Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:59 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: echr]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано29.06.15 13:53



Аз мисля, че не толкова няма желание колкото възможности, сили да се бори.

Няма да помогне недаването на пари, напротив по- зле ще стане. за алкохол винаги се намират пари или...
Само отказване от алкохола и мисля, че не е невъзможно. Мисля, че точно това трябва да възприеме, че не е невъзможно и късно. Просто е много трудно, но трябва въобще да не пие и да преодолее последствията от алкохола. След това всичко си идва на място, пък и тя има родители които няма да я изоставят и за щастие няма неща които не може за сега да възстанови. Остава здравето й. Никак не малко, а и в момента основно.

\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: ALONE911]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано29.06.15 15:08



Чета мнението на echr и това на ALONE911 - хора и двамата сте прави. Аз съм в една безизходица - опитала съм всичко,не съм я изгонила от дома все още. Ако я оставя съвсем сама да се справя - без жилище,без пари,без работа,без приятели - тогава все едно изхвърлям боклук и да не мисля повече за това.Не мога да го направя... Ако поне работеше или имам жилище в повече... Положението е ужасно - искам да помогна,а каквото и да правя нищо не излиза.





Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: feniks_m]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано29.06.15 16:23



Така и така, ако дойде време да я изхвърлиш ще бъде вече късно и за двете ви.
Говори с нея, че заедно ще се борите и трябва да победите. Нека пробвате заедно и когато когато се почувства, че не издържа и реши да посегне към алкохола да ти каже - просто зле съм, пие ми се , отчаяна съм. Увери я, че много, а може би всички се чувстват така и както се казва и "това ще мине". Не мисля, че всичко е загубено все още.

\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: feniks_m]  
Автор echr ()
Публикувано29.06.15 16:30



Ужасно трудно е за една майка, съчувствам ти от все сърце.

Тогава може би всекидневно, упорито повтаряне, промиване на мозъка дори за това какво трябва да се направи и че трябва да се направи нещо, сега и днес. Тя не унищожава само себе си, тя го причинява и на вас, което намирам за несправедливо.

За мен очевидната и най-лесна крачка е да се ходи на сбирките на АА, не знам защо тя отказва. Каквото и да е, нещо малко, но трябва да се прави всеки ден.

Пожелавам ви сили и кураж. И пак си мисля, ако си направил каквото е трябвало като родител и детето ти въпреки това реши да се самоунищожава, това е .... не знам какво е това.



Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор Mechokyt (witchophile)
Публикувано06.07.15 21:35



Вие, родителите, държите ресурсите, от вас зависи промяната, стига самите вие действително да я искате, в което, честно казано, предвид споделеното от вас, започвам леко се съмнявам.

Прощавайте но написаното от вас е толкова категорично и самоцелно че ми мина мисълта че точно вие бихте могли да сте манипулативен шарлатанин стремящ се към лесна печалба. Както и да е, във вашия случай бих се въздържал да искам съвети онлайн защото не знаете на какви ще попаднете. Колкото до АА, секта или не, успяли са да помогнат на много хора (но не на всеки).

М




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.