Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:42 30.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема До всички от форум Археология  
Авторaccidental (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 15:44



Четейки темите в този клуб видях, че повечето са
БЕЗУМНИ и нямат нищо общо с АРХЕОЛОГИЯТА!

Ето какво имам предвид:
1. „Там група офицери и екстрасенси...”
Екстрасенсите нямат нищо общо с археологията. Баба Ванга е давала много надежда на хора в нужда, а не е ясновидствала на щат в БКП, или за военните и безумните им дупки...
2. „Мисля, че ни е ясно, че Л. Живкова е патрона на цялата експедиция.”
Патрон не, цял патрондаш...
3. Мулдашев, Кръстьо Мутафчиев и ко. имат своите възгледи за историята, археологията, лингвистиката и пр., но никой не ги смята за нещо сериозно или смислено...
4. ХУР-МУР, Сифка-Живка, Ерка-Керка-Черка-Херка, и пр. => клуб Лингвистика!
5. Полумесеци, квадрати, галактики, психопати, некви уреди, скали с некви очертания...
.
.
.
И накрая:
Иманярите не са почтени хора, не могат да си намерят място в обществото (повечето са без никакво образование!), и за съжаление не знаят какво вършат...
.
.
.
Дано скоро се появи някаква интересна тема...
Бъдете здрави, и до скоро!



Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: accidental]  
Автор deLake (sir)
Публикувано22.03.06 18:31



Както се вижда от цялото изброяване всеки може да пусне тема, която счита за интересна, стига да има някаква връзка с археологията.

________________________________




Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: deLake]  
АвторPertinax (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 19:21



Arheologiata e nauka. Тя стъпва на определени принципи, има своя философия и методология. Другото наистина не е археология. Но тъй като тук не се предполага и очаква да се обменят мисли и идеи между професионалисти от гилдията и любители, то атакувайте момичета и момчета....



Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: accidental]  
Автор New Horizons (Space Engineer)
Публикувано22.03.06 19:46



Съгласен съм на 100%. То тоя клуб се превърна на "Религия и мистика" в последно време.



Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: Pertinax]  
Авторcлyчaeн (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 23:35



Не съм искал да обидя никой, сори...

Разбира се, че всеки ще пише за квот' го вълнува.
Просто заглавието на тоя форум е Археология, а тук такова животно нема...

Както и да е...

Бъдете здрави, и до скоро!



Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: accidental]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.03.06 13:53



Така е със всеки форум без модератор... рано или късно го окупират група малоумни.
Много отдавна престанах да ходя напр. в клуб "История", нищо че съм историк. Там се ширеха последователи на П. Добрев, на оня руския луд - Фоменко, разни "автохтонци", националисти и пр. екзотични фигури... Всеки опит за поне що годе сериозен разговор по даден истр. въпрос се превръщаше в цирк.

Част от тези хора беха изгонени от "Историята" и се преселиха тук. А тук отдавна има участници, които си падат по иманярството... И стана една...

Естествено, че ТУК ЗА АРХЕОЛОГИЯ (дори на популярно ниво) НЕ СЕ ГОВОРИ... за това трябва да има хора, които поне малко разбират. И тук епизодичните опити на някои хора да се говори за археология бяха осуетени...
Това е порожението!

Оргиналните лингвистични идеи на някои хора не могат да намерят поле за изява в клуб "Лингвистика" - там си има модератор!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: Black Wolf]  
АвторKlRKATA (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 16:06



NE SRESTU IMNJARITE 4E TI EBAVAM PUTKATA LELINA .



