Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:07 19.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Археология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За форума и иманярите  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 11:33



Easy, явно си интелигентен човек- защо се занимаваш с кретени без всякаква ценностна система?!!! Прав си за съжаление- още една грешка- клуба е за иманяри
Отначало повярвах, че форума е чист, но се оказа пълен боклук!
Зарадвах се и на иманярката Соня за сайта, но очевидно момичето има други цели!
Досега четех мненията без да пиша за да видя какво ще стане, но се радвам- няма и да се включа повече в тая помиина яма!!!!
А междудругото археолозите са великолепми хора, които радеят за ценностите на тази държава, работят за без пари и правят невъзможни неща за да опазят светините от древността!
А Фол е най-големия ненормалник на "Московска" 13 и заедно с приятелчето му Игнатов ако изтрезнеят някога спокойно могат да се хвърлят под някой влак!



Тема Re: За форума и иманяритенови [re: ***]  
Автор imania (непознат )
Публикувано26.01.02 13:07



Daa, losha rabota.....
Za arheolozite si ama tooolkova prav...., naistina skapanoto ministerstvo na kulturata ne im dava nikakvi pari, naistina nemogat da se preborat sys skapanite imaniari, naistina tova ne e forum za svestni hora....



Тема Re: За форума и иманяритенови [re: imania]  
Авторnjuni (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 14:20



E zatowa 6te si ostanete posredstveni nau4ni rabotni4eta. Sega po4nahte da pljuvate i Fol i 6te se iziadete sami . Ot toja forum njama da stane ni6to vsi4ki ste krustoska mejdu paun i straus ama na strausa zadnika mu e gol moito mom4e. Fol i njakoi drugi gi znjat i v 4ujbina pone sa napravili ne6to. A vie samo vzimate zaplati i kradete nahodki. Be, kaji kude v belite durjavi vi uvajavat vas bulgarskite arheolozi be , gospodine. Az sum hodil v drugi durjavi da se zanimavam s tova i me e bilo sram da kaja 4e sum u4il v BG tam programata e napulno razli4na . Dori da si zavur6il СУ a ne njakoi ot drugite tam 6te stava6 samo da bur6e6 prahta ot njakoja statuja be kreten. I za6to se zanimavam s takiva sopolankovci kato tebe ne znam.



Тема Re: За форума и иманяритенови [re: njuni]  
Автор imania (непознат )
Публикувано26.01.02 14:29



Тъпанар тоя път ме ядоса
Явно си пълен идиот- ами цяла Европа е чувала за българските археолози- Корфман (копае Троя) смотаняко миналото лято беше на гости на разкопките в Михалич, за Николов, Бояджиев, Ваклинов, Чохаджиев и 1000 други са чували и не само в Европа, а тя е по-далече от твоето село.
Престанете да пишете пълни глупости тъпаци невежи!



Тема Re: За форума и иманяритенови [re: imania]  
Авторnjuni (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 14:33



imania ti si prosto edin paun i izob6to ne misli6 za kakvo se due6 . a e taka za ne6to si .



Тема Re: За форума и иманяритенови [re: njuni]  
Автор imania (непознат )
Публикувано26.01.02 14:37



Само това ли успя да изсмучеш като оправдание на глупостите си????
Аз не се дуя, а пък и да се...- знам за какво



Тема Re: За форума и иманяритенови [re: imania]  
АвторSonya (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 14:48



Vaklinov, Venedikov i Fol sas sigurnost gi znaiat po sveta, obache tebe sas sigurnost ne te znaiat, a i po - dobre poneje shte umrat ot smjah, ha ha ha :-)))



Тема Re: За форума и иманяритенови [re: Sonya]  
Автор imania (непознат )
Публикувано26.01.02 14:50



тъпа путка



Тема Re: imaniaнови [re: imania]  
АвторSonya (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 14:51



po dumite im shte gi poznaete, kogato fakite govoriat i bogovete malchat :-)))



Тема Re: imaniaнови [re: imania]  
АвторSonya (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 14:53



Ti yavno si ot visoko inteligentnite kat *** :-))), to po iskazvaniata ti si lichi, takiva dumi vkluchva rechnika na archelozite :-)))



Тема Re: imaniaнови [re: Sonya]  
Автор imania (непознат )
Публикувано26.01.02 14:54



ами точно за това няма други думи за тебе
как може да направиш 1 хубаво нещо (не много но все пак..-сайта) и после да се усереш генерално- така е- ограничен човек като види малко слава.....



