Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 02.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Metroнови  
Авторfan (Нерегистриран)
Публикувано08.01.04 21:05



Имам малко магазинче, което зареждам обикновено от близката борса.
За съжаление, там за да получиш фактура, чакаш със седмици, а издадената
фактура не покрива и една малка част от асортимента и количеството, които
си закупил. Е, как да се оправиш при евентуална ревизия от данъчните?
Затова следя каталозите на Метро и когато цените са по-ниски от тези на борсата, пазарувам от там.
Какво се случи преди Коледа? Гледам каталога на Метро, който е валиден
до 24-и декември, умножавам по 1,2 (Каква е пък тази идиотщина цените да
се дават без ДДС, освен тъпа уловка?), набелязвам си изгодни стоки и отивам с голямата кошница.
За съжаление се оказа, че цените на половината от стоките, които искам да
купя, са доста по-високи от обявените в каталога (например: шоколади "Милка", кексове "Роял кейк" и други). Побеснях не само заради номера, но и защото бих път до там в една страшна снежна виелица.
Предният случай е от декември по-миналата година. Напазарувах храни за
домашни любимци - сухи и консерви, на стойност около 300 лв. Като се прибрах, установих, че един чувал суха храна на стойност около 26 лв. ми е
таксуван 2 пъти. На следващия ден отидох и ме увериха, че ще прегледат
записа от камерата на съответната каса и при следващото пазаруване от магазина сумата ще бъде приспадната от сметката ми. Само дето не ме предупредиха, че ще трябва да си напазарувам отново до няколко дни! Когато пазарувах след около месец и поисках да се поправи грешката, ми отговориха, че годината е приключила (вече беше януари) и нищо не може да се направи.
Не зная дали тези неща се случват в цялата верига магазини, или се дължат
на "добрия" мениджмънт в Метро-2 в София, но съм сигурна, че там повече
няма да стъпя.



Тема Re: Metroнови [re: fan]  
Автор Shrike (ris.f.h)
Публикувано09.01.04 23:02



И аз като тебе братче много, много не ги тача, ама такъв пък номер за промоционалните цени досега не съм срещал (Метро-1).
Обаче преди няколко дни си купих кроасани Браво с изтекъл срок на годност, без това да е обявено от магазина. И аз пазарувам за магазин, та добре че взех само две опаковки, иначе до март месец само кроасани щях да ям.
Сега едно по едно и сроковете им на годност трябва да им гледам

Tu Ridi


Тема Re: Metroнови [re: fan]  
Автор bokotab (непознат )
Публикувано10.01.04 22:10



Rabotia v Metro i sam siguren 4e gre6kata ne e umi6lena. Za6to ne se mi napi6e6 niakakav tel. da ti zvanna i da razberem kade e gre6kata. Ne gre6i samo tozi koyto ni6to ne pravi:}}
Ne e li po-dobre parvo da se opitame da otkriem gre6kata [moje da e v na6ia TV] a posle da hulim edin ot malkoto targovci v BG koyto e absolutno 100% legalen.



Тема Re: Metroнови [re: bokotab]  
Авторminx (Нерегистриран)
Публикувано11.01.04 02:10



Ami choveka tochno tova e napravil - opital se e da izjasni neshtata. Vashite slujiteli sa mu kazali da doide sledvashtija put i vsichko shte e ok , nali? Sled kato se e okazalo obratnoto, ima pravo da huli edin ot malkoto 100% legalni magazini.



Тема Re: здрастинови [re: fan]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано11.01.04 20:57



нищо ново под слънцето............ на мен определено не ми върви с тоя магазин ама дотука беше..........последния път като ходих взех една карта с която никога не съм пазарувал..........оказа се след като отидох да плащам на касата че картата е невалидна .............цуплата пиклива на входа която извърши проверката я скъса и на молбата да ми напише дневна ли не знам знам си ква карта ми се тросна че не можело щото картата не била на мое име и да съм поискал карта от някого за да мина през касата........щях да оставя пълната количка в средата на магазина и да си тръгна обаче жената като по разумно същество в отделни моменти оправи работата и за капак касиерката пък на нея и вдигна кръвното /след като и бе обяснено предварителнокато/ с многозначителния коментар " ми като нямате карта няма да идвате да пазарувате тук" ...............е аз вече четири месеца не съм стъпил там ..............да го духат великите легалните търговци.........

незабележим


Тема Re: здрастинови [re: silent]  
Автор Hot lce (член)
Публикувано12.01.04 09:57



Абе то си ни е в кръвта това. Който и да дойде тука, персонала като е български... и като сме си търпелив народ... мани-мани



Тема Re: здрастинови [re: Hot lce]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 11:30



I nie mnogo riadko pazaruvame tam veche, minahme prez vsichko - tupotiite s kartata, koito sa opisani po-gore, stoki s iztekul srok na godnost (niakakvo topeno sirene mai-beshe) i kiselite kasierki. Samo ne sme zabeliazali neshto da e taksuvano dva puti, ama nishto chudno, akto ima golemi sumi, koi she se zanimava da gleda.. Na Sofia (bulgaria) i triabvat oshte edna -dve- verigi normalni supermarketi ot roda na Billa, koito da se konkurirat pomejdu si - togava shte se opraviat neshtata mislia.



Тема Re: Metroнови [re: minx]  
Автор bokotab ()
Публикувано14.01.04 21:27



Абе да ви питам вас търговци как се държите с клиент дето нещо не му харесва във вашият магазин??? И колко ли недоволни клиента щяхте да имате ако през вас минаваха толкова клиента на ден???? А как се държат с вас търговците на едро в "Слатина" или на "Къра"?? Някой правил е рекламация за фактура или качество там??? И откривате ли десетте разлики. Що не хвърлите едно око на първото мнение - по точно на въпроса за фактурите???
Аз не искам да кажа че сме най-добрите и че нямаме косури. Но когато клиентите ин станат европейци може би иние ще се променим...



Тема Re: здрасти [re: silent]  
Автор bokotab ()
Публикувано14.01.04 21:33



Ами да ти кажа някак сме се справяли без теб тези пет години....
А "цуплата на входа" просто е на работа и се опитва да ти удобно и приятно при пазаруване (по-често от веднъж на три години) А на жена ти - евала!!!



Тема Re: здрастинови [re: Hot lce]  
Автор bokotab ()
Публикувано14.01.04 21:37



Прав си!! И освен персонала - и клиентите и доставчиците са българи - за добро или лошо. Аз пък си мисля че това не може да ни опрвадава и следващите 50 години и е добре да си измислим ново оправдание:)) Но все пак, въпреки "българския" персонал - това едно от най-добрите места за пазаруване....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.