Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:25 27.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Газова печка Promotec IR 10 (Tesy)нови  
Автор Stark (вълчище)
Публикувано24.11.03 13:18



Аз явно съм най-големия карък на света, който не може да купи една свясна стока, без да му се случи някаква идиотщина.
След Новогодишното ПРЕкарване с "Тангра тур", отказът да ми приемат гаранцията на прахосмукачката от "Пан сервиз" и "Денси" (темите са вече доста назад), ми се случи поредната случка - този път си купих газова печка Promotec IR 10 (преди се е казвала Tesy IR 10) за 100 лева с ДДС от Метро - някаква промоция.
Този път направо публикувам писмото, което изпратих до "Фикосота холдинг" - производителя на въпросната печка, с описание какво ми се случи този път:

На вниманието на "Фикосота Холдинг"
Шумен 9701, бул. "Мадара" 48, П.К. 529
Телефони:
+359 (54) 859 111
+359 (54) 859 103
Факс:
+ 359 (54) 859 159
+ 359 (54) 859 130
e-mail: office@ficosota.bg

До отдел "Рекламации"
До отдел "Продажби"
До отдел "Продукти и стоки"


ЖАЛБА
от ...........................

Уважаеми дами и господа,

На 05.11.2003г., след подробно проучване на пазара, закупих от магазин "Метро Кеш и Кери"-София 1 произвежданата от Вашето дружество газова печка марка Promotec IR 10. Идеята ми бе да отоплявам помещение с площ от 20 кв. м., височина 3 метра или общо - с кубатура около 60 куб. м. В помещението не се пуши и се обитава максимум от двама души.
Още при първото запалване на печката, след 40 минутна работа на 3-та степен и промяна на температурата в стаята с около 4 градуса, печката се изключи сама. Опитах се да я запаля отново, но не можах. Обадих в сервиза на "Фикосота" в София и Вашите служители много любезно ми обясниха, че това е т. нар. "кислороден анализатор", който отчита, че няма достатъчно кислород за поддържането на огъня, и че за да мога да продължа да се отоплявам, трябва да проветря за около 10 минути. Поинтересуваха се за кубатурата на помещението, и след като им казах, че е около 60 куб. м., те ми отговориха, че това е напълно нормално. Посъветваха ме, че ако искам печката да робти по-дълго, по добре е в помещението да не се пуши (и двамата обитатели сме непушачи). Изпълних техните указания, като след 10-минутното проветрение изстудих стаята до първоначалното й положение. След това отново запалих печката, но след 40 минути ситуацията се повтори - печката отново изгасна. Отново се обадих на Вашите служители в сервиза, и ги попитах нормално ли е толко бързо да се насища въздуха в помещението в въглероден диоксид, и те ми отговориха че е нормално. След поредица от опити за затопляне и проветрения на различните степени на мощност на печката, стигнах до заключението, че: на 3-та степен печката се изключва на около 40 минути, на 2-ра степен печката се изключва на около 50 минути, но температурата в помещението е с 1 градус по-ниска, отколкото при затопляне на 3-та степен, и на 1-ва степен печката се изключва на 55-60 минути, но температурата в помещението е с около 3 градуса по-ниска, отколкото при затопляне на 3-та степен. Във всички случаи след проветрението температурата на помещението пада до състоянието си преди опитите за отопление (за мой късмет през месец Ноември тази година температурата на въздуха в гр. София не е падала "под нулата", в противен случай след провтрение температурата в помещението щеше да бъде по-ниска, отколкото преди да започне т. нар. "отопление с газова печка").
Притеснена за здравето си, тъй като помещението е незатоплено и мирише на изгорели газове, аз занесох печката в сервиза Ви в София, като отново обясних проблема си. Вашите служители още веднъж се опитаха да ме убедят, че е нормално печката да се изключва толкова бързо, но ще я проверят заради оплакването ми, че в помещението мирише на газ.