Тема Re: imaniaнови [re: Sonya]  
Автор imania (непознат )
Публикувано26.01.02 14:57



И пак ще съм от по-добрия отбор
А такива като тебе- бол!
Пази боже сляпо да прогледне!



Тема Re: За форума и иманяритенови [re: imania]  
Авторnjuni (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 14:58



haide stiga iskah samo da 4eta v tozi forum za istinska rabota ot kolegi a ne pljuvanici za imanjarite. wmesto da rabotite vie imate njakakva monomania za tjah tuka da si pro4ela ne6to po taka . e ima easy ima otgovori do Mar i tova e. A moje bi prosto ste tolkova zalisani v misli visokonau4ni.



Тема Re: imaniaнови [re: imania]  
АвторSonya (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 15:01



az tuk shte spra, poneje ima edna prikazka che prostaka e nepobedim i az kato po - umna shte otstapia, uspeh ti pojelavam, a poslednata duma ima vremeto, to shte pokaje :-)))



Тема Re: imaniaнови [re: imania]  
Авторthe same (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 15:04



a za tova koi e sliap, kpi e proglednal i dali ti voubshte si prodlednal - no comments :-))))



Тема Re: За форума и иманяритенови [re: njuni]  
Авторnjuni (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 15:07



Sonya ot dumite na imania razbiram 4e te poneje gore v Bojana njama kakvo da pravjat inali samo hodjat da piat kafe : ta mislia 4e obsujdat vse pak tova i razbrah no s tehnite mozu4eta ne shva6tat glavnoto mozuka im stiga samo da razperat pera i da tursat ne6to za sue6vane i jadene. a tezi dolu v centura samo se skitat po magazinite nali gi sre6tam neprekusnato



Тема Re: За форума и иманяритенови [re: ***]  
Автор imania (непознат )
Публикувано26.01.02 15:13



Е Соня не се сърди- ти си една велика личност допринесла невероятни успехи за българската наука и култура, малко са хората (даже няма други) които да са постигнали научни резултати като твоите, нито подобни изследователски успехи. Заслужаваш най-малко орден "Стара планина" за сайта си от който не без нищо се възгордя до облаците !!! Трябва да има и други патриоти в тази страна, но няма- какво да се прави! Ти си една нова баба Илийца, един нов Левски!



Тема Re: За форума и иманяритенови [re: njuni]  
Автор imania (непознат )
Публикувано26.01.02 15:15



то едно си знае едно си бае



Тема Re: За форума и иманяритенови [re: imania]  
Авторnjuni (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 15:36



imania imania защо просто не си седнеш на кюлотите и оставиш младите да работят ве4е си на годинки ама о6те помня разкопките на голямата крепост тогава бях дете и обикалях около тебе знам и за намерени и необявени находки и за заплатите на пенсионерите и за някои други работи а форума е за 4етене не е за избиване на комплекси като не ти харесжа не го 4ети.Аз искам професионални мнения на хора които имат интерес към това страхотно нещо наре4ено история. А вие тук си правите майтапи .А може и всякакви други които мислят с главата си и не завиждат като тебе на други .Ти защо не направи сайт тогава. виждах един приятел от НИМ та той каза 4е сайта на НИМ го прави някакво бездарно същество и не бил добър. Това не ти ли говори нещо бабе



Тема Re: За форума и иманяритенови [re: njuni]  
Автор imania (синя каска)
Публикувано26.01.02 15:45



ха-ха-ха-ха-ха еееееее ти тоя път ме скъса от смях- БАБЕ ха-ха-ха.... нямам думи- ами аз сигурно съм по-млад от тебе бе ха-ха-ха!
А междудругото със НИМ нямам нищо общо- ама нищо, не си падам и по дебелия педераст Божидар Димитров, на който предполагам вие всички иманяри сте му фенове, и въпреки всичко НИМ има един не лош сайт! Инфо-то ти не е пълно (както и главичката ти)
Чао глупак!