Тема хайде малко ..екзотична археологиянови [re: cлyчaeн]  
Автор Tyлca ()
Публикувано23.03.06 18:24




В последно време се водят разкопки на Колския полуостров.
Търсят се ...и се намират останки от цивилизацията на хипербореите.
Разкопките се водят от специалисти в помощ на ентусиасти,
като първото не противоречи винаги на второто.
Извинявам се за липсата на превод.
Ако се наложи-ще се постарая.
......................
Продолжаются поиски древней цивилизации – гипербореи.
Ученые утверждают, что северная земля таит в себе огромное количество тайн и загадок природы и истории человечества.
С этим мнением полностью согласны и мурманские поисковики.
Сколько еще неизведанных тропинок скрывает в себе Кольский полуостров, никто не знает. Чтобы добраться до Вороньего камня, надо покорить одну из самых высоких точек города.
Три огромных глыбы, положенных определенным образом, рядом два камня, направленные точно, как компас, на запад и восток.
Руководитель студии творческого развития «Ариадна» Лидия Ефимова говорит: «Обратил внимание на этот вороний камень председатель астрономо-геодезического общества Трошенков.
Два камня, а третий сверху. Это говорит о том, что древние уже могли ориентироваться по сторонам света».
Очевидно, что с такой точностью расположить камни мог только человек. Вероятно, для древних это место имело особое значение.
По одной из версий, это универсальный календарь, по которому уже тысячу лет назад люди мерили свою жизнь.
Есть и более практическая версия применения этого северного «стоун хеджа». Военные моряки рассказывали нашим поисковикам, что такие конструкции можно найти по всему побережью залива. Камни сильно обожжены. Возможно, тысячу лет назад в них горели сигнальные костры. Исследователи земли северной из студии «Ариадна» называют Кольский край музеем под открытым небом.
Следы высокоразвитой цивилизации повсюду.
Они уже нашли останки древних поселений,
разрушенные кузницы и сваи замков.
Почти найден ключ к тайне



Тема Re: хайде малко ..екзотична археологиянови [re: Tyлca]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано23.03.06 18:46



И такийското писмо го "декодираха"...

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: KlRKATA]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано23.03.06 19:34



Кирка, спри да сънуваш и не обиждай ерудирания човек. За разлика от тебе, той е историк по образование, макар и заблуден, а ти си прост иманяр-кандидат за местните селски гробища.

Vade retro, Satana Tzanov


Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: Black Wolf]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 21:26



,,... Там се ширеха последователи на П. Добрев, на оня руския луд - Фоменко, разни "автохтонци"... ... ...,,
Историци и археолози мразят П. Добрев , защото той неволно си вкара автогол. Изследвайки стопанската култура на ,,пра-булгарите,, той повдигна въпроси - Къде е могла да се зароди тя? Изолирано явление ли е?
Тази висока култура, може да се създае и развие в земя богата на блага. В съседство с други високо-културни народи. ТРАКИЯ.



Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: Импepиaлиcт]  
Авторavitohol69 (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 21:29



Ей автохтон марш оттука. Ходи си в История.



Тема Re: хайде малко ..екзотична археологиянови [re: Tyлca]  
Авторaccidental (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 21:44



"Два камня, а третий сверху..... Очевидно, что с такой точностью расположить камни мог только человек...=> ... Следы высокоразвитой цивилизации..... Они уже нашли останки древних поселений, разрушенные кузницы и сваи замков. Почти найден ключ к тайне..." !!!!

То не е ясно дали е дело на природата или на човека. Освен това, не може да се датира "уникалнoто" строително постижение "два камъка, и третия отгоре", без никви други данни. Може и да са от времето на ГУЛаг...

Първо трябва да им видим селищата и др. на тия Колски хипербореи

До скоро



Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: accidental]  
Авторjzrf (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 00:51



Ima6 pravo.Krajnite antibalgaristi rodiha krajni balgaristi i fantazjori ot dvete grupi.
Vsqko dejstvie ima protivodejstvie.Vaprosa e kakvo pe4elqt ot tova,izglejda ni6to,osven nervi?
Na men li4no mnogo ne6ta sa mi interesni,no v sa6toto vreme i ne savsem qsni.No za men kluba e razvle4enie,a ne ne6to seriozno.Nqmam namerenie da u4a specialno arheologia,za da sa dovolni nqkoi klubari.
S dve dumi - ne mi puka

Opitaj i ti!



Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: accidental]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 08:51



Що се занимавате с глупости, оставете всичко на естествения подбор!!!