След два дена взех печката от сервиза, като служителите Ви ми казаха, че не са констатирали никакви нередности. На въпроса ми "какъв е смисъла от печка, която на 40 минути отопление на сравнително голямо помещение има нужда от 10 минути проветрение", те ми отговориха "Еми Вие не знаехте ли, че газовите печки са само за дозатопляне?, "Като правите покупки не си ли правите предварително справки за нещата?". Опитах се да обясня, от указанията за употреба и фирмения уеб сайт не съм останала с такова впечетление, че всички мои познати, с които съм се консултирала при закупуването на печката, са ми обяснили, че техните печки работели по 8 часа без прекъсване, не миришело на газ, проветрявали когато сметнели за необходимо, а не по принуда, и не знаели да имат такъв "кислороден анализатор", който в настоящия случай от предимство се е превърнал в недостатък. Попитах от къде мога да взема справка какво количество изгорели газове се отделят на час за различните степени на мощност на печката, но в сервиза ми казаха, че не знаят да са правени такива тестове. На 19.11.2003г. се обадих на представителството на "Фикосота" в гр. София като изложих проблема си, Ваш служител взе координатите ми, но до този момент никой не се е свързал с мен.
Уважаеми дами и господа,
В указанията на печката пише, че същата следва да се използва само в домашни условия. Един средно-статистически български хол в панелен апартамент е с кубатура не повече от 45 куб. метра (5/3/2,70), обитава се средно от трима души, като в повечето случаи поне един от тях е пушач. Според логиката на Вашите служители в сервиза, една такава печка в такива условия би работила не повече от 25-30 минути, след което ще бъде необходимо 10 минутно проветрение, а това обезсмисля използването на такава печка за отопление.
Обръщам се към Вас, в качеството Ви на производител на газова печка Promotec IR 10, с въпроса дали гореописаното е нормалния начин на работа на тази печка, и ако отговорът Ви е положителен, аз упражнявам правото си на рекламация, като настоявам да възстановите заплатената от мен сума за покупката на газова печка Promotec IR 10. В противен случай ще бъда принудена да сезирам Комисията по търговия и защита на потребителите за осъществяваната от Вас заблуждаваща реклама и непълно етикиране на продаваната от Вас стока, тъй като особеностите не са указани в упътването за употреба и в сайта, в който е дадено описание газовата печка (www.tesy.bg).
Ако проблемът е в закупената от мен печка, моля да бъдат отстранени нейните недостатъците, (чрез ремонт или подмяна с нова), за да може да изпълнява функциите, за които е създадена , а именно - да отоплява.
Във фирмения Ви уеб сайт www.tesy.bg, където е дадено описание газовата печка, е написано "Печката е оборудвана със система за безопастност, която незабавно прекратява притока на газ при прекомерно намаляване на пламъка или при установяване на повишаване нивото на въглеродния двуокис в отопляваното помещение над 1,5 %" – това според Вашите служители е т. нар. “Кислороден анализатор”.
Интересува ме провеждани ли са тестове при изработването на газова печка Promotec IR 10 за количеството на изгорелите газове на различните степени на мощност на същата, и ако са проведени такива тестове, моля да ми изпратите резултатите от тях, за да мога да изчисля в какъв момент нивото на въглеродния двуокис надвишава 1,5 % от общата кубатура на помещението.
Предварително Ви благодаря за съдействието. Предвид особеностите на сезона и предстоящото понижение на температурите, очаквам отговор от Вас във възможно най-кратък срок.
С уважение: ........................

Това е. Пак ще чакам развитие на нещата.
НЕ`АМ НЕРВИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ!



The winter is coming...

Тема Re: Газова печка Promotec IR 10 (Tesy)нови [re: Stark]  
Автор Morkow (чете се моркоу)
Публикувано24.11.03 22:08



аБЕ ти май си най-големия карък както сам си каза
вярно, направи си проучване първо, после купувай.
Тая печка няма ли срок в който можеш да я върнеш или замениш?

