Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:05 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: feniks_m]  
Автор ronisulivan (непознат)
Публикувано24.06.15 21:08



Самотата и отчаянието са неща, които съсипват най-много психиката на един човек. Отчуждението от приятели,семейство,родители и колеги води до депресия и, колкото по-дълго продължи тя ,толкова е по-трудно излизането от това състояние. На мен ми помогна срещата със себеподобни(алкохолици) в братството на Анонимни алкохолици. От един отчаян и рухнал във всички аспекти човек, с тяхна помощ сега години след първата ни среща съм здрав,работещ и усмихнат . Усещам живота с всичките си сетива и му се наслаждавам.Щом аз и хиляди други са успели, защо и вашата дъщеря да не успее? Просто трябва да го пожелае с цялата си душа и сърце. А и чисто финансово си е далавера за разлика от другите начини за справяне с проблема. В Анонимни Алкохолици никой няма да Ви иска пари. Това ще го признае дори и бай Абсент който ни " обожава" и забравя едно старо правило : " Никога недей да плюеш там, където си близал "



Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: feniks_m]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано24.06.15 21:28



Ако вече цели 9 месеца ходите на семейна терапия всяка седмица и няма положителна промяна, трябва да помислите за смяна на терапевта. Ако е себеуважаващ се професионалист(ка), а не шарлатанин-печалбар, няма да ви се подмазва, няма да удължава терапията до безкрайност и няма да избягва конфликти, а ще ви разкритикува за това, че не предприемате решителни действия и предпочитате да я обгрижвате и наблюдавате, пък макар и пасивна и зависима, отколкото да я стимулирате да се отдели от вас и да стане автономна личност. Вие, родителите, държите ресурсите, от вас зависи промяната, стига самите вие действително да я искате, в което, честно казано, предвид споделеното от вас, започвам леко се съмнявам.

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: ronisulivan]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано24.06.15 21:30



На мен също срещата със себеподобни и най- вече успели ми помогна. По тяхно описание прецених, че аз съм по- добре и си казах, че трябва поне да се опитам.

Най- много ми помогна този клуб. Тук влязох първо и определено всички ми помагаха.
Благодаря!

\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: feniks_m]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано24.06.15 21:38



Като написах предходния пост си помислих, че може да предложиш на дъщеря си да пише тук. Това беше единствения действащ клуб за алкохолно зависими който открих през 2011 година. Определено клуба е много добър и има хора минали по различни пътища, но всички са вече успели да се разделят с алкохола. Моята преценка е и успели да се справят с живота.

\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано24.06.15 21:40



Имаш ли деца? Да не питам дете в подобно състояние.

\"Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано24.06.15 22:04



Защо ме нападате така?
Провокация?Написаното от вас ме изумява.



Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: Darth_ Vader]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано24.06.15 22:08



Благодаря за предложението,но в момента не иска да чуе за АА.



Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: ALONE911]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано24.06.15 22:11



Ще предложа,дано случи





Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: feniks_m]  
Автор Absinthe Ducrosfils (сектант)
Публикувано25.06.15 01:09



Окей, извинявам се, ако е прозвучало като нападка срещу вас. Не беше такава. Само споделям мнението си, че няма защо да си харчите парите напразно за тези психотерапии, щом след толкова месеци не са дали резултат. Не се съмнявам в обичта ви към дъщеря ви, а само в готовността ви да я отделите от себе си. Подозирам, че несъзнавано вие не желаете да я отделите от себе си и затова, без съзнателно да искате, поддържате по един или друг начин нейната зависимост от вас. Това е спекулация от моя страна, не ви познавам случая в подробности, но си заслужава за минута да се замислите за това. Всичко добро ви пожелавам!

Ако Господ не съгради дома, напразно се трудят зидарите. (Пс. 127)


Тема Re: алкохолна зависимостнови [re: Absinthe Ducrosfils]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано25.06.15 11:22



Благодаря за пожеланието. Вие сте доста на "ти" с психотерапиите.Въпреки доста дългия ми досег с психотерапевти ,аз не съм толкова вътре в нещата. Всички ми обясняват,че промяната ще настъпи бавно,много бавно. Промяна обаче няма и аз се замислям дали вече не ме гледат като добър "работодател".

.
Чувствам безсилие,когато се появят епилептичните припадъци - гледката е ужасна и страшна. Как тогава да е самостоятелна - няма работа и пари, няма как да се издържа сама. И аз не знам как да постъпя....
Затова се опитвам да науча нещо тук,което да ми помогне.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.