Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:58 19.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема Re: Прочети, помисли, пък после ти кажи.нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано04.02.06 10:51



Ти тъп ли си? Бе хълма където е гробницата е ограден с телени мрежи , останали от комунизма, аз не съм ходил но смятам да отида, мой приятел е ходил ти казах.
Поне прочети нагоре по темата, може да разбереш нещо.

___



Тема Re: Прочети, помисли, пък после ти кажи.нови [re: Lews Therin]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано04.02.06 12:28



Тъп съм, много тъп даже!
Оградено е мястото с обикновена телена ограда, която се прескача. Като не си бил там не говори. А книгата на Мутафчиев е пълна шарлатания. Ти затова й вярваш. Иначе не би вярвал.



Тема Re: Прочети, помисли, пък после ти кажи.нови [re: Lews Therin]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано04.02.06 12:32



Ами същото се отнася и за тебе. Недей да си изразяваш незаннието и невежеството с подобни простотии и малоумни твърдения. Абсолютон недоказани. Даже се разбра, че не си ходил дотам. Прочети защо не трябва да вярваш на телевизиите и вестинците за такива въпроси. Писах го в по-горен постинг към тебе.



Тема Re: Странно ли е да има египетски монумент в Бълганови [re: Lews Therin]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано04.02.06 12:39



Ами наистина никак не е странно. Дори ненавижданата и неопчитана от тебе "официална наука", каквото понятие е безмислено и изразява малодушие у употребяващите го, е открила египетски среди по тия земи по времето на траките. Но ти не знаеш за тях понеже не са ти ги показвали по телевизията, нито в гръмки книги бивши посетители на лудници не са ти разказвали откровения за тях.
Аз няма също да ти ги кажа тия египетски предмети от България и Тракия, в частност. За да се напрегнеш ти да попрочетеш нещо малко. Аман от налудничави идеи.
В тая връзка да те питам, предоплагаемата гробинца да не е наводвена по времето на последния потоп от 2300 г. пр. Хр.?



Тема Re: Прочети, помисли, пък после ти кажи.нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано04.02.06 16:50



Е ти някаква необикновена телена ограда ли искаш?:)
Това е просто като допълнение бе , момче, ако тръгнем да съдим за историята по телените огради...не сме толкова прости, както вероятно си мислиш.
Освен пак да ти се каже, да млъкнеш след като не си запознат...А и ти казах, че част от информацията я има и писана по-горе по настоящата тема.
Фактите от гробницата са независими едни от други но взаимно се подкрепят, и допълват а това е най-стабилният начин да птсееш истината. Относно догадките на Мутафчиев, също ти казаха, че те са лично негови, ти можеш да си направиш свои изводи, но съществуването на гробницата и важността и не с еопират нито само на книгата на Мутафчиев, още по-малко на това, че преди години се е пазела от военни. Аз защо смятам, че няма смисъл да се обсъжда тема с такъв, който ще е държи като теб. Много повече, макар и оскъдни са фактите, ако не си запознат не скачай така, ако си запознат, значи определено не искаш да мислиш.

___



Тема Re: Прочети, помисли, пък после ти кажи.нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано04.02.06 16:53



Ми по случая не се опирам на телевизиите и вестниците бе :) от тях нищо ново не съм научил. Ти защо не искаш да разбереш какво ти се говори, е затова ми беше ясно, че няма смисъл да пълним темата с тебе...

___

Редактирано от Lews Therin на 04.02.06 17:11.



Тема Re: Странно ли е да има египетски монумент в Бълганови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано04.02.06 17:10



