Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:07 21.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Не на работата в радио Романтика!нови  
Автор Benton ()
Публикувано26.09.04 22:21



Радиото е романтика. Честотата - 87,6. Градът - София. Музиката е приятна, не се говори много, в крайна сметка слушателят не губи нищо. Но мъките започват когато решите да работите за това прекрасно радио. Започва се разбира се, с конкурс. Първия кръг е решаване на куп тестове и отговаряне на още по-голям куп умни и безумни въпроси. Ще кажете, така прави всяка уващава себе си фирма и дотук наистина няма нищо нередно. Следва дискусия с шефа - Кирил Илиев. След това вършене на "малко" работа за радиото без заплащане, за да види как се справяш. Изискват се препоръки от предишни работодатели и проучване на твоята персона. И тези "кръгове" не са един след друг, а траят около два месеца... И така, преминали сте деветте кръга на Ада и вече сте назначен в радиото... Но за това, разбира се, не получавате договор, бил той граждански или трудов. От тук следва, че не се внасят и социални и здравни осигуровки. А, да, штях да забравя - радото се намира на края на света - в Студентски град и то на не-повече на километър от околовръстното шосе. А там не минава никакъв транспорт! А, не, излъгах, такситата пътуват до там! А ако имате лична кола, какъв Ви е проблема да я използвате? ако живеете в центъра, не са повече от 15 км! А и пред радиото има голям паркинг, който струва 2 лв. на час! Разбира се, транспорта не се покрива от радиото, всеки се оправя както може, някои ходят пеша по два часа за да стигнат до там. Като те наемат на работа, неясно за колко пари точно става дума, си на адаптационен период, просто за да свикнеш с обстановката. Този период е поне един месец. Значи, вече стават три месеца, в които ти трабва да влагаш собствени средства - било за таксита, като вършиш работа на радиото или пък за да плащаш сметката на мобилния си телефон, защото пак покрай радиото, тя набъбва неколкократно. А за разните там низши потребности не като вода, храна, ток парно или пък дете, никой не мисли. Почнете ли да задавате много въпроси - ставате неудобен, а заговорите ли за справедливо заплащане на положения труд - спукана Ви е работата. С "Г-н." Кирил Илиев не се говори за пари. Защо? Ми защото не е редно!?! Ако сте дама, предполага се че или имате богато гадже/мъж или пък богати родители. Ми че "Г-н." Илиев Ви дава възможност за реализация. Логично е когато обявявш конкурс, да търсиш хора с опит. Но "Г-н." Илиев твърди че адаптирайки хората си, ги обучава! Постоянното текучество, липсата на екип, пълната безотговорност от страна на господина Илиев минават всички граници на приетото и Вие ще останете излъгани, обидени, сдъвкани и на ръба на нервна криза. Къде са Ви отишли парите? Защо не сте си получили обещаното заплащане? Кога ще си го получите? Докога ще чакате? Всеки ден ли ще ходите до края на света, за да получите парите си? На тези въпроси отговор няма да получите от "г-н." Илиев, понеже той или ще е на среща или няма да е в София. Просто когато става дума за плащане на истински заплати, той се покрива и никой не е в състояние да го открие. Та в крайна сметка, в радио Романтика, нищо не е розово!



Тема Re: Не на работата в радио Романтика!нови [re: Benton]  
АвторEdna (Нерегистриран)
Публикувано27.09.04 13:00



Грешката е, че си се съгласила да работиш през тези месеци без договор за пробен период. Прочети Кодекса на труда, за да си знаеш правата. Ако имаше такъв или подобен договор и не си получила заплащане, можеше да се оплачеш на Инспекцията на труда, които проверяват случая. А сега - нищо? На пазара на труда взаимоотношенията за двустранни. Ако работодателите са безотговорни, вие, наемниците, защо също сте безотговорни към себе си и доброволно се съгласявате да работите без пари?

А в това радио съм чувала, че работи една "прочута" фризьорка, която водеше еротично предаване по ТВ "7 дни", от време на време я канят в "сблъсък" по БТВ, голяма патка, но с голеееееми г..ди. Представи си тогава за какъв професионализъм става въпрос в това радио.



