Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:10 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Да обсъдим тази тема!  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано19.07.13 09:20



Темата е доста стара, но дава много двупосочни отговори на хора разсъждаващи от различно ниво.
Мисля, че темата е изключително важна.

Редактирано от Hothead на 19.07.13 09:30.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Hothead]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано19.07.13 10:17



1. Алкохола има множество полезни въздействия върху организма.
С тези точки съм съгласна, въпреки, че от всяко правило си има изключение т.е. има хора които и на минимално количество алкохол / въобще вещество/ реагират по коренно различен от описания начин. Не случайно в рецептите на лекарствата има противопоказания и честота на случаите.
Второ, споделям мнението на един потребител Aня , че това се отнася за "нормално" пиещи хора или пиещи на стартова позиция т.е. начинаещи алкохолици.
Методите които предлага потребителя са добри, но за хора които не са зависими или са само психически зависими от алкохола.
За алкохолик / зависим физически и психически/ този метод може да е фатален.
За мен един алкохолик развил вече физическа зависимост от алкохола не трябва да употребява алкохол под каквато и да е форма т.е. не само не трябва да пие, а да използва продукти на алкохолна основа.
Психическата зависимост от алкохола може да бъде нулирана с 12 стъпки от АА или други методи като психотерапия, психоанализа, воля, но пиещ алкохолик никога не може да се оправи.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Hothead]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано19.07.13 11:13



отл.6
Виж как можеш като искаш.
Но ми настръхват косите ако ще вадиш всяка азбучна истина в отделна тема и ще апелираш за обсъждане. Към ту 30 "велики откривателства" за алкохола преписал преди 100 г. Димитраки. Евалата. И сега ще ги преговаряме до побъркване. Защо?
Кому е нужно? Защо е нужно на алкохолика да знае за полезното действие на алкохола при неалкохолици? За да му се допие ли? А вредното действие върху организма при прекомерна употреба всеки един от нас е изпитал върху нещастната си гърбина. Кой от тук присъстващите не знае ИСТИНАТА за алкохола?
Oк, Алонка и всички вие, които не искате да слушате алкохолиците от АА какво е алкохолизъм, не искате да четете, да ходите на сбирки или да приемете същността на заболяването. Предлагам ви нещо различно, но пак е за четене, не е за бла-бла папагалстване на дребно в единствения доскоро свестен форум. Не е за обсъждане, за четене е, ако искате. И на него ли няма да повярвате? За алкохолизма от световно известен алкохолик. Класик.



P.S. Алоне, аз имам един въпрос към теб. Защо си смени ника, ако не е тайна?



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Xapakиpи]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано19.07.13 11:22



Разбира се че всеки знае за вредите и ползите, но с това ми се изчерпва фантазията.
Не мога да обсъждам темата, защото не съм нормално пиещ човек и каквото и да кажа, ще бъде само теоретизация на въпроса.

Усмихни се, има изход.


Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Xapakиpи]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано19.07.13 11:33



Защо? За теб азбучна, за мен основната част от заключението, че не трябва въобще да се пие я прочетох тук / добре, че я научих иначе.../
Мисля, че много хора въобще не са я разбрали или само мислят, че са я разбрали.

Второ- пиенето на алкохол е най- разпространеното нещо и мога да ти поясня, че поне 90% от хората са на същото мнение както Димитраки.
На теб не е нужно, на на мен да, на нови и много стари - да, на близките на алкохолиците- да, на обществото - да.

На алкохоликът е нужно защото трябва да знае как е стигнал до тук, не, че е някое заложено "изчадие" изначало и не е бил "неизлечимо болен".

Ще го прочета, ще го обсъдя, все още мога да мисля. Включително не съм си загубила личното отношение и идентификацията.
Ще го прочета, съвсем безпристрастно защото съм на мнение, че "професорите" в дадена област са хората които най- много трябва да се подлагат на съмнение.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: girasol*]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано19.07.13 11:49



Дай тогава за предложенията.
Също така съм убедена, че преди да си била " не нормално пиещ" си била нормално или по- точно кажи как се раждат ненормално пиещите.
Моето първо пиене го помня много добре. След първите две глътки ми се отвори устата, че онзи отсреща едва не настина, след около 30 мл. приличах на "ку**а на банкет", след 50 мл. като гейша сред чужденци, а около сто едва стигнах тоалетната преди да повърна в фоайето. С каква стъпка не знам. Тогава се пиеше коняк "Плиска" с кола. Мъжете - водка.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Xapakиpи]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано19.07.13 12:14



И какво различно видя от моето мнение сега.
Това какво определя? Да оставим "цар да царува и роб да робува" или да се примирим с "приятелите си" като така ни е писано.

Не, не! Жива върху мен никой не може да царува, а подлите приятели ги изхвърлям от живота си.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Xapakиpи]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано19.07.13 12:46



Xapakиpи, спри, да мислиш, че това което ти знаеш, задължително е известно на другите, това както ти мислиш, така мислят и другите, така както ти чувстваш така чувстват и другите, така както ти действаш така трябва да действат и другите, това което е твоята Истина е истина за останалите и най- важното, че някой е задължен по право да приеме да приеме твоята истина за абсолютна истина.

Xapakиpи, ти можеш да избираш харакири за запазване на честа на самурая, но аз не съм самурай а борец за собствени интереси. Не съм стигнала до нивото да не различавам живи от мъртви, но глава не мисля да скланям.
Поне, със сигурност имам само един живот.

Още нещо, от "Войната на Мърфи" ще се постарая да не съм и аз жертвата, но това съвсем не означава, че другите могат да си живеят безметежно живота и Бог да ги съди. Освен, че съдя и изпълнявам присъди.

Редактирано от Hothead на 19.07.13 12:52.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Xapakиpи]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано19.07.13 13:07



P.S. Алоне, аз имам един въпрос към теб. Защо си смени ника, ако не е тайна?

Това не го видях. Никът ми е дошъл от друго място и е връзка между мен и най- ценният за мен човек на този свят. Аз съм косвено отражение на това.