Тема Re: хайде малко ..екзотична археологиянови [re: accidental]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.03.06 14:46



Чакай малко... той човека пуска този цитат като майтап! Сега... луди като нашите петърдобревци, автохтонци и пр. има навсякъде. Но това е естествения порив на невежата, прочел две-три книги и решил, че всичко му е ясно.
Тези хора искат да изяват емоциите си, да се почувстват добре, да се издигнат в собствените си очи - друго тях не ги интересува. И тъй като простотията е масово ширещо се явление не само в България, но по целия свят, невежия масов потребител се впечатлява...

Много ще ми е интересно да може да се съберат някъде всички патриотари и "откриватели" от всички страни, и да се погледа отнякъде! Това ще е яко!!! Първо всеки ще се опита да докаже, че неговият народ е открил тоалетната хартия, цукалото и космическия кораб (естествено преди поне 50 хил. г.!, че неговия народ е създател на световната цивилизация... Такъв ташак сигурно ще бъде уникален! После положително ще стигнат до бой, което също ще е много забавно!


Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: хайде малко ..екзотична археологиянови [re: Black Wolf]  
Автор briann boru (heill sá e)
Публикувано24.03.06 15:23



а след боя задължително ще се "побратимят" ще пийнат некъв алкохолец и ще намерят трета страна, която всички дружно ще оплюват за нещастията на човечеството. Имал съм удоволствието да присъствам на импровизирана международна сбирка на патриотари-малоумници. Много е евтино некак си. Свят шарен...

Long ago I was young,
I travelled on my own,
then I turned astray in my paths.


Тема Re: хайде малко...нови [re: briann boru]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано25.03.06 10:34



Е, и аз съм имал подобно съмнително удоволствие... Тези хора до един момент са доста забавни, но после стават адски досадни.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Археолозите сте върханови [re: accidental]  
АвторHe cлyчaeн (Нерегистриран)
Публикувано26.03.06 11:36



.................................................
Два камня, а третий сверху. Это говорит о том, что древние УЖЕ могли ориентироваться по сторонам света».
...................................................

Древните винаги са знаели повече за Вселената и в частност за Земята от който и да е днешен учен. Днешната наука е смешна пред тяхните знания.
Докато вие археолозите приемате, че човекът е произлязъл от маймуната и с течение на времето е поумнявал, нищо няма да можете да проумеете за древните цивилизации и бадява ядете хляба на държавицата ни.

Древните хора са били несъизмеримо по-умни от вас. Самият факт, че не можете да проумеете какво е било предназначението на един най-елементарен мегалит би трябвало да ви говори нещо.



Тема Re: Археолозите сте върханови [re: He cлyчaeн]  
Авторcлyчaeн (Нерегистриран)
Публикувано26.03.06 14:21



Защо ми е отрицателно мнението за Колските хипербореи ли?
Най-вече от логиката на следните изречения:

"Два камня, а третий сверху."
От което следва, че:
"Это говорит о том, что древние уже могли ориентироваться по сторонам света."
А от него:
"Очевидно, что с такой точностью расположить камни мог только человек."

Почему, товарищи?
Някой да е сигурен, че това е дело на човек?
А кога е построено то? Може да са го построили лагерниците от ГУЛаг?

Не виждам тук никакви "най-елементарни мегалити", още по-малко "древни знания".
Вие къде ги видяхте? Покажете ни ги.

Моля за извинение, ако съм засегнал някого.
Бъдете здрави, и до скоро



Тема Re: Археолозите сте върханови [re: cлyчaeн]  
Авторнe-cлyчaeн (Нерегистриран)
Публикувано26.03.06 19:20



В случая нямам предвид конкретно Колските хипербореи, а всички древни цивилизации. Археолозите винаги тълкуват артефактите от позицията на тяхния си мироглед, без да си дават сметка, че преди хиляди години хората са били съвършенно различни от днешните.
Но да се върнем на Колските хипербореи. Руските археолози, които работят там на место са преценили, че това са антични артефакти, а ти , съдейки по 1 снимка веднага имаш мнение, че мегалитите не са сътворени от хора, а са природен феномен. Да не би да работиш с махало? Или може би хвърляш боб? Не се заяждам, просто се шегувам.

