Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:29 15.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Интернет-България - НЕ!!!нови  
Автор Rama (въздушна)
Публикувано23.11.02 12:39



Ще ви разкажа набързо предисторията на разигралата се драма.
Значи аз съм стар и верен абонат на Интернет-България - още от лятото на 99-та. Плащам си редовно акаунта, и то на шестмесечия, та да не се разкарвам всеки месец. Винаги съм била доволна от качеството на връзката, независимо от противоречивите мнения за този провайдър.

Та това лято през юли ми изтича акаунта и аз отивам да си платя за следващите 6 месеца. Приготвила съм си 120 лв (по 20 на месец).

В офиса на Интернет - България ме чака чудесна новина - цената на месец е паднала наполовина - по 10 лв!!! А ако си платиш накуп за 6 месеца, цената пада на 45 лева! Страхотия! Радост голяма - сума ти кинти спестявам!


На изпроводяк любезната служителка ми казва още нещо - от август смянали и телефона - ставал универсален за цялата страна. Е, и, питам аз. Ами какъв е вашият телефон, пита тя - цифров или аналогов? Цифров, отвръщам аз. О, за вас няма да има НИКАКВА разлика, казва тя. Новият ни номер просто отброява импулси на няколко минути като цифровите телефони - тези с аналоговите може да усетят леко (леко ли?) увеличение на телефонните си сметки, но за вас е СЪВСЕМ същото.

Тръгвам си аз радостна и доволна, трепетно размишлявайки как сега ще изхарча спестените парички.:) Викам си, брей, гледай ги какви са готини тези от Интернет-България - все така правят, че на клиентите да им е добре. Браво, ето така ще излезем от кризата.

През октомври обаче ме чакаше кофти изненада - почти 200 лева телефонна сметка. Сбръчках се, ама си викам - абе явно съм прекалила с мобилните разговори, пък и до чужбина звънях... Трябва да внимавам...

Идва ноември. Пристига октомврийската ми сметка за телефон. Дръжте се да не паднете - 250 (двеста и петдесет!??) лева! Да. Като имате предвид, че по цял ден съм на работа, влизам в нета само вечер и през уикендите!?!
Тази сума ме сломи просто. Мина ми през ума, че съм жертва на някакво криминално източване на импулси - всички знаем, че има доста начини. Реагирах светкавично, отидох в БТК и си направих подробно месечно извлечение за всички изходящи разговори.
Получих километричен списък, в който преобладаваше номера на Интернет-България - 0134400. Така се бях озлобила, че издребнях, седнах и сметнах с калкулатора всичко, импулс по импулс. Оказа се, че само интернетът ми е струвал 160 лева за месеца! Всеки опит за логване, дори неуспешните, също ми се е начислявало...

В крайна сметка истината излезе наяве. Момичето от Интернет-България ми беше спестило една дребна, но драматично важна подробност. Да, новият телефон наистина отчита като цифров телефон...с една малка разлика обаче. Цифровите телефони, както знаете, отчитат по импулс на всеки 5 минути дневна тарифа, и всеки 9 минути на нощна тарифа. Когато се логнеш обаче през Интернет-България, броячът ти чука ВИНАГИ НА ДНЕВНА ТАРИФА!!! Денем, нощем, събота, неделя - все по импулс на 5 минути. И лесно може да се изчисли, че сметката ти наистина става ДВОЙНА - защото повечето хора, работещи като мен на нормално работно време, влизат в интернет главно вечер и през уикендите, нали? И е достатъчно само 3-4 уикенда да се поразпищолиш по 6-8 часа на ден интернет, за да се озъбиш в края на месеца...

Когато, пламнала от възмущение и справедлив гняв, се обадих в Интернет-България и ги попитах защо не са ми казали, че така се отчита, мацето ми каза, че тя била споменала, че отчитането не било СЪЩОТО като цифровите телефони, а ПОДОБНО... Един вид никой не ми е крив, че не съм слушала внимателно и не съм попитала какви са разликите все пак, щом е подобно... Казах й, че тази дребна думичка, глухо смутолевена и неразяснена, ми струва вече почти 300 лева за последните два месеца... Ами...много съжалявали... Това е положението. Да си слушал и да си питал.

