Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:54 01.05.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Атопичен дерматит - пак въпроси и козметика  
АвторDaraD (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 11:47



Здравейте,
Както писах в друга тема, Марти има диагноза атопичен дерматит, поставена преди около 2 месеца (в момента е на почти 6). При него се изразява в като копривни обриви по цялото тяло с изключение на местата под памперса + почти ранички по долната част на бузите и бедрата. Ползвахме: балсама на д-р Тайс, Линола Фет, Ексипиал бадемово масло, билкови кремове, Топиализ – цялата серия – нямаше никакъв ефект. В момента за омекотяване ползваме английска козметика пратена ни от приятели – EMOLLIANT 50, съдържащ 50% бял парафин и 50% течен парафин – действа му много добре.
Имам следния въпрос:
Какво използвате при обостряне? Под обостряне аз разбирам зачервяване на по-голяма от обичайното площ, пускане на секрет, образуване на раничка, силен сърбеж и съответно безпокойство и нервност при детето.
Аз съм против кортикостероидите, но в най-тежките ситуации, след 3 дни мъчение за детето и нас – не може да спи, плаче от безсъние и сърбеж, дере се и се разранява, го мажем с Елоком (гледаме да е малко и кратко) и той се наспива и успокоява поне за две седмици..... Имате ли идея как може да се избегне или поне като го намажем с Елокома след това да задържим положението за повече време?



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: DaraD]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано15.02.05 01:52



За да няма обострания или поне да се сведат до минимум трябва да се открие какъв е дразнителя и да се реагира адекватно - с диета, ако е хранително (най-вероятното в тази възраст), смяна на козметиката и т.н.

Дано да се подобри детенцето. Стискам палци!




Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Millena]  
АвторDaraD (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 11:47



Благодаря, днес му взеха кръв за серумно изследване при Мустаков - дано той каже каква диета да пазим. Марти е на кърма и аз вече се видях в чудо какво да ям и какво не.....На практика не съм забелязала някаква конкретна реакция с изкл. на морковения сок от който незабавно се изприщи и пожълтя...



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: DaraD]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано16.02.05 04:22



Дано да откриете причина. Кажи ни как е минало като имаш резултатите.




Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: DaraD]  
Автор Чeтa ()
Публикувано16.02.05 15:43



Пиши за резултатите от теста, а иначе за козметика, Мустаков ще ви изпише. На Борис изписа Липикар. Утре ще го докарат в аптеката и го започваме. Ще видим дали ще има резултат.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: DaraD]  
Автор kalimbi (бебе Калоянче)
Публикувано17.02.05 11:58



Ние ползваме Липикар от доста време и действа добре. Но смятам че само това няма да помогне на детето, когато се обострят обривите. Попитай за Елидел. Той е препарат от ново поколение, отскоро се внася. Не е кортикостеродид(!!!) и може да се използва по-дълго време. Само че е ефективен при леки и средни обриви. При най-силните ще трябва да ползваш слаб кортикостероид - ние ползваме Фуцикорт. Благодарение на тази комбинация детето се закрепи. Не го оставяй да се мъчи. Този сърбеж може да го побърка. Описанието ти ми е много познато. С раничките и пр. И ние бяхме в същото положение, смятахме, че ще го оправим без кортикостероиди, но не стана. Трябва малко да се подпомогне организма, докато стигнете до някакво устойчиво състояние. Ходили ли сте при дерматолог? Препоръчвам ти Демерджиева от кожна клиника при Александровска. На нас тя ни помогна. Успех!



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: DaraD]  
Автор kalimbi (бебе Калоянче)
Публикувано17.02.05 12:03



Само да добавя - ходенето при алерголог, не те спасява от ходене при дерматолог, Мустаков не е много запознат с дерматологичните лекарства. Ще трябва да го направете паралелно. Ако искате по-скоро да се отървете от този кошмар иди при Демерджиева, горещо ти препоръчвам, защото ми е ясно на какъв огърн се печеш!



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: kalimbi]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано17.02.05 12:33



Малко съм изненадана от постинга ти. Ние ходихме при трима дерматолози, но и тримата не ни помогнаха.
Д-р Мустаков ни е изписвал кремчета, които помагаха на Оги.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Teди]  
Автор kalimbi (бебе Калоянче)
Публикувано17.02.05 14:15



Ние се върим в един адски кръг от 6 месеца - Маринова, Мустаков, наколко дерматолози. А като начало даже започнахме с хомеопат. Когато Калоян беше на 3 месеца, за пътви път отидохме при Мустаков. Той ни даде да мажем Тридерм и Липикар. Сложи ме на зверска диета (аз кърмех изцяло), която спазвах 4 месеца. Не помогна. Обривите продължиха. Отидохме при Маринова. Тя даде далеч по-лека диета и антихистаминов сироп. Пак никакъв резултат. Детето изобщо не е било абсолютно изчистено. А изследвания никой не му направи, защото "бил прекалено малък" Дори кръвна картина не направиха, не говоря за алергичните тестове. Мустаков и Маринова са прекалено претрупани с работа за да обърнат сериозно внимание и да вземат присърце нечии проблем. А плюс това те си имат собствен тертип на лечение и явно го прилагат за повечето деца. На нас не ни помогна. Доста съм разочарована. В момента пак сме на диета от Мустаков, но не спазвам неговите препоръки за третиране на кожата. Спазвам тези на дерматолога. И така се получава горе-долу задоволителен резултат. Макар че направо ще почерпя ако детето ми остане без едно обривче
Затова съветвам майчето, което е пуснало темата освен към алерголог, да се обърне и към дерматолог.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: kalimbi]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано17.02.05 16:04



