Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:13 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: memi2011]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано19.07.13 15:08



Това което предлагаш е много хубаво.

Защо не смятам, че такива теми са вредни.
Защото считам, че човек трябва да знае и знае положителните страни на алкохола, защото един зависим или близките му не трябва да мисли/ мислят, че е тръгнал по начало да се "беси". Защото трябва да знае, че е бил "излъган", не неизлечимо болен и "така му било писано", но ако е "нормален" щяло, да му се напише друго.
Защото когато си убеден, че си нещо по- различно от другите хора никога не можеш да станеш като другите.
Накрая съм напълно убедена, че човек знае ли причините и как е стигнал някъде, то вероятността да се измъкне от там е много по- голяма, отколкото да се върти в един омагьосан кръг.

Пусни тема. Аз харесвам красотата във всичко. Обожавам градината. Моя не успях, да си създам или по- точно по мой вкус. Тази година сътворих и една голяма глупост / икономията е майка на мизерията/, та трудно ще се похваля, но все нещо остана не превърнато в лунен пейзаж и ще снимам.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Hothead]  
Автор memi2011 (новак)
Публикувано19.07.13 15:53



"Колкото по-добре познаваме причините за едно явление, толкова афектът от него е по-слаб" - теорема на Спиноза и основен тезис в психологията. Да, разбирам мотива ти при задаването на тази тема.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: memi2011]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано19.07.13 16:15



Може и така да се каже.
При всеки случай чувството за съмнение в нещо, търсенето на истината е твърде разяждащо състояние.
Когато причините са ясни като факт се приемат много по- лесно. Просто факт и това е. Оттук на там ще видим. Сваляш картите и гледаш с какво разполагаш.

Какво е поправимо го оправяш, какво не е в миналото и тръгваш отначало, от средата, в друга посока.
Някой беше казал, че "неизлечимо болни" не означава "безнадеждни" или умиращи, но вглеждайки се постоянно в първото / въпреки, че се съмнявам да е вярно/ то неминуемо води до второто.

Не съм чула и алкохолик да е умрял без алкохол. Ако това се случи то или е от разрушаване на органите в следствие на алкохола преди да започне да пие или продължава да пие. Всички останали умират от болести като всеки човек.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: memi2011]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано19.07.13 16:34



По този повод си спомням един експеримент / от 10 най- жестоки експерименти/ с маймуни за зависимости.
Както каза една потребителка в съседния форум да бяха ги оставили поне да имат поколение та поне да оценим дали ще са зависими или дилъри.
Ще се опитам да го потърся.

№7



Редактирано от Hothead на 19.07.13 16:37.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Hothead]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано19.07.13 16:41



Хора,това вече е върхът на сладоледа!Ама,не пишете такива неща!Това е абсурдно!Кви полезни ефекти на алкохола,кви пет лева!ТУК ВЛИЗАТ ХОРА,КОИТО ТЪРСЯТ ПОМОЩ,А НЕ САМО ДА СИ ЧЕШАТ ЕЗИЦИТЕ,КОГАТО ИМ Е СКУЧНО!!!!!


Ами,като искате научна информация,влезте в медицински форуми,или пък в психо-форуми,ако не знаете точно какъв ви е проблемът.Ама,това тук е форум заАЛКОХОЛНО ЗАВИСИМИ!!!!!!!!!!!!!!

НЕ Е ПРОСТО АБСУРДНО!ТОВА Е ПРЕСТЪПНО!



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: umainiche1212]  
Автор Hothead (yes or no)
Публикувано19.07.13 16:48



Тези алкохолно зависими знаят добре всичко това и съответно трябва да знаят, че това е вече тяхно минало и сега са от другата страна на брега т.е. алкохолът е фатален за тях.

Защото повечето от тези си мислят, че проблемът не им е в алкохола въобще, а в количеството. Повечето от тях си мислят, че могат да пият ограничено и регулярно, повечето от тях дори след години си мислят, че са преодолели зависимостта и вече са като другите.
Повечето от тях точно така си отиват.
Дори бих го стопирала на първа страница.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Hothead]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано19.07.13 22:09



В отговор на:

Когато причините са ясни като факт се приемат много по- лесно. Просто факт и това е. Оттук на там ще видим. Сваляш картите и гледаш с какво разполагаш.



