Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 28.04.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Отдавна не съм чел нищо за ...нови  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано14.06.05 22:53



любимата ми фирма Данон



Тема Re: Отдавна не съм чел нищо за ...нови [re: Toffee]  
АвторЛyдaтa Beнeтa (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 06:52



Коя е тая лудата дето си купува ДАНОН?



Тема Няма и да прочетешнови [re: Toffee]  
Авторбълrapин (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 09:14



Данон масово избягва да рекламира киселото си мляко и се ориентира към продукти в които шаренията замазва съдържанието - разните десерти.
Продуктите пък които претендират за традиционен вкус се пускат под логото "От златните ръце на баба", като старателно се избягва да се демонстрира кой е производителя. От това най-много си патят пенсионерите - те трудно могат да разчетат ситните букви с които пише "Данон", и освен това се лъжат от евтините трикове - висока масленост (постигната с добавки), кафява кофичка (асоциация за грънци, демек домашно) и отвратителната баба на рекламата с невероятен, бих казал "традиционно български" цвят на косата. Което си е откровенна подигравка.



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: бълrapин]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано15.06.05 10:09



Доколкото знам Бабините истории не са марка на Данон. Мисля че марката има нещо общо с историите на Ути Бъчваров, а Данон го произвеждат. Абе нещо като марките на разните вериги - правят им ги на ишлеме един вид. щото не знам Данон да произвежда кашкавал или руска салата...Да не говорим за ореховки, кексчета и т.н.



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: Martu]  
АвторLi (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 12:09



Да ама млякото е на данон нали? Скапано до шия



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: Li]  
Автор littlecherry (master)
Публикувано15.06.05 14:39



Данон е единственият производител на кисело мляко, който връща прясното мляко, ако в него има вода или следи от антибиотик. И отгоре на това прекратява взаимоотношенията си с такъв стопанин.
Другите фирми проверяват прясното мляко, но не връщат нищо, всичко подквасяват.
Още един "трик" на Данон - използват закваска внос от Франция, която е същата като българската, но бактериите са "облагородени", докато в българската са натуралният "див тип". /Една от причините за по-големия срок на годност.

Възнамерявам да живея вечно...и засега успявам


Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: littlecherry]  
Автор Maтa Kocмaтa (избръсната)
Публикувано15.06.05 14:46



Еми в такъв случай Данон после изпраща полученото кисело мляко във Франция, а за тука внася чисто и облагородено френско сухо мляко и нишесте....

Машина за отделяне на кожа и сланина от парени свине


Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: littlecherry]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано15.06.05 14:59



сега остава да обясниш на масовата публика как точно се заквасва мляко с антибиотик в него...
за улеснение ще ти напомня, че заквасването става с помощта на ЖИВИ бактерия, а антибиотиците са вещества, които убиват бактерии...

друг въпрос: откъде мислиш се получава т.нар. "Мляко за пиене" с вид и консистенция на айрян?
улеснение 2: това е продукт, който е частично заквасен, или в процеса на заквасване бактериите са "умрели" по някаква причина (наличие на антибиотик?) - ето ти една "безотпадна" технология

Just a genius



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: Blake]  
АвторГaн (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 15:11



Блейк! И аз бях жива бактерия!
Телепортирай ме!



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: Blake]  
Автор littlecherry (master)
Публикувано15.06.05 16:52



"сега остава да обясниш на масовата публика как точно се заквасва мляко с антибиотик в него... "
Точно никак. Но не всички крави ги лекуват от нещо, та и не всичкото мляко е "антибиотично". Разреждане, мой човек, нали знаеш какво е това, сипват млякото на едно място и разбъркват. Затова някои кисели млека са в полу-течен вид -закваската като не хване добре.

Не се опитвай да ме улесняваш, освен ако не работиш в микробиологичен отдел на някое млекопреработвателно предприятие и не си натоварен да размразяваш дълбоко замразената закваска.

ПС Та смисълът на заяждането ти какъв беше? Моят постинг подчертаваше дебело, че Данон използват качествено прясно мляко, а твоят?

Възнамерявам да живея вечно...и засега успявам



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.