Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:24 13.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Интербилд - МОШЕНИЦИнови [re: Яra]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано06.04.05 11:07



Нека все пак да покажем факти за качеството на услугите на фирмата.

PING www.l.google.com (66.249.85.99): 56 data bytes
64 bytes from 66.249.85.99: icmp_seq=0 ttl=239 time=90.278 ms
64 bytes from 66.249.85.99: icmp_seq=1 ttl=239 time=90.494 ms
64 bytes from 66.249.85.99: icmp_seq=2 ttl=239 time=90.007 ms
64 bytes from 66.249.85.99: icmp_seq=3 ttl=239 time=93.824 ms
^C
--- www.l.google.com ping statistics ---
4 packets transmitted, 4 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 90.007/91.151/93.824/1.553 ms



PING purgatory.spnet.net (212.50.0.15): 56 data bytes
64 bytes from 212.50.0.15: icmp_seq=0 ttl=58 time=32.483 ms
64 bytes from 212.50.0.15: icmp_seq=1 ttl=58 time=32.820 ms
64 bytes from 212.50.0.15: icmp_seq=2 ttl=58 time=31.612 ms
64 bytes from 212.50.0.15: icmp_seq=3 ttl=58 time=32.433 ms
^C
--- purgatory.spnet.net ping statistics ---
4 packets transmitted, 4 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 31.612/32.337/32.820/0.444 ms

Я малко да потеглим ...

~> wget http://definitions.symantec.com/defs/20050405-002-i32.exe
--11:11:42-- http://definitions.symantec.com/defs/20050405-002-i32.exe
=> `20050405-002-i32.exe'
Resolving definitions.symantec.com... done.
Connecting to definitions.symantec.com[80.239.144.22]:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: 7,337,976 [application/octet-stream]

8% [======> ] 644,115 314.04K/s ETA 00:20

И така, уважаеми. Изкарайте ми 314k/s от запад и тогава ще си говорим. Приятен ден пожелавам.

Редактирано от checho на 06.04.05 11:09.



Тема Re: Интербилд - МОШЕНИЦИнови [re: checho]  
Автормнитeлeн (Нерегистриран)
Публикувано06.04.05 11:12



И пак не става ясно каква е ползата от подобна скорост за проверка на пощата. 256kbits/s също не са много малко, а могат да се получат без ограничение на трафика, на нормална цена и с нормално качество.



Тема Виж сега ...нови [re: checho]  
Автор r-н Двyтakтoв (two way engine)
Публикувано06.04.05 11:24



Аз не съм клиент на Интербилд, така че мнението ми ще е изцяло субективно. Чета по форумите разни отзиви за твоята фирма, има както добри мнения, така и лоши. Обаче, поне от моите познати, клиенти на Интербилд, няма нито един, който да е доволен - и като цени, и като качество на услугата ... Освен това по-горе има няколко мнения, възхваляващи Интербилд - толкова са еднотипни, че няма съмнение че ги е писал един човек, дали си ти, няма значение, но е мноооого плоско. Освен това в едно от по-горните си мнения пишеш, че било необходимо време да се открие проблемно устройство по мрежата. Е не знам какви професионалисти сте, обаче аз като дръпна кабела на суича, и след по-малко от 5 минути моя доставчик ми звъни да пита какви проблеми имам, значи има начини бързо да се види къде са проблемните устройства



Тема Re: Виж сега ...нови [re: r-н Двyтakтoв]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано06.04.05 12:32



Обаче, поне от моите познати, клиенти на Интербилд, няма нито един, който да е доволен - и като цени, и като качество на услугата ...

Никога не съм твърдял, че всички могат да са доволни. Недоволните клиенти следва да се обадят на телефона за техническа поддръжка, за да се вземат конкретни мерки. Ще помоля всяко недоволство да се обсъжда конкретно, като включва IP адрес на клиента, време, в което се случва проблема и неговата същност. За всеки точно подаден проблем се вземат мерки незабавно. Не се вземат мерки единствено ако проблемът не е заявен пред служителите на фирмата. Все пак сте интелигентни хора и знаете, че ако някъде имаме проблемно устройство, то не може само да вдигне телефона и да каже: "Алооооооо, абе switch-a на улица Х се обажда, ела да ме смениш понеже не работя".


Освен това по-горе има няколко мнения, възхваляващи Интербилд - толкова са еднотипни, че няма съмнение че ги е писал един човек, дали си ти, няма значение, но е мноооого плоско.

