Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 28.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да заровим томахавките...нови [re: elak]  
Авторmik (Нерегистриран)
Публикувано05.03.06 00:53



Не мога да разбера защо се обиждате напразно?
1Кои е казал,че гробницата е на Бастет и го е доказал?Според Баба Ванга/лека и прьст/ хората са дошли по море и толкоз.
2 Според нея там се намира жезьл от извьнземна материа и някакви писмени документи по стените на саркофага.Защо това да не е прословутия кивот и жезьла на Моисеи?Те още не са открити,макар да твьрдят,че са някьде из Африка.Защо да не са донесени и скрити на Балканите?



Тема Re: Да заровим томахавките...нови [re: mik]  
Автор Calderone ((Don))
Публикувано10.03.06 06:01



А защо да не някъде из Азия. Азия е огромна по територия и чисто математически, вероятността да бъде открит кивота е много по-малък, отколкото ако бъде заровен на Балканите, които са една плюнка разтояние, като територия.

Така ми подсказва, чистата математика.

По твоята локига, аз мога да предположа, че кивота е заровен някъде в Сибир. Едва ли някой ще тръгне да прави разкопки там. Дори и иманярите не биха отишли в Сибир.

Редактирано от Calderone на 10.03.06 06:03.



Тема Re: Гробницата на Бастет в Странджанови [re: KROGER]  
Автор avitohol69 (непознат )
Публикувано10.03.06 18:55



Благодаря Г. че си ни събрал псувните. Истински колекционер си! Тая тема ако е видя пак актуална ще срина dir.bg. Бастет в България.... УЛТРАГИГАМЕГАХИПЕРСУПЕРОЛИГОФРЕНИЯ



Тема Re: Гробницата на Бастет в Странджанови [re: avitohol69]  
Авторpluq (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 22:26



Май се обаждаш неподготвен...dir-а щял да срине...
Я марш в кръчмата при другите "разбирковци",че много станахте!



Тема Re: Гробницата на Бастет в Странджанови [re: latani]  
Авторdoktora (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 23:19



Ela, sine, ela da te pregledam, moito dete.



Тема Re: Гробницата на Бастет в Странджанови [re: doktora]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 00:26



До 30 минути очаквайте в темата Царичина
невероятен анонс!!!???



Тема Re: Гробницата на Бастет в Странджанови [re: pluq]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано11.03.06 10:05



О, плюещ глупендър. Защо се обаждаш бе физиогном?
Айде да набавиш секрет от устната кухина!

Vade retro, Satana


Тема Re: Гробницата на Бастет в Странджанови [re: pluq]  
Автор Dorian Gray (Crazy Dude)
Публикувано11.03.06 22:12



То дира си е сринат по принцип
Средно статистически на всеки три кликвания ми показва някаква грешка с базата данни или че сървъра е претоварен. А постването на мнения и пращането на бележки е истинско мъчение



Тема Какво пише по случая в книгата за Ванганови [re: lvn]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано18.03.06 13:56



Това е откъс със съкращения, от първата книга за Ванга, на племенницата и Красимира Стоянова, книгата е издадена през 1989-а година. Описаното е независимо от писаното от Мутафчиев, или нещо друго, с което на мен ми се вижда още по ценно като свидетелство, освен това, по време на издаване на книгата Ванга е още жива.

Един ден при моята майка на Рупите дойде човечец с молба да му ходатайства да бъде приет от Ванга. Показа и някакъв смачкан лист хартия с написани, по-точно много несръчно преписани десетина реда със знаци, които приличаха на йероглифи. От горе имаше някакви драскулки като нарисувани от детска ръка, за които човекът каза че представлявали карта. Човекът надълго и нашироко обяснявам, че носил тази карта при разни професори в София, но никой не разчел писмото, даже му казали, че това са глупости, защото според тях там били просто наредени в редове знаци, които не приличат на никое писмо, което да им е познато, та затова човекът беше дошъл при Ванга да му го „разчете” и да му каже къде са парите...
...По едно Време Ванга ме извика в стаята където си почива и като си поговорихме, стана ясно, че тя е чула целият разговор който водехме с тоя човек. Разказах и за картата и йероглифите, и отново категорично заключих, че това е някаква глупост, за която не си заслужава да говорим.
Ванга ме слушаше мълчаливо, после малко помълча и каза;
„Да, ама не е глупост!, Тука става дума за огромно нещо, което не е лъжица нито за устата на онзи човек, нито за твоята, нито за която и да е друга. Този текст и тази карта са преписвани много пъти и отпреди много години. Повече от няколко поколения. Но никой не може да ги разчете. И тук не става дума за скрито съкровище, а за писменост, която досега не е известна на света. Тя е изписана от вътрешната страна на каменен ковчег, който е скрит дълбоко в земята преди хиляди години. Дори и да намерят този саркофаг – няма да могат да разчетат писмото. А то е много важно!. Защото с него е записана историята на света – две хиляди години назад в миналото от нашето време и две хиляди години напред в бъдещето.
Този саркофаг е сложен и скрит в нашите земи от хора, които са дошли от Египет. Вървели са камили. Имало е и роби, воини и висши началници. Една нощ при пълна тъмнина и при пълно мълчание ковчегът е бил спуснат в зарит с огромни количества пръст, а хората които са участвали в тази работа до един са избити на мястото. Така тайната е зациментирана с потоци невинна кръв, за да дочака времето, когато ще бъде открита, показана на цял бял свят и разгадана от хората. Това е едно хилядолетно послание с безценна стойност...”
...Когато се върнах във София, показах преписа на мои колеги – специалисти и преводачи – но те всички установиха че този текст не може да бъде разчетен и вероятно представлява някаква безсмислица.
След време, когато отидох отново в Петрич, съвсем неочаквано пак заговорихме с Ванга за картата и скритото „съкровище”. На Ванга и беше интересно да разговаря на тази тема, имах чувството че тя самата се удивлява на думите, които изрича. Попита ме дали съм показала преписа на специалисти и аз и казах, че съм претърпяла пълен провал. Тя рече;
„Да, не може да го откриете, нито да го разчетете. Още не е дошло времето му!”...
...Когато отново останахме сами, изведнъж без всякаква връзка с водения в момента разговор, Ванга ми заговори за предишната тема.Много бавно и отчетливо, много образно и като че четеше по книга започна да описва подробно някаква местност в планината. Имах чувството, че самата тя е там и ми рисува с най-малките детайли онова, което вижда....Накрая спомена за някаква скала и каза, че трябва да отидем на мястото на 5 май. Попитах я защо точно на 5 май, но тя ми казано само;
„Заради небесните тела, трябва да гледате първите лъчи на слънцето и луната”. И ми даде да разбера, че повече не желае да говори по този въпрос...