Не ми хареса, тълкуването на някои потребители в прекият или още по- лошо в под смисъла на значението му.
Не съм нито сама, нито самотна, въпреки, че определено ми харесва да бъда сама с мислите си. Не ми харесва и тълкуването му като мое психическо състояние.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Hothead]  
Автор memi2011 (новак)
Публикувано19.07.13 14:54



Все ми се струва, че теми като тази са по-скоро вредни. За какво ни е това фокусиране върху алкохола, пък било то и с цел да му изброим лошотиите. Много по-градивно ми се струва да обсъждаме здравото, работещото, креативното в живота ни на непиещи хора. Толкова ми се ще да прочета кой с какво различно нещо се е захванал, след като е преодолял зависимостта си; кое ново хоби го е увлякло; къде е пътувал; какви интересни хора е срещнал. Бих искала да ви покажа градината, която направих през последните 5 години, да видите какви красоти и чудеса са. Аман вече от тоя алкохол! Аз лично отказвам да живея с него, не ща нито да го пия, нито да го мисля!



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: memi2011]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано19.07.13 15:08



Това което предлагаш е много хубаво.

Защо не смятам, че такива теми са вредни.
Защото считам, че човек трябва да знае и знае положителните страни на алкохола, защото един зависим или близките му не трябва да мисли/ мислят, че е тръгнал по начало да се "беси". Защото трябва да знае, че е бил "излъган", не неизлечимо болен и "така му било писано", но ако е "нормален" щяло, да му се напише друго.
Защото когато си убеден, че си нещо по- различно от другите хора никога не можеш да станеш като другите.
Накрая съм напълно убедена, че човек знае ли причините и как е стигнал някъде, то вероятността да се измъкне от там е много по- голяма, отколкото да се върти в един омагьосан кръг.

Пусни тема. Аз харесвам красотата във всичко. Обожавам градината. Моя не успях, да си създам или по- точно по мой вкус. Тази година сътворих и една голяма глупост / икономията е майка на мизерията/, та трудно ще се похваля, но все нещо остана не превърнато в лунен пейзаж и ще снимам.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Hothead]  
Автор memi2011 (новак)
Публикувано19.07.13 15:53



"Колкото по-добре познаваме причините за едно явление, толкова афектът от него е по-слаб" - теорема на Спиноза и основен тезис в психологията. Да, разбирам мотива ти при задаването на тази тема.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: memi2011]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано19.07.13 16:15



Може и така да се каже.
При всеки случай чувството за съмнение в нещо, търсенето на истината е твърде разяждащо състояние.
Когато причините са ясни като факт се приемат много по- лесно. Просто факт и това е. Оттук на там ще видим. Сваляш картите и гледаш с какво разполагаш.

Какво е поправимо го оправяш, какво не е в миналото и тръгваш отначало, от средата, в друга посока.
Някой беше казал, че "неизлечимо болни" не означава "безнадеждни" или умиращи, но вглеждайки се постоянно в първото / въпреки, че се съмнявам да е вярно/ то неминуемо води до второто.

Не съм чула и алкохолик да е умрял без алкохол. Ако това се случи то или е от разрушаване на органите в следствие на алкохола преди да започне да пие или продължава да пие. Всички останали умират от болести като всеки човек.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: memi2011]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано19.07.13 16:34



По този повод си спомням един експеримент / от 10 най- жестоки експерименти/ с маймуни за зависимости.
Както каза една потребителка в съседния форум да бяха ги оставили поне да имат поколение та поне да оценим дали ще са зависими или дилъри.
Ще се опитам да го потърся.

№7



Редактирано от Hothead на 19.07.13 16:37.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Hothead]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано19.07.13 16:41



Хора,това вече е върхът на сладоледа!Ама,не пишете такива неща!Това е абсурдно!Кви полезни ефекти на алкохола,кви пет лева!ТУК ВЛИЗАТ ХОРА,КОИТО ТЪРСЯТ ПОМОЩ,А НЕ САМО ДА СИ ЧЕШАТ ЕЗИЦИТЕ,КОГАТО ИМ Е СКУЧНО!!!!!


Ами,като искате научна информация,влезте в медицински форуми,или пък в психо-форуми,ако не знаете точно какъв ви е проблемът.Ама,това тук е форум заАЛКОХОЛНО ЗАВИСИМИ!!!!!!!!!!!!!!

НЕ Е ПРОСТО АБСУРДНО!ТОВА Е ПРЕСТЪПНО!



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: umainiche1212]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано19.07.13 16:48



Тези алкохолно зависими знаят добре всичко това и съответно трябва да знаят, че това е вече тяхно минало и сега са от другата страна на брега т.е. алкохолът е фатален за тях.

Защото повечето от тези си мислят, че проблемът не им е в алкохола въобще, а в количеството. Повечето от тях си мислят, че могат да пият ограничено и регулярно, повечето от тях дори след години си мислят, че са преодолели зависимостта и вече са като другите.
Повечето от тях точно така си отиват.
Дори бих го стопирала на първа страница.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Hothead]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано19.07.13 22:09



В отговор на:

Когато причините са ясни като факт се приемат много по- лесно. Просто факт и това е. Оттук на там ще видим. Сваляш картите и гледаш с какво разполагаш.



Последен опит правя, честно.
Ще използвам по-простички асоциации щом и Джек Лондон ти влиза трудно.
Много общо има между алкохолизма и критическата. И двете идат когато Господ е казал - ни по-рано, ни по-късно, идат въпреки волята ти. И от двете не можеш да избягаш, нито да ги контролираш да се развиват според желанието ти. За нито едно от двете не си виновна, че го имаш - както казваш просто факт и това е. Нито хормоналния дисбаланс зависи от това какъв самурай си, нито пък дисбаланса в невромедиаторите. В критическата можеш да омекотяваш симптоми с хормонални таблетки и до постигнеш временен ефект, но това не премехва критическата. Както употребата на антидепресанти и примерно синтетичен серотонин няма да излекува алкохолизма.
И от двете няма отърване. И от двете няма връщане назад. И двете често водят до деменция. Въпрос на химия, не на борбеност.
Казах, че никой не е виновен че се случват алкохолизмът и критическата. Но пък е виновен ако при наличието им не потърси начин да живее ПРИЕМАЙКИ тези погранични състояния и въпреки тях.
Нелекуваният алкохолик разрушава всичко около себе си и трови хората с изобилието от неадекватности, простотии, неконтролируеми действия и престъпни бездействия. Жената в критическата, ако не овладее неконтролируемото си чувство за контрол, вездесъщност, егоцентричност и богоподобие прави живота на близките си ад. Има още прилики.
Обаче и алкохоликът и жената в критическата имат право да изберат ДУХОВНО ПРОБУЖДАНЕ, смирение, осъзнаване и управление на собствените чувства и комплекси, свързани с това. Да изберат да вървят към безмилостна честност към грешките, към покаяние, към прошка...Да не търсят вечно виновен. Да разберат, че те не са Бог, че освен тяхното мнение има и други. Могат да ПРИЕМАТ положението си такова каквото е и започнат да се променят духовно и емоционално, за да не разрешат на химията и биологията да убият личността.
И, Алонке, това че ти неуморно повтаряш с безапелационна категоричност купища неверни твърдения, не ги прави истини. Ако щеш ги повтори още 200 пъти - май натам вървят нещата. Няма моя и твоя, или на ибрямбашията истини за алкохолизма. И за критическата също.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Hothead]  
Автор Sandu62 (непознат )
Публикувано19.07.13 23:39