Та така, мили хора - онези спестени 60 лева от любимия провайдър ми струваха 300 отгоре впоследствие. Да бе, трябвало е да се досетя, че зад такава подозрително ниска цена се крие някаква уловка. Безплатен обяд няма. Пак имах късмет, че се усетих навреме, нали - можеше доста по-солено да ми излезе...

А, да - от вчера си сложих кабелен интернет и реших проблема радикално.
А на Интернет-България пожелавам бързо и скорошно фалиране, което и без друго им е в кърпа вързано...надявам се.



Тема Re: и битекс картите - НЕ!!!нови [re: Rama]  
Авторcивия вятъp (Нерегистриран)
Публикувано24.11.02 01:57



купува си съседа карта на битекс от 5 кинта.

да не остана по назад - айде и аз ще си взема да пробвам.

какво се оказва - има три входни точки - единия телефон 979797 ВИНАГИ дава заето.
съседът каза че го пробвал в 3 часа през нощта, пак бил зает.


на другите два се включва един сладък женски глас и казва някаква глупост в духа на "абонатът не може да бъде избран", но още по дразнещо.


съседът каза, че щял да ходи до офиса им да се оплаче и да си иска парите - а това беше преди 4 дни, сигурно са му се изсмели...



Тема Re: и битекс картите - НЕ!!!нови [re: cивия вятъp]  
АвторOт Битekc (Нерегистриран)
Публикувано27.11.02 18:52



До неуспелите да се свържат с Битекс чрез тел. 979797 в София. Недоволството Ви е разбираемо, но обяснимо. Цитирания телефон е закрит преди около година . На дилърите им бе наредено да изтеглят картите със стари телефони от пазара и описания случаи за закупена такава карта е уникален до този момент. Моля позвънете на тел. 02 973 33 79 (0 -24ч) и пояснете за случая. Ако говорите истината ще бъдете компенсиран.



Тема Интернет-България - кошмар!!!нови [re: Rama]  
Авторrppp (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 22:14



Е аз не съм се прецаквала до степен да си взема месечен акаунт, но имах нещастието да си взема от internet картите им.

Има 4 телефона за достъп. НЕПРЕКЪСНАТО дават заето! Веднъж успях да се свържа към 7 сутринта и това ми беше.

А за Битекс пък изобщо не ми се говори. Веднъж си взех карта за 50 часа, от които използвах само 25! Как ги пресмятат изразходените часове тия хора, много ми е чудно. Сигурно ги умножават по коефициента за преебаване на клиентите.

И после - защо всички си купували e-card



Тема Re: Интернет-България - кошмар!!!нови [re: rppp]  
Автор terminator 3O3O (my life is well)
Публикувано17.12.02 22:22



s karta ot digsys karam cql mesec samo za 24lv. imaite predwid, 4e wyrwi do dupka i bez prekyswane



Тема Re: Интернет-България - НЕ!!!нови [re: Rama]  
Авторbrani (Нерегистриран)
Публикувано20.12.02 13:43



le le kak sa te pretzakali tia gadni kopeleta!napravo da im razbiesh mutzunite,az si kupuvam razni shibani karti,ama sega si dadoh zaiavka za kabelen ,izobshto ne mi se zanimava s telefonite,mnogo e gadna vruzkata,s bgnet imam edva 3.3k i nali se seshtash che stava samo za mirka...nai dobre mi beshe s bgcabel(imat i karti za tel.)ama poslednite 2-dni koito mi ostavaha ot kartata tel im davaha samo zaeto ,ta reshih che po dobro ot kabela nema!



Тема Re: и битекс картите - НЕ!!!нови [re: Oт Битekc]  
АвторActArt (Нерегистриран)
Публикувано22.12.02 08:50



А какво да кажа, че след като няколко пъти си купувах от вашите тъпи карти след неуспешно connect-ване към системата ви и след разговор на "висок тон" с вашите служители все разбирах, че моята карта била от "онези, откраднатите" и затова била дезактивирана. Благодаря на всички dialup провайдери. Вече съм на кабелен интернет....



