Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:00 23.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Отдавна не съм чел нищо за ...  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано14.06.05 22:53



любимата ми фирма Данон



Тема Re: Отдавна не съм чел нищо за ...нови [re: Toffee]  
АвторЛyдaтa Beнeтa (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 06:52



Коя е тая лудата дето си купува ДАНОН?



Тема Няма и да прочетешнови [re: Toffee]  
Авторбълrapин (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 09:14



Данон масово избягва да рекламира киселото си мляко и се ориентира към продукти в които шаренията замазва съдържанието - разните десерти.
Продуктите пък които претендират за традиционен вкус се пускат под логото "От златните ръце на баба", като старателно се избягва да се демонстрира кой е производителя. От това най-много си патят пенсионерите - те трудно могат да разчетат ситните букви с които пише "Данон", и освен това се лъжат от евтините трикове - висока масленост (постигната с добавки), кафява кофичка (асоциация за грънци, демек домашно) и отвратителната баба на рекламата с невероятен, бих казал "традиционно български" цвят на косата. Което си е откровенна подигравка.



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: бълrapин]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано15.06.05 10:09



Доколкото знам Бабините истории не са марка на Данон. Мисля че марката има нещо общо с историите на Ути Бъчваров, а Данон го произвеждат. Абе нещо като марките на разните вериги - правят им ги на ишлеме един вид. щото не знам Данон да произвежда кашкавал или руска салата...Да не говорим за ореховки, кексчета и т.н.



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: Martu]  
АвторLi (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 12:09



Да ама млякото е на данон нали? Скапано до шия



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: Li]  
Автор littlecherry (master)
Публикувано15.06.05 14:39



Данон е единственият производител на кисело мляко, който връща прясното мляко, ако в него има вода или следи от антибиотик. И отгоре на това прекратява взаимоотношенията си с такъв стопанин.
Другите фирми проверяват прясното мляко, но не връщат нищо, всичко подквасяват.
Още един "трик" на Данон - използват закваска внос от Франция, която е същата като българската, но бактериите са "облагородени", докато в българската са натуралният "див тип". /Една от причините за по-големия срок на годност.

Възнамерявам да живея вечно...и засега успявам


Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: littlecherry]  
Автор Maтa Kocмaтa (избръсната)
Публикувано15.06.05 14:46



Еми в такъв случай Данон после изпраща полученото кисело мляко във Франция, а за тука внася чисто и облагородено френско сухо мляко и нишесте....

Машина за отделяне на кожа и сланина от парени свине


Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: littlecherry]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано15.06.05 14:59



сега остава да обясниш на масовата публика как точно се заквасва мляко с антибиотик в него...
за улеснение ще ти напомня, че заквасването става с помощта на ЖИВИ бактерия, а антибиотиците са вещества, които убиват бактерии...

друг въпрос: откъде мислиш се получава т.нар. "Мляко за пиене" с вид и консистенция на айрян?
улеснение 2: това е продукт, който е частично заквасен, или в процеса на заквасване бактериите са "умрели" по някаква причина (наличие на антибиотик?) - ето ти една "безотпадна" технология

Just a genius



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: Blake]  
АвторГaн (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 15:11



Блейк! И аз бях жива бактерия!
Телепортирай ме!



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: Blake]  
Автор littlecherry (master)
Публикувано15.06.05 16:52



"сега остава да обясниш на масовата публика как точно се заквасва мляко с антибиотик в него... "
Точно никак. Но не всички крави ги лекуват от нещо, та и не всичкото мляко е "антибиотично". Разреждане, мой човек, нали знаеш какво е това, сипват млякото на едно място и разбъркват. Затова някои кисели млека са в полу-течен вид -закваската като не хване добре.

Не се опитвай да ме улесняваш, освен ако не работиш в микробиологичен отдел на някое млекопреработвателно предприятие и не си натоварен да размразяваш дълбоко замразената закваска.