В най-общи линии искам да кажа следното: съвременните археолози са продукт на съвременната наука, която пък от своя страна робува на хиляди догми, които меко казано са непроверени и недоказуеми. Една такава “научна” догма е еволюционната теория на Дарвин. Докато в археологията битува тази догма, археолозите ще са неспособни да дадат разумно обяснение за живота на древните цивилизации и за артефактите останали от тях.



Тема Re: Археолозите сте върханови [re: нe-cлyчaeн]  
Автор@@@ (Нерегистриран)
Публикувано26.03.06 20:12



"Една такава “научна” догма е еволюционната теория на Дарвин. Докато в археологията битува тази догма..." - Антропогенезата не е точно дял от археологията, а по-скоро от антропологията... и като цяло теорията на Дарвин има малко общо с основните цели и задачи на археологията, които според мен са като тези на историята (но постигани с други средста) - реконстуиране на миналото... Съвременната наука ни най-малко не е съвършена, но и не е според мен някакво зло, което трябва да се отрича...
"Археолозите винаги тълкуват артефактите от позицията на тяхния си мироглед, без да си дават сметка, че преди хиляди години хората са били съвършенно различни от днешните." - повярвай ми, в съвременната археология никой не си мисли, че "хората са били съвършенно различни от днешните" Странно ми е защо мислиш, че археолозите са напълно заблудени хора, които изобщо не могат да прозрат истината, която ти Просветления така ясно виждаш... Като се има предвид, че не малко от тях са посветили целия си активен живот на археологията... Всъщност, ти някога участвалл ли си в археологически разкопки или занимавал ли си се по-сериозно с проблематиката?



Тема Re: Археолозите сте върханови [re: нe-cлyчaeн]  
Авторcлyчaeн (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 10:36



Не, не хвърлям боб, а използвам един нов метод, мноооого надежден - пиене на кафе!

Сериозно:
Прав/а си за субективността, още повече в една хуманитарна наука. Но човече, руснаците нищо не казват, нито показват, що да им вервам? Засега имат три камъка и голямо желание за сензация. Това е адски манипулативно! Все пак има неква разлика между наука и вяра...

А защо отделяш съвременните археолози от съвременните хора въобще?

Бъдете здрави, и до скоро

п.с. Кои са тия "догми" в археологията? Кажи ги, ще ги оборим тук във Форума.
А кво за чичо ти Дарвин? Тук май ще трябва да катурнеш цялата биология, вкл. физическата антропология.



Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: accidental]  
Автор jari (нещотърсач)
Публикувано27.03.06 11:46



Чета мненията по темата и се смея на гласАми много жива и светкавична реакция!И О,Боже...Емпирично мислещи и интелигентни хора!При това специалисти и умеещи да пишат!Добре господа!ами ПОДАЙТЕ ТЕМИ!!!Излезте с интересни сериозно написани и аргументирани теми!Както виждам,има желаещи за такъв диалог!Говорещите с духове,кирколозите и сие сами ще отпаднат от такива теми.Така,както вие отсъствате от техните.Е нека и ние наблажим малко от този форум



Тема Re: Археолозите сте върханови [re: cлyчaeн]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано27.03.06 14:10



А въобще дали там работят археолози? Аз контактувам с руски археолози и знам, че са образовани и здравомислещи хора. Е, и луди се намират, но те отдавна вече не се занимават с наука.

Вероятно "археолозите", за които се споменава, са от рода на нашите П. Добрев, Йоло Денев, руския Фоменко и пр. "гении"...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: jari]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано27.03.06 14:15



По принцип това е вярно... Но! Ако разровиш архива, ще видиш, че тук са правени опити за сериозни обсъждания. Интересът към тях е малък, защото в сериозната археология нещата рядко звучат "бомбастично" и публиката не се впечатлява.
Освен това в разговора се намесват "говорещките с духове и кирколозите и сие", и въобще не отпадат от разговора...