За мен.Моят проблем не е в алкохола.Проблемът е в мен.Алкохолът е симптом.


А на вас-както винаги-"Както ви харесва!"


P.S.По малко,без да се пришпорвам,започвам да се описвам.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Sandu62]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано20.07.13 08:42



На мен пък алкохолът ми е проблем!И то,какъв!

Когато имаш рак на мозъка,главоболието,което е непоносимо,не може да се каже,че не е проблем.

Когато престъпих прага на АА,ако някой ми беше казал,че пиенето на алкохол,не е проблем,че алкохолът е в бутилката и т.н и т.н,все ефектни изказвания,щях да си помисля,че съм почукала на грешната врата...и щях да си тръгна.Тогава вече виждах,че имам животозастрашаващ проблем за себе си и за близките си и никак не ми беше до философстване.

Друг е въпросът,че всички тези ефектни изказвания,са и верни,но те могат да бъдат осмислени на определена степен от пътя.Моля се на Бог да мога да виждам КЪДЕ се намира новият човек,който търси помощ,а не да му навирам в очите къде се намирам аз.

Обаче,май че,наистина няма смисъл да се пише тук каквото и да било.Алкохолно зависимите в България,както и българското АА,както и всеки един човек поотделно си минават по пътя и може би всичко е такова,каквото трябва да бъде и всеки трябва да си научи урока,за да продължи напред.Нека винаги бъде Неговата воля,а не моята!



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: umainiche1212]  
Автор Lodez ()
Публикувано20.07.13 16:06



Благодаря ти umainiche1212 "Друг е въпросът,че всички тези ефектни изказвания,са и верни,но те могат да бъдат осмислени на определена степен от пътя.Моля се на Бог да мога да виждам КЪДЕ се намира новият човек,който търси помощ,а не да му навирам в очите къде се намирам аз."
Това ,което казваш в твоя пост за мен е много важно !По различни поводи споснора,който ме превеждаше по стъпките ми казваше "Ей пак се занимаваш със себе си". Което преведено на реален език означва, че се занимавам с изискванията и очакванията на болестта си. Което за мен е омазващо и деградиращо,а пък не е и от никаква полза за другите и особенно за новите и понеже програмата ни е духовна т.е. обърната към другите за да не умираме вгълбени в СВОЕТО тези думи винаги ме изваждаха от ступор .Същата работа е и за ефектните изказания ..Много отдавна ми стана ясно ,че са много вредни за мен ,че щом почна да бия в тази посока значи болестта ми ме е яхнала ..Оставила съм на воля алкохолишките си недостатъци и съм хванала контрола аз да действам .Каква полза от мен ,ако съм затънала в себе си и колко важно е за групата за всеки един от нас да не правим пси-теоретизиране за да може новият да чуе за себе си и да намери подкрепа и надежда . Също така всеки си е на различно ниво на заболяването и със спонсора си ще има индивидуланият поглед на нещата .Има много в твоя пост бих казала цялата мъдрост на АА и има за мен си лично много сериозно сръчкване за което съм ти благодарна от сърце идва ми на време както винаги нищо не е случайно в АА..





Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Lodez]  
Автор girasol* (усмихната)
Публикувано20.07.13 19:18



Не си помня първото напиване, всъщност има ли значение?
Само знам че винаги съм започвала да пия, за да се напия. Това му е ненормалното. Не заради вкуса, не заради компанията, не заради "блясък в очите". Винаги - за да се докарам до безсъзнание. Понякога се получаваше, понякога не. Но никога не съм изпитвала удоволствието на "едно малко". Пиех като руски казак.


Защо да се връщам толкова назад в миналото? Не разбирам наистина за какво е всичко това, то не ми помага в сегашния ми трезвен живот и не се сърди, но повече няма да пиша за пиенето си.
Предпочитам да пиша за непиенето, толкова е по- ...........във всяко отношение.

Усмихни се, има изход.

Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: umainiche1212]  
Автор Sandu62 (непознат )
Публикувано21.07.13 01:07



Здравей.Защото те познавам,затова и отговарям.Каквото и да означава това.


Мисля,че мога да цитирам НЕЩО от поста ти:"Моля се на Бог да виждам КЪДЕ се намира новият човек,който търси помощ,а не да му навирам в очите къде се намирам аз."


Ето,точно това,споделено от теб ми помага в моето възстановяване от тази непроумяема и загадъчна болест.Допълва нещичко в моя "опит" или "неопит".Благодаря ти.Е,аз сега като казвам,че в АА имам решение,имам разрешение,имам изход в предложение,а не в заповед-моя работа ли е да коментирам,възмущавам и т.н. останалата част от поста ти?Ами,ако точно тази част от поста ти,на теб помага и ти се чувстваш добре?


Витае вирус,заразен вирус...И в него чип с много загадъчна информация...Говоря,пиша,че аз този чип няма да го вкарам в главата си,никой не може да го вкара в главата ми,а то това му е загадъчното,че докато говоря и пиша честно в един момент-хоооп, незабелязано чипът се наместииииил.Ама аз не подозирам за случилото се,аз не знам.