Съжалявам, че така се е получило, но пак ще повторя - мненията може да са писани от хора, които познавам лично, наши клиенти, НО! не съм давал инструкции какво да се пише, как да се пише и т.н. Аз просто пуснах линк към тази тема в канала ни в IRC #interbild и няколко човека ме попитаха: Да отговоря ли? и аз им казах да действат така, както пожелаят и ако решат да отговарят, да не лъжат и да напишат истината.
Вече казах - имаме достатъчна популярност в града и не се нуждаем от подобни гнусни и долнопробни изпълнения като тези, в които ме уличаваш. Ако искаш може да се срещнем и в твое присъствие да подпиша нотариално заверена декларация, че не съм съставял аз тези мнения горе, а са на различни хора.

Освен това в едно от по-горните си мнения пишеш, че било необходимо време да се открие проблемно устройство по мрежата. Е не знам какви професионалисти сте, обаче аз като дръпна кабела на суича, и след по-малко от 5 минути моя доставчик ми звъни да пита какви проблеми имам, значи има начини бързо да се види къде са проблемните устройства

Браво на твоя доставчик, но нали се сещаш, че "устройства" е прекалено обширно понятие. Не работим просто с купчина switch-ове, безразборно разпиляни по кутиите. Имаме и оптика все пак. Освен това дори и да бяха само switch-ове, пак проблемът може да е всякакъв. Не си говорим само за положение работи/не работи, а за много по-сложни проблеми, които се установяват трудно.

Примерче искаш ли? Хайде кажи ми каква беше причината аз през 2001г. като си пуснах LAN от Интербилд (още не работех за тях тогава), точно като по часовник от 19:00 до 07:00 да имам точно 50% загуби на нормален пакет в първите няколко дни. Как ставаше това? Дай ми възможна причина и после ще ти кажа отговора.



Тема Хм ...нови [re: checho]  
Автор r-н Двyтakтoв (two way engine)
Публикувано06.04.05 13:22



Както вече писах, аз лично не съм клиент на Интербилд, а също така и не съм специалист по локални мрежи. Така че не бих могъл да коментирам повече твоя постинг. Само споделих какви са ми субективните впечатления. Очевидно е обаче, че всички подобни фирми - включително Интербилд - не могат да не полагат непрекъснати грижи за подобряване качеството на услугите си, защото при тази конкуренция, ако клиента не е доволен, ще потърпи известно време и ще отиде при друг доставчик. В тази връзка имам следните два въпроса, свързани с дейността на Интербилд:
1. Има заповед на кмета, според която всички кабели висящи по дървета, стълбове от всякакъв вид и между блоковете трябва да бъдат премахнати до 31.05.2005г. Как Интербилд ще разреши този въпрос?
2. Очаква се от 1 юни Кейбълтел най-сетне да пусне услугата трипъл-плей и във Варна. Как ще реагира Интербилд на това?



Тема Re: Хм ...нови [re: r-н Двyтakтoв]  
Автор XaMaB (откачалка)
Публикувано06.04.05 14:26



по въпрос 2:
Ще пускат магистралки на клиентите си. И без това покрай строителството по черноморието всички пищят че няма да има туристи а магистралките трябва да заработват.
по въпрсо 1:
Ще ги пускат и на комисията дето проверява за кабелите и те ще се окаже че са 4 м по ниско от реалното положение.

За чечо: При цена 10 цента на МБ се предлагат и скорости от порядъка на 600к при някои доставчици.



Тема Re: Хм ...нови [re: r-н Двyтakтoв]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано06.04.05 14:29



Относно заповедта на кмета - Фирма "Интербилд" ООД е лицензиран оператор и срокът е до 30.10.2005г. Операторите, които не са лицензирани, следва да премахнат окабеляването си до 30.05.2005г. Заповедта, обаче, касае само окабеляването, което е положено по лампите на уличното осветление. Не се визират кабелите, които са външно инсталирани по сградите. Също така, срещу тази заповед е внесено обжалване във Върховния съд и се очаква произнасянето на този орган.

По въпрос 2 - ще поживеем, ще видим!



Тема Re: Хм ...нови [re: checho]  
Автор kardamcho (атеист)
Публикувано06.04.05 18:52



Абе Юнак отговори на мен АЗ ПИША ФАКТИ



Тема Re: Интербилд - МОШЕНИЦИнови [re: Яra]  
Автор kardamcho (атеист)
Публикувано07.04.05 13:14



............къде сте бе тежкари????????????



Тема Re: Интербилд - МОШЕНИЦИнови [re: Яra]  
Автор Khan Kardam (танграист)
Публикувано10.04.05 09:03



Тия блокираха от похвали




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.