...Отидохме в планината на 4 май. Приличахме на следотърсачи, които дирят някаква невидима следа...на моменти ме обземаше сериозно съмнение в успеха и неколкократно предлагах да се откажем...По обед обаче пристигнахме на мястото...
...По едно време след обед небето помрачня и не след дълго заваля проливен дъжд....Валежът продължи около два часа, после дъждът спря, но небето остана облачно и мрачно....Посрещнахме утрото на приказки край димящата жарава на огъня, небето се беше изчистило от облаците и се готвеше да посрещне първите слънчеви лъчи.
Веднага прекосихме поляната и застанахме в подножието на скалата, Не знам защо, решихме да застанем точно там и да очакваме нещо, неизвестно какво, щом изгреят първите слънчеви лъчи. Вероятно за това решение натежа откритието от предният ден на един от приятелите , че в горния край на скалата, вероятно много отдавна- има издълбани три ръга, „соларни” както ги наричат археолозите, с големина на малка чинийка от сервиз за кафе, които отбелязваха триъгълник, чийто остър връх сочеше надолу към земята.
Половин час нищо не се случи. Но след това един слънчев лъч заигра по върха на скалата, слезе надолу по соларните кръгове и започна да се движи по тях от ляво на дясно, описвайки светлинен триъгълник. Това продължи около двайсет минути.
Без да сме специалисти и археолози, без да разбираме случайна ли беше тази игра на светлината, или сме били свидетели на някакво интересно явление, самият факт, че Ванга ми каза да наблюдаваме първите лъчи на слънцето, точно на този ден, всичко това ни изпълни с огромно вълнение...
...Повтори се историята от предишния ден, Около три часа преди да се стъмни, отново заваля пороен дъжд, небето остана облачно. Стъмни се. Застанахме пред скалата ....но скоро установихме, че облаците постепенно се разчистват, и след половин чах вървяхме първата звезда на небето.
Тогава един лунен лъч, дори не разбрахме как се появи, повтори играта на слънчевия от сутринта.
Беше 21 часа.
Беше съвсем тъмно...
...но най –невероятното започва сега.
Няколко минути след това южната гладка страна на скалата, светна някак отвътре като екран на телевизор и сред планинската тъмнина се открои в светлосиво. И миг след това се появиха в открояващ бял цвят...две фигури. Бяха огромни и заемаха почти цялото осветено пространство, гладката стена беше висока около 5 метра около 3-4 широка. Фигурите се виждаха толкова отчетливо и се открояваха така релефно...
Беше толкова потресаващо, че ние буквално се вкаменихме – от това което виждаме и от страх.
Толкова добре съм запомниха тези фигури, че няма да ги забравя, докато съм жива. Отляво на скалата на преден план в цял ръст стоеше възрастен мъж, по-скоро старец, с дълга до земята роба и дълга до раменете коса. Лявата му ръка беше отпусната до тялото, а дясната протегната напред, държеше някакъв предмет, като топка, кръгло, но не беше топка, по-скоро някакъв непознат уред.
На по-заден план, но по-горе и по-вдясно стоеше втората фигура. Не знам, защо, но на мене ми заприлича на фараон. Това беше млад мъж, който седеше в нещо като кресло, с прибрани един до друг и пуснати надолу крака, и ръце, положени на облегалките на стола. На главата си имаше висока шапка, на която от двете страни над ушите стърчаха издатъци, като антени....
Когато се съвзехме установихме, че сме наблюдавали видяното около двайсет минути.
След това бързо отидохме до палатките, по неизречена команда буквално за роени минути светкавично събрахме багажа в тъмното и осветявайки си пътеката само с фенерче, блъскайки се в коренища и камъни, мълчешком и с неподозирана от нас бързина се смъкнахме надолу и след два часа видяхме първите светлини на града.

___



Тема Re: Какво пише по случая в книгата за Ванганови [re: Lews Therin]  
АвторMИK (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 00:21



до Калдероне !

Съгласен съм с теб! Но аз изхождам от това,че Ванга конкретно посочва,че става въпрос за жезъл от извънземна материа и саркофаг съдържащ писмени материали.Според Библиата точно това са дали боговете на Моисеи на Синаиската планина!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.