Когато човек разисква нещо с научни аргументи (дори да е любител), а срещу него му излизат с "духа на Орфей ми каза друго!" (примерно), разговора става безмислен...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: Black Wolf]  
Автор jari (нещотърсач)
Публикувано27.03.06 14:28



Абе знам,ама нали и за нас требе да има малко местоЗащо да се даваме без бой



Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: jari]  
АвторPertinax (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 18:21



Едва ли тук е местото за сериозните научни разговори. Такива дискусии се водят в сериозните специализирани или поне научнопопулярни издания. Ако се направи форум, където не могат да се включват Кирки и Мотики, може пък да се получи...



Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: Pertinax]  
Автор jove ()
Публикувано28.03.06 06:34



Не разбирам какво толкова ти пречи KIRKATA да напишеш нещо за археология. Това за Кирката и Мотиката ми напомня оная приказка за вълната.



Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: jove]  
Авторaccidental (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 10:15



Cool, men!

То е ясно, че всеки разбира от Археология, и всеки си държи здраво на идеите.
Просто ми се изправиха косите, когато прочетох темите на по-предна позиция, та си написах мнението...

Интересно ми е, кво мислите за уеднаквените цени за вход в музеите?
Трябва ли богатите чужденци да плащат повече от нас, защото сме благоволили да им покажем "невероятните и уникални находки" от България?
Или това е въпрос на чест за българина, да си плати за популяризирането и опазването на културните ценности на страната?

(Не видях да е имало такава тема, ако е интересна...)

Бъдете здрави и до скоро.



Тема To Joveнови [re: accidental]  
АвторPertinax (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 18:43



Драги ми непознат приятелю Jove, тук вълната или космоса нямат нищо общо с това, което искам да чета и коментирам в мрежата. Кирката и подобните нему въобще не са ми пречка, но защо е необходимо да занимавам галфон като него с проблемите на земевладеенето през римската епоха в Долна Мизия, примерно? Мислиш ли, че бих успял да науча нещо от него за институцията на парадинаста в гетската племенна група? Или къде отиват костобоките след нашествието на Балканите през 176 г.? Е за това ми е думата...



Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: accidental]  
Авторnemoo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 21:58



Напълно подкрепям автора на темета. Невежието и смелоста с която се изказват мнения в този клуб са абсурдно много. Мисля, че познаването на литературата и реалността е нещо за което трябва да се замислят голямата част от уж запознатите тук.



Тема Re: To Joveнови [re: Pertinax]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано28.03.06 22:12



Или какви аджеба са били бастарните всъщност...
Или как точно сарматските катафрактарии са използвали контоса...

Истината е, че народецът не се вълнува от тези въпроси, а от това как точно ивънземните са построили пирамидите и колко храма египтяните (или извънземните им учители) са построили в България....

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема ...нови [re: Pertinax]  
Автор jove ()
Публикувано29.03.06 07:04



Уважаеми специалисте,
С удоволствие бих прочел нещо по цитираните от теб теми, ако вместо да се оплакваш от ниското ниво на потребителите във форума вземеш та си направиш труда да го напишеш тук.
От такива като Кирката можеш да научиш нещо, ако имаш уши да слушаш. Но в случая проблемът си е твой.
Ако нивото на клуб Археология те дразни, имаш възможност да го подобриш, пускайки професионално написани и интересни теми и мнения. Докато не го правиш, не си в позиция да критикуваш и оплакванията ти звучат неуместно.
Повярвай ми, не съм негативно настроен и ако тонът ми е малко по-остър, то е защото мисля, че ти и останалите критици-специалисти бихте били по-ефективни, ако хвърлите тези усилия за написването на нещо смислено на археологическа тематика.



Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: accidental]  
Авторdayanira (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 10:35



Абсолютно си прав/а, това е един от най-непрофесионалните клубове в дир-а. Пишат се какви ли не глупости, нямащи нищо общо с науката.



Тема Ти си го написа, ние ти го прочетехменови [re: accidental]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано29.03.06 11:22



Стига вдига аларма, мен лично входните цени в музеите не ме вълнуват.
Повдигни въпроса в клуб Икономика.