Има една теория, че е хубаво обривите да не се третират с нищо, защото чрез тях кръвта се чисти.
Аз спазвах диетата за мен и Оги и мажех обривите само ако бяха много зачервени. За година и 4 месеца обривите изчезнаха сами.
Явно при твоето детенце друг тип лечение помага по-добре. Важното е нещата да са под контрол, другото няма значение



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: kalimbi]  
Автор Чeтa ()
Публикувано17.02.05 17:16



От хомеопата защо не си доволна?
Аз се чудя дали да не заведа Борис при Гълъбов.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Чeтa]  
Автор kalimbi (бебе Калоянче)
Публикувано17.02.05 22:15



Ами ние отидохме първо при хомеопат. Дадоха лекарство, после второ, трябваше да се чуем след няколко дни да видим как е детето, но състоянието му просто не се промени. Те бяха категорично против антихистаминовите преперати и кортикостероидите. Аз също не исках да го тъпча с химия, но като го гледах как си сваля кожата от чесане и не може да спи нито денем нито нощем (даже аз паднах в една шахта без капак от недоспиване :) просто не можах да удържа. И се обърнах към традиционната медицина в лицето на двете М - Мустаков и Маринова. Не знам как ще минем без антихистамини...А този Гълъбов? Някакви отзиви за него?



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: kalimbi]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано18.02.05 03:49



Явно сте по-особено случай. Едва ли е, защото не ви взимат при сърце, не биха били професионалисти, ако го правят. Добре би било да намериш лекар, на който имаш доверие, иначе просто не става. Изпадаш в невероятен кошмар да не знаеш кой да случаш, а да смесваш така различни типове лечение е още по-кфти, защото въобще не знаеш кое как действа.

Не знам какво да те посъветвам, явно не са уцелили нещо.




Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: kalimbi]  
АвторDaraD (Нерегистриран)
Публикувано18.02.05 09:53



Така като чета май сме в един кюп, ситуацията ми звучи мноооого позната. Ще отидем и при Дерменджиева - благодаря ти за името. В моменти на отчаяние мажа с кортикостероиди, обаче хистаминови съм се запънала и не давам.....Аз също започнах от хомеопат и минах през алерголози, дерматолози, доц. Ковачева, но май завършвам кръга и в понеделник пак съм при хомеопата ми да настоявам да пробва нещо друго за Марти.
А за диети - като чуя и се чудя да се смея ли да плача ли, от 10тия ден на Марти пазих диета заради коликите, след третия месец я "обогатих" заради дерматита....В момента съм готова да ям и трева, само да знам, че не е вредна, толкова се свиха възможните според лекарите храни :)



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: kalimbi]  
Автор Чeтa ()
Публикувано18.02.05 10:54



До колкот знам е много добър. Елфчето ходи при него и е много доволна. Ще пробвам пък да видим.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Millena]  
Автор kalimbi (бебе Калоянче)
Публикувано18.02.05 23:23



Да, така е вече мога за избродирам на детето лечение, съшито от терапиите на няколко доктора. А всъщност това е работа на джи пи-то. Добре, че го сменихме, че старото смяташе тежкия ни дерматит за "лек естетически проблем" Направо ми идеше да я удуша! Смятам нейната некадърност и незаинтересованост за основна причина за лутането ни половин година... Стискам палци до посиняване най-после да сме уцелили лечението.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: DaraD]  
Автор kalimbi (бебе Калоянче)
Публикувано18.02.05 23:37



Аз също не исках антихистамини, явно хомеопата, както и на нас, ти е казал ужасни неща за тях. Но все пак те са създадени и за деца. Без тях няма да овладеете сърбежа.
Върти ми се в главата, как го нарекоха....характеропатия - детето получава психологическо изкривяване в една посока - да се чеше. В момента моя син, съблечем ли го голичък, веднага започва да се чеше дори да няма активни обриви на мястото. Като машинка е. А дерматоложката е печена, младичка, отговаря на всякакви въпроси, и най-важното - беше съпричастна към нашия проблем. Ще ви вика да ходите всяка седмица, докато не прецени че детето е стабилизирано.
Ще се оправи, детенцето ти, 5-6 месец са най-тежките. (Това го беше писало и друго майче) Оправите ли го веднъж, вече пробвай хомеопатия, каквото друго искаш.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: kalimbi]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано19.02.05 00:53



Още няколко чифта силно стиснати палци и от нашата група!