Тема Re: За форума и иманяритенови [re: imania]  
Авторnjuni (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 15:51



козите те 4акат 4уваш ли как мяукат да ги издоиш тояжката и натам бабе



Тема Re: За форума и иманяритенови [re: njuni]  
Автор imania (синя каска)
Публикувано26.01.02 15:54



Ти заместваш козите в момента (ама мноого успешно)



Тема Re: За форума и иманяритенови [re: imania]  
Авторnjuni (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 16:00



Да , доиш ми тая работа с уста . Между другото ти давам пет минути да излезеш . После ще ти запаля компютъра



Тема Re: За форума и иманяритенови [re: njuni]  
Автор imania (синя каска)
Публикувано26.01.02 16:07



Чакам с нетърпение да го запалиш тъпако!
Ти определено не си за тука- това е форум АРХЕОЛОГИЯ а не форум АЗ NJUNI съм пълен тъпанар- елате да ме видите!
Ти напусни посерко- остави място на по-умните, по-можещите, по-знаещите и по-кадърните да оставят мнението си, а не твоите селски разсъждения на тема ЩО Е ТО ТЪПАКА И НАПЪЛНО ЛИ ОТГОВАРЯМ НА ТОВА ОПРЕДЕЛЕНИЕ?


МАМКА МУ И ТУКА ВСИЧКО ОСРАХТЕ!



Тема Re: za vsichki ot seloto na Imaniaнови [re: imania]  
Авторexpert (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 16:47



imania, hodi si na selo i ne se zanimavai s neshta ot oito yavno ne razbirash, i poneje nyama kakavo da kejesh rasish prostotii i obijdash, nai - lesno e da se kritikuva, ot tajkifa kato tebe sme na tova dereje
stiga s tezi selski prostotii, otkkato ti si tuka, tozi klub zaprilicha na klub na tapanari



Тема Re: za vsichki ot seloto na Imaniaнови [re: expert]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 17:04



Maj popadnahte na chovek ot koito ne vi iznasq.
Ne zaradi imania a zaradi vas kluba e takyv.
Inache choveka e prav, no ne trqbva da obryshta vnimanie na prostacite- az maj se seshtam koi si imania- bil li si na razkopki na Drama?
Ako iskash forum arheologia miastoto ne e tuk.
Sorry



Тема Re: za vsichki ot seloto na Imaniaнови [re: ***]  
Авторexpert (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 17:09



estestveno che go zneash nali e ot tvoito selo:-)))



Тема Reнови [re: ***]  
Автор imania (синя каска)
Публикувано26.01.02 17:13



На Драма не съм бил- там работи Лихардус, дано да имам късмета да отида някога.
Мерси за разбирането- за форума си прав!
А не знам защо си мисля, че експерта и Njuni са един и същи човек ама няма значение.....
В крайна сметка може и да се оправи някога този форум, ако хората се интересуват повече от науката, отколкото от иманярството- ама уви....