___



Тема Re: ...нови [re: jove]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано29.03.06 11:24



И аз откога ги чакам да пишат специалистите.

___



Тема Ами пишете бенови [re: dayanira]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано29.03.06 11:26



Големи професионалисти станахте, само мрънкате. Неправилно разбирате нещата и само плюете.

___



Тема И ти да кажеш нещо точно най-накраянови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано29.03.06 11:28



...

___



Тема А на меннови [re: Black Wolf]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано29.03.06 11:31



такива псевдоспециалисти ми вдигат нервите. Искам да говорите конкретно, задължавам ви:)
Темата за Бастет си е точно за археология, само дето няма кой да сподели нещо конкретно по темата. Ти ако си археолог как може да не те интересува. Ама няма, няма, няма кой. Ще ви извади очите че е нещо важно, а на него несериозно му изглежда.

___



Тема Re: Археолозите сте върханови [re: нe-cлyчaeн]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 13:56



Neotdavna gledah interesen film,razkopkite bqha v rusiq-ukrajna.Otna4alo uj bqha skitski,posle zapo4naha da umuvat,poneje ima6te kamenni ostanki ot postrojki,a skitite bili stroeli ot kirpi4(za parvi pat 4uh) i treto seli6teto poneje prosa6testvuvalo do parvi vek moje bi e imalo i elinska namesa,poneje ne mojaha da si obqsnqt nqkoi namereni ne6ta.A az si zadavam vaprosa kakvi sa tezi specialisti?I za6to ne6to e neobhodimo da bade opredeleno to4no na nqkoj,sled kato veroqtno sa sa6testvuvali i narodi za koito ne e dostignala kakvato i da e informaciq do nas?
Taka,4e kolkoto i da e specialist nqkoj specialist,ne vsi4ko e stoprocentovo qsno.

I za fantazjorite.V daden moment Ajn6tajn e zapo4nal da se symnqva,4e dejstvitelno sa6testvuva nqkakva si da go nare4em nebesna sila,vis6a sila ili ne6to kato Bog,osven,4e e imal i dvojka po matematika.Tova ozna4ava li,4e e lo6 fizik i genij?
Taka,4e donqkade si prav.



Тема МОЗЪЧНА АТАКАнови [re: accidental]  
Автор dedo_minu (непознат )
Публикувано30.03.06 14:20



Дали имат или нямат нищо общо с археологията - по този въпрос може и да сте прави че нямат...
Но това естествено възмущение показва и едно друго нещо - чисто средновековно мислене, което не допуска нещо извън утвърденото и традиционното, а това не е пътя на науката.
Това което е фантастика днес може да не се окаже фантастика утре и единственият начин е до определен момент да не се отсичат пътищата за нестандартни решения на проблемите ...... къде на друго място ако не тук да се изказват такива нестандартни и дори безумни идеи, които е възможна да не се окажат така безумни.... Такива идеи биха били задушени в зародиш в панделата на академичната наука ....

Ето и друго възможно обяснение -
Земята е плоска и е център на Слънчевата система. Кото не е съгласен да върви на кладата



Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: accidental]  
Автор mdata (непознат )
Публикувано30.03.06 15:54



Абсолютно съм съгласен с това мнение. Но това е форум и всеки може да си изкаже глупавото и некомпетентно мнение, за най- голямо съжаление! За мен е жалко следното нещо, напоследък като чета по форума - изказват се мнения непроверени и се говори на много ниско ниво за важни неща. С презрение и безсамоуважение, без задълбочаване в постнатата тема. Това е жалако! Вместо ругатни и високоумства, може спокойно тази тяхна енергия да се употреби в кварталната кръчма. Не визирам никой. Който е с такова държание той ще се разпознае...

