Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:37 23.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: Blake]  
АвторГaн (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 06:59



Блейк бе! Телепортирай ме!



Тема Re: Отдавна не съм чел нищо за ...нови [re: Toffee]  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано16.06.05 08:44



Хехехе знаех си че има много "фенове" на тази фирма. Преди време си беше най - дискутираната фирма в този форум. Незнам къде се е изгубил ХФП, но се надявам да се появи и той.
А теста може лесно да го направим - купете няколко кофички кисело мляко - да речем Данон, Фибела, Пършевица и всяко там което си купувате и го предпочитайте и го дайте на една котка да видим кое ще предпочете. Животните не се лъжат въпреки че не знаят какво е консервант, нишесте и антибиотик и какви ли не лайна който Данон и другите млекопроизводители ни тъпчат в млеката.



Тема Re: ми кво ше кажетенови [re: тoшo]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано16.06.05 09:40



Само че бабините сладки май ще изчезнат от пазара...или поне ще си сменят собственика



Тема Re: Отдавна не съм чел нищо за ...нови [re: Toffee]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано16.06.05 09:43



Тъкмо се чудех кво да правя. Ей сега ше се метна до магазина да дам 5 лв за мляко и после отивам да гоня котките из квартала да направя както си заръчал.

Редактирано от Martu на 16.06.05 09:45.



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: бълrapин]  
Автор littlecherry (master)
Публикувано16.06.05 09:59



Аха, сигурно файъруолът ми е пречил.

Ел Би продават рецептата насам-натам :)))) Така се прави.
Доколкото помня японците доста са се узорили, докато докарат киселото мляко като българското. Наложило се да проверят какво не им харесва на бактериите в техния климат и да ги убедят, че си заслужава да поработят за тях. Нищо страшно не правят, нито японци, нито французи, само използват чисти линии бактерии, за да няма изненади и незаквасено мляко.
------------------------
*чисти линии бактерии* - бактерии арийци, перфектни гени, квасят мляко без грешка.

Възнамерявам да живея вечно...и засега успявам


Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: littlecherry]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано16.06.05 10:07



Виждам, че някой чете през ред

Да, и аз твърдя, че Данон използват чисто прясно мляко. Другите производители нямат далавера - проверяват пробите, пишат заключения, предупреждават стопанина и използват млякото.

Аз НЕ ТВЪРДЯ, че Данон използва чисто мляко. Данон го твърди, но НЕ Е ВЯРНО!!!

А другите производители като нямат далавера и млякото не става за заквасване, дали според теб изобщо го вземат??? едва ли да си мият краката

Just a genius



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: Blake]  
Автор littlecherry (master)
Публикувано16.06.05 10:49



Да ти имам самочувствието, дето го демонстрираш! На базата на какво си сигурен за качеството на млякото, което Данон употребява? Лични наблюдения или "някой ти е казал"? Това могат да го знаят само тези, които правят пробите :))))

Другите производители вземат млякото (колко пъти го казах това), освен ако не е пълно тежки метали. Също казах, че не на всички крави се дават лекарства, следователно само в част от постъпващото мляко може да има антибиотик. На 10 части чисто мляко 1 част мляко с примес (например).

Друг проблем е разреждането на млякото с вода от стопанина на кравата. Ако и млекопреработвателя реши да му сипне още малко вода, а?
Как ще обясниш киселите млека, които горчат? Обикновено са хипер евтини и полутечни. Е как - разредено мляко, кравата хранена с кой знае какво и къде, да не говорим за хигиената в цеха, също дала своя отпечатък.

Още нещо - Данон няма интерес да купува прясно мляко, което няма да се подкваси, дори с нишестето и сухото мляко вътре. Нищо не им струва да си подбират продавача, има достатъчно желаещи.
Това, че крайните им продукти са сладникави, лигави, странни на вкус (но не горчиви), но с дълъг срок на годност и много гъсти, не става с какви да е суровини.

Айде със здраве.

Възнамерявам да живея вечно...и засега успявам


Тема Re: Отдавна не съм чел нищо за ...нови [re: Martu]  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано16.06.05 14:18



е да ама после ще знаеш какво мляко да си купуваш и се басирам че няма да е Данон



Тема Re: Отдавна не съм чел нищо за ...нови [re: Martu]  
Автор cchery ()
Публикувано16.06.05 14:40



ами ако си купиш данон, ще дадеш 5 лева - те са си скъпички. ама ти не е нужно да дадеш по 1 кофичка мляко на всяка котка, освен ако не искаш, разбира се. Всъщност данона можеш да го дадеш и цялото, нищо не губиш. Котките ще те споменават цял живот с добро.

Naturally....deeply...I love you!


Тема Re: Отдавна не съм чел нищо за ...нови [re: cchery]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано16.06.05 15:33



Абе Вие полудяхте ли бе? Има достатъчно бесни бабички дето ходят от кофа на кофа и хранят котки и кучета. Ама да не отварям нова тема...
Аз Данон кисело не ям.Не защото знам какво влагат в него, а щото не ми е вкусно. Иначе съм сигурен за нивото на хигиена и бла бла в завода на Данон. Прясното ме кефи и си го пия на корем/в комбинация със сладко от бели череши - пирфектно /. Не знам има ли антибиотици или не, ама не мога всеки ден да обикалям по селата и да си купувам екологично чисто. Пък и това с антибиотиците ако се замисля...отдавна трябваше да съм спрял да ям секво купешко месо и особено пилешки бутчета ммммммммм.
Пък след 40 години като се пенсионирам отивам да живея в Родопите, кравата и кавала и така още 100 години.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.