Тема Резултати Мустаковнови [re: DaraD]  
АвторDaraD (Нерегистриран)
Публикувано20.02.05 10:12



Е получихме резултатите. Изненадата е, че е алергичен към картофи, а иначе другите стандартни неща - котка, прах, влага, кон, куче и странните пелин и тимотейка. Освен това по сенките под очите установи алергичен ринит, което било рядкост за детенце на неговата възраст. Мустаков предписа: за нослето капки за очи, вътрешно кларитин и фенистил (редуване), външно Елидел и Липикар или Атодерм. След два месеца да се видим пак. Всъщност ползата за мен беше само от 100левовия тест, другите неща вече бяха казани от предходните лекари.... Елидел ползваме от 3-4 дни, на крачетата като че помага, но бузките пак застрашително почервеняват. Пак започна да се буди и като че да се почесва по коремчето.....Утре сме на хомеопат и продължаваме.
Още за характеропатията - децата с атопичен дерматит били по-нервни, интелигентни и императивни, т.е. настояващи, както се казва аман от шефове :)



Тема и диетата уточнихменови [re: DaraD]  
АвторDaraD (Нерегистриран)
Публикувано20.02.05 10:15



Занесох му и списъка с храните, който разпечатах от форума и ми задраска доста неща. За моя изненада не и бананите? Това ме учуди. Ако ви интересува ще напиша допълнително списъка.



Тема Re: и диетата уточнихменови [re: DaraD]  
Автор*_* (Нерегистриран)
Публикувано20.02.05 14:00



опитайте да имате в аптечката си и "ГЕНЕРОФИТ" на д-р Пашкулев .
след одисея от лекари,болници и проблеми ( от февруари до юли в ****година) за три дни от това кремче изчезна обрива , който вече беше обхванал цялото телце на детето. И в следващите години всеки нов кожен проблем на деня бе успокояван с него.

ето виждам че вече има информ. за него :
http://veridia.dir.bg/WEB-SITE/INDEX.htm

ГЕНЕРОФИТ Съдържащите се в мехлема “Генерофит”натурални извлеци от невен, жиловлек и роза са богати на биологично активни вещества, които активизират възстановителните процеси в кожата и меките тъкани, действат противовъзпалително, актибактериално, противовирусно и обезболяващо.Този ефект се засилва откомпонентите на добавените етерични масла от лавандула, иланг-иланг и лайка, които също са подходящи при изгаряния, херпеси и ужилвания от насекоми. Маслото от чаено дърво е най-доброто от известните в ароматотерапията средства с противогъбично (антимикотично) действие. Ментовото масло облекчава сърбежите. Екстрактите и етеричните масла са богати на широка гама от полезни биологичноактивни вещества: терпенови въглеводороди (лимонен, алфа-пинен, камфен), терпенови кислородни съединения (ментол, гераниол, линалол, нерол), бизаболол, азулен, естери (линалил ацетат), каротиноиди, органични киселини и др. Бадемовото и зародишевото масла съдържат есенциални мастни киселини, витамин Е и други полезни за ускоряването на възстановителните процеси и общото подхранване на кожата вещества.
Препоръчва се прилагането на "Генерофит" при:
• рани, изгаряния, херпеси, гнойници, гъбични заболявания на кожата и ноктите;
• напукани кожа, кървящи пети или длани;
• някои форми на екзема, псориазис и кожни лишеи;
• след ухапване от насекоми и за отпъждането им (репелентно действие).
Поради отсъствието на животински, млечни и пчелни съставки, мехлемът може да се прилага и от лица, свръхчувствителни към тези продукти.
Употреба: Засегнатите кожни повърхности се третират чрез леко намазване с мехлема 1-3 пъти дневно. Намазаните участъци не се мият или избърсват в течение най-малко на 1 час. Когато се съчетава с билкови или други бани (примерно, с чай №11), да се нанася след тях, особено вечер преди лягане.
Мехлемът е с 5 отличия (златни и сребърни медали) на наши и международни изложения на иновациите.

Мехлем в кутийки по 40 мл. Препоръчителна цена - 4,50 лв.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: DaraD]  
Автордepмaтични (Нерегистриран)
Публикувано20.02.05 17:13



синът ми има същия проблем -ат. дерматит. Първата ми работа сутрин, щом детето се събуди, е да проверя дали няма нови обриви. непрекъснато съм под напрежение, притеснена и т.н., известно ви е, уви....Мажем се непрекъснато, дори един ден да пропуснем и червените рани са налице. Но не се обръщам към вас затова.
Идеята ми е да попитам: ИМА ЛИ НАЙ- СЕТНЕ НЯКОЕ ДЕТЕНЦЕ, КОЕТО СЕ Е ИЗЛЕКУВАЛО ОТ АТОПИЧЕН ДЕРМАТИТ, ИМАМ ПРЕДВИД-НАИСТИНА И ЗАВИНАГИ. кажете, моля как стана това, колко време се лекувахте, колко е годишно детето ви сега, какви мазила използвахте и т.н. Ще се радвам, ако повече хора отговорят на въпроса ми, защото това означава повече здрави дечица и надежда за нас, останалите.



