Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 20.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Кисело мляко Пършевицанови  
Автор P1O ()
Публикувано10.08.05 14:59



Взех 2бр преди 2 дни, вкус почти има, остатъчния е отврат. Мирис - няма.
Отворих едното преди същите 2 дни за няква манджа беше, и не усетих разлика с другите, но вчера реших да си направя айрян и го вадя от хладилника, отварям да видя да не е вкиснало, щото все пак почти 2 дни е стояло отворено - емии не е "мръднало", все едно бяла водичка. Направих си айрян, опитах го /слагах сол, пак слагах сол..../ и го излях в мивката. Такова мляко никога повече. Кашкавала на пършевица е добър, купувам си го, но млякото е ОТВРАТ.



Тема Re: Кисело мляко Пършевицанови [re: P1O]  
Автор XaMaB (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 15:22



Даа готиното мляко е само "на баба"

Май свястно кисело мляко няма. Ама то и кисело мляко няма, йогурт било.
Кисело мляко - само в япония.



Тема Re: Кисело мляко Пършевица [re: XaMaB]  
Автор gamina (someone)
Публикувано10.08.05 15:38



повечето (да не кажа всички) кисели млека на пазара са бъкани с консерванти (включително и на баба - нали е на данон) и човек като им погледне срока на годност свят му се завива - твърде е дълъг, така че не знам йогурт ли е какво е, но не е кисело мляко...
колкото до пършевица - купих си един айрян миналата седмица, в срок на годност и беше прокиснал, но тук вината е на фантастико - кой знае как е бил съхраняван...



Тема Re: Кисело мляко Пършевицанови [re: XaMaB]  
Автор DeeplnsideYou (и танцувааам...)
Публикувано10.08.05 15:40



и дядо добре го бие



Тема Re: Кисело мляко Пършевицанови [re: P1O]  
Автор DeeplnsideYou (и танцувааам...)
Публикувано10.08.05 15:42



аз не харесвам нищо "пършевишко"
през новия век ги развалиха отсякъде.
щото разчитат на "наложената" марка

за кисело мляко аз обичам Родопеята.



Тема Re: Кисело мляко Пършевицанови [re: P1O]  
АвторИвeт (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 16:11



Как го ядеш тоя кашкавал Пършевица, той прилича на гума, ако го опитваш суров, пък не дай си боже да го направиш на сандвич ти омирисва кухнята на крава и прокиснало.



Тема Re: Кисело мляко Пършевицанови [re: Ивeт]  
Автор P1O ()
Публикувано10.08.05 16:22



Eeee, нищо му няма на кашкавала, твърд е, не е като някои измислени разфасовки на била, хит, вмв и т.н. които не се различава почти дали е кашкавал или сирене. Точно вчера си купих и го направих на пица и си стана добре, незнам да е смърдял някога, ама щом казваш.



Тема Re: Кисело мляко Пършевицанови [re: XaMaB]  
Автор P1O ()
Публикувано10.08.05 16:24



То това "на баба" си е данон, няма разлика. "елена" и "здравец" ми харесват засега, но да видим докога.



Тема Re: Кисело мляко Пършевицанови [re: P1O]  
Автор cchery ()
Публикувано10.08.05 16:29



На мен пък ми харесва, при това много. Редовно купувам от 3%, а всеки ден за сина ми, на почти 3 г., вземам от 2%. Определено си има вкус, то и Вереята. И моля не ми пишете колко консерванти и сухо мляко има в него, щото то няма кисело мляко на българския пазар без тези компоненти. В случая за мене има значение вкуса, а той определено ми допада. По-скоро съм недоволна от прясното им мляко - 2 пъти вземам и все е вкиснало. Но както някой беше написал, за това вина имат по-скоро от "Европа"- та.

Фактът, който ме накара да го предпочета, е момента, когато трябваше да захраня вече порасналия ми син с кисело мляко. И по препоръка на личния лекар отначало квасих в нас. При едно и също прясно мляко със закваска от кисело мляко на Лайнон и Фибела, си получих същото прясно мляко след 4 часа. Повторих опита, щото ми беше за първи път да квася, от Фибелата се получи нещо като айрян, а от Лайнона се получиха същите лайна, каквито ги бях квасила 4 часа по-рано. Смених марката с Пършевица, при това съвсем случайно и нещата се получиха, но мераците ми за квасене бързо изчезнаха и тогава си минах директно на готово кисело мляко от тази марка.

Naturally....deeply...I love you!


Тема Re: Кисело мляко Пършевицанови [re: cchery]  
Автор P1O ()
Публикувано10.08.05 17:01



Спокойно де, аз не ти казвам да не го купуваш.....
Споделям, че аз лично няма повече да го купя, не смятам и да споря с някой по такава тема. Айде със здраве!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.