Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:58 28.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на фирмите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Jar Computers - kalyfi!!нови [re: xx]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано26.06.02 00:46



са те принципно ОЕМ модули нямат право да продават ей така което е ясно на всеки дебил. друг е въпроса, че в страни като нашата това е далаверата, щото аз ако ритейл пака ми е повече от 15% по-скъп от ОЕМ-а няма да го взема. освен, ако ритейла-а не е предлага много екстри.



Тема Re: Jar Computers - kalyfi!!нови [re: psycho__]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано26.06.02 00:49



къв касов апарат, кви пет лева ;-) аз не съм видял там да чукат квото и да било на апарата... ето и мен ме преебаха на времето с таблета - дадоха ми ком вместо усб версия. ама поне ми зеха парите за ком версията ама аз после чак се усетих. ей са в събота отивам да си купя мишка от там, щото са ми буквално под гъза и щото ше си вида на място ква ми е удобна. а иначе това за скандала си е просто в реда не нещата - не знам пикс що си се преебала (пардон) така...



Тема Re: Jar Computers - kalyfi!!нови [re: Vasko]  
Автор pro_O1 (специален)
Публикувано26.06.02 00:53



добре, де... от кого да купуваме в крайна сметка? от мост няма да ида да си купя нищо - по-скъпо е от жар и има по-малък асортимент... а и това, което чувам за разправии с гаранция не ми е много по сърце... купих си принципно почти цялото пц от аматек миналата година ама се засраха с циганията по цдто докато не ми мина гаранцията. сега имам полуръчно цд... майната му... е от кого да ходя да си купувам чарколяци?



Тема razvitieto:нови [re: pro_O1]  
Автор ..::piks::.. (jugger)
Публикувано28.06.02 17:02



hodih oshte 2 pyti dokato mi dadyt cd s nugniq software-pak OEM-sko.
za knigka i ne spomenah..za neq sigurno shtqh 3 sedmici da hodq po mykite-ne mi trqbva!
..
kogato im syobshtih za lipsite pi4a tam reagira sqkash e neshto neobi4ajno .. pogovori si "losho" s nqkakyv po telefona, zashto sa mu bili dostavili tuneri v takova systoqnie i t.n.....mackata koqto me obslugi kogato si go pazarih obqsnqvashe kolko bila u4udena 4e tunera izglegda taka [az se 4udq shto si myl4a tq kato si go vzimah ?]... obidno mu stava na 4ovek m**s** :(
ne znam kolko e cenata na vyprosniq tuner no az si dadoh 100$ i polu4ih neshto + glavobolie za 2 sedmici!
dano ne mi se razvalq 4e ne mi se hodi pak pri tqh :((

•fish•doesen't•think•coz•fish•know•everything•


Тема Re: Jar Computers - kalyfi!!нови [re: CD]  
Автор ..::piks::.. (jugger)
Публикувано28.06.02 17:04



az si mislq 4e sa 2-a ryka neshtata..
idvat opakovani v plik4eta ili oryfani kutii s tikso.. cd-ta ne sa originalni... lipsva opytvane..
ne mi prili4a na neshto novo!

•fish•doesen't•think•coz•fish•know•everything•


Тема - kalyfi!!нови [re: pro_O1]  
Автор ..::piks::.. (jugger)
Публикувано28.06.02 17:12



mamka im [sorry :(] nqma li da se opravi hardwareniq biznes v bg ?
kydeto i da otidesh te gledat kofti ako izobshto te zabelegat..
nikakvo obslugvane!
ako shte kopuvam neshto 4eta za nego 1 sedmica dokato se uverq 4e si struva, ne moga da raz4itam na mnenieto na prodava4ite, te prosto si nqmat predstava kakvo prodavat :(
v most kato si pazarih kompa mi govoriha s poluvin usta samo zashtoto sym 4astno lice, a ne firma.tova 4e pazarih za pove4e ot 1000$ ot tqh - ne im dreme!

•fish•doesen't•think•coz•fish•know•everything•


Тема Re: - kalyfi!!нови [re: ..::piks::..]  
АвторNasko (Нерегистриран)
Публикувано29.06.02 23:34



Pazara e kato omagiosan kryg. Za da si siguren che tova koeto kupuvash e originalno i s garanciq triabva da si platish DDS i da go kupish ot distributor.
1. Distributora vnasq ot zavoda proizvoditel i dava standartnata garanciq na firmata proizvoditel (tova ne oznachava nai-goliama garancia)
2. Ne ti prodavat vtora upotreba zashtoto ne asemblirat komputri i po tazi prichina ne izkupuvat stari komponenti
3. NE PRODAVAT NA KRAINI KLIENTI koeto te vryshta v izhodna poziciq.

Edno ot resheniqta e da popitash distributora ot kade da go kupish za da ne te precakat



Тема Re: Jar Computers - kalyfi!!нови [re: Vasko]  
Автор nema 6-pet (честно казано)
Публикувано30.06.02 18:38



mi taka e, bre Vasko. Shto li? ami hop na samoleta do Singapore, Taiwan, Hong Kong s dva kufara, ot tam hop na poliankata, ot tam hop v palatkata, deto bosonogi zhyltyrcheta sglobiavat "markova tehnika", posle po obratnia pyt prez zelenia koridor na Letishte Sofia, hop, ia zadryzh tia 200 (dvesta moje da varira spored zavisi) leva na mitnicharia i hop v Jar, Mar, Argus, Most, i tem podobni firmichki.

Posle hop v antisatichni plikcheta i .... chakame balyci.

za syzhalenie e taka. ne samo s tehnikata, a i s obukvi, drehi, etc.

Samo che dokato v sofiiskite magazini za parcali mojesh i da popadnesh na markovi parcalki, vneseni po goreopisania nachin ot italia ili gyrcia, to pri kompovete neshtata sa poniakoga mazalo.

a posle hodi razpraviai, che niamash sestra.

ae zhivi zdravi, i spestiavaite ot zakuski, kafeta i cigari. i si kupuvaite retail zhelezarii. zasluzhava si.

mazalo!


Тема Re: - kalyfi!!нови [re: ..::piks::..]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано03.07.02 14:48



Аз съм редовен клиент на Smart Systems и съм доволен от тях.

Я вышел им наперерез!


Тема Re: - kalyfi!!нови [re: Nasko]  
Авторteo (Нерегистриран)
Публикувано03.07.02 22:09



Ами и за това има лесно. Харесваш си някоя фирма било то и малка и им казваш - искам еди кво си от Computer 2000 да кажем. Що да не ти изпълни поръчката. Аз съм краен клиент и не живея в София но отивам във фирмата поръчвам си нещо от където искам и то пристига за един ден с куриер. Тъй че ако искаш да купуваш от голяма фирма винаги има лесно но всеки гледа да мине без ДДС :) и аз искам но за някой неща гледам да не рискувам с 20-30$ в повече.
А те и големите фирми не са цвете. Може малко по-човешки да се отнасят с гаранциите но не дават пълната гаранция на производителя.
От друга страна положението и в щатите и Европа не е по-розово. Особено при online търговията е същия батак като БГ фирмичките. Има няколко големи сайта дето може да им се вярва нo повечето продават същите боклуци. Проблемите в цивилизованите държави са по-малко защото хората купуват основно маркови PC-та но все пак са далеч от нас де :)
А за OEM не знам какво толкова се чудите. Абсолютно навсякъде могат да се продават така компоненти, дори и по най-големите сайтове. Така че да поспрем с тия приказки че само при нас е така, сякаш има заговор срещу България :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.