Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:17 21.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: въпрос.хм..правила за безопасно каране [re: Пoли]  
Автор MAN6Модератор (Бай Хуй)
Публикувано25.05.04 22:00



emi nachi nqmash problem.
trygwash po wutreshnata ulica.. kak i beshe imeto deto izliza na serviz iztok
ot tam dqsno kum koleloto na 4-ti km
wnimatelno presi4a6 w posoka okrujna bolnica
tam pak po "lokalnoto" (shtoto ne e lokalnmo wsyshnost,no ne e i carigradsko:) )
i ot tam leko leko nagore i si po4ti tam... nishto opasno ne wijdam :) (rabotq za kanal 2001 aaaaxaxaxaa)

От колела не отбирам грам!


Тема Re: въпрос.хм..правила за безопасно каране [re: MAN6]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано26.05.04 20:52



Ебаси, ей са преди малко ми се случи точно същото - такси ми спира отпред вляво и не мога да мърдам надясно, заради паркирани коли... Понеже имаше задръстване и не си личеше, че ще се разтоварват пътници, можеше и да не намаля, ама се сетих в последния момент за твоя пост, ковнах спирачките и в този момент се отвориха вратите... Направо ме отърва от ПТП-то... МЕРСИ!

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема Re: въпрос.хм..правила за безопасно каране [re: Пoли]  
Автор BurnOu7 (SKA Punk)
Публикувано26.05.04 22:43



Нучи се да правиш Оли,
е ти е много полезно....И за прескачане на дупки пък и тротоари...Оглеждай се супер добре, щото наистина е пълно с идиоти. Поне ведъж месечно някой, който разбира да ти поглежда колелото...За 2 неща ме бива да се прави компромис;: спирачките и сгурността въобще. Успех и внимавай де и как си остаяш колелото да не го гепят.

I'm taking all you down with me!Exsplozives duct taped to my spine!Nothing's g0nna change my mind!


Тема Re: въпрос.хм..правила за безопасно караненови [re: пoли]  
Автормyшмypok (Нерегистриран)
Публикувано20.06.04 17:00



поли,единственото което трябва да направиш,е да се престрашиш няколко пъти и ще го скъсаш от каране този твой BIKE.



Тема За огледалцата....нови [re: пoли]  
Автор Petak-13 (Fatalen...)
Публикувано22.06.04 17:23



Прочетох темата и аз да добавя нещичко...
Едно огледалце отляво си сложи има едни на Cateye към 10 лв струват (може и по-ефтино да го има някъде). Бодва се на дръжката като отрежеш гумичката на ръкохватката. От 1 година си ходя на работа през топлия сезон с колелото и пътувам от Люлин 9 до Младост 4 всеки дин (20 км е едната посока) и една част от пътя ми минава по твоя мършрут. Ако ти кажа, че това огледало ми е спасявало живота .... по булеварда над метрото има разни идоти, които изпреверват всички с мръзсна газ и то най-отдясно!!! Е веднъж един такъв и аз си карам и пред мен откраднат капак на шахта от канализацията, тъкмо да я заобиколя отляво и хвърлих един поглед в огледалото и... не я заобиколих, намалих, почти спрях ама оня успя да обърне огледалото ми... ако не бях хвърлил оня бърз поглед пиши ме бегал.
Често виждам колеги с колела да си карат по улиците и при всяка нужда да изпреварят нещо да въртят глава през рамо наляво... виждал съм и как в този момент се удрят отзад в спрялата рязко пред тях кола от колоната.. абе грозна гледка...
Вземете си по едно огледалце хорааааа.... Е на някои сигурно не им отива на имиджа и на готините байкове за downhill ама.. избора си е техен, живота също!



Тема Re: За огледалцата....нови [re: Petak-13]  
Автор MAN6Модератор (Бай Хуй)
Публикувано23.06.04 15:36



ogledala.... sloji si i edno radio otpred da ne ti e skuchno....
100000000 pyti po-lesno e da se ogledash otkolkoto da zqpash w nqkwo mijawo ogledalce...
a i si e twoi problemyt che ne mojesh da preskochish dupkata... :)

От колела не отбирам грам!


Тема Re: За огледалцата....нови [re: MAN6]  
Автор Martu (новак)
Публикувано23.06.04 16:13



Честно казано според мен са доста полезни. Аз нямам, но тъй като карам кола почти нон стоп през деня имам изградени навици. В неделя карах малко към Плана и в началото даже си потърсих и колана, да не говорим че постоянно търся мигачи и огледала, като тръгна да заобикалям нещо от ляво. така че лично на мен ми липсват, просто не карам толкова много из града че да се засиля да купувам.



Тема Re: въпрос.хм..правила за безопасно караненови [re: пoли]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано24.06.04 21:08



Малко остана да се добави към добрите съвети, но може би това:

Като има дупка, кола или каквото и да е пред теб, което трябва да се заобиколи, в никой случай не стигай на метър пред него и да се изнесеш тогава. Изнеси се доста по-рано, дори на 10-тина метра - така няма да изненадаш шофьора зад теб - може малко да го подразниш, но това си е негов проблем, твоят е да караш безопасно и да останеш жива и здрава.

Познавай си маршрута и където се иска престрояване го прави навреме; не се страхувай да караш на средата на пътя ако там ти се намира лентата в която трябва да си. Ако не успееш и те затиснат в дясната лента, а искаш да завиваш наляво, по-добре слез и пресечи като пешеходец. Срамно, ама няма как

Туй с радиото го забрави - ушите са много важно сетиво на пътя. Апропо, ако чуеш как някой форсира, върти гуми и прочее простотии, особено ако е късно вечер, по-добре се дръпни до бордюра, че не е ясно колко тесен ще му се види пътя :(

За маршрута - има едно много приятно мостче от Младост 1 към Мусагеница, там е готино, но само ако е светло.

Успех и карай умно :)

Портал за почитателите на Толкин - връзки и новини



Тема Re: За огледалцата....нови [re: Martu]  
Автор MAN6Модератор (Бай Хуй)
Публикувано25.06.04 09:30



leleeeeeee ludi ste ;)

От колела не отбирам грам!


Тема С две ръце - ЗА огледалонови [re: Petak-13]  
Автор Mopдpeд (seeker)
Публикувано25.06.04 14:18



Аз карам с едно дребно кръгло но добре изпъкнало - малко зор докато му свикнеш, но после хубавото е че виждаш всичко.

Аз карам предимно само в града и твърдя, че е задължително да си с огледало (или карай с 20 по тротоара ). С огледалото държиш в главата си картина на това къде са колите около теб и караш по спокойно, без (особени) изненади.

Най-важното е да се научиш доколко да вярваш на огледалото - колите не са точно там, където ти изглеждат (поне докато не му свикнеш) и не е добре да правиш да кажем престрояване от най-дясната в най-лявата лента без да си подледнал колко точно назад е тоя зад тебе и колко бързо се движи.

От друга страна ако искаш да мръднеш с три педи вляво, за да заобиколиш дупката пред теб, нямаш време да гледаш назад и т.н. - тогава огледалото е на 10 градуса вляво, не на 150.

Портал за почитателите на Толкин - връзки и новини




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.