и



Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: accidental]  
Автор mdata (непознат )
Публикувано30.03.06 16:14



Абсолютно съм съгласен с това мнение. Но това е форум и всеки може да си изкаже глупавото и некомпетентно мнение, за най- голямо съжаление! За мен е жалко следното нещо, напоследък като чета по форума - изказват се мнения непроверени и се говори на много ниско ниво за важни неща. С презрение и безсамоуважение, без задълбочаване в постнатата тема. Това е жалако! Вместо ругатни и високоумства, може спокойно тази тяхна енергия да се употреби в кварталната кръчма. Не визирам никой. Който е с такова държание той ще се разпознае...





Тема Re: МОЗЪЧНА АТАКАнови [re: dedo_minu]  
Авторaccidental (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 16:23



НE!

Когато пуснах темата (бях доста изнервен...), имах предвид, че:
1. иманярството не е археология;
2. екстрасенсите и военните не са археолози (темата за Царичинската дупка и др.)
3. в трудовете на Мулдашев и ко. няма археология;
същото и за лингвистичните залитания, разните уреди и скали, галактиките и пр....
.
.
.
Тук всеки може да си каже мнението.
Идеята ми беше, че клуба е за Археология.
Вероятно е кръстен неудачно? Може би...

И накрая - да живее прогресивното мислене!

Бъдете здрави и до скоро!



Тема Re: МОЗЪЧНА АТАКАнови [re: dedo_minu]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано31.03.06 16:55



Това, което днес е фантастика, утре може да е утвърдена научна теория. Но може и да е диагноза...
Проблема е в това, че привържениците на ненаучната фантастика обикновено много искат нелепостите им да бъдат възприемени като истина от последна инстанция.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: МОЗЪЧНА АТАКАнови [re: Black Wolf]  
Автор .Karata. (непознат )
Публикувано31.03.06 22:23



"Проблема е в това, че привържениците на ненаучната фантастика обикновено много искат нелепостите им да бъдат възприемени като истина от последна инстанция." - Съгласен съм напълно с това. Без да имам нищо против към Lews Therin, но се сетих за него - той неистово се опитва да ни убеди в съществуването на древно египетски храм посветен на богинята Бастет, повтаряйки едни и същи неща (изказвания, предсказания предположения и пророчества на баба Ванга, Л. Живкова и Кр. Мутрафчиев) въпреки всички доказателства за обратното. А именно - до този момент липсват сведения за наличието на каквито и да е египетски храмове на територията на Тракия, преди трети век след Христа (когато вярата в различни източните богове и богини получава широка популярност в Римската империя, в резултат на което се издигат множество храмове в тяхна чест (катo напр. Кибела, Митра, Христос, etc.), в това число и на египетски такива (Озирис, Апис, Изида и др.)...



Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: mdata]  
АвторPertinax (Нерегистриран)
Публикувано01.04.06 10:11



Aз също подкрепям становището на Карата.



Тема Re: МОЗЪЧНА АТАКАнови [re: .Karata.]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано03.04.06 11:40



Не искам да ви убеждавам. За противното нямаш доказателства, защото липсата на такива не може да ти служи за антитеза. Аз знам за златен скарабей, който е открит в Родопите, заедно с други бижута.

"....инж. Вълев е намерил строителния модул (мерна еденица) = 0,2627 м. В плана на гробницата е използван свещения египетски триъгълник 3:4:5.... била е вложена древната идея за хоризонталния (4), вертикални (3) строеж на Вселената и на пълният природен цикъл - 12..."
"..известният бъл. худ. Карандаш, изследвайки пропорциите на Хеопсовата пирамида, открива тъй нареченото "второ златно сечение", чиито елементи са констатирани в гробницата в Свещари, и във по-късно построен храм, посветен на всички богове - пантеона в Рим."

Аз пък откривам в съкровището от Варна вгипетски стил. Но не твърдя, че гробницата е египетска, така твърди Мутафчиев, Ванга е казала, че са дошли по вода от Египет, което не означава, че са египтяни. Нищо не искам да налагам, просто ми е интересно за повече информация, която няма кой да даде.
А боговете са почти едни и същи, само че са познати под различни имена в митологията на различните народи.

Почти нищо не съм повторил, а вие защо не прочетете въпросната книга?

