Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:05 28.09.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Не купувайте от КЕНАР, рискувате да се увредите !нови  
АвторCлyжитeл нa Keнap (Нерегистриран)
Публикувано06.09.04 12:02



Работя в КЕНАР - за щастие отскоро и за щастие не за дълго...
Сега ще ви светна на това как се приготвят "вкусотиите" им...
Информацията ми е, така да се каже, от кухнята, защото работя в цеха за приготвяне на салати.
Вие, бедните и заблудени потребители, виждате само крайния продукт. Купувате си от МЕТРО или друг голям магазин салатки или някаква кулинария - КАКВАТО и да е и си мислите: АХ, колко е ВКУСНО!. Може и така да е. Но този незабравим и неподправен вкус се получава по така наречената от нас, дребните служители, "земна технология". Т.е. каквото падне на земята, се взима от там/където преди това са стъпвали марковите маратонки на началник цеха или не дотам марковите галоши на някоя от чистачките-роми/ и се връща обратно в големия Кюп. Сега ще ви обясня поради какво се прави това. Дават ни примерно петдесет килограма картофи и двадесет майонеза, петнадесет-грах. Общо осемдесет и пет. От тях искат да направим, ако е възможно, СТО килограма руска салата. Възможно е, разбира се. Все пак имаме чешми наблизо, и нишесте. Но това е една друга тема. Та, ако не излезат определените килограми, ни се удържат парички от заплатите. И при обещана заплата четиристотин лева, като вземеш в продължение на три месеца не повече от осемдесет, почваш да се замисляш. Всичко ти идва от удръжки. И като изпуснеш някоя от големите баки и руската салата, респективно-снежанка, кьополу, бобена, панирани чушки и т.н. паднат на земята, би трябвало да се броят за брак. Но... Пред очите ми са се разсипвали готови салати и то, забележете, на земята пред цеха- там където бездомните кучета си правят чат в очакване на развалена продукция. Всичко се връща обратно барабар с пясък, камъчета, клонки и прочие. Споглеждаме се и си намигаме - майната им на потребителите. В цеха хигиената е под всякаква критика, но вие няма как да го установите, защото там "простосмъртни" не се допускат. Това дето го дават по телевизията - бели престилчици и шапчици за косата... ами, това си е само за по телевизията. Бас държа, че не един и двама от вас са намирали косъм. И живота си залагам, че са много повече тези, които са го изяждали без да го намират. Е, косъмът не е вреден освен ако човекът не е болен. и тук идва изненадата - повече от половината служители в цеховете нямат здравни книжки. Когато идват на проверка от ХЕИ въпросните нередовни служители напускат работните си места за половин-един час/колкото трае проверката/и се разцъкват из околните кафенета. Специален емисар от "редовните" после ги събира, като благ пастир - овчиците си. Нашият голям шеф и собственик Заре Шахбазян/арменец/ солидно цака подкупи на ХЕИ-то ежемесечно, за да може да му се врътне един телефон поне ден преди проверката и да бъде предупреден. Нарушенията в КЕНАР са много. ПИша толкова дълго, но и три пъти по толкова да пиша, пак няма да ми стигне
Не мислете, че съм някой бивш недоволен служител. ПОвярвайте, моите близки и роднини са предупредени отдавна за това да не купуват от КЕНАР. И спазват предупреждението ми. Питайте колко хора са намирали конци в СНЕЖНАКАТА си, защото млякото за нея се прецежда ръчно, с тензух, по технологии от ранния осемнайсти век...
Но... замълчи сърце...



Тема Re: Не купувайте от КЕНАР, рискувате да се увредите !нови [re: Cлyжитeл нa Keнap]  
Автор Deluxe (Бивша чудеща се)
Публикувано06.09.04 13:15



И сина преди време като работеше там казваше същото,даже си имали 2 плъха Пешо и Гошо ,които ходели навсякъде и по всичко.



Тема Re: Не купувайте от КЕНАР, рискувате да се увредите !нови [re: Deluxe]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано06.09.04 13:26



Аз ибягвам да купувам кенар. Купувам от салатите алди. Мисля че са и по вкусни от кенар, а това са лошата хигиена в цеховете на кенар не се чева за пръв път.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Не купувайте от КЕНАР, рискувате да се увредите !нови [re: Julian]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано06.09.04 13:41



Не се заблуждавай, че в Алди е по различно!

Имах гадже, което работеше там, приемаше поръчките по телефона и подаваше заявките до "производството". Самия цех тогава (не знам сега) се помещаваше в наети някакви стари помещения от едно училище в Надежда- нещо като дълъг коридор, по протежение на който бяха различните маси, казани, чешми и пр. Та виждал съм нивото на хигиена вътре, и доста време като видех руска салата ми се повдигаше....