ПС Та смисълът на заяждането ти какъв беше? Моят постинг подчертаваше дебело, че Данон използват качествено прясно мляко, а твоят?

Възнамерявам да живея вечно...и засега успявам


Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: littlecherry]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано15.06.05 17:01



Смисълът беше (ако си пропуснал), че Данон ТВЪРДЯТ, че използват качествено прясно мляко...

"сега остава да обясниш на масовата публика как точно се заквасва мляко с антибиотик в него... "
Точно никак.


И тогава ква е далаверата на другите фирми да купуват менте-мляко?

Разреждане, мой човек, нали знаеш какво е това, сипват млякото на едно място и разбъркват. Затова някои кисели млека са в полу-течен вид -закваската като не хване добре.

И кво каза? Данон изкупували само качествено мляко? А млякото "за пиене" откъде се пръква тогава?

В микробиологичен отдел не съм работил и няма и да работя, което обаче не ми пречи да знам туй-онуй от кухнята на някои места, както и да съм с отлична обща култура...

Just a genius



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: Li]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано15.06.05 17:21



Ами не го яж. Аз Данон си купувам само прясно. Киселото не ме кефи.



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: Blake]  
Автор littlecherry (master)
Публикувано15.06.05 17:25



EEEEEЕЕ!

Да, и аз твърдя, че Данон използват чисто прясно мляко. Другите производители нямат далавера - проверяват пробите, пишат заключения, предупреждават стопанина и използват млякото. Въпрос на мениджмънт. Шефът трябва реши, че желае да стегне приемателния режим, обикновените работници не се вълнуват особено заквасило ли се е всичкото мляко или наполовина.

На млякото за пиене не му помня рецептата, затова нищо не казвам за него. А и не съм млекарка (технология на млякото никога не съм учила, а и не планирам). Но останалото го казвам, защото съм влизала вътре в Данон, наблюдавала съм процеса на производство от-до, говорила съм с микробиолога. Слагат сухо мляко за сгъстяване, ама това си го пише на капачката.

Възнамерявам да живея вечно...и засега успявам


Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: Martu]  
Автордpyra (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 18:46



А пък на мен точно сладникавият вкус на Данон ме кефи и не понасям възкиселият на така наречените български. Само прясното на "Вереята" може да съперничи. И какво като това се дължи на добавката от сухо мляко, когато хигиената на Данон е нанадмината от другите



Тема ми кво ше кажетенови [re: дpyra]  
Автор 3aйчe B Чaшka (nimfetka)
Публикувано15.06.05 19:28



за на баба ви кокоските......просто да си умре човек от хумор

If i'm not made 4 you then why does my heart tell me that i am...


Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: littlecherry]  
Авторбълrapин (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 19:43



За да разбереш колко са "облагородени", ти предлагам да прочетеш следното:
http://investorbg.com/News/BG/ViewNews.asp?ID=12796
Значи ние им даваме лиценз, пък те ни го облагородяват, че и го връщат... Бре че спецове тез франсета...



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: бълrapин]  
Автор littlecherry (master)
Публикувано15.06.05 20:01



Голямата работа да изолираш чиста култура и да я размножиш, ей тцтцтц!

Статията не се чете, незам какво й пречи.

Възнамерявам да живея вечно...и засега успявам


Тема Re: ми кво ше кажетенови [re: 3aйчe B Чaшka]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано16.06.05 01:05



що бе зайче? кво им е на кокоските? или те притеснява че били "на баба" - ми на някои хора тук баба им може да е 60-ти набор, за тях това, че нещо е "на баба" не значи автоматично че трябва да е със поне 100-годишна традиция. и по бай тошово време имаше кокосово брашно, имаше и едни десерти "република", и баш от такова си бяха (или поне есенция имаше достатъчно).

