Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:30 05.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: marid]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано17.03.05 02:43



Какво те смущава точно? Едва се устисках да не пиша там по темата. ама съм си обещала повече да не участвам в този форум, а и не ми се влиза в безсмислени спорове. С 2 думи мнението ми е, че човека казва доста смислени неща, но е буквоед на тема диагнози и съвсем не съм съгласна с мнението му за атопичният дерматит и уртикарията. Доста често вървят заедно и МНОГО често атопичният дерматит е проява на алергия - Вики и Оги на Теди са доста типични примери. Вики е с много силна алергия, а дерматита му си е точно атопичен, не е уртикария. За диетата винаги съм била с 2 ръце, за превенцията - също. За протокола Вики почти не е лекуван, много рядко е пил лекарства повече от 2 дни, с Елоком е мазан епизодично. Само превенцията и после много постоянство в диетата доведоха до толкова добрите резултати. Аз лично не смеех да се надявам на такива като знам колко зле беше.

Както и да е. Да не коментирам тук зад гърба на човека. Само кажи какво точно те притеснява, ако мога да помогна. Защото не ми се пише там. Но ако кажете, ще се включа там




Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Millena]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано17.03.05 09:06



Вчера бях написала един постинг по темата в бг-мамма, но накрая не го пуснах.
Истината е, че непрекъснато ни залива информация - това е полезно, онова не е, това е хубаво, онова не е... колкото хора, толкова мнения.
В повечето случаи мненията са от едната крайност, та до другата. Нашата задача като майки е да четем всичко и да отсяваме само полезната според нас информация.

Поддадох се на провокацията и известно време се чудех дали всъщност не бъркам някъде, но днес отново съм убедена, че именно диетата ни е помогнала да стигнем дотук.
Много по-склонна съм да се доверя на д-р Иванова и д-р Мустаков, отколкото на някой си лекар от Гърция, който дори за миг не е виждал обривите и детето ми.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: DaraD]  
Авторkatrin83 (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 16:38



здравей, виждам че питането ти е със стара дата, но дано прочетеш това.
Казвам се катерина и сум на 23 год.Болна сум от атопичен дерматитот около 20 год.Иронията е че ми поставиха тази диягноза преди година.Минала сум през всичко през коети и вие с детенце.Дори имах натравчне с кортизон, самоче го приемах орално.Ползвала съм Всички изброени лекарства от вас и както знаете ефекта е кратък.За съжаление е доживотно.Много ми помогна д-р Ангелова от 29 поликлиника с минимум кортизон, след жестока криза...имах рани "до кокал"след силен стрес при катастрофа.Ежедневно ползвам Атодерм цинк на фирмата биодерма,който е и за малки деца за тялото ползвам ексципиал рипеар.Откакто ми тази жена ми постави диагнозата и пое лечението ми имам много по малко лишеи и сърбежи, направо ме е страх да се похваля.Знам че ви е омръзнало от какви ли не доктори и разбирачи, но ако имате интерес ще ви дам актъелен тел.Жената е страшно добър професионалист, много е мила и с очите си сум виждала колко много деца ходчт при нея докато чакам реда си.
Дано всичко привас е на ред и сладурчето да е добре.
Поздрави Катерина!



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: valerybobi]  
АвторBirdie (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 19:50



Не се представя а е.

Проблема на повечето деца с АД тук е че имат нещастието да ги лекуват определени "алерголози". Но това съм го казвал много пъти вече...
Никой не отрича, че при някои деца може да има връзка с алергии към храни, но това е много малък процент.

Пътя, който Ви принуждават да поемате с безразборно приемане на лекарства, "диети", тестувания без нужда, а в същото време страх от КС препарати (защото нито Мустаков нито Маринова знаят и могат да изпишат поне един КС препарат, който да работи) Ви обричат на страдание за Вас и децата ви. Никой и никъде не пише гол Елокон. Никой и никъде по света не пише КС без база и Фуцидин за малки деца. Никой и никъде по света не лекува АД, не можейки да предпише един свястен хидратантен крем-като А-дерма с трици, Еуцерин или Авене Цикалфат.

Опит на майка от Франция (българка) с екземите на детето и:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=73363.180

Прочетете постинг на потребител Pollia. Всичко което е написала е същото както се работи навсякъде в Европа.

Омръзна ми да ме плюят хора, които лично са се допитвали до мен и съм ги подкрепял в трудни моменти.
Омръзна ми шепа кретени в Бг да третират децата ни като аборигенчета с готови напечатани списъци с лечения тип Зиртек/Аериус за 3 месеца, да светят с фенерчета из нослетата и да приказват нонсенси на уплашени и разтревожени майки пътували стотици километри.
Омръзна ми да чета за всичките тези страдания, които могат да се решат с толкова прости мерки.

Има специални случаи? Да-има И специални случаи. Но за тях специален подход-пак на светлинни години далеч от това, което правят "маститите" алерголози.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Birdie]  
Автор TeдиМодератор (блейка)
Публикувано22.06.06 09:07



Бърди, гледай внимателно датите на постингите!
Глямо оплюване съм ти ударила, но е било преди много време. Сега пред никого не крия, че съветите ти ми помогнаха да взема решение и не сбърках. Помогна ми и то много! И продължаваш да ми помагаш.
Знаеш къде не те одобрявам - в отношението към д-р Мустаков.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: DaraD]  
Авторswift (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 13:11



zdraveite.Moeto bebence e na 5 meseca,a o6te ot na4aloto na vtorija mesec ima atopi4en dermatit.Mnogo trydno be6e,obikolixme vsi4ki lekari ot Burgas,no nikoi ni6to smisleno ne ni kaza(kazvat 4e e AD,a ne znajat kak da go lekuvat).Polzvaxme kozmetikata na "mustela" za atopi4en dermatit,elokom,fenistil kapki i fenistil mexlem,mixtura alba(nego v nikakuv slu4ai ne go polzvaite samo razranjava pove4e i isu6ava kojata).nai-nakraja otidoxme do sofija pri docent Marinova i tja ni izpisa kozmetikata na 4iko ot bjalata serija za atopi4en dermait-olitoto za kupane,krema za kupane,mljakoto za tjalo i otgore vurxu nego majem samo petnata sus dr.Tais.I malko se po4uvstva podobrenie,pone ne stava tolkova zle i ve4e ne e tolkova silno za4erven.Ne mu se puka mnogo kojata i t.n.No ve4er pak se pozasilva surbeja.Njma skoro da se opravi,no za momenta pone udurjame polojenieto.tu si minavat njakoi petna,tu se pojavjavat novi(no ve4e po-malki kato razmer)Swift_78@abv.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.