___



Тема Re: МОЗЪЧНА АТАКАнови [re: Lews Therin]  
Автор .Karata. (непознат )
Публикувано03.04.06 13:24



"а вие защо не прочетете въпросната книга?" - честно казано книгата я имам вкъщи, но не мога да се сетя каде сам я сложил... По-професионално би било първо да прочета писанията на Кр. Мутафчиев, а после да изкажа категорично мнение, но въпреки това, факта, че той не е проучвал пряко въпросния архелогически обект, основанията за отнасянето му към древноегипетските култови паметници, се основават на косвени данни, ме кара да съм предубеден...

"Аз знам за златен скарабей, който е открит в Родопите, заедно с други бижута. " - една птичка пролет не прави - един скарабей с рамери около десетина сантиметра, на практика, може да бъде открит на стотици, та дори и хиляди километри от мястото, където е произведен... съвсем по друг начин стои въпросът с издигането на храм от нетракийско население във вътрешността на Тракия... - знаем, че гърците колонизират южното и западно тракийско крайбрежие, основават свои градове и в тях издигат различни сгради следващи традицията на района или града от който са се преселили. Както знаем, македонците (начело с Филип II, а после и с небезизвестния му син Александър Велики) навлизат и покоряват Вътрешна Тракия, в която също започва осезаемо да се чувства влиянието на елиинистическта култура... По-късно Рим и подчинява цяла Тракия и т.н... Със всичко това искам да кажа, че народите, които могат да имат храмове в Тракия, са тези народи, които мога да осъществят сериозно присъствие в дадената територия.
Защо, сега например Православния ни Синод не изяви желание да построи православна църква в Афганистан? Сещаш се какъв ще бъде отговорът...

"За противното нямаш доказателства, защото липсата на такива не може да ти служи за антитеза." - Защо да не може? Липсата на доказателства, показва, че на този етап от проучванията, не би могло да се приеме, че в Тракия в възможно да съществува паметника, за който говориш...




Тема Re: МОЗЪЧНА АТАКАнови [re: .Karata.]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано03.04.06 22:46



А, значи на този етап не може да допуснем съществуването на такова нещо, но на някой друг етап може. Това ми звучи много тъпо. Аз пак ти казвам, че не искам да наблягам дали е египетско или друго. Но пък не коментираш за златното сечение, и позицията ти е едностранчива, гледаш в една насока и според нея си избираш коментарите.Скарабея можел да бъде изработен на 1000 мили - ами може но може и да не е, а и това нищо не отхвърля, по-скоро доказва. Аз пък не съм предубеден. И да ти натъртя:) отново, че всички тези богове и богини са едни и същи но познати под различни имена, така че Баст не е само египетско божество.
В 3 реда ще ти изведа едно логическо закчение;
По времето на древен Египет е съществувал и древен Крит, по същото време е виреела и цивилизация по Двуречието, както и цивилизация в сърцето на Балканите.
Връзките между Месопотамия и Египет са доказани, както и между Крит и Тракия(според мен точно това доказва Перперикон)-> няма по-логично от това всички тези хора да са контактували помежду си.
Прочети книгата бе човек, 100 страници книжле е, поне да си запознат какво твърди Мутафчиев, пък ти каквото искаш си мисли.

___



Тема Re: МОЗЪЧНА АТАКАнови [re: dedo_minu]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 15:44



Не ставай наивен, наука се прави с пари. Освен това нашите археолози са като всички учени хора - обичат форумите, командировките в чужбина не за своя сметка, коктейлите в последната вечер, хайде да не изброявам всичко, че мога да стана циничен. Ако не следваш установената догма нито ще пораснеш в ерерхията, нито ще те поканят в чужбина, пък и някъде в България. Не забравяй, че резюмето на доклада ти трябва да е изпратено до секретаря и одобрено от ръководителя на съответното науч. направл.
Между другото, през юни ще има конгрес по Тракология в Атина - това говори ли ти нещо?



Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: Pertinax]  
АвторKlRKATA (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 16:45








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.