Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:56 21.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: въпрос.хм..правила за безопасно караненови [re: Mopдpeд]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано27.06.04 09:55



има едно много приятно мостче от Младост 1 към Мусагеница, там е готино, но само ако е светло.

Ако говорим за един и същи мост (т.нар. "нов път"), той е много добре осветен нощем, така че няма никакви проблеми

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема Малко допълнениянови [re: dimodi]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.06.04 19:35



Нямаш ламарини - значи нямаш права, ама до някъде условно. Всички са с предимство. Не разчитай на мигачите на колите - те си имат електромери и не ги пускат, пък си и значт на къде ще вървят.

Опит- в началото тръгваш кротко - два ли не върху тротуара, след това до където ти се отпусне душата.
Внимавай за маршрутки - изпреварват те и те засичат със субсветлинна скорост.

Bеer? Moooorrre?


Тема И аз таканови [re: MAN6]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.06.04 19:38



ама не по витошка.
Един кретен си отваря вратата и аз се хакнах в нея.
Не паднах и нямах щети, човека се извини, а и аз бях без фар а беше привечер...

Bеer? Moooorrre?


Тема Като каза пешеходцинови [re: PtD]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.06.04 19:46



Мамка му - имат навика да пресичат с гъза напред.
Ама хич не се интересуват кой къде какво кара.
Ужас.
Ходи си кретена, гледа към магазините и тръгва да пресича вирнал задник.
А предвиди му простотиите.

И още нещо, някои шофьори дават предимство. Тоест трябва да гледаш не само колата а и шофьора.
Винаги им казвам по едно мерси.
Както и винаги почвам да крещя и да махам с ръка да покажа на поредния шофьор че не му работи мигача.
Голям гот:
МИГАЧА МИГАЧА - крещиш колкото ти глас държи.
И ако спре - господине не ви работи мигача - слезте да видите.

Bеer? Moooorrre?


Тема Re: въпрос.хм..правила за безопасно каране [re: dimodi]  
Автор Petak-13 (Fatalen...)
Публикувано28.06.04 10:23



Би ли обяснил къде се намира това мостче? Че всеки ден се мъча по кръговото и двете посоки.



Тема Re: въпрос.хм..правила за безопасно караненови [re: Petak-13]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано28.06.04 11:12



Ами да, ще ти кажа, въпреки че не знам дали ще те отърве от минаване по кръговото движение, но ти си знаеш откъде минаваш

Значи от Младост се стига до него като караш все направо по главния булевард на Младост 1 "Андрей Сахаров" (по който се движат 111, 313, 413, 4) в посока последните им спирки, т.е. северозапад. Като минеш пазара почва едно нанадолнище и е там.

От Мусагеница се стига като от кръстовището със светофари пред Технически Университет тръгнеш на югоизток по "Трайко Станоев". Там на тъмно внимавай, че има бая дупки, и то големи, а не е осветено

Най-лесно беше да ти покажа просто карта, ама на ukazatel.com им е стара и го няма, а пък cnupka.com от край време не бачка...

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема Re: въпрос.хм..правила за безопасно караненови [re: dimodi]  
Автор Petak-13 (Fatalen...)
Публикувано28.06.04 12:58



ОК мерси за инфото!



Тема Re: въпрос.хм..правила за безопасно караненови [re: Petak-13]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано28.06.04 14:37



www.bgmaps.com обаче работи и можеш да погледнеш. Дай да търси Андрей Сахаров и разгледай



Тема Re: въпрос.хм..правила за безопасно караненови [re: Martu]  
Автор Petak-13 (Fatalen...)
Публикувано29.06.04 11:59



Видях там маршрута, не ми спестява път и е понатоврен също... е ще го имам в предвид ако ми се наложи, мерси за инфото!



Тема Не! Нееее!нови [re: MAN6]  
АвторFan (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 18:53



Не пресичай на кръговото на 4-ти километър, там е истинска лудница и освен това през пролетта там ме удари кола. Слава богу, нямах нищо счупено и пукнато, невиждан късмет!
По-добре се вмъквай в квартала, мини покрай МЕИ, пресечи на светофара срещу МЕИ и после мини по новия мост (този с релсите) към Младост. Ще излезеш Младост 1, премини на светофара, който е на пазара срещу спирката и после спокойно се спусни към ХМС. По-дългое, но малко по-сигурно отколкото да пресичаш Цариградско на кръговото, където знака за пешеходна пътека никой не го спазва.
Много важно правило: Успоредно с много оживените улици има малки и пусти улици. Трябва само да ги откриеш. Сещам се, че зад блоковете на Младост 1 на Цариградско шосе има малки улички, съвсем без коли. Може и оттам да се пробваш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.