е, некой ден ше изкарат сигурно и "мармалада от манго на баба" или "компота от маракуя на баба"... брандинг, кво да прайш



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: littlecherry]  
Авторбълrapин (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 01:37



"Ел Би Булгарикум" е в преговори за продажба на технологиите за производство на оригинално българско кисело мляко с още две страни. Това съобщи изпълнителният директор на дружеството Боян Илиев.

През юли "Ел Би Булгарикум" подписа лицензионен договор с южнокорейска компания.

Като единствената държавна фирма в млекопреработвателния сектор в България, наследник на оригиналната технология и собственик на патента за производство на закваски за оригинално българско кисело мляко, "Ел Би Булгарикум" има лицензионни договори за производство на кисело мляко в 16 страни, сред които Япония, Германия, Швейцария, Холандия, Кипър, Финландия, Филипините, Франция и Австрия.

---------------------------------------------------------------------------
това е статията, при мен се отваря нормално.



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: Martu]  
Авторбълrapин (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 01:57



Достатъчно е да се сравни надписа на производителя на медениките, кокоските, кексчетата и ореховките по "бабините" рецепти с "бабините" млечни произведения. По големина на шрифта например.



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: Blake]  
АвторГaн (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 06:59



Блейк бе! Телепортирай ме!



Тема Re: Отдавна не съм чел нищо за ...нови [re: Toffee]  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано16.06.05 08:44



Хехехе знаех си че има много "фенове" на тази фирма. Преди време си беше най - дискутираната фирма в този форум. Незнам къде се е изгубил ХФП, но се надявам да се появи и той.
А теста може лесно да го направим - купете няколко кофички кисело мляко - да речем Данон, Фибела, Пършевица и всяко там което си купувате и го предпочитайте и го дайте на една котка да видим кое ще предпочете. Животните не се лъжат въпреки че не знаят какво е консервант, нишесте и антибиотик и какви ли не лайна който Данон и другите млекопроизводители ни тъпчат в млеката.



Тема Re: ми кво ше кажетенови [re: тoшo]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано16.06.05 09:40



Само че бабините сладки май ще изчезнат от пазара...или поне ще си сменят собственика



Тема Re: Отдавна не съм чел нищо за ...нови [re: Toffee]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано16.06.05 09:43



Тъкмо се чудех кво да правя. Ей сега ше се метна до магазина да дам 5 лв за мляко и после отивам да гоня котките из квартала да направя както си заръчал.

Редактирано от Martu на 16.06.05 09:45.



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: бълrapин]  
Автор littlecherry (master)
Публикувано16.06.05 09:59



Аха, сигурно файъруолът ми е пречил.

Ел Би продават рецептата насам-натам :)))) Така се прави.
Доколкото помня японците доста са се узорили, докато докарат киселото мляко като българското. Наложило се да проверят какво не им харесва на бактериите в техния климат и да ги убедят, че си заслужава да поработят за тях. Нищо страшно не правят, нито японци, нито французи, само използват чисти линии бактерии, за да няма изненади и незаквасено мляко.
------------------------
*чисти линии бактерии* - бактерии арийци, перфектни гени, квасят мляко без грешка.

Възнамерявам да живея вечно...и засега успявам


Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: littlecherry]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано16.06.05 10:07



Виждам, че някой чете през ред

Да, и аз твърдя, че Данон използват чисто прясно мляко. Другите производители нямат далавера - проверяват пробите, пишат заключения, предупреждават стопанина и използват млякото.

Аз НЕ ТВЪРДЯ, че Данон използва чисто мляко. Данон го твърди, но НЕ Е ВЯРНО!!!

А другите производители като нямат далавера и млякото не става за заквасване, дали според теб изобщо го вземат??? едва ли да си мият краката

Just a genius



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: Blake]  
Автор littlecherry (master)
Публикувано16.06.05 10:49



Да ти имам самочувствието, дето го демонстрираш! На базата на какво си сигурен за качеството на млякото, което Данон употребява? Лични наблюдения или "някой ти е казал"? Това могат да го знаят само тези, които правят пробите :))))

Другите производители вземат млякото (колко пъти го казах това), освен ако не е пълно тежки метали. Също казах, че не на всички крави се дават лекарства, следователно само в част от постъпващото мляко може да има антибиотик. На 10 части чисто мляко 1 част мляко с примес (например).

