Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:48 01.07.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: ?нови [re: r-н Двyтakтoв]  
Автор Prof.McGonagol (устремена *V*)
Публикувано22.05.05 22:08



На мен ми се е случвало много пъти...



Тема Re: В Български пощи се краденови [re: вropчeн]  
АвторFUCK BG POST (Нерегистриран)
Публикувано24.05.05 05:36



Да, краде се най-нагло, малки са им заплатите ли или какво?! Особено ако имаш пратка от някъде извън БГ-то е малко вероятно да стигне до теб непребъркана - от опит знам! Явно са големи специалисти, защото съм получавал писма от странство, а веднъж се излъгаха да ми пратят пари в писмо - още го чакам от миналата година!Получих колет, отидох да го взема - бяха го отворили и преровили - за да видели какво има казаха!!Веселяци!!!



Тема Re: В Български пощи се краденови [re: FUCK BG POST]  
Автор Survivor (X)
Публикувано24.05.05 13:08



По всички страни по света изпращането на пари с пощенски пратки е забранено със закон и се третира като углавно престъпление (беше нещо свързано с митнически закони и така нататък). Та не знам за какъв дявол са ти пращали пари в писмо, и то с обикновена поща.
Иначе и на мен са ми губили писма от Български пощи, половината ми кореспонденция така и не пристигаше, която идваше пък беше разпечатана, разкъсана и какво ли още не. Та изобщо не го защитавам това крадливо племе, ама пари в писма не се изпращат.

но след безсънни дълги нощи станах силен и голям
и вече знам, че мога да се справя сам


Тема Re: В Български пощи се краденови [re: FUCK BG POST]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано07.07.06 14:47



Пярво :

Непрепоръчани международни пратки изпратени от Бялгария с съдържание различно от лист хартия , биват доставени 1:10 - тоест от десет една достига до получателя си.Обратният път е абсолютно същият.
Регистрираната поща е доста по скъпа ( като цяло след последното увеличение на услугите в Български пощи ЕАД - повечето услуги са по-скъпи от много други доста по-развити и с по-висок стандарт от БГ страни.) , но гарантира че при евентуална загуба на веши от пратката или загуба на цялата пратка пощата се задължава да изплати някакво обещетение или поне така е по цял свят.Тук в БГ до момента ми се е губила една регистрирана пратка , за съжаление не получих нищо понеже БГ изплащала обезщетение
в много редки случаи.Е тогава питам аз защо плащам за регистрирана поща
като тя също няма никаква гаранция?


Второ:

Преди два месеца пратих 4 регистрирани международни пратки.Дни след изпращането получих молба в която - Специално подразделение -
"Сортировачна Мрежа и Магистрален Транспорт" при Български пощи ЕАД , молеха да дам своето разрешение за проверка на тези пратки.Съдействах бързо
и дадох своето разрешение.Сега два месеца по-късно , тези пратки още не са доставени до своите получатели , а аз не съм уведомен по никакъв начин защо
тези пратки ще бъдат забавени или спрени.Сега Български пощи ЕАД , ми казват
да следвам процедурата и да подам рекламация която ще отхеме около 6 месеца.С това резултатът е 8 месеца които в крайна сметка могат да останат дори и без резултат.Всяка година заплащам приблизително 5 000 лева такси за услуги на Български пощи ЕАД , и кгато сега поискх съдеиствие не получих нищо.
Тока се отнасят Българските институции към своите клиенти, а при това претендираме да бъдем част от Европейският Съюз.
Лицата които трябваше да получат въпросните пратки ме питат защо
все още не са ги получили , и следващата им стъпка да бъда обвинен от тях в измама.Какви биха били последствията все още незнам , но е факт че всичко
това е в резултат на бездеиствието на някои Български институции.

Ако някой знае как бих могъл да рареша този проблем , нека ми пише на
ivan_rousse@abv.bg - предварително благодаря.

Ако служител на Специално подразделение -
"Сортировачна Мрежа и Магистрален Транспорт" при Български пощи ЕАД ,
или в часност подателя на молбата към мен - доцент - Иван Брежков чете
този коментар и би желал да помогне за разрешаването на този проблем
да ми пише на ivan_rousse@abv.bg - предварително благодаря.


Трето:

Нека повече хора защитават правата си , защото ако не го правим ,
институциите и фирмите ще продължават да своеволничат и качеството на услугите в БГ ще продължава да се влошава а ние клиентите на тези фирми и лица зависими от тези институции ще будем "глупаците" с които всеки може да се подиграва.

Благодаря на всички които прочетоха докрай този коментар!



Тема Re: В Български пощи се краденови [re: ивaн]  
АвторCвeтлa (Нерегистриран)
Публикувано12.07.06 11:06



Пощаджий ката ми краде списание "На кафе". Аз и още две приятелки се абонирахме, те го получават редовно в понеделник а аз понякога и във сряда!? Не съм получила 3 - 4 броя. Направих и скандал и от 1 месец нямам проблем. Към кого да се обърна ако пак ми се случи?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.