Моля се,дори и да ми се случва,мигновено да излизам от състоянието и ситуациите,в които се изживявам но господ.


Всичко това за мен.А на теб-"Както ти харесва!"



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Sandu62]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано21.07.13 15:47



Хей,здравей!Аз не те нападам.Дори не отричам това което казваш.Казвам само,че не трябва да забравям в крайна сметка за какво става дума.В крайна сметка,крайният резултат на болестта ми е пиене.А "ако пием ние със сигурност ще умрем".Изобщо не казвам и това,че трябва да живея в миналото.Напротив,трябва да сложа точката за да продължа.Иначе оставам в гардероба със скелетите.

Да кажа сега какво всъщност ми се върти в главата,след като изясних какво не казвам.Ами,нещо такова,че понякога има опасност да взема парченце истина,да я уголемя и така,това парченце истина да стане цялата истина/прочетох доста назад в годините тук една такава приказка,така,че това,което пиша не го измислям аз/.Та,тази мултиплицирана истина е светът на дявола.А какво мога да направя аз за да не падна в капана му,или с други думи,в нереалността?Ами,да отделя мислите и чувствата си от ФАКТИТЕ/това също не е моя мисъл,беше ми казано/.И тогава да приема фактите,които не мога да променя.

А иначе уможаващият ефект на едно отделно парченце истина представлява моето себеобсебване.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: umainiche1212]  
Автор щтykaтa (тракиец)
Публикувано21.07.13 16:55



ти ходила ли си гола из плажа на Слънчев Бряг и защо не? Какво има да криеш и от какво се плашеш? Повечето е самокритика и няма нищо общо с другите, както е и с алкохола проблема е в теб ти дори глътка не слагаш или се мислиш до сега да си излъгала някой с тия твой постове - освен себе никой друг не лъжеш! Оди на евения плаж макар да си полу-остаряла или на патерици оди и се разголи да видим дали свят заради теб ще престане да съществува....Иначе в тоя форум си нищо повече освен един хипокрит....Чао

Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.


Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: щтykaтa]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано21.07.13 17:46



Пардон?


Защо трябва да ходя гола на плажа в Слънчев Бряг?

За тази работа си има нудистки плажове,за да не натрапваме голотата си,ще рече себе си на другите,които не искат да ни виждат.

И защо да се крия?С какво те ядосах,като отговорът ми беше към Сандо?



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: щтykaтa]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано21.07.13 17:49



Ха!А какво значи хипокрит?



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: umainiche1212]  
Автор щтykaтa (тракиец)
Публикувано21.07.13 18:04



досаден педефаил !

Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.


Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: umainiche1212]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано21.07.13 18:04



Миличка, исках да ти кажа следното, като четях твърдението ти, че не трябва да пием, защото иначе ще умрем ... та това твърдение е правилно, вярно, разумно, обаче ние говорим за липса на здрав разум, за обсесия от алкохол. Всички провалили се, всички, които въпреки сбирките даже на АА ...пият, отговарят, че не знаят защо са пили ... Ето за това говорим, за обсесия, за липса на здрав разум, иначе е съвем лесно и просто. Може примерно всички живи на планетата алкохолици, просто да ги съберем поетапно и периодично на лекции, и да им обясним, надълго и нашироко, как еди кой си ензим едикакво си прави или не прави и всички да заклатят в такт главите си и да излизат от заветните зали с твърдото убеждение никога повече да не пият ... Дам, става въпрос за обсесия, за нещо, което е по-силно от нас, за нещо, което е повече от собствения ни наш здрав разум, за нещо, с което само Бог може да премери сили.

За истината, и полуистината и цялата истина, това много ме обърква, и знаеш ли защо, защото самата аз съм болна и съм объркана изначално. За тази цел има измислена една проста Програма, при която се иска да седнеш удобно на един стол и да напишеш и да видиш кое или Кой точно те е ядосал, от кое или от Кого се страхуваш и Коя е най-страшната скрита обида, която те сломява и всичко това да излезе на бял лист и да се види защо се получава така. Тогава излизат истините, полуистините, дяволите в истините, и всичко излиза .... кой е виновен :светът, съседът, колегата, майка, бат Бойко и всичко се подрежда. Гарантирам ти за това.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: щтykaтa]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано21.07.13 18:11



Ами,чувствам се все по-обръгнала и устойчива.То,това е целта.

Иначе,наистина не е необходимо да разбирам!



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: kethen]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано21.07.13 18:16



Кетхен,благодаря ти за отговора.

Имах предвид това,че ако не изведа в едни обобщаващи изводи грешките си във възприемането на света,няма как да ми помогнат анализите във конкретните ми взаимоотношения.Защото наистина днес може да е баща ми,утре,някой колега,вдругиден Орешарски и т.н.И винаги ще се повтаря едно и също с различни имена и нюанси.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: kethen]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано21.07.13 18:27



А пък за пиенето,просто си напомням в крайна сметка,какво се случва.Специално при мен,без Програмата на АА,то задължително ще се случи.Опазил ме Бог да отричам или дори да коментирам Програмата на АА.Аз това съм търсила цял живот.Защото ми е било необходимо.Но пишейки тук си представям две уплашени очи на някой човек,който се намира в ада,нищо не знае за болестта на ума и душата и на този етап,просто не може да спре да пие.Непрекъснато пиша с това съзнание и затова може би звуча много опростенчески за хората,които са в АА от по-отдавна.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: umainiche1212]  
Автор щтykaтa (тракиец)
Публикувано21.07.13 19:03



хеххе баш си кът мрянка лъзгава във вода, иначе риба добро мезе за секи алкохолик!



Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.

Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: umainiche1212]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано21.07.13 19:25



Аз ти благодаря, Умайниче!
Харесвам това, което казваш и то много ми помага. Най-паче онова там дето не трябва да показваме ние къде сме и колко сме напред, а да се опитаме да разберем те къде са, за да им помогнем. Егото ми се беше развилняло и тази твоя мисъл веднага върна юздата на мястото й. И се опитах да поправя грешка, направена от разюздано его. Е, не успях, беше късно, но твоята мисъл беше достатъчна, за да разбера грешката си. Просто ме сложи на мястото ми. Благодаря ти.
Затова харесвам АА. Има урок за мен във всяка дума на брат или сестра. Винаги има.

