Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:53 25.09.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: littlecherry]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано15.06.05 17:01



Смисълът беше (ако си пропуснал), че Данон ТВЪРДЯТ, че използват качествено прясно мляко...

"сега остава да обясниш на масовата публика как точно се заквасва мляко с антибиотик в него... "
Точно никак.


И тогава ква е далаверата на другите фирми да купуват менте-мляко?

Разреждане, мой човек, нали знаеш какво е това, сипват млякото на едно място и разбъркват. Затова някои кисели млека са в полу-течен вид -закваската като не хване добре.

И кво каза? Данон изкупували само качествено мляко? А млякото "за пиене" откъде се пръква тогава?

В микробиологичен отдел не съм работил и няма и да работя, което обаче не ми пречи да знам туй-онуй от кухнята на някои места, както и да съм с отлична обща култура...

Just a genius



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: Li]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано15.06.05 17:21



Ами не го яж. Аз Данон си купувам само прясно. Киселото не ме кефи.



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: Blake]  
Автор littlecherry (master)
Публикувано15.06.05 17:25



EEEEEЕЕ!

Да, и аз твърдя, че Данон използват чисто прясно мляко. Другите производители нямат далавера - проверяват пробите, пишат заключения, предупреждават стопанина и използват млякото. Въпрос на мениджмънт. Шефът трябва реши, че желае да стегне приемателния режим, обикновените работници не се вълнуват особено заквасило ли се е всичкото мляко или наполовина.

На млякото за пиене не му помня рецептата, затова нищо не казвам за него. А и не съм млекарка (технология на млякото никога не съм учила, а и не планирам). Но останалото го казвам, защото съм влизала вътре в Данон, наблюдавала съм процеса на производство от-до, говорила съм с микробиолога. Слагат сухо мляко за сгъстяване, ама това си го пише на капачката.

Възнамерявам да живея вечно...и засега успявам


Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: Martu]  
Автордpyra (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 18:46



А пък на мен точно сладникавият вкус на Данон ме кефи и не понасям възкиселият на така наречените български. Само прясното на "Вереята" може да съперничи. И какво като това се дължи на добавката от сухо мляко, когато хигиената на Данон е нанадмината от другите



Тема ми кво ше кажетенови [re: дpyra]  
Автор 3aйчe B Чaшka (nimfetka)
Публикувано15.06.05 19:28



за на баба ви кокоските......просто да си умре човек от хумор

If i'm not made 4 you then why does my heart tell me that i am...


Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: littlecherry]  
Авторбълrapин (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 19:43



За да разбереш колко са "облагородени", ти предлагам да прочетеш следното:
http://investorbg.com/News/BG/ViewNews.asp?ID=12796
Значи ние им даваме лиценз, пък те ни го облагородяват, че и го връщат... Бре че спецове тез франсета...



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: бълrapин]  
Автор littlecherry (master)
Публикувано15.06.05 20:01



Голямата работа да изолираш чиста култура и да я размножиш, ей тцтцтц!

Статията не се чете, незам какво й пречи.

Възнамерявам да живея вечно...и засега успявам


Тема Re: ми кво ше кажетенови [re: 3aйчe B Чaшka]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано16.06.05 01:05



що бе зайче? кво им е на кокоските? или те притеснява че били "на баба" - ми на някои хора тук баба им може да е 60-ти набор, за тях това, че нещо е "на баба" не значи автоматично че трябва да е със поне 100-годишна традиция. и по бай тошово време имаше кокосово брашно, имаше и едни десерти "република", и баш от такова си бяха (или поне есенция имаше достатъчно).

е, некой ден ше изкарат сигурно и "мармалада от манго на баба" или "компота от маракуя на баба"... брандинг, кво да прайш



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: littlecherry]  
Авторбълrapин (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 01:37



"Ел Би Булгарикум" е в преговори за продажба на технологиите за производство на оригинално българско кисело мляко с още две страни. Това съобщи изпълнителният директор на дружеството Боян Илиев.

През юли "Ел Би Булгарикум" подписа лицензионен договор с южнокорейска компания.

Като единствената държавна фирма в млекопреработвателния сектор в България, наследник на оригиналната технология и собственик на патента за производство на закваски за оригинално българско кисело мляко, "Ел Би Булгарикум" има лицензионни договори за производство на кисело мляко в 16 страни, сред които Япония, Германия, Швейцария, Холандия, Кипър, Финландия, Филипините, Франция и Австрия.

---------------------------------------------------------------------------
това е статията, при мен се отваря нормално.



Тема Re: Няма и да прочетешнови [re: Martu]  
Авторбълrapин (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 01:57



Достатъчно е да се сравни надписа на производителя на медениките, кокоските, кексчетата и ореховките по "бабините" рецепти с "бабините" млечни произведения. По големина на шрифта например.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.