Тема Re: Не на работата в радио Романтика!нови [re: Edna]  
Авторbenton (Нерегистриран)
Публикувано28.09.04 23:38



Първо - аз съм мъж!
Второ - познавам много хора, които за съжаление в България продължават да си търсят работа и да я сменят именно поради такива причини.
Трето - договорът не ти гарантира пълен стомах, пълен хладилник, почивка на море, екскурзия до Мароко или торта от Двете фукли.
Четвърто - не разбрах какво искаш да кажеш.
Пето - имам късмета да познавам хора, които се борят за правата си, а съм чувал че тъпата патка е една от тях.
Шесто - ако си разбрала кой работи там, това не е ли професионализъм?
Седмо - когато не знаеш какво искаш да кажеш - иди на форум Радио и виж за какво става дума!
Осмо - пуснала ли ти е тъпата патка?
Девето - да си лесбийка значи ли че си втора категория човек и дълго ли ще се задържиш на работа при шеф-калъф?
Десето - я си глей работата и се прави на великата Една!



Тема Re: Не на работата в радио Романтика!нови [re: benton]  
Автор annnna ()
Публикувано29.09.04 09:41




Като ти чета мнението ми става ясно защо си на такъв хал.
Простотия до шия!!!



Тема Re: Не на работата в радио Романтика! [re: annnna]  
Автор Benton ()
Публикувано29.09.04 20:38



stavalo ti iasno... drun drun drun! Poneje nikoi ne smee da si tursi pravata, zatova sme vsichki na toia hal i durjavata ni e tolkoz dobre uredena! Kato si potursih pravata, stanah neudoben, ako si biah traial, niamashe da ima problemi, oshte da si bachkam za julti stotinki pri "Kircho"... V tazi durjava nikoi ne si trusi pravata, vseki chaka neshto da se sluchi, neshto otniakude da go ogree... V nashata durjava deistvat dobri zakoni, no za sujalenie te sa samo na kniga, zashtoto nikoi ne smee da se oplache na kompetentnite organi i da se turi malko red!



Тема Re: Не на работата в радио Романтика!нови [re: Benton]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано29.09.04 23:57



Абсолютно си прав.
Аз ще ти дам списък от още поне 30 фирми дето е пак така, защото има беззаконие. И онази г-жа дето се е обадила по-горе да го духа, защото е във велика заблуда.

Няма такова нещо като договор за изпитателен срок. Отиваш на работа, като ти се обещава този договор. Договорът се "прави" поне месец,два, до два и половина, докато стане ясно, че никой няма намерение да ти плаща, нито да ти "прави" договор".

После те изритват, оставащите ликуват...ти си изритан, а те остават....и остава една дупка в биографията ти, неплатени сметки и огромна горчивина в душата.


И между другото..съветвах се вече с адвокат......шансовете да осъдиш такъв работодател са минимални. Както се казва в темата...."те дават шанс...за трудов стаж и набиране на опит"......дръж се земьо, работодатели те газят!



Тема Re: Не на работата в радио Романтика!нови [re: Roxana]  
АвторEднa (Нерегистриран)
Публикувано01.10.04 12:02



Следващият път отиди при адвокат по трудово-правни въпроси, за да спреш да го духаш. Прочети и Кодекса... Кой ти е виновен, че се съгласяваш да започнеш работа без писмен договор, в който има всичките задължителни клаузи съобразно последните промени в законодатествот?!? При определени условия и при устен договор може да се осъди другата страна. Но как, като другата страна ви обещава нещо си, вие се съгласявате без да мислите и да сте се информирали. Пито - платено. Предложили са ви натрупване на трудов стаж/опит/престиж/рекламиране на личността ви/популязиране в медийното пространство/както искате може да си го измислите/ за без пари няколко месеца, вие сте се съгласили, щото вярвате в "1001 нощ", а не на очите, ушите и здравия си разум и сега искате някой друг да е виновен, че сте предоверили, размечтали, повярвали на илюзионистите, мошениците, мутрите и т.н. Не сте имали възражение да започнете да работите без пари. И какво беззаконие е това, в което вие сте безотговорната страна. Виждате, че другата страна е мошеник, лъже ви в очите, съгласявате се с условията му и лъжите му, после в държавата царяло беззаконие. Обещания не можеш да осъдиш. И глупостта си не можеш да осъдиш, само където си плащаш за нея, за ваше съжаление.