моркоу=мъркало


Тема Re: Газова печка Promotec IR 10 (Tesy)нови [re: Morkow]  
Автор Stark (вълчище)
Публикувано24.11.03 22:28



Този път бях проучила, мамка му и газова печка.
Или поне аз така си мислех ....................


The winter is coming...

Тема Re: Газова печка Promotec IR 10 (Tesy)нови [re: Stark]  
Авторnjakoj (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 09:22



Nishto ne si prouchila! Povecheto, a mozhe bi vsichki gazovi pechki sa taka. A tija,deto sa ti razpravjali,che po 8 chasa im gorjat pechkite da hodjat da se gramnat!



Тема Re: Газова печка Promotec IR 10 (Tesy)нови [re: njakoj]  
Авторnjakoi drug (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 11:20



Ako gazovite pechki rabotjat na tozi prinzip, kakva togava e tjahnata funkzia? Za kakvo se proizvejdat vaobshte? Otoplenie s tjah ne izliza po-evtino, zashtoto v krajna smetka ne uspjavash da se otoplish.



Тема Re: Газова печка Promotec IR 10 (Tesy)нови [re: Stark]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано25.11.03 12:04



няма оправия. Takiwa peчки не могат да работят постоянно в затворено помещение и напълно нормално изключват, намаляват и т.н.
Всичко това е защита - именно защита за тебе, защото когато огънят гори въздухът намалява. отделно, че това е невентилирано помещение и ако една такава печка гори 8 часа има голяма вероятност да не се събудиш. Според мен само кофтите модели бачкат нон-стоп. Е ако вратата се отваря и затваря или има дървена и недобре уплътнена дограма, то тогава притока на пресен въздух е достатъчен, но това изглежда не е твоя случай.
Не се притеснявай има едно много лесно и малко мърляво решение. Сигурно си забелязала как в някой апартаменти в баните има едно решетесто прозорче най-често с вентилаторче - то е вързано към тръба-шахта, която има почти във всяка една стая ако е тухлена и поне в хола ако е панелка - нарича се комин.
Викаш майстор и за 20 кинта ще ти избие и замаже една решетка 15х15. пределно достатъчно за да ти бачка уреда. Хем и ще ти е по-спокойно и няма да си подута на утрото от липсата на пресен въздух.
Ама по добре дай 100 кинта да ти я вградят на външната стена с външен изпарител - няма да усетиш и грам мирис или тежък въздух..

...чики на, чики на-на-на


Тема Re: Газова печка Promotec IR 10 (Tesy)нови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Stark (вълчище)
Публикувано26.11.03 00:11



Пичове, май не сте ме разбрали. Не искам печката ми да работи 8 часа без прекъсване. Не искам и да умирам от задушаване с газ. Искам просто с ОТОПЛИТЕЛНАТА печка, която си купих, да мога да се ОТОПЛЯВАМ. Да мога да докарам температурата в стаята до 20-23 градуса. Нямам нищо против да проветрявам помещението и печката да се самоизключва. Това е за моето собствено здраве и безопасност.
Но.... Съгласете се, че за 40 минути отопление не мога да постигна. Не е нормално тъпата печка да се изключва толкова често. Това означава едно от тези 3 неща:
1. Печката отделя повече въглероден двуокис отколкото е нормално, или
2. Помещението ми е много малко и не може да се отоплява с газова печка (този вариант отпада - помещението ми е 60 кубика); или
3. Кислородния анализатор е прецакан - отчита невярно.
Btw, днес ми се обадиха от "Фикосота холдинг" и изпратиха 2-ма души да направят проверка на място. Хората разгледаха помещението и казаха, че проблема не е в него (е, вярно че било с пластмасова дограма и било доста добре изолирано, но аз не намиран това за недостатък, а дори напротив - за предимство). И двамата установиха, че в стаята силно мирише на изгорели газове. Бяха донесли и още една печка - същата като моята, чисто нова. Запалиха и двете печки - моята се представи както обикновено. Чисто новата се изключи по-бързо и от моята. И двамата техници стигнаха до извода, че това не е нормално - днес навън беше 10 градуса и дългото проветрение не беше фатално, но при минус 10?. Посъветваха ме да я държа под леко отворен прозорец, но заедно установихме, че в моя случай обстоятелствата не го позволяват - нямам "фортичка" (малко прозорче).
В крайна сметка взеха печката, за да я разглобят изцяло и да видят какво точно й има, въпреки че единия техник твърдеше, че нямало какво повече да се направи в моя случай, но другия настоя. Искал да я сравни с ДеЛонги - Фикосота са официален вносител и сервиз на тази фирма. Така че аз пак си чакам развитие на нещата.
А за комина - помещението си има тоалетна с вентилатор. При един от моите експерименти оставих вратата на тоалетната отворена и пуснах вентилатора. Печката пак си издържа 40 минути.


