Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:34 19.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Моля кажете кисело мляко дето става?нови  
АвторKlientUT (Нерегистриран)
Публикувано09.06.04 23:14



Сериозно. Взимах досега Верея, ама аз не ям, давам го на домашните животни :)))

Данон отдавна е отписано, Пършевица също.

Благодаря



Тема Re: Моля кажете кисело мляко дето става?нови [re: KlientUT]  
Авторилиaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 06:17



хайде стига бе !!
кое мляко да става ??!! всичките са едни и същи ..за да е натурално едно мляко , трябва да струва 2 лева !!( кофичката ) ..така че всичко е въпрос на въображение....



Тема Re: Моля кажете кисело мляко дето става?нови [re: KlientUT]  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано10.06.04 08:45



Има едно дето го правят в Смолян казва се Кутела. За съжеление не е много разпространено.



Тема Re: Моля кажете кисело мляко дето става?нови [re: илиaнa]  
АвторCмeтka (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 13:24



........изкупната цена на 1 литър натурално, чисто прясно мляко с 3.6% масленост, от най-високо качество е максимум 50ст - и това е много, но аре да приемем, че 450г струват 25 ст - кое по-точно ще струва 1.75?
......май някой говори без да мисли.......
......и май наистина всичко е въпрос на въобажение в твоя случай



Тема Re: Моля кажете кисело мляко дето става?нови [re: Toffee]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 14:11



Ima edno de go proizwejda gyza mi i ti naj go obi4ash lainogrize



Тема Re: Моля кажете кисело мляко дето става? [re: Cмeтka]  
Авторилиaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 21:54



ами какво ли не , транспорт , съхранение , техника , закваски ,заплати за персонал , отново транспорт , брак . ... ( това за 2та лева е експертно мнение , не мое )
този бранш не е много печеливш, както изглежда ...
имам поглед на нещата и отвътре ... фирмите са на ръба , както виждаш - все се намаляват грамажи , маслености , какво ли още не ...
както се казва - нищо не е такова каквото ни се струва ...
на мен много са ми смешни някои истерични постинги - ох , това мляко не се вкисна , значи не е истинско :)))))) ами то ИМА ИЗИСКВАНЕ НА ЕС млякото да трае 21 дена ..това Е СТАНДАРТ !!! кое мляко се вкисва на 5 дена ?? никое ..то и на баба ти млякото не се вкисва , нали така ??
или пък твърдения , че му се слага желатин !???!? как ще се сложи желатин , ?? остави кофичката извън хладилника и и ще видиш че се отделя жълта течност - като цвик ...
или разни глупави твърдения - не харесвам данон , ама харесвам '' на баба '' :)))) , което е мляко на данон в друга кофичка..
ей такива твърдения са смешни




Тема Re: Моля кажете кисело мляко дето става? [re: ES]  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано11.06.04 08:39



Ооо спиритясъл задник
тук ли се домъкна да сереш. Какво пак си заговорил за гъза си тук няма гейове така че хората не ги интересува иди в клуб Адам и Адам определено ще има интерес към продукта който предлагаш.



Тема Re: Моля кажете кисело мляко дето става?нови [re: илиaнa]  
АвторCeфтe (Нерегистриран)
Публикувано11.06.04 13:50



Абе аз съм съгласен с другите ти разсъждения, ама ти все пак питай твоя експерт има ли някакво значение изобщо цената на основната суровина щото така излиза, че млекото и без пари да е, пак трябва да струва 1.75 пък некак несериозно ми звучи това дали млекото е натурално да се определя от заплатата на служителите, брака и транспортните разходи.... нали сфащаш логиката?
........значи примерно ако го возиш до Ямбол става по-натурално отколкото ако го продаваш локално.........
и изобщо на тоя експерт му предай от мен експертните мнения да не си ги раздава толкоз щедро, щото не се знае пред кой мое да му лъсне експертизата



Тема Re: Моля кажете кисело мляко дето става? [re: Cмeтka]  
Автор Tapkaлaн (бъдещ космонафт)
Публикувано11.06.04 14:12



от колко литра пресно млеко се прави 450 грама кисело такова?колко ток отива ?заплати?осигуровки?
и колко ли струва една мандра за кисело млеко по стандартите на ЕС?
е така даже мислим че и 2 лева са малко за кофичка.



сичкото кисело млеко се прави от сухо.



Тема Re: Моля кажете кисело мляко дето става? [re: KlientUT]  
АвторeFFeXX] (Нерегистриран)
Публикувано14.06.04 17:12



Опитай "РОДОПЕЯ"
в момента това е най-доброто кисело мляко на нашия пазар .. според мен.
А на онези с калкулациите - много сте далече от истината. Бизнеса с кисело мляко е невероятно печеливш - вижте Данон !
Но печалбата при стандартното кисело мляко не идва от голям марж а от това че е бързооборотна стока /купува се всеки ден/ !!!
Виж при активия и плодовите млека наистина маржа е ГОЛЯМ !!!
Нали не си мислите че Данон е дошъл тук в България за да работи на загуба, а ?
При това печалбата е калкулирана в тези 50 - 60 стотинки цена.
Пак в същите тези 50 - 60 стотинки има и 10 % за търговеца на дребно,
5-10% за търговеца на едро;
и поне още 10-15% печалба за Данон !!!!
а колко остават до 1.75 лв . ???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.