Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:36 28.09.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема автомотор са пълни калъфинови  
Авторdidko (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 23:08



не мога да намеря толкова меки думи, за да ви разкажа за нещастните изпълнение на ситроенаджийте в българиа. нелоши коли, но тези дето ги продават и поддръжта тук са пълни смотаняци. Какво е Вашето мнение за автомотор корпорация?



Тема не знам за тях ама..нови [re: didko]  
Авторcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 23:39



Не знам за тях ама не си виждал в ТМ АУТО за какво става дума, направо повече тойота няма да си купя никога единствено заради скапания вносител и сервиз.Така че не си хаби нервите излишно.Също така имам познат който кара нов служебен мерцедес и ми е казвал че и Балкан Стар е същата простотия.Може би това е характерно за всички вносители на нови автомобили.



Тема Re: автомотор са пълни калъфинови [re: didko]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано25.04.05 00:31



Ходил ли си на Цар Борис III?



Тема Re: автомотор са пълни калъфинови [re: nikol78]  
АвторBaltazar (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 03:24



наисти на са такива калъфи че думи нямам
с жена ми имаме 20- годишен брак и реших и аз като белите хора по света
да я зарадвам като и купя нова кола
ситроен С3 на изплащане естествено но това е друга тема
изрично попитах дали ще си получа колата на въпросната дата-
ооо ама разбира се 1000% и т н 10 дни !!! тия тапанари не намериха време да отидат до кат и да вземат номерата - предварително бяхме одобрени за лизинга така ,че това няма нищо общо.Провалиха празника изненадата и
цялото тайно пестене - 2 г за първоначалната вноска
И ТУК НАИ ТЪПОТО-дадоха ми колата с ПРАЗЕН РЕЗЕРВОАР имало 5 л- така казаха но се оказа че не е верно и по пътя носихме нафта с туба
накараха ни да си платим аптечката и пожарогасителя на петорна цена
монтираха ни задължителната скапана безумно скъпа аларма ...
бе нямам думи направо.Въобще направиха черен планувания най щастлив ден в живота на съпругата ми. Честно ако знаех френски щях да пиша до фирмата да им отнемат лицеза или квото там имат.



Тема Re: автомотор са пълни калъфинови [re: Baltazar]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано26.04.05 09:54



Мисля, че и на английски ще те разберат. Дерзай



Тема Re: автомотор са пълни калъфинови [re: Martu]  
Автор3нaм rи (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 21:00



Някои номенклатурни фирми така и не влязоха вчас.



Тема За вносителите на нови автомобилинови [re: didko]  
Автор maminsladak (малко по-познат)
Публикувано27.04.05 10:12



Аз стопанисвам ситроен на почти три години купен от Автомотор Корпорация и да Ви кажа имам някакви проблеми, но не със самата фирма вносител, а по-скоро с тяхното подразделение за сервизно обслужване. Проблема обаче явно е при всички, защото контактувам с хора които карат Пежо, Форд и Мерцедес ( все товарни версии ).

Вносителите на автомобили, определено се държат като бакали с малко магазинче. Забелязах, че почти не поддържат авточасти на склад, поне тук - във Варна. И за доставка се чака поне 14 дни.

В договора за лизинг обаче никъде не пише какво се прави когато лизинговия автомобил не е в движение по вина на лизингодателя ( в случая не може да осигури сервизна поддръжка ) . Тук обаче не можем да виним никого - да си чел, като не ти харесва не си вземай. Така от юридическа гледна точка си е чисто .

Относно сервизната поддръжка и качеството на ремонтите. Повечето фирми дават гаранция до 3 години или 110 000 км. На 110 000 км една кола може да направи НЯКАКЪВ проблем, който обаче би бил частен случай. Обикновено до този пробег се сменят накладки, масла, филтри, някой друг шарнир. Така че на сервиза му трябват що годе технически грамотни монтьори и толкоз. Не им трябват супер специалисти. Във фирмен сервиз шанса да дойде кола за смяна на клапани или вложки е минимален.

Например, за лош късмет на мен ми се скъса жилото на съединителя на 42000 км. Чаках 14 дни, донесоха едно дефектно. Налагаше се да споря доста усърдно за да докажа че колата пак не е наред, докато най-накрая монтьора... се качи в друг ситроен в сервиза, за да види как е там положението със съединителя, по този начин повярва че жилото ми не е наред и започна да се щура какво да прави.

Кво да се прави - така ще е. Между другото, май по цяла Европа е така.



Тема Re: автомотор са пълни калъфинови [re: didko]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано27.04.05 21:25



Ами сервиза им е супер скапан няма много да разказвам защото не искам да си развалям настроението само ще спомена че веднъж колата (Ситроен Ц5 купен от АМК) като беше при тях на сервиз ми откраднаха оригиналния френски акумулатор и са сложили някъв български на който и ампеража му е по нисък и сега колата ако не се кара два три дена трябва да се пали с кабели.




Тема Re: автомотор са пълни калъфинови [re: didko]  
АвторMomicheto (Нерегистриран)
Публикувано28.04.05 15:49



Да, и аз съм много недоволна. Баща ми ми купи C3 миналото лято, и какво се случи:

1. след като платихме в брой, продавачът ни се обажда и казва - ама, знаете ли, аз не ви бях сметнал комисионната, и така все едно съм работил без пари. Е добре, преведохме му отделно каквото трябваше.
2. Колата започна да не може да пали през зимата. Все проблеми с акумулатора...а падне ли акумулаторът, с толкова много електроника по колата...ами дори не мога да я заключа и да се прибера поне вкъщи на топлло. След 4-та подобна случка, решаваме и шофьорът на баща ми я кара в сервиза на Цар Борис III. И какво го питат моля ви се - сигурни ли сте че не сте сменяли акумулотора??? Какво??? На нова кола в гаранция да сменяме акумолатора??? Акумулаторът, който бил в колата не се слагал от 2002 насам, а мойта кола е произведена през 2004. И какво се оказва всъщност, че при самото взимане на колата, тя не е била с оригинален акумолатор. И така, сега съм със нов акумулатор, уж този, който трябва, и за сега нямам нови проблеми.
3. И последно, само искам да кажа, че този, който ни продаде колата е доста неоткривам след продажбата. Цялото минало лято беше отпуска, и когато го търсих на мобилния ми направи 2 пъти reject. А когато тръгнах да му обяснявам за проблемите на колата с акумулатора, той каза че сега не можел да говори защото бил на среща...

Но иначе колата много ми харесва



Тема Re: автомотор са пълни калъфинови [re: 5OOsel]  
АвторMomicheto (Нерегистриран)
Публикувано28.04.05 16:19



оппа, видях постинга ти след като написах моя. На мен ми се случи същото, но с C3.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.