Тема Re: Резултати Мустаковнови [re: DaraD]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано20.02.05 17:34



Хубаво, че имаш вече резултатите, не е толкова зле, доста неща може да хапва детенце. Сега бавно и спокойно дано започнат да се успокояват нещата. Много стискам палци!




Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: дepмaтични]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано20.02.05 17:36



Много ме е страх да отговоря на този въпрос положително, но истината е, че синът ми беше много зле (наследствено), сега е на почти 4 години и от около 8 месеца не е имал проблеми. Основното, което помогна е максимална превензия, диета, мноооого бавно захранване.

Има светлина в тунела. Дано да се вижда при все повече деца




Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: kalimbi]  
АвторШakaтa (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 20:32



И аз днес (21.02.2005) чух за "вълшебния" Елидел - безумно скъп и много ефективен. Като се порових из Интернет се оказа, че на 16 този месец от FDA (американската агенция, която одобрява лекарствата и храните за годни за употреба върху хора) имат сериозно съмнение, че това лекарство Елидел причиняяня рак и се препоръчва да не се дава на деца по-малки от 2 години



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Чeтa]  
АвторШakaтa (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 20:38



Гълъбов е мошеник, на който трябва да отнемат дипломата на лекар ако въобще има такава



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: дepмaтични]  
АвторШakaтa (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 20:56



Доколкото знам не може да се лекува, защата това е заболяване на генна основа - най-често съчетаване на гените от двама родители, които са алергични както сме ние със съпруга ми. Синът ми е на 4години и повече от година си беше добре - от време на време се появи някой дребен обрив след грешка в диетата, после изчезне. Вярно че, през по-голямата част от времето той пие кларитин макар и с малки почивки. Алергологът, който му постави диагнозата - д-р Йордан Мирчев от кв. Хаджи Димитър (истински професионалист) ми каза навремето преди 3години, че децата с атопичен дерматит са по-интелигентни от връстниците си, ако това Ви успокоява. Голяма работа една диета и с това се свиква. По-важно е да пазите детето си да не развие алергичен ринит и в последствие бронхиална астма, тъй като това е най-вероятната прогноза на атопичния дерматит.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Шakaтa]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано22.02.05 03:59



Това не е вярно, поне не е доказано. Говори се за фамилна обремененост, но това далеч не е единственият причинител на алергията. Има много хора, които я добиват в по-късен етап, както и родени с алергия без фамилна обремененост.
Много още има да е проучва и изследва точната причина.
А излекувани има не малко. Някои не напълно, но определено нещата могат да бъдат овладяни.
Иначе е вярно, че най-важното е превенцията, за да не стане хронично и да не се усложни към астма например.




Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: DaraD]  
АвторMarina (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 16:30



Zdravejte na vsichki, ne moga da pisha na kirilica,izv.

Iskam samo da vi kazha ,che firma Neways,tja e amerikanska, proizvezhda kozmetika za deca s alergichni problemi :dermatit,ekzema, i dr.
Tazi kozmetika ne sadyrzha nikakvi vredni systavki,koito mogat da davat alergichni reakcii,predi vsichko : alkohol,lanolin,glicerin,SLS,SLES i dr.

Poglednete neways.com ili wrinkle-guard.hit.bg - ima mnogo polezna informacija i v google.
Da ne pomislete samo, che iskam da vi prodam neshto i az imam dete i kato cheta, kak se mychite ,ne moga da ne pisha, a znam che mozhe da se pomogne.dano da me razberete pravilno.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: DaraD]  
Авторcveti (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 20:46



здравейте!
едва преди час отворих тази страница и вече имам въпроси.става въпрос за моето бебче.то също е с диагноза атопичен дерматит. минахме през няколко доктора-различни мнения, различни начини на лечение. вече не знам на кого да вярвам, защото май нищо не помага. вече доста изчетох за този атопичен дерматит, обаче не мога да си обясня каква е връзката с бронхиалната астма. ще се радвам,ако някой ми отговори.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: cveti]  
Автор Чeтa ()
Публикувано24.02.05 20:53



Аз си го обяснявам, че понеже атоп. дерматит и астмата са на базата на алергични реакции от там и връзката им.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Чeтa]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано25.02.05 01:48



А и за съжаление астмата е най-честата проява, ако се задълбочи проблема с атопичният дерматит в по-късна възраст, най-вероятното усложнение




Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Millena]  
Автор Фиopeлa (непознат)
Публикувано25.02.05 15:06



При дъщеря ми се прояви,когато беше на 7 месеца.Изследвания не сме правили.Водихме я на кожен,алерголог и мазахме с какво ли не.Когато беше на около годинка започнах да я мажа с Атодерм цинк на Биодерма.Измазахме една туба от 100 мл. и дерматитът изчезна.Повече не се е появявал.Сега е на 2 г.Успех и на вас.Пробвай с Атодерм.Това не е лекарство,а лечебна козметика.И е мноооого по-добро от балсама на д-р Тайс!