Човек трябва да има здрави нерви да се разправя с такъв като теб:) Типично обръщаш внимание на по-маловажните неща а основните ти убягват. Както и явно не можеш да вържеш парчетата в една цялостна картина, това при условие, че знаеш за какво става въпрос. А е фрапиращо как не успяваш да преценяваш разликата м/у едно или друго.
Говорим за гробница или храм, а може и двете на египетска богиня, това е на светлинни години от намерени предмети за каквито говориш. Ама за мен не и това е основното. Но просто ако това излезе на бял свят, ще обърне наопаки половината история на траките. Казваш, че не сме знаели за египетски среди по тия земи от времето на траките, еми откъде да го знаем, като никой не говори за това. Ма и без да ни кажат, от това до което сме се добрали си правим изводите и както излиза те са верни. Мога да вметна варненското злато, каквото и да говорят се натрапва усещането за египетски стил на изработка. На мен поне така ми изглежда. А от друга страна съм се нагледал и наслушал на малоумни простотии по Дискавъри или филмите на ББС. Колко загубен трябва да си например за да не забележиш, че големите пирамиди са нещо много по различно от останалите? Без значение, дали са построени от извънземни, от атланти, или за да си суши фараона чорапите в тях, те са просто КОРЕННИ РАЗЛИЧНИ и от това следва и че предназначението им е друго. Това е един нормален извод без да знаеш абсолютно нищо по темата, пък аз знам колкото ми трябва на тоя етап. Факти и фактенченца които се надсмиват на официалните теории. Нека се дръгнат с Египет, ама много ми е интересни защо не се правят на много интересни по тия "научни" телевизии за шумерите, понеже там ми се струва ще им е малко трудно да пипат, щото ония направи ти го казват и ти го нарисуват не си играят много да го завоалират...
И за какво малодушие приказваш, ти в нормален ротъм ли си въобще? То първо не е признак на малодушие и второ, това са понятия колкото да се разбере за какво става въпрос. тя официалната наука сама си го е наложила, а за мен няма никакво значение дали е официална или непризната, важно е как се отнася и произнася по въпросите и фактите.
На мен ми се ще да не чоплят 20 години глобалният въпрос дали Тутанкамон е бил убит или не ами да се занимаят например с въпроса, защо от времена преди тези на 3-мата фараона на които се приписва строежа на пирамидите са останали писмени сведения, че съществуват, сведения и в Египет и в Шумер.
Ма като не излизат сметките, така е по рентабилно,нали.

___



Тема Re: Странно ли е да има египетски монумент в Бълганови [re: Lews Therin]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.02.06 20:32




Метлата изнерви и теб, а?

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Re: Странно ли е да има египетски монумент в Бълганови [re: Lews Therin]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано04.02.06 22:28



За да се занимава и с тебе човек също трябва да има здрави нерви.
Само няколко бележки:
Говорим за гробница или храм, а може и двете на египетска богиня, това е на светлинни години от намерени предмети за каквито говориш.

Не знаеш какви са но си позволяваш да ги коментираш. Ами ако е друг храм, за който не знаете въобще, че съществува? Който е разкопан и публикуван? Ама кой да чете! Дори не знаеш как правилно да изписваш имената на египетските богове. Отиди в Египтология и ония ще те смачкат веднага щом така им напишеш имената.

Но просто ако това излезе на бял свят, ще обърне наопаки половината история на траките.

Напротив, на бял свят са сведенията, публикувани и историята на траките не се е променила ни на ЙОТА!

Казваш, че не сме знаели за египетски среди по тия земи от времето на траките, еми откъде да го знаем, като никой не говори за това.

Не говорят, защото няма нищо смущаващо от това, че има египетски паметници в Тракия. Но пък са го написали хората и някой прочете ли го?

Мога да вметна варненското злато, каквото и да говорят се натрапва усещането за египетски стил на изработка

Не зная какво е усещането за египетския стил на изработка, но ти трябват сериозни доказателства за това, освен усещането. Дори не зная, че има египетски стила на изработка на метални предмети от злато!



Тема Re: Странно ли е да има египетски монумент в Бълганови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Lews Therin (???)
Публикувано05.02.06 12:14



Говориш глупости, опитваш да се хванеш за буквата, но тя не означава нищо, Баст, Бастет или Бубастис едва ли има значение, поддържам мнението, че си живяееш в паралелна вселена:). Не вярвам да ме разнищят ако в клуб Египтология напиша Бастет :) Ама ти си ги въобразяваш някакви.
За варненското злато ако не беше лично мнение и усещане нямаше да напиша че е такова, някак си е безпочвено да ме повтаряш, все едно.

Ама като че ли дойде момента да НИ ЗАПОЗНАЕШ С ЕГИПЕТСКИТЕ ПАМЕТНИЦИ В ТРАКИЯ.

___




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.