Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:41 24.09.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Бойлери "ТЕСИ" - опасни !!!нови  
Автор alexrangelov (Aleks)
Публикувано29.09.05 06:18



Купих си бойлер "ТЕСИ"... След монтажа го пуснах...и...почти не загря водата. Това горе-долу не беше проблем за мене. Отворих отдолу пласмасовия капак и навих регулатора докрай. Накрая позагря водата до около 60 градуса и вече щях да затварям всичко когато видях -

БОЙЛЕРА НЯМАШЕ ПРЕДПАЗНО БИМЕТАЛНО ТЕРМОРЕЛЕ !!!!!!!!!!!!!!!!

И сега си е така. Днес-утре ще ходя до магазина "ЗОРА" да ги питам защо е така. Или до сервиза....
И при най-малкото прегряване изхода е един - ЕКСПЛОЗИЯ!!! А и не знам дали може да се сложи такова реле... Вътре няма място!!!

Така , че не купувайте бойлери "ТЕСИ" !!!!!!!!!!!!! Може да изгърмите !!!

Алекс



Тема Re: Бойлери "ТЕСИ" - опасни !!!нови [re: alexrangelov]  
Авторdrrrrrrrrrr (Нерегистриран)
Публикувано29.09.05 08:40



Не е задължително термозащитата на бойлера да е изпълнена с биметално реле.

Огледай го по-внимателно и виж дали няма едно малко цилиндрично нещо ,подобно на предпазител за кола , плътно прилепено към водосъдържателя и през него да минава захранващият кабел.



Тема Re: Бойлери "ТЕСИ" - опасни !!!нови [re: alexrangelov]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано29.09.05 12:51



Еднократната защита против прегряване на почти всички бойлери от години не се прави с отделно "БИМЕТАЛНО ТЕРМОРЕЛЕ !!!" , а то си е вградено при терморегулатора. С две думи в един корпус са и двете неща.
Въобще как си въобрази че голяма фирма за бойлери няма да сложи и втора термична защита?



Тема Re: Бойлери "ТЕСИ" - опасни !!! [re: ESPACE]  
Автор alexrangelov (Aleks)
Публикувано30.09.05 11:28



Какво значи "еднократна" - един път в живота на бойлера ?



Тема Re: Бойлери "ТЕСИ" - опасни !!! [re: alexrangelov]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано30.09.05 11:35



ами въпросната джаджа може опростено да се разглежда като "термобушон" - над определена граница прекъсва връзката и това е - има я във фритюрници, скари и прочее уреди, които вдигат високи температури. Изгаря, купуваш си нова джаджа за лев-2 и слагаш. Разбира се, прекъсва веригата след като уреда излезе от номиналния си режим (което се случва ако ти откаже някое реле или друг регулатор), и затова е еднократна... т.е. това е "вторична защита"... надявам се да съм бил изчерпателен в обясненията

Just a genius



Тема Re: Бойлери "ТЕСИ" - опасни !!! [re: alexrangelov]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано30.09.05 12:29



Ами явно в случая не съм се изразил правилно. Тези които съм виждал в един корпус се намира и терморегулатора и допълнителна термична защита. И двете са изпълнени с биметални пластини, само дето първата възстановява ел. връзка при спадане на температурата, а втората прекъсва връзката и можеш да я възстановиш само ръчно. Обикновено от коруса на терморегулатора при сработила втората защита изкача пластмасова част , която просто трябва да се натисне и да се възстанови ел. връзка.
Аз специално не съм виждал бойлери с наистина еднократна термозащита като при ютиите или кафемашините например.



Тема Re: Бойлери "ТЕСИ" - опасни !!! [re: ESPACE]  
Автор alexrangelov (Aleks)
Публикувано01.10.05 14:19



Значи въпросът ми е - дали е нещо което изгаря и трябва да го сменям или е нещо което трябва "ръчно" да включа отново ? И дали това "нещо" сработва заради голям ток или заради прекалено висока температура... Иначе - стана ми ясно , че има втора защита. 10х Алекс



Тема Re: Бойлери "ТЕСИ" - опасни !!! [re: alexrangelov]  
Автор _Mepakлия_ (Инженер)
Публикувано01.10.05 15:26



Това е като автоматичнити бушоно, с тази разлика че се задейства над определена температура и е неоходимо да се натисни копченцето за да се възтанови работата на бойлера, ако тепературата още не спаднала след натискане на копченцето то отнво щръква.



Тема Re: Бойлери "ТЕСИ" - опасни !!! [re: _Mepakлия_]  
Автор M.5kov (Хвалипръцко!)
Публикувано06.01.09 09:59



Я сега и аз да ви кажа една тънкост


На бойлерите Теси фланеца е кръгъл... Какво значи това...?
При несработване на някоя от зашитите, налягането в бойлера се покачва неимоверно и единствения изход е експлозия на бойлера!
Умниците от Елдом Инвест са се сетили да направят този фланец елипсовиден!
Така при несработване на защита този фланец просто се огъва когато налягането стане много голямо и няма никаква опасност бойлера да експлоадира, което поне за мен е 50% предпоставка да избера такъв бойлер!
Забелязал съм и едно удобство на Дипломатите... Предпазният винтил е удължен в сравнение с Теси-то и така лесно мога да отведа капещата от него вода до водопровода, а не да ми капе върху пералня и какво ли още не
Истината е че са с около 20-30 лева по скъпи, но пъ си е за сметка на качеството!?

Човек и добре да живее се жени!

Тема Re: Бойлери "ТЕСИ" - опасни !!! [re: _Mepakлия_]  
Автор M.5kov (Хвалипръцко!)
Публикувано06.01.09 10:12



Да ви споделя и аз нещо :)
Има една разлика във фланците на Дипломат и на Теси.
Фланецът на бойлерите Теси е кръгъл, а на Дипломата е елипсовиден!
Ще кажете "и какво от това?"
При несработване на някоя от защитите на бойлера, този фланец играе ролята на "отдушник" на налягането! А според вас кръглия или елипсовидния фланец ще издържи на по-голямо налягане?


Точно така! Кръглия, което го прави потенциална опастност за цялото ви жилище! Докато при елипсовидния, ако налягането стане голямо той просто се огъва и водата изтича спокойно и без да бутне стената и на съседите
Поне за мен това си е сериозна предпоставка да избера Дипломата! Това, че е с 20-30 лева не мисля, че е от значение, при положение че от това може да зависи живота на мен и на семейството ми!
Поздрави на всички и дано съм помогнал :)

Човек и добре да живее се жени!

Редактирано от M.5kov на 06.01.09 10:13.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.