приемем че те интернет не плащат(според тях). А пазарната икономика е -има търсене може да са ти високи цените. А един хостинг в бг е около 150 евро - при тия цени за банери от два банера се покриват. А и нормалните бг доставчици вдигат постоянно капацитета на клиентите си към чужбина, така че това къде да ти е сървъра на мисля че трябва да с екоментира.



Тема Re: Хич не съм решил, че се печели от банеринови [re: Dark_]  
АвторЙocka (Нерегистриран)
Публикувано06.01.06 11:00



Виж сега не е много просто с хостването на такъв форум- вече гледам си се регнал във форм БГ-мамма- можеш да видиш статистиките- няма друг толкова натоварен форум в БГ като този- питай спецовете, или поне си направи труда да прочетеш отговорите на Системните админи. И като четеш поне чети какво се пише- банерите във форума са на разменни начала- това означава ( обяснявам бавно за да го схванеш), че два сайта си разменят банери без финансова обвързаност. Има точно 4 банера и то точно от този споменат тип. Но се чудя и на себе си защо се занимавам да обяснявам на човек който явно има причини да провокира отрицателно мислене- сори брато- сайта и форума са набрали такава скорост, че просто кофти реклама не можеш да му направиш



Тема Re: Хич не съм решил, че се печели от банеринови [re: Йocka]  
Автор Dark_ (end-user)
Публикувано06.01.06 11:56



елементарно нетинфо.бг (мразя кредор- има изкуствен интелект в него и никога не е на същото мнение като мен :)!) - 100 000 импресии 35лв
бгмама 100 000 импресии 200 лв
СЕГА: гбг.бг 100 000 импресии 120 лв

е как д арекламира някой?
Май с дотации е по на сметка, особенно когато е необлагаема, защото при фирма тия 15% печалба си вървят.
абе на мен взе да ми писва, правете си каквото искате ма може да ви дам и моя банкова сметка и там да привеждате ако имате :)



Тема Re: За просяците от bg-mamma.comнови [re: Dark_]  
Авторpandela (Нерегистриран)
Публикувано06.01.06 14:58



всичко е ясно, само немога да разбера къв ти е проблема



Тема Re:нови [re: Dark_]  
Авторkpokoжaбъл (Нерегистриран)
Публикувано06.01.06 16:04



покрай тебе се сетих за една стара история. беше още по Татово време. точно бяха разрешили да се работи на частно при определени условия. мой познат беше направил сервиз за коли в гаража си. работеше като вол от 8 сутринта до 10 вечерта всеки ден. няма събота, няма неделя. в същата кооперация живееше една бабка, дето висеше на балкона си 14 часа дневно, тюхкайки се колко много печели "изедника".

та какъв ти беше проблема? обясни го пак за неразбралите, моля



Тема Re:нови [re: kpokoжaбъл]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано06.01.06 18:14



Вижте това
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=bourgas&Number=1944905406&page=1&view=collapsed&sb=5&part=
и после това
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=63917.0



Тема Re: За просяците от bg-mamma.comнови [re: Dark_]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано06.01.06 19:04



Съжалявам за забавилото се мнение от "собствениците на сайта", но едва днес се завръщам от командировка (за справка - не свързана със сайта, имам отделни служебни ангажименти).

Няма да съм многословна, защото всичко съм обяснявала многократно и няма да се впускам в безсмислени спорове.

Искам само да уточня три неща:

1. Рекламните ни полета се управляват и предлагат от НетИнфо. Договорката ни с тях бе за бартер на банер полета.

Изключително рязкото покачване на посещаемостта и натовареността на сайта само за 2-3 месеца ни изправиха пред технически проблеми, за които нямаше как да сме подготвени.

2. Призивът за събиране на средства е публикуван само в сайта БГ-Мамма. Става въпрос за съвсем доброволно подпомагане на принципа на free donate, което е изключително популярно в сайтове из цял свят. Включително и на комерсиални чуждестранни сайтове може да забележите бутони и линкове за free donate.

3. Относно благотворителността. Това е дълга и широка тема. БГ-Мамма като сайт и лично ние (имам предвид семейството ми) сме ангажирани с много благотворителни инициативи, включително и предлагане на реклама на страниците на сайта в замяна на подпомагане на домове за сираци. Хората, които участват в инициативите са свидетели на това, останалите, които не искат да повярват и целят само да хулят - те никога няма да могат да повярват. Всеки съди за останалите според собствените си виждания и разбирания и вижда нещата от собствената си камбанария.



Тема Re: За просяците от bg-mamma.comнови [re: Mamma]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано09.01.06 00:33



И как предлагате публичност на приходите, онези "доброволни" приходи, или такава не се предвижда?



Тема Re: За просяците от bg-mamma.comнови [re: Roxana]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано09.01.06 02:35



Нямам притеснение да дам на всеки, който ни е подпомогнал и се интересува къде са отишли парите му, каквато и да било информация (включително и разпечатка от сметката - цялата разпечатка ще по-малко от една страница).

Всъщност, основната подкрепа, която получаваме е чрез закупуване на рекламните сувенири и приходите от това също внасям в сметката.

Предполагам, че няма нормален човек, който да скочи и срещу това?

Редактирано от Mamma на 09.01.06 04:05.



Тема ами значи завиждаш!нови [re: Dark_]  
Авторkykyлинkaтa (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 17:46



защото твоето мнение май точно това показва. не мога да разбера, защо майка ти те е възпитала така във завист ама... много е грозно!



Тема Re: Що трябва непременно да е в Българиянови [re: Blake]  
АвторKAKTYC (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 20:55



Blake, като говориш за цената на хостинга в БГ да беше погледнал и банерчето на Лирекс... Според теб какво означава "С подкрепата на Лиекс" ??
Hint: Едва ли им доставят пици...



Тема Re: Що трябва непременно да е в Българиянови [re: KAKTYC]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано11.01.06 10:29



И къде точно пише, че е безплатен хостинга? "подкрепа"="безплатно"??? не винаги.

Just a genius



Тема Re: За просяците от bg-mamma.comнови [re: Roxana]  
Авторнeдoвoлeн (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 13:19



аман от хора дето се опитват да осерат всичко, дори и най доброто начинание. ти бива комплексарщина ама чак пък толкоз. ми вземи си направи и ти един такъв сайт и изкарай многото пари да те видим колко богат ще станеш и после реви. че чак си писал че не си конкуренция. не се ли запита що конкуренцията не пише.



Тема Re: За просяците от bg-mamma.comнови [re: Dark_]  
Авторcъщия (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 13:20



че чак и "просяците от ..."

баси глупака си брате

извинения че правя лоша услуга на БГ мама но тоя ме ядоса



Тема Re: За просяците от bg-mamma.comнови [re: Dark_]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано26.08.06 14:39



браво на бг мама




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.