Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:46 26.09.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ВНИМАВАЙТЕ!!!нови  
АвторГинцxo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.04 14:24



Преди време ми се обади непознат който твърдеше че е взел номера ми от друг мой познат - Че далаверата била за някъкви РЕМЪЦИ за машини които купуваш за една стойност а после продаваш два пъти по скъпо. ЛЪЖА И ИЗМАМА Е ЦЯЛАТА РАБОТА.



Тема Re: ВНИМАВАЙТЕ!!!нови [re: Гинцxo]  
Автор Opиндж (ангелче)
Публикувано28.03.04 15:57



Доста е прозрачна тази "далавера", надявам се че никой няма да се хване, макар че ентусиазмът, с който досаждат на хората подсказва обратното. :(
И на мен ми се обадиха.
Крадат визитки от където могат и после се обаждат и казват, че имали ваша визитка и че еди-какво си. Обикновено звънят на мобилен телефон от аналогов и не може да се види номера. Системата им е, че уж имали клиент за стоката, който давал определена цена, а имали и производител, който предлага тази стока на цена около 3 пъти по ниска. Те обаче нямали пари да извъртят сделката, затова предлагат на теб. Още няколко пъти съм чувала за подобни предложения - за някаква транспортна лента и за олио. Чувала съм, че често обикаляли като амбулантни търговци уж че предлагат някаква стока, може би така се сдобиват и с телефонни номера и си набелязват "жертвите". Аз много се възмутих, даже ходих в полицията да ги накарам да разглясят чрез медиите за тези гадории.
Радвам се, че някой се е сетил да публикува тема тук.

Пътят към Ада е постлан с добри намерения...


Тема Re: ВНИМАВАЙТЕ!!!нови [re: Opиндж]  
АвторГинцxo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.04 22:09



Много се радвам че някой друг сподели това с мен значи наистина е ВЕРНО че е ПЪЛНА ЛЪЖА това!!! Дано няма пострадали от тази ДАЛАВЕРА - Ех защо не ми паднат ТИЯ ИДИОТИ



Тема Re: ВНИМАВАЙТЕ!!!нови [re: Гинцxo]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано29.03.04 19:04




На мене един тъпак ми се обади за някви строителни материали. Даже нема пари за телефон, та се наложи аз да му се обадя. Много интересно, за чий му е на програмист далавера със строителни материали?





Тема Re: ВНИМАВАЙТЕ!!!нови [re: Resurrector]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано30.03.04 01:08



Обаждали са ми се с предложения за транспортна лента, лагери, стоманени въжета и какво, ли не
Това са едни селянчета от Добрич, които вече не могат да се класират никъде.
Аз си ги слушам и се съгласявам и когато рзговора мине 30 мин, им казвам, че ми е ясна работата и те побесняват.
Ролката със стоманеното въже представлява дърта ръждива макара с няколко пресни намотки - циганска работа в общи линии

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: ВНИМАВАЙТЕ!!!нови [re: Гинцxo]  
Авторgoofer (Нерегистриран)
Публикувано31.03.04 10:40



Еййййй нямате идея колко се радвам че се е намерил някой който да пише за това!Доста се бях изнревил и аз по едно време от тия обаждания,да не кажа 4е ми стана едно такова притеснено.Особено след като последния път след като 15 мин ми обяснява некъв каква е далаверата и аз му казах 4е определено нямам намерение да се занимавам с глупости,получих доста обилни заплахи и псувни...Лошото е че не знаеш откъде всъщност ти имат координатите...и кои са!Даже звънях в Мтел но от там както винаги нищо не можели да направят. А полиция????Моля ви се не ставайте смешни,на тях да им се обадиш 4е са те обрали не си мрадват пръста,та какво остава да им се оплачеш за такова нещо...И най-лошото е че имам съмнения че въпросните селянчета(доста на миекичко говорят милите ако сте забелязали) навъртат нелегално от нечии домашни телефончета по прованса,та и някои хорица сигурно също доста горят.Така че ...Long live BULGARIAN PARADISE!



Тема Re: ВНИМАВАЙТЕ!!!нови [re: Гинцxo]  
Автор lvayloNL ()
Публикувано02.04.04 12:49



Този номер съществува сигурно откакто е измислена търговията. Аз съм чел, че едно време, когато е била открита Америка, хората са го прилагали със земята. Идва при теб някой и те моли да му намериш земя, казва си изискванията и казва, че ще плати еди-каква си сума. След ден или два идва при теб друг и "случайно" ти предлага земя, която е според изискванията на първия. Иска за земята сума, която е 2 или 3 пъти по-малка от сумата, предлагана от първия - купувача. Ти подскачаш от радост, смяташ, че ще направиш удара на века, виждаш се боаташа и т.н. Купуваш земята, и после не виждаш нио единия, нито другия. И за капак естесвено разбираш, че реалната стойност на земята, която су купил, е 5 или 10 пъти по-малка от сумата, която си платил.
Имам един познат, хвана се на тази въдица преди около 6-7 години. Беше за някакви машинни части. Изгоря с няколко хиляди (тогава бяха милиони). А се има за много добър бизнесмен.

Едно е да си дежурен, съвсем друго е да си дежурен на мястото на Верка.


Тема Re: ВНИМАВАЙТЕ!!!нови [re: lvayloNL]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано02.04.04 13:32



Много хубав пост, радвам се, че се включи в темата

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: ВНИМАВАЙТЕ!!!нови [re: METHOD]  
Авторcablemen (Нерегистриран)
Публикувано02.04.04 17:41



На мен ми се обаждаха миналото лято за некакви транспортни ленти с цел препродажба на добра цена,но не им се вързах,дори им записах телефоните от които се обаждаха:048/893891;048/989058,но едва ли използват същите.



Тема Re: ВНИМАВАЙТЕ!!! [re: cablemen]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано02.04.04 21:59



Звъняли са ми от първия, завършващ на 91

Пролетарии всех стран соединяйтесь!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.