The winter is coming...

Тема Re: Газова печка Promotec IR 10 (Tesy)нови [re: Stark]  
АвторHяkoя (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 09:03



Това е абсурд! Хем си правa, хем не си. Права си за очакването печката да стопли твоето помещение. Това, че не успява да изпълни основната си функция, е грешка или на проектантите или на производителите...Кажи им да я продават като шкаф или урбанистична украса тъпата печка Но не си права да ползваш газова печка в помещение с пластмасова дограма Дала си толкова пари за ПВЦ, а не си си позволила да дадеш напр. за разумното решение климатик инверторен тип... И двете (ПВЦ-то и климатика) са по-скъпи инвестиции, но с времето се изплащат... Не сме толкова богати, че да купуваме евтини боклуци. Евтини на брашното, скъпи на триците.



Тема Re: Газова печка Promotec IR 10 (Tesy)нови [re: Stark]  
Авторnjakoj (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 09:37



Vizh sega.....mojata pechka e Superser i e 2 pati po-skapa ot tvojata, no problemat e sashtija...izkljuchva! javno ne mozhe da se izbegne tova....problema go reshavam kato otvarjam vratata za 10-ina minuti, a ne prozoreca.....Drug e vaprosa,che az ja izpolzvam za podgrajvane ili v mnogo studeni dni kato dopalnenie kam osnovnoto mi otoplenie, taka che ne e bolka za umirane pri men.....a kato se zamislja predi ne mi izkljuchvashe tolkova barzo....ta po toja povod dali gazta,kojato ni probutvat ne e vinovna za tova?



Тема Re: Газова печка Promotec IR 10 (Tesy)нови [re: Hяkoя]  
Автор Stark (вълчище)
Публикувано26.11.03 11:19



На помещението съм само ползвател (нещо като наемател), а не собственик - то си беше с ПВЦ.
А за климатика - сградата няма акт 16 и тока е на т.нар. "Времянка". Общо за цялата сграда има около 10 киловата. Ползват се няколко помещения - някои през деня, някои само нощем. Тока ни стига за осветление, компютри, принтери и т.н. Тези, които ползват през нощта (живеят там) честно да кажа не знам как се оправят. "Времянката" ни изгаря през 3 дена - явно й изпълваме капацитета.
Мислех по въпроса за климатик, но едно такова нещо харчи около 3-4 киловата. Вентилаторната печка гори 2 киловата. "Времянката" й сега не издържа, пък камо ли ако закача още един консуматор на нея. Мислех и за печка с дърва - но нещо не ми се връзваше офис с печка на дърва и миризми на пушек. Проучих кога горе-долу ще вземем акт 16 и ще бъде пуснато парното - оказа се че няма да е скоро - сградата е готова, но инвеститора нещо е "осрал" нещата.
И тогава чак реших за отопление с газ - уж най-разумно и икономично решение, а пък в същото време и горе-долу стилно.
А и мисля, че въпроса е принципен - няма значение каква е дограмата и т.н. Просто не е редно да ни продават боклуци.


The winter is coming...

Редактирано от Stark на 26.11.03 11:38.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.