Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:29 01.05.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Чeтa]  
Автор edna_mama ()
Публикувано14.03.05 00:40



Благодаря ти. Точно си разпечатвах списъка с храни (да съм готова за утре) и вече си мислех да пусна тема с питане по въпроса с резултатите. Стискайте палци утре, че Мартин какъвто е ящен и както не е ограничаван до сега (изключвайки шоколад, ягоди, мед и кремвирши) направо не ми се мисли как ще се оправям ако го сложат на диета.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: edna_mama]  
Автор valerybobi (непознат)
Публикувано15.03.05 12:00



Имам адски много въпроси към по-опитните мами, сблъсквали се с АД, но първо резюме на нашия случай:
АД се появи когато Бо беша на 9 м. Диагнозата я постави дерматолог, след което ходих и на консултация при Мустаков. Той каза, че се дължи на контакта алергия. Пихме Кларитин и калциев глюконат. Мазах 2-3 дни с Елоком и всичко изчезна. От тогава мажем с Липикар и бях забравила за АД, но той се върна миналата седмица Понеже Мустаков беше казал, че не е алергия към храна смело записах Бо на ДМИ и резултата беше петна по лицето и тялото. Понеже нямах време да чакам час при Мустаков отидох на преглед при Мирчев в Х.Димитър - той потвърди диагнозата АД и ми напълни главата с мноооооого информация. Сега мажа с линола и малко елоком и пием Зиртек.
Та Мичрев ми каза доста по въпроса за дерматита, вкл. колко интелигентни, любознателни и т.н са децата с този проблем (макар че не можах да открия връзка между всички тези неща) и ми каза никаква ДМК и ясла - това добре, ама каза, че и на детска градина няма да може да ходи Още не съм сигурна от какво е реакцията, но най-веропятно е к. или прясно мляко, макар че не му давах млечните неща от кухнята т.е даваш по 1-2 лъжички да опита само, а той не е захранен с такива млека все още
Стигнахме до питанките:
1. Някой има ли детенце с АД, което да ходи на градина?
2. Слагата ли на децата си всички имунизации или сте на някакъв облекчен режим?
4. Мирчев каза, че децта с АД не боледуват от настинки, но за сметка на това вирус не ги пропуска. Отчели ли сте нещо такова при вашите деца?
4. Утре ще ходим на консултация с дерматолог - д-р Бобев. Някакви отзиви за него?
леле, доста дълго стана - за това спирам вече. всека информация по въпроса за АД ще ми бъде много полезна.
Благодаря предварително

Редактирано от valerybobi на 15.03.05 12:02.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: sunny7]  
Авторbobi (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 16:01



Извинявай, но тази аптека в София ли се намира?



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: valerybobi]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано15.03.05 19:43



Дано да си уцелила на лекар, щом ти е дал толкова много информация силно се надявам, че е добър.
За жалост наистина ще ти е трудно да намериш подходяща ясла, но виж колко мами тук споделят добри отзиви за някои градини все пак, така че надежда има! За детксата кухня аз също съм скептична. Има разни дето се водят диетични, но по мои наблюдения на стават. Много зависи разбира се към какво точно е реакцията.
Моят сина нямаше проблеми с имунизациите, но на повечето деца в клуба ни им ги забавят доста и не е проблем, защото основното бързане е точно заради тръгването на ясла или градина.

За такава връзка между боледуване и алергия аз лично нямам наблюдения, но знае ли човек.

Колкото до това колко са интелигентни и т.н., аз мисля, че е вярно. Нямам обяснение, но го чета на много места вече, някои са доста авторитетни. Последното място беше една книга за деца като моят син - както авторката ги нарича "spirited" - ПО-активни, емоционални и т.н. Родих се с тая книга, защото най-после намерих източник, които описва моето дете, за което от раждането му знам, че е по-различно, но никой не ми вярваше. Но да не се отплесвам. Та там пишеше, че има такава зависимост, статистически е установена връзката. Много ми е странно на мен самата, но да се надяваме да има поне някаква "полза" от цялото нещо.

Успех с борбата и ни дръж в течение!


Редактирано от Millena на 16.03.05 19:27.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Millena]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано16.03.05 08:48



Ооо, със сигурност са по-интелигентни. Мъж ми е имал сума алергии и дерматити, а сега чак ме е срам да му кажа коефициента на интелигентност от Менса



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Millena]  
Авторvalerybobi (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 10:26



Милена кажи, коя е тази книга да се пообразовам и аз и да се информирам какво да очаквам от моя синковец.
Между другото пуснах темата и в БГ-мама, където един педиатър от Атина (Поне за такъв се представя) в общи линии изразява несъгласие едва ли не с всичко, което знам за АД и въобще доста интересни неща са написани - може да погледнете информативно там.


Иначе - ще докладвам за нашите постижения и неуспехи

P.S.Millena: позволих си да направя линка активен, за да е по-удобно

Редактирано от Millena на 16.03.05 19:37.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Millena]  
Автор marid ()
Публикувано16.03.05 10:45



Яяя, много ме заинтригува с тази книга - разкажи повече,моля те, както и в нета ако нещо си намерила, че аз напоследък съм на вълна поведенчески особености.

И момичета, може ли наистина да хвърлите едно око на темата в bg-mamma, че се заприказвах там с един педиатър и ме смущават разни неща.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Teди]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано16.03.05 19:26



Нали Знам си аз! Е, пак е някакво успокоение.




Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: valerybobi]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано16.03.05 19:36



За съжаление тази книга я няма в БГ, аз тук я открих, но е невероятна наистина. Може би мога да ви я пратя, ама дали ще пристигне Във всеки случай като си идвам живот и здраве мога да донеса едно копие пък вие да си го раздавате помежду си.
Иначе

е книгата. Както казах се родих! Не просто, че е първата, която пише за моето дете (още в първите му месеци се отказах да чета книги, списания и т.е. защото просто говореха за някакви други бебета, не моето), което само по себе си влияе успокояващо, че не си някакъв провален родител, не си направил маса грешки при раждане (от години се терзая, че Вики е такъв заради мъчителното раждане довело до секцио) и т.н. Мога да пиша много. Най-ценното е, че има и практическа полза, освен психологическа. А и подхожда с разбиране към нас, родителите на такива деца, че наистина е неимоверно трудно предизвикателство да отглеждаш такова.

А онази тема ще я погледна непременно, но ще е довечера, че сега нямам време




Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: valerybobi]  
Автор edna_mama ()
Публикувано17.03.05 00:42



Моето дете е с атопичен дерматит (че и алергичен ринит) и ходи на ясла вече 7 месеца. Алергичния ринит му го откри УНГ доктор - доц.Тодоров и тогава ми каза - никаква ясла, никаква детска градина. По това време си гледах Марти у дома, но въпреки това 4 месеца той беше непрекъснато болен (кака му ходи на градина и доктора каза, че тя му ги мъкне вирусите, нищо, че самата тя не се разболява). Мартин започна да пие Зиртек и спря да боледува, тогава и реших да го пробвам на ясла - ако му понесе - добре, ако не - просто щях да го спра. Е, още не съм го спряла
Слагала съм абсолютно всички имунизации - и след всяка от тях Мартин се разболяваше Но аз разбрах за АД когато той беше на почти 2 год.
Дано съм ти била полезна.

Само да допълня - незнам по отношение на АД, но алергичния ринит има връзка с боледуването - тъй като децата дишат през устата, всички вируси минават директно- Мустаков вчера ми го потвърди.

Редактирано от edna_mama на 17.03.05 00:47.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.