P.S. Не се бой, че получаваш необясними атаки. Просто някои от нас дълбоко влязоха в роля и вече стрелят напосоки. Жертва си на приятелски огън, ако ме разбираш. На мен твоите постове ми помагат.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: umainiche1212]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано21.07.13 19:32



Изобщо не става въпрос за опростенчество, не не, даже точно, ако са налице много усложнения, има опасност да се подхлъзна, защото знаеш ли, усложнението за мен е винаги сигнал ясен, че моето мислене нещо много се е развило и завихрило, и ако това е така, следва, че са се насъбрали повечко заблуди, защото покрай да кажем верните и разумни неща, има и заблуди.
Просто става объркано, и аз самата много съм теоретизирала, това е така да се каже много примамливо и съблазнително, за един алкохолик, който изтрезнява и взима малко въздух. объркването и теоретизирането са характерни черти на болестта, като нейната крайна цел е тоталното объркване на личността и атака последна до смърт.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: kethen]  
Автор щтykaтa (тракиец)
Публикувано21.07.13 19:49



не беше ли ти душице де искаше да сплотиш или поне да съединиш АА и Православната Църква? Ми според мен от там е тая душевна тягост, все пак Бил У. бе казал "да го давате просто", а ти пое роля на своя Спасител - често става така по време на интоксирашо желание да правим добро. Но не напразно е казано само за днес. Вчера е история, утрешния ден е мистерия, но дай да видим кво е наумил Бог за нас ДНЕС. Щеш го или не щеш накрая на деня ще бъде страхотен ден за теб! Обещавам ти Го!



Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.

Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: щтykaтa]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано21.07.13 19:59



Ами аз искам много нещо, но те се развиват понякога основно в главата ми, или както се казва, живея си в моя си свят, обаче се налага да излизам оттам често често

.
Ако зависи от мен, мога да ги сплотя, но не зависи от мен. Нали най-горещата ми молитва е да мога да видя кое зависи от мен и кое не зависи и да се трудя докрай за това, което зависи от мен, и да приема това, което не зависи от мен, и да стана мъдра.
Мерси за пожеланието, дните ми са добри, благодаря на Бог, има всичко в тях, мисля, че съм късметлийка !



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: щтykaтa]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано21.07.13 20:08



Аха,май че точно за това иде реч-някои алкохолици просто си търсят мезе!

Няма лошо!Искам да кажа,мезето да вземе да се шмугне...
Няма мезе,няма ракия!

Просто не мога да повярвам,че така хулигански говоря и то от сърце!Благодаря ти,човече!Ти направи чудо с мен!



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Xapakиpи]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано21.07.13 20:12



И аз ти благодаря Харакири!За момент си помислих,че толкова неразбран може да бъде само един неалкохолик сред алкохолици.И съвсем сериозно си зададох въпроса-ама аз алкохолик ли съм?Само че това е смъртоносно,всички знаем.

Така,че няма страшно!Абсолютен алкохолик,който не пише пълни безсмислици.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: umainiche1212]  
Автор щтykaтa (тракиец)
Публикувано21.07.13 22:38



имате уникално използване на думите но точно на нудиски плаж нямате думи от тях и повярвайте ми на кикой от хиляди други на плажа няма да се натрапвате освен "ако вашия мозък тъй ви плаши и затруднва полужението като всеки друг там да се съблечете "преставете си хиляди други без да мислят го правят, а вие стоите там по пижами" после сте години игра във форума на психолози по предложение на вашия психолог Петър /василев намерихте повод да се набиете във вирума на Алкохолно Зависими, но явно не знаете тая игра да е играм много преди.....точно не мога да се сетя за името на автора но ако настоявате съм сигурен в някой от старите теми може да се намери - та по книгата тутора на новогодин настоява за всеки от групата с психологична десорда да се опита да намери трезви член на АА за спонсор - бла-бла-бла!

Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.


Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: kethen]  
Автор щтykaтa (тракиец)
Публикувано21.07.13 22:53



ако би взела поука от щурец кът мен то ще е за начало да правиш всичко наопаки каквото на душата ти се иска....
сиреч туй което желаеш съм сигурен да е вредно за теб, а нещата който мразиш или отбягваш да хапваш може всъщнотс да са полезни за теб.....



Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.

Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Xapakиpи]  
Автор Sandu62 (непознат )
Публикувано21.07.13 23:05



"Жертва си на приятелски огън..."Благодаря ти,защото думата приятелски не е в кавички.Гледай,сега-само 5 думи пишеш,каква емоция излиза.За мен точната.Кратко,добронамерено.Помага ми във възстановяването.На мен.На друг може и да не помага.Как ми помага?Носи ми емоция на толерантност,без определения и съответно онова шеметно чувство за принадлежност-едно от нещата,което ме спасява всеки ден,ден по ден.


Сега.Тези 5 думи е възможно да си ги чула от друг.И какво от това?Аз ги чувам от теб.И се чувствам добре.Това желание у мен-сакън да не повторя някого,сакън да не загубя индивидуалността си,сакън да не ме помислят,че съм не само папагал,ами и тъп папагал,вече не е моята бира.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: umainiche1212]  
Автор щтykaтa (тракиец)
Публикувано21.07.13 23:09



леле мале въпреки и да не си на плажа нямаше да е лошо да се съблечеш и осавиш не само тялото на слънце да лъсне но и акълът ти да схване да нямаш нищо общо с алкохола но по предложението на Новогодинчо взе та се натресе у форума Алцохолно зависими и по негови инструкции се опитваш да се правиш на всичко което не си, но повярвай ми накрая ти щен рухнеш като развалина а Новогодинчо ще намери причина за нея, но няма да е общо със здравесловното ви полужение.....не го познаваме от вчера.



Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.

Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: umainiche1212]  
Автор щтykaтa (тракиец)
Публикувано21.07.13 23:28



Сама знаеш не само отговорите но въпросите ви стават банални специялно за този форум, защото с вашите щурови въпроси и егоцентрично занимеване на форума със себе си вие госпожо не давате шанс на човека, който найсрина страда и може да получи добра информация за алкохолизма си в тоя форум вие доста егоистично поставяте себе пред всеки тука, което без да лъжа ми се иска да ви туря една майна. След като нямате проблем с алкохола какво търсите в този форум...повярваи ми ако с нивогодин очаквате да ви туря една майна ще го получите без никакви резервации....

Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.


Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: щтykaтa]  
Автор mina68 ()
Публикувано21.07.13 23:28



алки, щтуко щтурава,
какво си се заял с омайницата?
Немаш ли си друга заебавка?



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: щтykaтa]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано21.07.13 23:31



Не е честно!ти сменяш правилата на играта!

Ето,първо започваш да говориш на "ВИ",след доста фриволния си изказ преди малко.После,минаваш в друга плоскост-не ме обиждаш ,а ме обвиняваш в "лагеруване" на територия,където никой уважаващ себе си алкохолик не би искал да бъде.Започвам да подозирам,че съм доста симпатична,че да прибегнеш до манипулациите си за да ме направиш несимпатична на хората тук.

А,както обикновено нещата са доста по-простички.Ти ме цапардоса,без да съм ти направила нищо.Ама,абсолютно нищо!И,аз,която в живота си съм се озъбила два-три пъти,общо,взех,че не се уплаших от теб,не се почувствах наранена,ами ти отговорих що-годе адекватно/е,разбира се,не съм ти от категорията,ама все пак!/.Това за мен е страхотен успех,без никаква ирония,честно!И си се зарадвах!Никога в живота си не съм могла да кажа нищо грубо,а понякога се налага.Така,че май си научих урока от теб и смятам да не прекалявам с количеството хищна риба.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: umainiche1212]  
Автор щтykaтa (тракиец)
Публикувано21.07.13 23:37



е й какво общо проблема ви има с алкохола или и вие сте пациентка на господин новогодин който обича свойте франкищайн игри (леле мале ако го имам за психолог не знам дали щеше да е жив тоя кретен) но Бог е тъй решил, явно със свойте болни експерименти и игри помага на други, но ако ще продължава да се бъзика с братството нан АА е време да му турим белега на драгона.



Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.

Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: щтykaтa]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано21.07.13 23:39



Чакай,бе човек,не мога да ти насмогна.
Значи,след като ме противопоставяш на алкохолиците чрез новагадин,ми обясняваш и че наистина не съм алкохолик!Ами,помисляш ли си,ако пък случайно съм алкохолик и взема да ти повярвам и взема да пия и пукна.Няма ли да ти тежа на съвестта?Да ти обясня ли думичката "съвест"?

Е,всичко това не са въпроси към теб.не се напъвай!Аз изчезвам.

Дано Бог ти помогне!

Нека винаги бъде Неговата воля,а не моята!



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: mina68]  
Автор щтykaтa (тракиец)
Публикувано21.07.13 23:42



теба те чекам цела сутрин да те поставим от де майчицата ти те извади или имаш протенция некаде другаде да те наврем само едно те предупреждавам по-добре ше е за тебе да си опмиташ парцалите преди да се омотат в сурата,,,,,

Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.


Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: mina68]  
Автор щтykaтa (тракиец)
Публикувано21.07.13 23:55



заради твойте обидни думи и закани ти обещава да го приемам лично и ако не на тоя свят то на другия ще ви намеря и ви обещавам да платиш за всяка обида и неприятност дето направи пред всички и други - Бог може да прощава но аз не съм светец, тъй че майната на всичките ви, който сте дошли тука да се ебавате а не помощ да търсите.

Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.


Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: щтykaтa]  
Автор mina68 ()
Публикувано22.07.13 00:10



алки,
велик си !
Гледам си доволен от немския подарък. Пращиш от акъл и вдъхновение.
Ха бравос, давай все така.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: mina68]  
Автор щтykaтa (тракиец)
Публикувано22.07.13 00:18



по едно време помислих да е от алкохола но веч мисля да е лично тъй че с тия неща най-добре ще е да сесправим лични. Няма значение, аз ще намеря сходно место......

Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.


Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: щтykaтa]  
Автор mina68 ()
Публикувано22.07.13 00:24



и кво?
ша ма уплашиш...
блажени са верующите.
ходи си бий една за разгрявка и ги почвай тука у форума.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Xapakиpи]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано22.07.13 08:05



Да, няма много истини.
Въпросът е, че истината не ни харесва.
Има много тълкувания т.е. оправдания.

Критическата може да е биологична възраст, но съм убедена, че алкохолизма - не.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: щтykaтa]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано22.07.13 08:34



Този принцип го приложих към спорта, цял живот тромавичка, пълничка и страхлива, почти не съм знаела какво е това спорт. Но сега полагам усилия, даже когато не ми се иска, просто си обличам анцуга и обувам едни гуменки, и тръгвам, просто тръгвам, независимо какво ми се иска на душата.

За храната, страхувам се, защото на мен ми се искат сладоледи и торти, и то по-мазнички, надали това е добро за мен

.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Hothead]  
Автор щтykaтa (тракиец)
Публикувано22.07.13 12:17



добре бе душо след като алкохола не е проблем за вас къв уй търсите тука, а?



Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.

Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: щтykaтa]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано22.07.13 12:36



Точно това, че алкохолът е проблем или е бил проблем всички са тук.

Относно мъжките полови органи на алкохолик е тема която пряко засяга мъжете. Мога да участвам само с косвени данни.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: umainiche1212]  
Автор щтykaтa (тракиец)
Публикувано22.07.13 12:49



еми тя вярата ако се разбираше нямаше да е вяра а хорископ - хората се боят да се оставят в ръцете на /бог щот не знаят нищо за Него, но какво знаят за ПИЛОТА, алкажа не отдавна даде поръка да се гледа филма , за пилот на самолет или ако щете шофьра на автобуса до Бурса в който се качвате и всички знаят без проблем да стигнат своята дистинация......



Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.

Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Hothead]  
Автор щтykaтa (тракиец)
Публикувано22.07.13 13:00



Абе Алоне почти всеки в тоя форум те е питал какъв ви е проблема/включително аз го правя/ защо висите във форума на Алкохолно Зависими, до сега се разбра да нямате проблем с алкохола - може ли поне да дадете един повод защо се навирате между алкохолици?

Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.


Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Xapakиpи]  
Автор memi2011 (новак)
Публикувано22.07.13 13:02



Харакири, не се заяждам, просто не много добре разбирам какво означава "нелекуван алкохолик", след като твърдиш, че за алкохолизма лечение няма, че от него цитирам "няма отърване". Защото е обезпокоително това: "Нелекуваният алкохолик разрушава всичко около себе си и трови хората с изобилието от неадекватности, простотии, неконтролируеми действия и престъпни бездействия". Аз не съм лежала в клиники, нито пък съм ходила на сбирки на АА, само не пия алкохол, понеже съм пристрастена и така вече доста години. Как да се "лекувам", че да не се превърна в това горното? А и не би ли била целта на едно такова лечение именно човекът да не пие алкохол?

Редактирано от memi2011 на 22.07.13 13:07.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: щтykaтa]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано22.07.13 13:14



Мога.
1.Защото баща ми беше алкохолик и детството, юношеството и част от младежките ми години са тук. Защото останаха много въпроси без отговори и вече е време да си отговоря. Определено си отговорих.
2. Защото въпреки примера на твърде солидни години и аз бях тръгнала по същия път. Тук мога, да кажа, че понякога е по- добре да имаш лош пример, отколкото ти да станеш такъв.
3. Предпочитам да го запазя за себе си.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: memi2011]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано22.07.13 13:38



Тъй като текста в червено беше отправен към мен, та да ти отговоря.
Това
"Нелекуваният алкохолик разрушава всичко около себе си и трови хората с изобилието от неадекватности, простотии, неконтролируеми действия и престъпни бездействия".
е заложено в алкохолика по презумпция т.е. по рождение. Алкохолът е само субстанция чрез която се проявява спецификата на болестта алкохолизъм.

По изложеното от теб съдя, че ти си един просто алкохолно зависим и горепосоченото не важи за теб без употреба на алкохол.
Съответно при определени други стечения на обстоятелствата като нелечими заболявания на теб или близки, смърт, безработица, природни бедствия, всеки може да стигне до горното, но определено считам, че методите за се различават съществено от 12 стъпки в АА, а може би не на определен етап.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Hothead]  
Автор memi2011 (новак)
Публикувано22.07.13 16:34



Извинявай, че пак досаждам с въпроси, обаче колкото повече чета тук, толкова по-сложно ми става. Излиза, значи, че има "алкохолици" и "зависими от алкохола" и това са две различни болести, нали така? Зависимите са в по-изгодна позиция, понеже единственият им проблем е пристрастеността към химическата субстанция така, както например пушачите са пристрастени към никотина. Т.е. няма алкохол, няма проблем (при мен поне е точно така). Другите обаче, алкохолиците, имат силно личностно разстройство, което се влошава още повече при употребата на алкохол. Те функционират неправилно със и без алкохол. Затова имат нужда не само от преодоляване на химическата зависимост, но и от така да се каже основен ремонт на самата си личност. Правилно ли съм разбрала?



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: memi2011]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано22.07.13 16:48



Не съм убедена в това, но от това което аз тук чета такова заключение си направих или поне така твърдят голяма част от пишещите.

Аз разбрах същото, без да си изясня дали "силното личностно разстройство" е първично или вторично в следствие на употребата на алкохол.

За мен нито пиенето, нито не пиенето промени нещо в нагласата ми към живота.
Аз съм си със същите възгледи и мисли преди и след. Безпокоят ме същите неща, ядосвам се на същите неща, разсъждавам по същия начин и живея по същия начин. Парите които спестих ги вложих в една отворила се изневиделица огромна дупка която ме върна години назад и сега се надявам да не се отвори втора с която трябва да се боря.
Едно обаче разбрах, че ще се боря додето съм жива. За това избор няма.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: memi2011]  
Автор щтykaтa (тракиец)
Публикувано22.07.13 16:56



зависими с Алоне сте само вие двете от Собствените си простотоии.... тука има хора който за живота си плачат и от стртахотна болест боледуват, не само от пияния мъж се оплакват но поради неговия алкохолизъм цялото семейство пати а вие вместо да се замислите върху техните проблеми оливате форума със свой-лични проблеми пък после Алки ви е виновен за житеиския ви проблем - айде сиктир от тука.....

Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.


Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: memi2011]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано22.07.13 18:19



Меми,
не се разбрала правилно. Но какво от това, щом си ок с "компетентните" отговори на Алоне. Щом предпочиташ от нея да научиш какво е алкохолизъм - давай. И щом си ок САМО като не пиеш - продължавай си така.
Зловредни лъжи, опасни неистини сее Алоне тук от много време.
Жестоко е и непростимо, това което прави с нелепите си твърдения тя.
Не си дава сметка, колко водки са изпили с риск за живота им нещастните ни, нуждаещи се от помощ братя и сестри, които тайно четат тук. И като видят нейните ужасно "достоверни" и "абсолютно верни" наблюдения и прозрения си казват - "о, моето не е алкохолизъм, не е болест, я да си пийна аз..."
Според мен Алоне не само словоблудства, тя извършва престъпление.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Xapakиpи]  
Автор memi2011 (новак)
Публикувано23.07.13 08:15



Ами като не съм разбрала, обяснете ми, бре хора. Зададох непредубеден въпрос. Не ми казвайте "ай сиктир от тука" като в горния пост. Това ли е резултатът от "лечението" на алкохолизма? Това ли ви е толерантността, дето я спрягате като мантра? Питам дамата, която наричате Алоне, защото ми отговоря възпитано и човешки. Виж сама как ми отговаряш ти: "И щом си ок САМО като не пиеш - продължавай си така". Т.е. загатва ми се, че това е опасно, но дотук. Един вид: троши си главата.
Имам драматичен проблем в комуникацията с членовете на този форум. Все едно съм в кръчма, където никой не слуша никого, а води разговор със себе си. В началото мислех, че повечето тук пият и нещата си идваха по местата. Сега обаче зная, че не пиете, и затова маниерът на общуване ме озадачава.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Xapakиpи]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано23.07.13 08:15



Твърде много подценяваш хората Харакири!
На тях не им трябва заблуда, а точна информация.
Не аз, а хора като теб, завеждащи некролозите на първа страница в клуба, са твърде опасни за другите. И то смъртоносно опасни.
Не неточната информация, а заблудата отнема човешки животи в прекия и косвения смисъл.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: щтykaтa]  
Автор memi2011 (новак)
Публикувано23.07.13 08:30