Тема Re: za vsichki ot seloto na Imaniaнови [re: expert]  
Авторnjuni (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 18:53



imania imania: Ako съм се объркал извинявай от мойте 4етирийсе години до твойте 20 има голяма разлика преди вси4ко в броя на про4етените книги и пипнатите находки . А археология се у4и с пипане мойто мом4е . И какво,Стан4о Ваклинов само ми привеждаш като доказателство а ? Божидар Димитров бил такъв не знам кой бил такъв и кои ли не още . Напомняш ми на една слу4ка от миналата година. Група кардараши бяха отишли да търсят хайдушко злато оба4е изкопали някаква мраморна статуя . Слу4айно като ми се обадиха бях доста наблизо и веднага тръгнах . оба4е докато стигна,те я бяха натрошили на прах. Мислели 4е вътре има скрито злато защото е била доста голяма . Никаква ценностна система нито мисъл .Като тебе ти сам го каза ,,едно си баба знае едно си бае" Ще се радвам ако някога достигнеш поне на 1/4 Б. Димитров и много,много други по патриотизъм . Ще 4акам да видя някоя статия от тебе на такава тема ,ама май ще има да 4акам доста . Преди известно време работих с група албанци в Албания , Косово и Македония вис4ко там е българско . освен дрогата това служеше за финансиране на техния албански шовинизъм . Тогава аукционите се препълниха с Български антики. Имаше и други българи ,ако те сега 4етат съм убеден 4е се смеят . Аа, сега се сетих ми стани от бръснатите глави бе мом4е . Поне на4ален тласък да ти дадат. И вместо да говориш против професори напиши нещо ! мене ли4но ми е интересно защо някой индиянски племена в САЩ и Канада се казват като някои Тракийски племена.Иска ми се да се заровя по подробно в това,да видя културата вярванията ако щеш и лингвистиката ама нямам време. Идва сезона.



Тема Re: za vsichki ot seloto na Imaniaнови [re: njuni]  
Автор imania (синя каска)
Публикувано26.01.02 19:14



Знаеш ли- не ти вярвам, че си на 40, но няма значение. Това за което написа наистина е интересно- вероятно няма да стигна и 1/5 Божидар Димитров (няма да доживея) но това не е загубата. За нещо написано от мен- ще чуеш - обещавам.
Все ми се щеше да намерим общ език, но защо това отношение към археолозите????- Те са много добри хора- познавам доста наистина- истински герои са за тези времена.
Междудругото за написаното от теб за културите съм в подобен спор с един познат, но става въпрос за келтите и шопите
Хей- ако наистина си на 40- моите уважения!



Тема Re: ReUCHA V N NBU ARHEOLOGIAнови [re: imania]  
АвторEDNA STUDENTKA (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 19:31



I IGNATOV MI PREPODAVA I SME POZNATI HODILA SAM S NEGO NA RESTORANT KAKVI SA TEZI NESHTA ZA NEGO



Тема Re: za vsichki ot seloto na Imaniaнови [re: imania]  
Авторnjuni (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 19:35



За това м/у келтите и шопите не зная .Явно си по запознат. Трябва да се поровя и там. Нямам лошо отношение към колегите,напротив 4ета по4ти вси4ко което излиза. Има много свежи неща.Просто ме е яд ,4е не става форум това е.Глас в пустиня да му се не види. Откакто е създаден влизам редовно,но няма нищо сериозно, А за годините съм на толкова. И имам 2 деца. Едното е герман4е, но с майка му не се разбрахме то4но заради моята професия. С4иташе ме за престъпник. Особено като прерових нейния и близките градове.Там знаеш как е вси4ките са страхотни на тема Германия . Не са като нас. И ти желая успех.



Тема Re: za vsichki ot seloto na Imaniaнови [re: njuni]  
Автор imania (синя каска)
Публикувано26.01.02 19:50



Започваш да ме кефиш ;-)
Извинявай за обидите- сериозно :)
Случайно да имаш информация за някой сайт за тел Караново, но да не е на немски?

И хей- предлагам мир :-)



Тема Re: za vsichki ot seloto na Imaniaнови [re: imania]  
Авторnjuni (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 20:03



И ти извинявай .Стискаме си ръцете. Не зная за такъв сайт . Ако, намериш защо не го пуснеш тук. Нямам много време за интернет,сега понеже я няма жената та затова ама след още малко и излизам.Това напълно серизно.