Последен опит правя, честно.
Ще използвам по-простички асоциации щом и Джек Лондон ти влиза трудно.
Много общо има между алкохолизма и критическата. И двете идат когато Господ е казал - ни по-рано, ни по-късно, идат въпреки волята ти. И от двете не можеш да избягаш, нито да ги контролираш да се развиват според желанието ти. За нито едно от двете не си виновна, че го имаш - както казваш просто факт и това е. Нито хормоналния дисбаланс зависи от това какъв самурай си, нито пък дисбаланса в невромедиаторите. В критическата можеш да омекотяваш симптоми с хормонални таблетки и до постигнеш временен ефект, но това не премехва критическата. Както употребата на антидепресанти и примерно синтетичен серотонин няма да излекува алкохолизма.
И от двете няма отърване. И от двете няма връщане назад. И двете често водят до деменция. Въпрос на химия, не на борбеност.
Казах, че никой не е виновен че се случват алкохолизмът и критическата. Но пък е виновен ако при наличието им не потърси начин да живее ПРИЕМАЙКИ тези погранични състояния и въпреки тях.
Нелекуваният алкохолик разрушава всичко около себе си и трови хората с изобилието от неадекватности, простотии, неконтролируеми действия и престъпни бездействия. Жената в критическата, ако не овладее неконтролируемото си чувство за контрол, вездесъщност, егоцентричност и богоподобие прави живота на близките си ад. Има още прилики.
Обаче и алкохоликът и жената в критическата имат право да изберат ДУХОВНО ПРОБУЖДАНЕ, смирение, осъзнаване и управление на собствените чувства и комплекси, свързани с това. Да изберат да вървят към безмилостна честност към грешките, към покаяние, към прошка...Да не търсят вечно виновен. Да разберат, че те не са Бог, че освен тяхното мнение има и други. Могат да ПРИЕМАТ положението си такова каквото е и започнат да се променят духовно и емоционално, за да не разрешат на химията и биологията да убият личността.
И, Алонке, това че ти неуморно повтаряш с безапелационна категоричност купища неверни твърдения, не ги прави истини. Ако щеш ги повтори още 200 пъти - май натам вървят нещата. Няма моя и твоя, или на ибрямбашията истини за алкохолизма. И за критическата също.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Hothead]  
Автор Sandu62 (непознат )
Публикувано19.07.13 23:39



За мен.Моят проблем не е в алкохола.Проблемът е в мен.Алкохолът е симптом.


А на вас-както винаги-"Както ви харесва!"


P.S.По малко,без да се пришпорвам,започвам да се описвам.



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: Sandu62]  
Автор umainiche1212 (непознат)
Публикувано20.07.13 08:42



На мен пък алкохолът ми е проблем!И то,какъв!

Когато имаш рак на мозъка,главоболието,което е непоносимо,не може да се каже,че не е проблем.

Когато престъпих прага на АА,ако някой ми беше казал,че пиенето на алкохол,не е проблем,че алкохолът е в бутилката и т.н и т.н,все ефектни изказвания,щях да си помисля,че съм почукала на грешната врата...и щях да си тръгна.Тогава вече виждах,че имам животозастрашаващ проблем за себе си и за близките си и никак не ми беше до философстване.

Друг е въпросът,че всички тези ефектни изказвания,са и верни,но те могат да бъдат осмислени на определена степен от пътя.Моля се на Бог да мога да виждам КЪДЕ се намира новият човек,който търси помощ,а не да му навирам в очите къде се намирам аз.

Обаче,май че,наистина няма смисъл да се пише тук каквото и да било.Алкохолно зависимите в България,както и българското АА,както и всеки един човек поотделно си минават по пътя и може би всичко е такова,каквото трябва да бъде и всеки трябва да си научи урока,за да продължи напред.Нека винаги бъде Неговата воля,а не моята!



Тема Re: Да обсъдим тази тема!нови [re: umainiche1212]  
Автор Lodez ()
Публикувано20.07.13 16:06



Благодаря ти umainiche1212 "Друг е въпросът,че всички тези ефектни изказвания,са и верни,но те могат да бъдат осмислени на определена степен от пътя.Моля се на Бог да мога да виждам КЪДЕ се намира новият човек,който търси помощ,а не да му навирам в очите къде се намирам аз."
Това ,което казваш в твоя пост за мен е много важно !По различни поводи споснора,който ме превеждаше по стъпките ми казваше "Ей пак се занимаваш със себе си". Което преведено на реален език означва, че се занимавам с изискванията и очакванията на болестта си. Което за мен е омазващо и деградиращо,а пък не е и от никаква полза за другите и особенно за новите и понеже програмата ни е духовна т.е. обърната към другите за да не умираме вгълбени в СВОЕТО тези думи винаги ме изваждаха от ступор .Същата работа е и за ефектните изказания ..Много отдавна ми стана ясно ,че са много вредни за мен ,че щом почна да бия в тази посока значи болестта ми ме е яхнала ..Оставила съм на воля алкохолишките си недостатъци и съм хванала контрола аз да действам .Каква полза от мен ,ако съм затънала в себе си и колко важно е за групата за всеки един от нас да не правим пси-теоретизиране за да може новият да чуе за себе си и да намери подкрепа и надежда . Също така всеки си е на различно ниво на заболяването и със спонсора си ще има индивидуланият поглед на нещата .Има много в твоя пост бих казала цялата мъдрост на АА и има за мен си лично много сериозно сръчкване за което съм ти благодарна от сърце идва ми на време както винаги нищо не е случайно в АА..






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.