Ти само тук във форума ли общуваш така с хората или въобще, по принцип? Кротко и възпитано обсъждаме въпрос, който не ни е ясен и търсим отговора. Прочети си пак поста и обърни внимание и на лексиката, и на тона му. Така се говори в пивницата, извън нея не се приказва така. Всъщност, приемам твоето "айде сиктир от тука" и ще послушам любезното ти подканяне. Крайно време беше някой да ме изпъди от този форум, че да престана да си губя времето с безплодна словесна бродерия. Тук-таме обаче срещам разумни хора тук и ще ми липсват, но скоро и те ще си тръгнат, в това съм сигурна.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: щтykaтa]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано23.07.13 08:51



Алки, остави хората и недей, да ги влачиш към дъното.
Компания за другия свят на никой не му е нужна. На определено ниво е по- добре човек да е сам, ако му е останало поне нещо човешко.
Хората които са тук не плачат за смъртта, а за живота.

Второ и то много важно- преди да се замислиш и да решаваш чужди проблеми е добре да се замислиш и да решиш собствените си. някой затънал до гуша не може да е от полза за никой. Давещият се трябва първо да се покаже и задържи на повърхността, а не да влачи другите към дъното.

За съжаление си доста лош пример за възстановил се алкохолик. Присъствието на хора като теб и най- вече на такива които се пишат и помагащи, е по - лошо и от най- лошия сеирджия. Последният стой додето свърши представлението, а първите го превръщат от комедия в трагедия.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: memi2011]  
Автор mina68 ()
Публикувано23.07.13 10:21



Меми,
има една приказка :
Alle Wege fuehren nach Rom,
Всички пътища водят към Рим

означава,че има няколко опции за да се реши проблем,задача и прочие.

Не мога да разбера, защо една определена група тук е напълно лишена от желанието да разбере и чуждата гледна точка. Не става въпрос да се откажат от тяхното виждане, а да приемет, че има и друго, също правилно и водещо до успех третиране на проблема.

Въпросът ти не е зададен към мен, но не виждам нищо лошо да дам своето мнение .
...Извинявай, че пак досаждам с въпроси, обаче колкото повече чета тук, толкова по-сложно ми става. Излиза, значи, че има "алкохолици" и "зависими от алкохола" и това са две различни болести, нали така? Зависимите са в по-изгодна позиция, понеже единственият им проблем е пристрастеността към химическата субстанция така, както например пушачите са пристрастени към никотина. Т.е. няма алкохол, няма проблем (при мен поне е точно така). Другите обаче, алкохолиците, имат силно личностно разстройство, което се влошава още повече при употребата на алкохол. Те функционират неправилно със и без алкохол. Затова имат нужда не само от преодоляване на химическата зависимост, но и от така да се каже основен ремонт на самата си личност. Правилно ли съм разбрала?...

Според мен няма значение как се нарича човек, който пие систематично и си проваля живота. Основното е да спре да пие и то за дълго, т.е.завинаги. Това е най-трудното.
После трябва да се справя и с живота, а той не е лесен за никого.
Дали това ще са 12 стъпки, които са доста разумна програма или някакъв друг път към самоусъвършенствуване важен е РЕЗУЛТАТъТ ,а не процесът.

По въпроса за толкова прехвалените 12 стъпки - не е нужно да си супер интелигентен, за да достигнеш и сам до тези простички и ефективни истини. Няма нужда и от спонсор. Но всеки има своя собствен път и трябва да го намери сам. Единственото, което е абсолютно задължително е НИКАКъВ АЛКОХОЛ, дори и капка, ЗАВИНАГИ.
Меми, от това, което си писала за себе си, смятам , че си успяла напълно. Може би си тук, за да се подсигуриш срещу неизвестен риск, който го има в живота на всеки човек.
Аз съм имала тежка катастрофа на завой...Познай как карам оттогава на завоите! И хич не ми пука, че отзад често ми бибиткат.
Така е и с алкохола. Другите да си пият, аз имах тежък проблем с алкохола и не пия.

На Харакири,
не знам какъв и е проблема напоследък, но е станала съвсем друг човек. Преди много уважавах мнението и.

Алоне
внесе доста свежи идеи напоследък. На мен изобщо не ми пречи, дори и да имам различно виждане по някои въпроси.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: memi2011]  
Автор Sandu62 (непознат )
Публикувано23.07.13 12:36



Не знам дали съм от свестните или от НЕ-свестните.Но това да се вихря в този въпрос,да търся отговор - първо не ми помага нито вкъщи сред семейството,нито на работа сред колегите,нито сред хората в духовното общество към което чувствам принадлежност.И второ-няма как да напусна форума,заради този или онзи.Всеки може да пише каквото си поиска и както си поиска.Щом така се чувства добре-нека пише.


Сега,обаче Меми,искам да ти споделя нещо честно,ама съвсем честно.Днес в този форум пиша това,което току що написах.Но например-утре не знам какво ще се случи с мен.Защо "например утре",ами защото може да е след година,може след шест-аз не знам и не искам да знам...Но аз не само разбирам,аз съм усетил чисто на емоционална основа,че нещо става в мозъка,чувствата и волята ми в един момент.Усещам,че е нередно,но го правя...Така че в днешния ден,в тази минута,в тази секунда честно казвам-приемам абсолютно всичко и всеки в този форум.За мен,у мен остава всичко онова,което ми помага.Ама това за днес.



Всичко това за мен.А на теб-"Както ти харесва!"



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: memi2011]  
Автор Sandu62 (непознат )
Публикувано23.07.13 12:50



Казвам за себе си.Каквато и промяна да предприема,за каквото и да било и към когото и да било изисква от мен аз да направя първата крачка.За мен-ако може със здрав разум, да направя тази крачка.


Ако това,което споделих ти помага-можеш да размишляваш.Ако ли не-просто забравяш.Имаш избор за твоето добро настроение в днешния ден.


Поне можеш да опиташ-или едното,или другото.Можеш да не се страхуваш от избора си.Успех.


Всичко това за мен.А на теб-"Както ти харесва!"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.