Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:15 03.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Пътуване с ГРУПнови  
АвторJulie (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 12:41



Наложи ми се да пътувам до Чехия с фирма ГРУП. Пътуването беше толкова ужасно, че не зная от къде да започна!!! Първо климатикът на рейса беше развален и имаше само две положение: изключен и -10 градуса...по желание на клиента! На факта, че рейсовете се възтеснички и нямат тоалетна няма да обръщаме внимание, това си е лукс. Най-шокиращото е, че билетите за връщане се продават без места!!! Рейсът спира в Братислава, Бърно и Прага и дефакто ако не се качиш в Прага, нямаш гаранция, че за теб ще има място!!! Аз си бях купила билет още от София, с място, но "мило" ми обясниха, че от Чехия към България запазени места няма! Когато тръгнахме от Бърно имаше 2 свободни места, а се очакваше по думите на стюарда в Братислава да се качат 4 човека! Просто нямам думи!!! За мен това беше последното пътуване с тази фирма и честно казано искрено съжалявам, че не живеем в държава, където след оплакване биха и отнели лиценза, защото това е подигравка. Плащаш прилична сума, за да получиш обслужване под всякаква критика!!!!



Тема Re: Пътуване с ГРУПнови [re: Julie]  
Автор SoulMate (master)
Публикувано03.08.05 17:59



Ако не беше трагично, щеше да е смешно. Е качиха ли се 4 човека при места за двама и как се возиха - правостоящи ли бяха?
Много необмислено ми се вижда това да продават билети, без да следят за капацитета на автобуса...а как сте минавали митници и други такива подробности, на които и митничари и полицаи гледат подозрително за всеки случай...

Най-трудно е първите 100 години...после свикваш


Тема Re: Пътуване с ГРУП [re: SoulMate]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 10:30



Не бях пътувал с автобус отдавна, но ми се наложи да хвана един по линята Варна - София. Билетчето уж беше от ЕТАП, а
автобуса се оказа на ГРУП - явно работят кооперацийка.
Пълна мизерия - мръсни седалки, смрад като в междуселски Чавдар.
И аз следващия път не бих се возил с ГРУП.



Тема Re: Пътуване с ГРУПнови [re: 123]  
Автор XaMaB (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 14:46



софия - варна (или обратното) само биомед и коско.



Тема Re: Пътуване с ГРУПнови [re: 123]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано04.08.05 18:33



Човече, нека да внеса едно уточнение: Има две автобусни фирми, в името на които фигурира думата "Груп" - едната е "ГРУП КЪМПАНИ", а другата е "ГРУП ПЛЮС".

Оплакването е от автобусите на ГРУП КЪМПАНИ, защото другите не изпълняват международни превози с автобусите си. Фирмата "ГРУП ПЛЮС" е съвсем различна компания, която работи заедно с фирма "ЕТАП-АДРЕС". Общо взето не оспорвам това, което си писал за ГРУП ПЛЮС, но исках да се разграничат двете компании.

Истината за ЕТАП-АДРЕС и линиите на същата е, че имат много добри автобуси, при които няма проблеми с пътуването, но си държат още старите бракми от 2000г. и се размива доброто впечатление, при което можеш да останеш, пътувайки с автобус на ЕТАП-АДРЕС от сивите със синьо лого.

От тригодишния ми опит постоянно пътуване с тях мога да ти препоръчам при никакви обстоятелства да не се качваш от София в 11:00. Този автобус продължава до Каварна и е много зле. Няма проблеми с 12:30 от София, 13:30, 15:00 или 16:00.



Тема Re: Пътуване с ГРУПнови [re: SoulMate]  
Автор Julie ()
Публикувано05.08.05 10:37



Ами хората в Братислава се отказаха! Честно казано и аз на тяхно място бих се отказала!!!
Този начин на продажба на билети е меко казано неразумен! Когато още на автогарата в Бърно, възмутена от създалата се ситуация се опитах да потърся обяснение от шофьорите или "представителят" на фирмата, ми отговориха: "Ами така е тука, това е положението!" Можете ли да си представите тази наглост?!?!? Направо бях бясна.
Слава богу по митниците явно някакъв късмет имахме и големи проблеми не възникнаха. Е, повисяхме тук-там, но това беше всичко.
Отново изказвам искреното си съжаление, че едва ли мога да направя нещо по въпроса. Дори и да подам оплакване някъде, подозирам, че никой няма да преразгледа лиценза на въпросната фирма или нещо от сорта. Поне съм решила твърдо да не им давам повече парите си!!!!



Тема Re: Пътуване с ГРУПнови [re: Julie]  
Автор XaMaB2 (Нерегистриран)
Публикувано05.08.05 14:36



Лошото е че хората се чувстват монополисти и като си на зор ще се качиш на автобуса им.



Тема Re: Пътуване с ГРУПнови [re: Julie]  
Автор Moonchild (Pitiless)
Публикувано05.08.05 14:54



Всичко това е ужасно... само не разбрах ЩО ЗА КЛИМАТИК ОХЛАЖДА ДО -10 градуса :))) Май бъркаш нещичко :)



Тема Re: Пътуване с ГРУПнови [re: Julie]  
Автор SoulMate (master)
Публикувано05.08.05 15:38



Чакай, че ми стана смешно. Сто процента е абсолютно забранено да има правостоящи, и сто процента е абсолютно задължително билетът да върви СЪС запазено място. И когато се заверява за обратната посока пак дават номер на място.
Всичко това се вписва в билета. Естествено.
Е тогава, щом не е вписано, билетът служи като доказателство за безумиците, на които се подлагат пътниците на тази автобусна фирма. Остава да се подаде оплакване на подходящото място.
Само един катаджия по пътя е бил достатъчен да направи проверка на билетите и местата, за да стъжни житие-битието на шофьорите и после на фирмата.
Смелчаци са, как им беше името, спор няма, може би имат здрав гръб, обаче нямат мозък. Или перат пари. И затова следят за комфорта на пътниците, колкото домакините следят за комфорта на хлебарките :))))

Най-трудно е първите 100 години...после свикваш


Тема Re: Пътуване с ГРУПнови [re: SoulMate]  
АвторChico Mitko (Нерегистриран)
Публикувано06.08.05 12:35



Брей как мразим разни дървени философи като Хамави черешовидни всезнайковци да дават коментари, особено за бранш който им е адски далеко и нищо не знаят за него...
Пичове и пички...
Група е возил и ще вози....само тъпак не знае какви се качват в него от Прага и само тъпак ще се качи в него... Просто група си държи 4 линии с точно определени цели и КЛИЕНТИ и толкова.. всичко отстрани да се спасява...

Последното предположение на сливата беше най точно... ама останалото си е принципна приказка... като цялото Ви битие... не мислете че сте капацитети във всичко...

Айде философчета, Елате ми повече...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.