Искам да ви питам, като пазарувате в магазина, изисквате ли касова бележка? А в таксито? А при лекар? А при ремонт на автомобила си? Ако възникне някакво възражение от ваша страна към ползваните услуги, как се оправяте - с възмущение по форумите ли? Ами ако се отровите с бутилката бира, купена от магазина, ако катастрофирате в таксито, ако лекарят ви ампутира десният вместо левия крак и т.н.,кой ще е виновен, беззаконието в държавата ли? Свободният пазар на услуги, стоки, работна сила и т.н. изисква клиентите/потребителите да си поемат своята част на отговорността и да упражняват личен контрол.



Тема Re: Не на работата в радио Романтика!нови [re: Benton]  
АвторM-ko (Нерегистриран)
Публикувано04.10.04 15:30



Я стига сте съветвали човека за тези адвокати по трудово-правни въпроси и т. н. Като знам каква е правораздавателната система в БГ, даже и да имаше договор, само щеше да си загуби време, нерви, щеше да се замъкне на няколко деля ... и след 2 години щеше да спечели някаква минимална сумица ...Но не в това е въпроса, струва ми се.
Иначе този казус ми е много ясен. И аз навремето бях работил в една комп. фирма (АМО-ЦИБС се казва), където има постоянно движение на кадрите, постоянно идват хора, поработват 2-3 месеца (разбира се без договор) и взели недовзели някоя заплата или ги уволняват или напускат. И тази фирма постоянно има обави за работа.
Интересното е, че в началото като отдишеш на интервю, даже оставаш с много добро впечатление ....
Поради тази причина сам си мислил че много добре би било в клубовете да има отделен клуб "Работа" (или някакво друго ме в подобен смисъл), където да се споделя инфо за една или друга фирма и за това дали си стува човек да кандидатства там, плюсове и минуси и т. н.
Това даже го предлагах навремето като нов клуб - но нещо не ми обърнаха внимание. А си мисля че би бил много полезен.



Тема Re: Не на работата в радио Романтика!нови [re: M-ko]  
Автор shushon (бонбон)
Публикувано09.10.04 23:25



Нека да създадем нов клуб /HR/, на фона на тази безработица, това ще бъде мястото, където всеки ще може да сподели проблемите си. HR специалистите ще обменят опит, а на тези които им предтои интервю или нещо такова ще получат ценен съвет.

Ще съм Ви адски благодарна, ако гласувате в подкрепа на тази идея.

За целта гласувайте в клуб "Предложи нов клуб" /намира се в най-горния десен ъгъл щом влезете в клубове/,

темата е озаглавена HR

Ако имате някакви идеи как да се казва клуба и какво да включва, споделете моля!



Тема Re: Не на работата в радио Романтика!нови [re: Benton]  
Авторpinko (Нерегистриран)
Публикувано10.10.04 21:05



eh kolko poznata istoriq.
i az su6to kato teb se qvqvah na konkurs za rabota vuv vuprosnoto radio....ta napulno(s dve ruce) te podkrepqm protiv rabota v radio Romantika.
ta..trugvam az da go tursq.....i a tuka ..a haide po-natam..i to napravo stana izvunsofiisko e togava hi4 ne mi be6e sme6no de...ta sled tova poznatat ti ve4e istoriq s vuprosnika ot 50 stranici s izklu4itelno glupavi i tupi vuprosi..a dam predi tova ima6e i razgovor s 6efa.Da..ne e rozova situaciqta hi4...samo 4e az ne sum 4akala tolkova vreme kato teb.
ma to vpro4em ve4e na pove4eto mesta e taka za sujalenie(govorq za radiata)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.