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: DaraD]  
Авторsunny7 (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 18:25



Лекарката ми препоръча
УНГВЕНТ 'УТРИКА' ОТ ХОМЕОПАТИЧНАТА АПТЕКА НА ЧАТАЛДЖА 13.
работи и в събота до обед

Ох, родих се! Спря да се чеше като луд до раздиране и до кръв. Сега спи добре, преди се будеше много често и се чешеше бясно...

Беби има някаква алергична екзема след една ваксина, дали е атопичен дерматит не са изследвали, но има оглеми обриви само по бузите и брадата.
След 4 месеца хомеопатия направи лечебни кризи и се появиха обриви и по краката. После сами си изчезнаха.
Вярвам, че с хомеопатия и търпение ще ни се оправят дечицата!
УСПЕХ!



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Millena]  
Авторянa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 18:40



Здравейте! Ние сме със същия проблем-атопичен дерматит. Ходихме при различни лекари и всеки дава различно мнение за причината. Един ни каза да избягваме храни, съдържащи глутен. Направихме го, но резултат нямаше. Не ме насочиха към някаква специална диета. Някой може ли да ми помогне със съвет. Както на всяка майка много ми е мъчно, че детенцето ми страда и се опитвам да го облекча всячески. Не мога да си представя, че това може да продължи още години(тя е на 6 месеца) и дори да прерастне в астма. Ужасно е!Вече почти не вярвам на лекари, защото тези при които бяхме, явно имаха по-важни занимания!!!Помогнете!



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: sunny7]  
АвторDaraD (Нерегистриран)
Публикувано28.02.05 11:35



А да питам - мазала ли си с кортикостероиди по време на хомеопатичното лечение?
Защото аз не издържам на нощните писъци и плач и го мажа - гледам да е малко, но поне да се успокоява детенцето. От друга страна предполагам, че това пречи на хом. лекарства и се ядосвам, че не мога да издържа. И от трета страна пък не мисля, че безсънните нощи и ревовете ще се отразят положително на психическото, а и отттам физ. състояние на Марти....
Та ако някой ми каже, че ако е в огран. кол-ва, кортизона не пречи на хом. лечение ще излекува гузната ми съвест, а ако каже обратното ще ме стимулира да съм по-твърда :)



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: DaraD]  
Автор Finch ()
Публикувано28.02.05 12:10



Определено пречи на хомеопатията, но се учудвам,че самата хомеопатия не ви е помогнала за сърбежа? При нас това беше първото нещо, което се повлия от капките и мирясахме, здрав нощен сън и т.н. Пак си имаше екземи, но не ги чешеше, не се дразнеше и те изчезнаха, още е със суха и люпеща се кожа, но няма никакви симптоми на раздразнителност от нея...



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: kalimbi]  
Автор koя ли (новак)
Публикувано28.02.05 13:56



Съжалявам за трудностите, през които сте минали. Исках само да подчертая, че ако се лекувате с хомеопатия, просто не можете да давате и лекарства/кремове, каквото и да е друго лекарствено средство. Така просто антидотирате хомеопатичните капки, т.е. обезсилвате тяхното действие не просто в момента, а и в бъдеще... Ако не ви помага, обърнете се към хомеопата за да прегледа пак вашия случай, нямам предвид просто преглед, а преоценка, ако не детето не се подобрява, сметете хомеопата или останете на алопатична/традиционна/ медицина. Но смесването на едното и другото лечение е безсмислено.
Желая Ви успех и бързо оздравяване!



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: DaraD]  
Автор edna_mama ()
Публикувано13.03.05 17:35



Ох, и аз съм тази вълна в момента... Когато през август заведох Мартин при Мустаков, той установи алергичен нос и лека форма на атопичен дерматит. Дерматита беше в толкова лека форма, че аз дори не го бях забелязала - изкарахме 3 -месечен курс със Зиртек, Бронховаксом и 2-месечен с кузихром (мисля, че те бяха основно заради носа, а не за дерматита). Да чукна на дърво, Марти изкара добра зима - в смисъл, че не боледува (само хрема и кашлица от време на време, нищо сериозно за разлика от непрекъснатото 4-месечно боледуване миналата зима). Обаче се появиха червени петна на бузките - първо на едната, после на другата, после до устичката, от време на време и на брадичката. Заведох го при Мустаков - каза, че атопичния дерматит се е обострил силно - на тази възраст (Мартин е на 2,5 години) обикновено отшумявал, а при него има рязко влошаване. Каза, че има алерген, който го дразни (предполагам, че става въпрос за натрупване) и изписа Елоком - за 5 дни. Каза, че ако повече от месец след третирането с Елоком петната не се появят, серумния тест може да ни се размине, но лично неговото мнение бе, че това едва ли ще стане. Е, мазах го, а обривите се появиха 2 седмици след това. В сряда (9 март) му взеха кръв за серумния тест и утре ще ходя при Мустаков на консултация. Искам да ви питам - от къде се взимат резултатите? Защото Мустаков каза, че стават за 3 работни дни и като излязат да отида при него без предварително записан час - аз затова реших, че резултатите би трябвало да са при него - ама дали не греша?
Стискайте палци - много ме е страх от резултатите - Мартин ходи на ясла и ако го сложат на диета трябва да го спра....