Друг проблем е разреждането на млякото с вода от стопанина на кравата. Ако и млекопреработвателя реши да му сипне още малко вода, а?
Как ще обясниш киселите млека, които горчат? Обикновено са хипер евтини и полутечни. Е как - разредено мляко, кравата хранена с кой знае какво и къде, да не говорим за хигиената в цеха, също дала своя отпечатък.

Още нещо - Данон няма интерес да купува прясно мляко, което няма да се подкваси, дори с нишестето и сухото мляко вътре. Нищо не им струва да си подбират продавача, има достатъчно желаещи.
Това, че крайните им продукти са сладникави, лигави, странни на вкус (но не горчиви), но с дълъг срок на годност и много гъсти, не става с какви да е суровини.

Айде със здраве.

Възнамерявам да живея вечно...и засега успявам


Тема Re: Отдавна не съм чел нищо за ...нови [re: Martu]  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано16.06.05 14:18



е да ама после ще знаеш какво мляко да си купуваш и се басирам че няма да е Данон



Тема Re: Отдавна не съм чел нищо за ...нови [re: Martu]  
Автор cchery ()
Публикувано16.06.05 14:40



ами ако си купиш данон, ще дадеш 5 лева - те са си скъпички. ама ти не е нужно да дадеш по 1 кофичка мляко на всяка котка, освен ако не искаш, разбира се. Всъщност данона можеш да го дадеш и цялото, нищо не губиш. Котките ще те споменават цял живот с добро.

Naturally....deeply...I love you!


Тема Re: Отдавна не съм чел нищо за ...нови [re: cchery]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано16.06.05 15:33



Абе Вие полудяхте ли бе? Има достатъчно бесни бабички дето ходят от кофа на кофа и хранят котки и кучета. Ама да не отварям нова тема...
Аз Данон кисело не ям.Не защото знам какво влагат в него, а щото не ми е вкусно. Иначе съм сигурен за нивото на хигиена и бла бла в завода на Данон. Прясното ме кефи и си го пия на корем/в комбинация със сладко от бели череши - пирфектно /. Не знам има ли антибиотици или не, ама не мога всеки ден да обикалям по селата и да си купувам екологично чисто. Пък и това с антибиотиците ако се замисля...отдавна трябваше да съм спрял да ям секво купешко месо и особено пилешки бутчета ммммммммм.
Пък след 40 години като се пенсионирам отивам да живея в Родопите, кравата и кавала и така още 100 години.



Тема Re: Отдавна не съм чел нищо за ...нови [re: Martu]  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано17.06.05 08:33



И аз така съм го планирал пенсионерският живот. Може да цъкаме табла и шах ако искаш



Тема Re: Отдавна не съм чел нищо за ...нови [re: Toffee]  
Автор nelin (любопитен)
Публикувано17.06.05 14:45



Като прегледах мненията до момента в мен възникнаха няколко въпроса:
1.Факт е ,че продуктите на Данон са чисти, много хора обаче твърдят,че предпочитат разреденото и със добавки от свинска мас от събирателните пунктове мляко защото било чисто българско - ами пийте, защо тровите мозъците на другите с махленските си твърдения.
2. Никой от "маститите" специалисти във форума не даде някакви доказателства за вредността на продуктите на Данон ,всичко се върти в сферата "аа,знам ги тия един приятел или една съседка има племенница и тя ми каза , че......."
3.На българския пазар има десетки производители на всякакви млечни продукти и всеки може да купува това което му е по вкуса и джоба.
Като цяло тази тема появявайки се от време на време започва да мирише доста странно на платена публикация /черен PR/, а не на тема във клуб където се посочват фирми и услуги който работят във вреда на потребителите.