Тема Re: Интернет-България - НЕ!!!нови [re: Rama]  
Автор * ()
Публикувано22.12.02 14:50



Аналогична история, най-тъпото беше, че картата с 5-минутно отчитане на импулсите за 10 часа достъп издържа 2!!! месеца - е както и да го смятам сега, не ми се връзват 20 часа, нищо че тази, импулсната, беше "дублираща". Мисля си, че го правят нарочно, номерът не е в цената на картата - смешна! - а в импулсите, които "папкат" заедно с БТК - да им приседне дано!!!!!!!!!!
По този повод ви препоръчвам да не взимате изобщо картите им, освен да си купите някоя за "спешни случаи", защото връзката, в интерес на истината беше добра и безпроблемна.
Решили сме да минем на кабелен интернет, моля, кажете какво е положението там.

На всички весели празници - и предварително благодаря на отговорилите!


Редактирано от * на 22.12.02 15:04.



Тема Kabelen ili DialUPнови [re: *]  
Авторwebmastera (Нерегистриран)
Публикувано22.12.02 18:21



Gledaite sega - da ne ste se kupuvali karti na Internet Bulgaria, horata ne sa vi vinovni! Te na men mi kazaha, che vinagi otchita na 5min, a i na saita go pishe!!! Osven tova horata vi davat bezplaten internet(prosto otidete na free.internet-bg.net) koi vi kara da im davate 10lv? Vash si e problema, az syshto minah na kabelen.
Sega da spodelia kakvo e polozenieto tam - ako si vzemete 128K na trafik skorostta e zashemetiavashto dobra kym bylgaria i okolo 6K kym chuzbina(zavisi kyde e syrvyra). No vnimavaite!!! S takava skorost 300MB hvrykvat za okolo 5 dni, dori chovek da polzva internet samo niakolko chasa vecher!!! Az lichno se oparih i za tova vi kazvam. Inache obsluzvaneto e na nivo, ima 24 chasa poddryzka koiato ne e tolkova dobra kato na Orbitel, no vyrshi rabota. Po-dobre si vzemete neogranichen dostyp ili 600MB 64K i ako si zabranite kartinkite na brauzera. A i vnimavaite ako smiatate da delite dostypa sys sysedite!!! Ot cablebg horata niama da vi napraviat problem, no se vgledaite vnimatelno v dogovora, tam pishe che triabva izrichno da opomenete podobni deistvia.
Da ne izrevete na kraia na Ianuari kato za analogov telefon vi kacne smetka 100lv, ne zabraviaite che ot 01.01.2003 vsichko tyksuva na 5 min i na 9 prez praznichnite dni(tova e neoficialna informacia, nauchih go ot vestnik Sega).
Pozdravi.



Тема Re: Kabelen ili DialUPнови [re: webmastera]  
Автор * ()
Публикувано22.12.02 23:27



За картата сте прав,,, много ви благодаря като цяло за отговора. И тъй като понякога имам работа с часове в интернет, и това не е каприз, а е пряко свързано с работата ми, просто не знам при това положение какво да правя. Защото в лаишките ми представи кабелен интернет означава независима от телефона връзка - и само толкова. Но както виждам трябва много добре да преценя ситуацията,,,
направо не знам какво да правя... Ясно е, че гадовете ще нафраскат импулсите, но там поне вече съм в час колко струва... Не ми се нрави варианта да секне връзката за броени дни... с някакъв си абонамент за нещо кабелно... и така се наблюдава двойно, извинявам се, набутване - като свърша някакав лимит, кацвам при БТК и сие къмпани...
Подскажете някакъв интелигентен изход от положението, плз...
Ще допълня, че работата ми е такава, че не тегля, но мога да прегледам и 50 страници, когато ми трябва инфо...

Весели празници - и много, много благодаря!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.