Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:03 30.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Тема БДЖ е много зле !нови  
Автор Albena (непознат )
Публикувано14.08.04 09:48



Служителите в БДЖ не са взимали заплата от Май !

Това нормално ли е? И защо никой не протестира? Що за държава? Що за хора живеят в нея - овце ?

Е как няма да има Ахмед Догановци, Кобургготовци и друга паплач ?



Тема Re: БДЖ е много зле ! [re: Albena]  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано21.08.04 19:55



Албенче,как се сети?Да не би и ти като мен да си имаш жепеец у дома?И разчиташ на заплата от БДЖ?ГоркатаЗАБРАВИ-гадна тъпа фирма,яд ме е само,че моичкия наистина ходи на работа с идеята,че като им кара влаковете е полезен с нещо и не мога да го измъкна оттам.Не мога и да разчитам да го изгонят,щото е кадърен и всичко му е ток в работата.Като се има предвид,че предимно мъже работят там никоя ли глава от Министерството на Транспорта не се пита аджеба тия хора семейства нямат ли-явно не,дреме му на Ники Василев на дядовияХвърлят им като на кучета по 100ина лева за 20-30 дни
Няма да забравя когато мъжа ми отиде на първа повеска,брат му/девера вече караше влакове/ ми каза така "Ще проклинаш деня,в който мъжа ти стане машинист"-прав беше,мамка му
Нито го виждаш в къщи,нито го броиш за празниците,нито можеш отпуска да съгласуваш...нито може деца да храниш и обличаш с тази мизерия
Е,има ли нужда от ОЩЕ?Няма накъде



Тема Re: БДЖ е много зле !нови [re: Albena]  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано21.08.04 20:07



И не протестират,защото а си зяпнал а са те изгонили по някви измислени провинения.Когато за последно стачкуваха изгониха хората от първата линия по стари наказания отпреди месеци-това беше оправданието.А по правилник нямат право за едно провинение да наказват повече от един път-да обаче това не го знаят медиите-снимат първия ден и после едно голямо НИЩО
Все още се шири мита за ГОЛЕМИТЕ заплати в БДЖ-това е лъжа от 14 години поне,но няма смелчага да даде гласност и да се набърка там,където се краде най-много и най-от високо



Тема Re: БДЖ е много зле !нови [re: Albena]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано26.08.04 15:38



Много е тъпо наистина, но ако се качите на влак ще се зачудите как още не е ликвидирано цялото БДЖ! От мойте данъци дават субсидии за една безкрайно скапана услуга за да се возят пенсинери и т.н. Аз предпочитам да им дадат възможност да избират с влак или рейс за да има конкуренция! Тази компания е безумна. А колкото до неплащането на заплатите мисля, че хората трябва да се махнат. Щом не плащат защо трябва някой да им работи?! Без да им се плаща заплата и в къщи могат да си стоят!



Тема Re: БДЖ е много зле !нови [re: инaт]  
Автор dsd (непознат )
Публикувано18.01.07 13:05



Така е наистина е много ниско заплатена работата в БДЖ и наистина е много отговорна особенно на машинистите и ръководителите - движение от тях зависи живота на всички който се возим в мизерните влакове.

Но тези хора не са виновни че техните шефове не им пука за мизерията и мръсотията по подвижния състав - тези хора си вършат работата всеки ден и нощ и са далеч от семействата си поне половината дни в месеца .
И за тази си работа получават някакви си 350 - 400 лв. а за машинистите малко повече.
Заплатите наистина не са мръднали вече 15 години но скапания синдикат не организира стачка работниците не могат сами да стачкуват както беше последния път когато изгониха всички който стачкуваха.
Хората си траят и се надяват някога да се сетят че имаме семейства и ние имаме нужди и сметки за плащане просто няма накъде ако напусне един машинист къде ще започне работа като такъв а 90% от хората в момента са над40-45 годишни и трябва да се преквалифицират и т.н.
Ето за това хората не стачкуват и си траят.



Тема Re: БДЖ е много зле !нови [re: Aз]  
Автор dsd (непознат )
Публикувано18.01.07 13:12



знаеш ли твоите и моите данаци не отиват за субсидии на БДЖ за да се возят пенсионерите с 50% както би трябвало наистина .
Отиват другаде не където трябва .
БДЖ е оставено на самоиздръжка и държавата не ги дава тези пари или ако ги дава то не е навреме и не в пълния размер .
Във всички държави има огромно държавно субсидиране на железниците а у нас няма такова и може би затова е на това положение.



Тема Re: БДЖ е много зле !нови [re: Albena]  
Авторabe (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 14:04



Да се вдигнат на стачка и да изгонят онзи пигмей, Ники Маус, великото юпи и гениален икономист, който накрая излезе, че си е един най-обиновен мошеник, натъкмен от някого на висш пост.





Тема Re: БДЖ е много зле !нови [re: abe]  
Автор dsd (непознат )
Публикувано18.01.07 14:16



Аз съм на същото мнение да се вдигнат на стачка но .... У В И няма стачка





Тема Re: БДЖ е много зле !нови [re: dsd]  
Авторdm (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 22:58



Крайно време е да спрем влаковете,за да им дойде акъла на управниците.Да грабнем сопите и при шопите да им вземем скалпа.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.