Редактирано от edna_mama на 13.03.05 17:37.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: edna_mama]  
Автор Чeтa ()
Публикувано14.03.05 00:23



Резултатите са при него. Той ще ти ги даде.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Чeтa]  
Автор edna_mama ()
Публикувано14.03.05 00:40



Благодаря ти. Точно си разпечатвах списъка с храни (да съм готова за утре) и вече си мислех да пусна тема с питане по въпроса с резултатите. Стискайте палци утре, че Мартин какъвто е ящен и както не е ограничаван до сега (изключвайки шоколад, ягоди, мед и кремвирши) направо не ми се мисли как ще се оправям ако го сложат на диета.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: edna_mama]  
Автор valerybobi (непознат)
Публикувано15.03.05 12:00



Имам адски много въпроси към по-опитните мами, сблъсквали се с АД, но първо резюме на нашия случай:
АД се появи когато Бо беша на 9 м. Диагнозата я постави дерматолог, след което ходих и на консултация при Мустаков. Той каза, че се дължи на контакта алергия. Пихме Кларитин и калциев глюконат. Мазах 2-3 дни с Елоком и всичко изчезна. От тогава мажем с Липикар и бях забравила за АД, но той се върна миналата седмица Понеже Мустаков беше казал, че не е алергия към храна смело записах Бо на ДМИ и резултата беше петна по лицето и тялото. Понеже нямах време да чакам час при Мустаков отидох на преглед при Мирчев в Х.Димитър - той потвърди диагнозата АД и ми напълни главата с мноооооого информация. Сега мажа с линола и малко елоком и пием Зиртек.
Та Мичрев ми каза доста по въпроса за дерматита, вкл. колко интелигентни, любознателни и т.н са децата с този проблем (макар че не можах да открия връзка между всички тези неща) и ми каза никаква ДМК и ясла - това добре, ама каза, че и на детска градина няма да може да ходи Още не съм сигурна от какво е реакцията, но най-веропятно е к. или прясно мляко, макар че не му давах млечните неща от кухнята т.е даваш по 1-2 лъжички да опита само, а той не е захранен с такива млека все още
Стигнахме до питанките:
1. Някой има ли детенце с АД, което да ходи на градина?
2. Слагата ли на децата си всички имунизации или сте на някакъв облекчен режим?
4. Мирчев каза, че децта с АД не боледуват от настинки, но за сметка на това вирус не ги пропуска. Отчели ли сте нещо такова при вашите деца?
4. Утре ще ходим на консултация с дерматолог - д-р Бобев. Някакви отзиви за него?
леле, доста дълго стана - за това спирам вече. всека информация по въпроса за АД ще ми бъде много полезна.
Благодаря предварително

Редактирано от valerybobi на 15.03.05 12:02.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: sunny7]  
Авторbobi (Нерегистриран)
Публикувано15.03.05 16:01



Извинявай, но тази аптека в София ли се намира?



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: valerybobi]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано15.03.05 19:43



Дано да си уцелила на лекар, щом ти е дал толкова много информация силно се надявам, че е добър.
За жалост наистина ще ти е трудно да намериш подходяща ясла, но виж колко мами тук споделят добри отзиви за някои градини все пак, така че надежда има! За детксата кухня аз също съм скептична. Има разни дето се водят диетични, но по мои наблюдения на стават. Много зависи разбира се към какво точно е реакцията.
Моят сина нямаше проблеми с имунизациите, но на повечето деца в клуба ни им ги забавят доста и не е проблем, защото основното бързане е точно заради тръгването на ясла или градина.

За такава връзка между боледуване и алергия аз лично нямам наблюдения, но знае ли човек.

Колкото до това колко са интелигентни и т.н., аз мисля, че е вярно. Нямам обяснение, но го чета на много места вече, някои са доста авторитетни. Последното място беше една книга за деца като моят син - както авторката ги нарича "spirited" - ПО-активни, емоционални и т.н. Родих се с тая книга, защото най-после намерих източник, които описва моето дете, за което от раждането му знам, че е по-различно, но никой не ми вярваше. Но да не се отплесвам. Та там пишеше, че има такава зависимост, статистически е установена връзката. Много ми е странно на мен самата, но да се надяваме да има поне някаква "полза" от цялото нещо.

Успех с борбата и ни дръж в течение!