Тема Re: иманярствонови [re: njuni]  
Авторcareless (Нерегистриран)
Публикувано07.02.02 10:31



Здравей,
Изчетох доста в този клуб, не знам дали сте сериозни? Ако да, моля подскажи ми някои места, в които има информация за дейността на иманярите в България.



Тема Re: иманярствонови [re: careless]  
Авторnjuni (Нерегистриран)
Публикувано08.02.02 10:54



Информация има по пазарите:Монтана,Пловдив,София и тн. . А най-много в НСБОП отдел ,,културно и истори4еско наследство" . Там имат и много добри компютърни специялисти. Първо стани експерт по спец.разузнавателни средства и после другото ако, не си 4енге де а ако си трябва да знаеш за www.imane.search.bg ама и там контактите са предимно в мрежата и през YAHOO . и успех: Някъде там....



Тема Re: иманярствонови [re: careless]  
Авторnjuni (Нерегистриран)
Публикувано08.02.02 11:03



Wse pak pi6i w klub ,,numizmatika" ili na : amatok@abw.bg Stoto tuka si e za arheologia



Тема Re: иманярствонови [re: njuni]  
Автор imania (синя каска)
Публикувано08.02.02 12:19



Поздрави njuni
къде се загуби?

Omnis homo mendax est!


Тема Re: иманярствонови [re: njuni]  
Автор careless (непознат )
Публикувано09.02.02 15:54



zdravei i blagodaria za podskazvaneto

viarno e che ne sam spezialist po spec. razuzn. sredstva no na tezi godini sigurno niama i da stana, a za chenge se podrazbira che sashto ne sam - shtia da imam kolega koito da pitam a ne da vitaia iz komputarnoto prostranskvo i da vi zanimavam.

shte razgledam neshtata koito mi pisa, informaziata e za moi dobar priatel koito specializira balgaristika i kulturno iztorichesko nasledstvo v zapaden universitet.

blagodaria ti i priaten den



Тема Re: иманярствонови [re: careless]  
Авторnjuni (Нерегистриран)
Публикувано09.02.02 18:41



careless: Извинявай ако съм те обидил но, тук нещата стоят така както ти писах.Всеки се крие.Ако,някога разрешат свободен пазар в България на антиките които се излагат в 4ужбина поне ще пише 4е е от България .А не да лъжем 4е са от Румъния или някоя друга страна.Сега се сещам за една слу4ка отпреди няколко години. Един познат извадил доста работи и за да ги продаде по лесно ги снимал на касета.Нали си е довер4ив 4овека дошъл в София да ги пазари и оставил касетата.След няколко дни пред тях спряли няколко коли и от тях изско4или някакви анаболи. Бой,бой,бой- казали да донесе по най бързия на4ин вси4ко което има и да не забрави нещо защото вси4ко го има в касетката.Та и такива работи се слу4ват.Нещата са много комплицирани.Затова,не се обиждай и поздрави твоя приятел.



Тема Re: иманярствонови [re: imania]  
Авторnjuni (Нерегистриран)
Публикувано09.02.02 18:48



поздрави imania Влизам от време на време но няма действие.Блинд бард е предложил нещо, ама така си остана.Дано по натам се раздвижат нещата.



Тема Re: иманярствонови [re: njuni]  
АвторSonya (Нерегистриран)
Публикувано09.02.02 19:45



Blind Bard pak se zaiajda s trakolozite:-))) a te kato po - umni si traiat i umirat ot smjah



Тема Re: иманярствонови [re: Sonya]  
Автор Blind Bard (Mystical Old)
Публикувано10.02.02 11:21



"Toi" estestveno ne se zayajda s tjah, a te "kato po-umni" da vzemat da izkajat njakakvo stanovi6te, za6toto vseki moje da smee otsrani, a da diskutira ne jelaee po objasnimi pri4ini. A v tozi slu4ai dori sum dale4 ot misulta za konflikti

... journey far beyond...