Такова е между другото и положението в болшинството цехчета и фабрички за консерви, салати и какво ли не. Имам спомени от далечните години на зрелия социализъм, когато нас учениците ни пращаха на бригади в помощ на селското стопанство или някоя местна фабрика.
Бях луд фен на лютеницата (спомняте си я, онази, на етикета и бяха нарисуване хора, играещи хоро), произвеждана от консервна фабрика Георги Кирков-Плевен.
До момента, в който бяхме там на 2 седмична бригада и видях как мангала с калните ботуши гази в доматената салца, от която на края на линията излизаха бурканчетата с лютеница....

Аре със здраве


Тема zavoda v pleven 89да [re: Cлyжитeл нa Keнap]  
Авторbil tam (Нерегистриран)
Публикувано07.09.04 17:28



i az sum bil v pleven , absoliutno tochno sus botushite gazi kal po poda na fabrikata posle hvurlia sus lopata na konveira , rusnaci i bulgari iadiaha strashna smrad , neznam dali sushtetvuva tozi zavod tam proizvejdaha i pastet , ot stari kraveshki koji meleha tam kakva mirizma beshe ,

prosto niamam dumi tova beshe 89 godina , iavno nishto v higienata ne se e promenilo , ako niakoi ima svedenia za tozi zavod da pishe kakvo e sega .

bg proizvejda samo laina i iade laina tova e istinata



Тема Re: Не купувайте от КЕНАР, рискувате да се увредите !нови [re: Cлyжитeл нa Keнap]  
Авторbbb (Нерегистриран)
Публикувано07.09.04 20:59



Вече отдавна не купувам от тях - отначало правеха
доста добри неща, явно, защото нямаха конкуренция.
Сега продават направо боклуци и то на много високи
цени.



Тема Re: Не купувайте от КЕНАР, рискувате да се увредите !нови [re: bbb]  
АвторDani (Нерегистриран)
Публикувано07.09.04 22:27



Аз салати не купувам. Е, дори и да съм си взел някога вече никога повече същата грешка.



Тема Re: Не купувайте от КЕНАР, рискувате да се увредитнови [re: Cлyжитeл нa Keнap]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано08.09.04 00:06



А процедурата да имаш незнам си каква карта, за да ти издадат фактура е просто абсурдна
Обаче главното за мене са "мацките", които продават в представителния магазин - аз такива мустаци докарвам некаде към 6 ден
И са тъпи селянки, ама в мойте постове те преобладават

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема аз пък бях на зелен фасулнови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор ·Лили· (Готина)
Публикувано09.09.04 19:52



в едно предприятие, и момчетата взимаха щайги с зелен фасул, които миеха ей така с маркучи и ги изсипваха на едни плотове. Ние пък момичетата го бутахме надолу в един улей в който минаваха консвервени кутии, с цел да се напълнят.
И имаше много жаби към зеления фасул. И една звеноводка викаше на момчетата да ги махат, ама те не ги махаха и ги пускаха при нас. И тя жабата скок-подскок скок-подскок, и при нас. И ние започнахме да пищим и се махаме, и жабите ако паднат в консервената кутия се затварях по нататък от машината и после не може да ги намериш!
И така.
въпреки че зеления фасул се изнасяше за СССР, аз от тогава не ям консерви, защото съм виждала на същото предприятие и зелен фасул по магазините...
Сега предприятието от одавна е фалираро, и циганите му разграбиха тухлите даже.
Искам да кажа че и другите фирми може да ги сполети!

Освен това си правя сама и лютеница и други консерви, защото на Борсата в Дръжба продават евтини плодове и зеленчуци, и илизат много евтино!
Същото е и с руската салата.
Освен това по магазините има собствено производство което можеш да видиш как една стара жена го прави например и не е чак толкова нечистоплътна!
Освен това имах и една колежка която работише в ОТК-то на САЛАТНАТА ГРУПА и тя ми е разправяла, че /....
всъщност спирам до тук!
Нека Кенар ако иска да рекламира при мене!

Не си бясна? ->

И ще ПОБЕСНЕЕШ!


Тема Re: Не купувайте от КЕНАР, рискувате да се увредите ! [re: Cлyжитeл нa Keнap]  
АвторSPRAVEDLlV (Нерегистриран)
Публикувано11.10.04 11:28



I TI SI POREDNIA GOMNAR,DETO CEL SVET MU E KRIV ZADETO E O4UKAN OT GIVOTA




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.