Редактирано от Millena на 16.03.05 19:27.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Millena]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано16.03.05 08:48



Ооо, със сигурност са по-интелигентни. Мъж ми е имал сума алергии и дерматити, а сега чак ме е срам да му кажа коефициента на интелигентност от Менса



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Millena]  
Авторvalerybobi (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 10:26



Милена кажи, коя е тази книга да се пообразовам и аз и да се информирам какво да очаквам от моя синковец.
Между другото пуснах темата и в БГ-мама, където един педиатър от Атина (Поне за такъв се представя) в общи линии изразява несъгласие едва ли не с всичко, което знам за АД и въобще доста интересни неща са написани - може да погледнете информативно там.


Иначе - ще докладвам за нашите постижения и неуспехи

P.S.Millena: позволих си да направя линка активен, за да е по-удобно

Редактирано от Millena на 16.03.05 19:37.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Millena]  
Автор marid ()
Публикувано16.03.05 10:45



Яяя, много ме заинтригува с тази книга - разкажи повече,моля те, както и в нета ако нещо си намерила, че аз напоследък съм на вълна поведенчески особености.

И момичета, може ли наистина да хвърлите едно око на темата в bg-mamma, че се заприказвах там с един педиатър и ме смущават разни неща.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Teди]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано16.03.05 19:26



Нали Знам си аз! Е, пак е някакво успокоение.




Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: valerybobi]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано16.03.05 19:36



За съжаление тази книга я няма в БГ, аз тук я открих, но е невероятна наистина. Може би мога да ви я пратя, ама дали ще пристигне Във всеки случай като си идвам живот и здраве мога да донеса едно копие пък вие да си го раздавате помежду си.
Иначе

е книгата. Както казах се родих! Не просто, че е първата, която пише за моето дете (още в първите му месеци се отказах да чета книги, списания и т.е. защото просто говореха за някакви други бебета, не моето), което само по себе си влияе успокояващо, че не си някакъв провален родител, не си направил маса грешки при раждане (от години се терзая, че Вики е такъв заради мъчителното раждане довело до секцио) и т.н. Мога да пиша много. Най-ценното е, че има и практическа полза, освен психологическа. А и подхожда с разбиране към нас, родителите на такива деца, че наистина е неимоверно трудно предизвикателство да отглеждаш такова.

А онази тема ще я погледна непременно, но ще е довечера, че сега нямам време




Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: valerybobi]  
Автор edna_mama ()
Публикувано17.03.05 00:42



Моето дете е с атопичен дерматит (че и алергичен ринит) и ходи на ясла вече 7 месеца. Алергичния ринит му го откри УНГ доктор - доц.Тодоров и тогава ми каза - никаква ясла, никаква детска градина. По това време си гледах Марти у дома, но въпреки това 4 месеца той беше непрекъснато болен (кака му ходи на градина и доктора каза, че тя му ги мъкне вирусите, нищо, че самата тя не се разболява). Мартин започна да пие Зиртек и спря да боледува, тогава и реших да го пробвам на ясла - ако му понесе - добре, ако не - просто щях да го спра. Е, още не съм го спряла
Слагала съм абсолютно всички имунизации - и след всяка от тях Мартин се разболяваше Но аз разбрах за АД когато той беше на почти 2 год.
Дано съм ти била полезна.

Само да допълня - незнам по отношение на АД, но алергичния ринит има връзка с боледуването - тъй като децата дишат през устата, всички вируси минават директно- Мустаков вчера ми го потвърди.

Редактирано от edna_mama на 17.03.05 00:47.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: marid]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано17.03.05 02:43



Какво те смущава точно? Едва се устисках да не пиша там по темата. ама съм си обещала повече да не участвам в този форум, а и не ми се влиза в безсмислени спорове. С 2 думи мнението ми е, че човека казва доста смислени неща, но е буквоед на тема диагнози и съвсем не съм съгласна с мнението му за атопичният дерматит и уртикарията. Доста често вървят заедно и МНОГО често атопичният дерматит е проява на алергия - Вики и Оги на Теди са доста типични примери. Вики е с много силна алергия, а дерматита му си е точно атопичен, не е уртикария. За диетата винаги съм била с 2 ръце, за превенцията - също. За протокола Вики почти не е лекуван, много рядко е пил лекарства повече от 2 дни, с Елоком е мазан епизодично. Само превенцията и после много постоянство в диетата доведоха до толкова добрите резултати. Аз лично не смеех да се надявам на такива като знам колко зле беше.

Както и да е. Да не коментирам тук зад гърба на човека. Само кажи какво точно те притеснява, ако мога да помогна. Защото не ми се пише там. Но ако кажете, ще се включа там




Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Millena]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано17.03.05 09:06



Вчера бях написала един постинг по темата в бг-мамма, но накрая не го пуснах.
Истината е, че непрекъснато ни залива информация - това е полезно, онова не е, това е хубаво, онова не е... колкото хора, толкова мнения.
В повечето случаи мненията са от едната крайност, та до другата. Нашата задача като майки е да четем всичко и да отсяваме само полезната според нас информация.