Тема Re: Njuniнови [re: njuni]  
Автор careless (непознат )
Публикувано11.02.02 22:18



Zdravei Njuni,
Razodih se dokolkoto mojah po mestata, koito mi podskaza. Ne se obijdam a samo moga da sam ti blagodaren, che pomagash. Info koiato mi dade ne e tova koeto e interesno za temata, moje bi greshno sam zadal vaprosite koito me interesuvat. Razbiram che orata v Bulgaria imat edno na um i sigurno sa pravi, zashtoto loshite neshta stavat barzo i mnogo hora si slujat s loshi sredstva. No v mnogo drugi strani prisvoiavaneto na chuzda sabstvenost po dolen i izmamem nachin se nakazva ot prirodata, da ne spomenavam Gospod, zashtoto tuk mnogo ne viarvat. Tova e ne samo viara v Bog /az ne sam mnogo po tai chast/ no ima i sueverie, mnogo silno viarvam v tova.

Moiat priatel se kazva Andreas, jenen e za bulgarka /gorkia - izpila mu e mozaka, edna vecher ne mojesh da izlezesh po majki s nego bez kvachkata da me opliuva, nali i az sam bulgarin/. Ta, varosniat Andreas ima nujda ot materiali svarzani ne tolkovo s tova, koeto ima v samite mogili /skapozennosti, moneti, keramika i t.n./, kolokoto sas samite mogili kato takiva - opazvane, restavrirane, poddrajka. minalata godina toi beshe v Egipet i se rovi v grobnizite v Luxor /dolinata na tzarete/, pomagashe na profesora si - germanetz. Ako se prebori za fond, ot universiteta, za restavrirane na mogila v Bulgaria, moje da zamine za Bulgaria prez liatoto. Za tova iska predvaritelno info za site ili stranizi, koito da pokazvat mogili - dali razrusheni, ograbeni, zapustiali.

Dosta obiasnitelno ot moia strana, blagodaria za vremeto ti i pomoshta,
pozdravi



Тема Re: Njuniнови [re: careless]  
Авторnjuni (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 16:51



carelles: razbrah te dobre no ne znaq takiwa saitowe.Tqh mojat da gi poso4at kolegite arheolozi .Ako ima6e interes kum nerazkopani bih mu poso4il 1 koqto nikoi ne predpolaga 4e e mogila.Tolkowa e golqma 4e izob6to ne im hrumwa.Otdolu ima ciklopski stroej.Ima i 1 mqsto na koeto mnogo durja po santimentalni pri4ini.Tiq s kirkite oba4e go naprawiha postepenno na kariera.Towa e mnogo drewno mqsto za sujalenie predi dosta godini na6e svetilo e re6ilo 4e ne e taka i ottogava ne se zanimavat s nego.Predi 30 tina godini moje6e da se vidqt strahotni ne6ta i vse o6te ne e kusno no nqma koj. Po dobre go pusni tova zapitvane na otdelna tema nadqvam se 4e 6te dadat adresi.Ako jelae6 pusni na: amatok@abv.bg tvoqta po6ta da ti pusna puk az edna ot qhu.



Тема Re: Njuniнови [re: njuni]  
Автор careless (непознат )
Публикувано13.02.02 13:26



zdravei njuni,

veche razbiram po-dobre neshtata, govorih s poznat v bulgaria i toi se saglasi da se razhodim iz mestata koito toi znae s razkopani i mnogo ograbeni, silno razrusheni e zapustiali mogili. shte gi snimam na lenta i tova shte pomogne mnogo, ne stava vapros za nerazkriti mogili, zatova shte si ostane tvoia taina.

blagodaria ti i uspeh



Тема Re: Njuniнови [re: careless]  
Авторnjuni (Нерегистриран)
Публикувано13.02.02 13:49



Ciao, carelles e buon 6ans. Kato se pribere6 pi6i kakvi sa ti vpe4atleniata ,ako jelae6.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.