Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:22 14.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: МОЗЪЧНА АТАКАнови [re: .Karata.]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано03.04.06 22:46



А, значи на този етап не може да допуснем съществуването на такова нещо, но на някой друг етап може. Това ми звучи много тъпо. Аз пак ти казвам, че не искам да наблягам дали е египетско или друго. Но пък не коментираш за златното сечение, и позицията ти е едностранчива, гледаш в една насока и според нея си избираш коментарите.Скарабея можел да бъде изработен на 1000 мили - ами може но може и да не е, а и това нищо не отхвърля, по-скоро доказва. Аз пък не съм предубеден. И да ти натъртя:) отново, че всички тези богове и богини са едни и същи но познати под различни имена, така че Баст не е само египетско божество.
В 3 реда ще ти изведа едно логическо закчение;
По времето на древен Египет е съществувал и древен Крит, по същото време е виреела и цивилизация по Двуречието, както и цивилизация в сърцето на Балканите.
Връзките между Месопотамия и Египет са доказани, както и между Крит и Тракия(според мен точно това доказва Перперикон)-> няма по-логично от това всички тези хора да са контактували помежду си.
Прочети книгата бе човек, 100 страници книжле е, поне да си запознат какво твърди Мутафчиев, пък ти каквото искаш си мисли.

___



Тема Re: МОЗЪЧНА АТАКАнови [re: dedo_minu]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 15:44



Не ставай наивен, наука се прави с пари. Освен това нашите археолози са като всички учени хора - обичат форумите, командировките в чужбина не за своя сметка, коктейлите в последната вечер, хайде да не изброявам всичко, че мога да стана циничен. Ако не следваш установената догма нито ще пораснеш в ерерхията, нито ще те поканят в чужбина, пък и някъде в България. Не забравяй, че резюмето на доклада ти трябва да е изпратено до секретаря и одобрено от ръководителя на съответното науч. направл.
Между другото, през юни ще има конгрес по Тракология в Атина - това говори ли ти нещо?



Тема Re: До всички от форум Археологиянови [re: Pertinax]  
АвторKlRKATA (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 16:45








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.