Поддадох се на провокацията и известно време се чудех дали всъщност не бъркам някъде, но днес отново съм убедена, че именно диетата ни е помогнала да стигнем дотук.
Много по-склонна съм да се доверя на д-р Иванова и д-р Мустаков, отколкото на някой си лекар от Гърция, който дори за миг не е виждал обривите и детето ми.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: DaraD]  
Авторkatrin83 (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 16:38



здравей, виждам че питането ти е със стара дата, но дано прочетеш това.
Казвам се катерина и сум на 23 год.Болна сум от атопичен дерматитот около 20 год.Иронията е че ми поставиха тази диягноза преди година.Минала сум през всичко през коети и вие с детенце.Дори имах натравчне с кортизон, самоче го приемах орално.Ползвала съм Всички изброени лекарства от вас и както знаете ефекта е кратък.За съжаление е доживотно.Много ми помогна д-р Ангелова от 29 поликлиника с минимум кортизон, след жестока криза...имах рани "до кокал"след силен стрес при катастрофа.Ежедневно ползвам Атодерм цинк на фирмата биодерма,който е и за малки деца за тялото ползвам ексципиал рипеар.Откакто ми тази жена ми постави диагнозата и пое лечението ми имам много по малко лишеи и сърбежи, направо ме е страх да се похваля.Знам че ви е омръзнало от какви ли не доктори и разбирачи, но ако имате интерес ще ви дам актъелен тел.Жената е страшно добър професионалист, много е мила и с очите си сум виждала колко много деца ходчт при нея докато чакам реда си.
Дано всичко привас е на ред и сладурчето да е добре.
Поздрави Катерина!



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: valerybobi]  
АвторBirdie (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 19:50



Не се представя а е.

Проблема на повечето деца с АД тук е че имат нещастието да ги лекуват определени "алерголози". Но това съм го казвал много пъти вече...
Никой не отрича, че при някои деца може да има връзка с алергии към храни, но това е много малък процент.

Пътя, който Ви принуждават да поемате с безразборно приемане на лекарства, "диети", тестувания без нужда, а в същото време страх от КС препарати (защото нито Мустаков нито Маринова знаят и могат да изпишат поне един КС препарат, който да работи) Ви обричат на страдание за Вас и децата ви. Никой и никъде не пише гол Елокон. Никой и никъде по света не пише КС без база и Фуцидин за малки деца. Никой и никъде по света не лекува АД, не можейки да предпише един свястен хидратантен крем-като А-дерма с трици, Еуцерин или Авене Цикалфат.

Опит на майка от Франция (българка) с екземите на детето и:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=73363.180

Прочетете постинг на потребител Pollia. Всичко което е написала е същото както се работи навсякъде в Европа.

Омръзна ми да ме плюят хора, които лично са се допитвали до мен и съм ги подкрепял в трудни моменти.
Омръзна ми шепа кретени в Бг да третират децата ни като аборигенчета с готови напечатани списъци с лечения тип Зиртек/Аериус за 3 месеца, да светят с фенерчета из нослетата и да приказват нонсенси на уплашени и разтревожени майки пътували стотици километри.
Омръзна ми да чета за всичките тези страдания, които могат да се решат с толкова прости мерки.

Има специални случаи? Да-има И специални случаи. Но за тях специален подход-пак на светлинни години далеч от това, което правят "маститите" алерголози.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Birdie]  
Автор TeдиМодератор (блейка)
Публикувано22.06.06 09:07



Бърди, гледай внимателно датите на постингите!
Глямо оплюване съм ти ударила, но е било преди много време. Сега пред никого не крия, че съветите ти ми помогнаха да взема решение и не сбърках. Помогна ми и то много! И продължаваш да ми помагаш.
Знаеш къде не те одобрявам - в отношението към д-р Мустаков.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: DaraD]  
Авторswift (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 13:11



zdraveite.Moeto bebence e na 5 meseca,a o6te ot na4aloto na vtorija mesec ima atopi4en dermatit.Mnogo trydno be6e,obikolixme vsi4ki lekari ot Burgas,no nikoi ni6to smisleno ne ni kaza(kazvat 4e e AD,a ne znajat kak da go lekuvat).Polzvaxme kozmetikata na "mustela" za atopi4en dermatit,elokom,fenistil kapki i fenistil mexlem,mixtura alba(nego v nikakuv slu4ai ne go polzvaite samo razranjava pove4e i isu6ava kojata).nai-nakraja otidoxme do sofija pri docent Marinova i tja ni izpisa kozmetikata na 4iko ot bjalata serija za atopi4en dermait-olitoto za kupane,krema za kupane,mljakoto za tjalo i otgore vurxu nego majem samo petnata sus dr.Tais.I malko se po4uvstva podobrenie,pone ne stava tolkova zle i ve4e ne e tolkova silno za4erven.Ne mu se puka mnogo kojata i t.n.No ve4er pak se pozasilva surbeja.Njma skoro da se opravi,no za momenta pone udurjame polojenieto.tu si minavat njakoi petna,tu se pojavjavat novi(no ve4e po-malki kato razmer)Swift_78@abv.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.