Тема Re: Отдавна не съм чел нищо за ...нови [re: nelin]  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано17.06.05 16:16



Еха ако можеха и да ми плащат за такива публикации както ги нарече щях да съм щастлив човек
хем си плюя любимото ми Данонче, хем и ми плащат за това - баси и кефа .



Тема Re: Отдавна не съм чел нищо за ...нови [re: nelin]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано17.06.05 16:22



1.Факт е ,че продуктите на Данон са чисти

не, факт е, че не се развалят дълго време (личния ми рекорд е отворена кофичка Данон Фамилия, 8 дена през лятото на масата в западна кухня - по цял следобед пече) - та на 8-мия ден си беше с нормален вкус... Говори ми за "кисело мляко"

Никой от "маститите" специалисти във форума не даде някакви доказателства за вредността на продуктите на Данон

никой не казва че е вредно, просто (за кой път да го напиша) не е това, за което го представят!!!

всичко се върти в сферата "аа,знам ги тия един приятел или една съседка има племенница и тя ми каза , че......."

точно по същия начин са изложени и фактите в полза на Данон така че да не спорим по този въпрос...

Ми - надявам се да бях изчерпателен

Just a genius



Тема Re: Отдавна не съм чел нищо за ...нови [re: Blake]  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано17.06.05 17:28



Мдаа ако си заквасиш сам кисело мляко - което си е ИСТИНСКОТО кисело мляко на терасата ти под слънчево влияние би се вкиснало точно за 1 ден. Няма кво да коментираме повече - 8 дена познай с какви лайна е бъкано и колко от въпросната бактерия има.
И оше нещо някой тук говореше за сладкият вкус на Данон - е името на млякото е
КИСЕЛО мляко а не СЛАДКО мляко



Тема Re: Отдавна не съм чел нищо за ...нови [re: Blake]  
Автор littlecherry (master)
Публикувано17.06.05 17:44



"точно по същия начин са изложени и фактите в полза на Данон така че да не спорим по този въпрос... "



Възнамерявам да живея вечно...и засега успявам


Тема Остави наш Блейк!нови [re: littlecherry]  
АвторДжeнa (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 22:08



ще го телепортираме, и ще си оправи данона!



Тема Тъм Тън! Тъм Тън!нови [re: Blake]  
Автор3eн (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 22:12



Блейк, Джена! Ейвън се обажда!
Повтарям: Блейк, Джена! Ейвън се обажда!
Блейк! Телепортирай Ейвън!
Блейк?!
Ейвън!? Констатирам липса на разъм на кораба!
Свързвам те с Орак!



Тема Re: Отдавна не съм чел нищо за ...нови [re: nelin]  
Автор Maтa Kocмaтa (избръсната)
Публикувано18.06.05 01:36



Предлагам ти един експеримент - правиш си айрян, с примерно половин кофичка Данон, и токлова вода, оставяш да се утаи, и да познаем колко отделни сегмента ще се получат. И не позна - този най-отгоре не е от масло

Машина за отделяне на кожа и сланина от парени свине


Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: бълrapин]  
АвторBъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 11:45



Би ли пояснил що за добавки се използват за постигане на висока масленост? Защо според теб е необходимо използването им?
Откъде имаш такава информация?
Доколкото ми е известно, изнасянето на невярна информация на публично място може да се окачестви като клевета. Това ли е твоят начин да защитиш българското?

Аз работя в Данон и се занимавам с производство на мляко от доста време.
Не мога да се въздържа да ви кажа, че е много смешно и от друга страна тъжно като чета колко авторитетно се изказват абсолютно некомпетентни мнения, обясняват се подробности от производствените процеси от хора които очевидно никога не са виждали производство.
Но щом всичкото това сплетничене ви забавлява - дерзайте, нема лошо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.