Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:29 01.05.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: и диетата уточнихменови [re: DaraD]  
Автор*_* (Нерегистриран)
Публикувано20.02.05 14:00



опитайте да имате в аптечката си и "ГЕНЕРОФИТ" на д-р Пашкулев .
след одисея от лекари,болници и проблеми ( от февруари до юли в ****година) за три дни от това кремче изчезна обрива , който вече беше обхванал цялото телце на детето. И в следващите години всеки нов кожен проблем на деня бе успокояван с него.

ето виждам че вече има информ. за него :
http://veridia.dir.bg/WEB-SITE/INDEX.htm

ГЕНЕРОФИТ Съдържащите се в мехлема “Генерофит”натурални извлеци от невен, жиловлек и роза са богати на биологично активни вещества, които активизират възстановителните процеси в кожата и меките тъкани, действат противовъзпалително, актибактериално, противовирусно и обезболяващо.Този ефект се засилва откомпонентите на добавените етерични масла от лавандула, иланг-иланг и лайка, които също са подходящи при изгаряния, херпеси и ужилвания от насекоми. Маслото от чаено дърво е най-доброто от известните в ароматотерапията средства с противогъбично (антимикотично) действие. Ментовото масло облекчава сърбежите. Екстрактите и етеричните масла са богати на широка гама от полезни биологичноактивни вещества: терпенови въглеводороди (лимонен, алфа-пинен, камфен), терпенови кислородни съединения (ментол, гераниол, линалол, нерол), бизаболол, азулен, естери (линалил ацетат), каротиноиди, органични киселини и др. Бадемовото и зародишевото масла съдържат есенциални мастни киселини, витамин Е и други полезни за ускоряването на възстановителните процеси и общото подхранване на кожата вещества.
Препоръчва се прилагането на "Генерофит" при:
• рани, изгаряния, херпеси, гнойници, гъбични заболявания на кожата и ноктите;
• напукани кожа, кървящи пети или длани;
• някои форми на екзема, псориазис и кожни лишеи;
• след ухапване от насекоми и за отпъждането им (репелентно действие).
Поради отсъствието на животински, млечни и пчелни съставки, мехлемът може да се прилага и от лица, свръхчувствителни към тези продукти.
Употреба: Засегнатите кожни повърхности се третират чрез леко намазване с мехлема 1-3 пъти дневно. Намазаните участъци не се мият или избърсват в течение най-малко на 1 час. Когато се съчетава с билкови или други бани (примерно, с чай №11), да се нанася след тях, особено вечер преди лягане.
Мехлемът е с 5 отличия (златни и сребърни медали) на наши и международни изложения на иновациите.

Мехлем в кутийки по 40 мл. Препоръчителна цена - 4,50 лв.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: DaraD]  
Автордepмaтични (Нерегистриран)
Публикувано20.02.05 17:13



синът ми има същия проблем -ат. дерматит. Първата ми работа сутрин, щом детето се събуди, е да проверя дали няма нови обриви. непрекъснато съм под напрежение, притеснена и т.н., известно ви е, уви....Мажем се непрекъснато, дори един ден да пропуснем и червените рани са налице. Но не се обръщам към вас затова.
Идеята ми е да попитам: ИМА ЛИ НАЙ- СЕТНЕ НЯКОЕ ДЕТЕНЦЕ, КОЕТО СЕ Е ИЗЛЕКУВАЛО ОТ АТОПИЧЕН ДЕРМАТИТ, ИМАМ ПРЕДВИД-НАИСТИНА И ЗАВИНАГИ. кажете, моля как стана това, колко време се лекувахте, колко е годишно детето ви сега, какви мазила използвахте и т.н. Ще се радвам, ако повече хора отговорят на въпроса ми, защото това означава повече здрави дечица и надежда за нас, останалите.



Тема Re: Резултати Мустаковнови [re: DaraD]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано20.02.05 17:34



Хубаво, че имаш вече резултатите, не е толкова зле, доста неща може да хапва детенце. Сега бавно и спокойно дано започнат да се успокояват нещата. Много стискам палци!




Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: дepмaтични]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано20.02.05 17:36



Много ме е страх да отговоря на този въпрос положително, но истината е, че синът ми беше много зле (наследствено), сега е на почти 4 години и от около 8 месеца не е имал проблеми. Основното, което помогна е максимална превензия, диета, мноооого бавно захранване.

Има светлина в тунела. Дано да се вижда при все повече деца




Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: kalimbi]  
АвторШakaтa (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 20:32



И аз днес (21.02.2005) чух за "вълшебния" Елидел - безумно скъп и много ефективен. Като се порових из Интернет се оказа, че на 16 този месец от FDA (американската агенция, която одобрява лекарствата и храните за годни за употреба върху хора) имат сериозно съмнение, че това лекарство Елидел причиняяня рак и се препоръчва да не се дава на деца по-малки от 2 години



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Чeтa]  
АвторШakaтa (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 20:38



Гълъбов е мошеник, на който трябва да отнемат дипломата на лекар ако въобще има такава



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: дepмaтични]  
АвторШakaтa (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 20:56



Доколкото знам не може да се лекува, защата това е заболяване на генна основа - най-често съчетаване на гените от двама родители, които са алергични както сме ние със съпруга ми. Синът ми е на 4години и повече от година си беше добре - от време на време се появи някой дребен обрив след грешка в диетата, после изчезне. Вярно че, през по-голямата част от времето той пие кларитин макар и с малки почивки. Алергологът, който му постави диагнозата - д-р Йордан Мирчев от кв. Хаджи Димитър (истински професионалист) ми каза навремето преди 3години, че децата с атопичен дерматит са по-интелигентни от връстниците си, ако това Ви успокоява. Голяма работа една диета и с това се свиква. По-важно е да пазите детето си да не развие алергичен ринит и в последствие бронхиална астма, тъй като това е най-вероятната прогноза на атопичния дерматит.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: Шakaтa]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано22.02.05 03:59



Това не е вярно, поне не е доказано. Говори се за фамилна обремененост, но това далеч не е единственият причинител на алергията. Има много хора, които я добиват в по-късен етап, както и родени с алергия без фамилна обремененост.
Много още има да е проучва и изследва точната причина.
А излекувани има не малко. Някои не напълно, но определено нещата могат да бъдат овладяни.
Иначе е вярно, че най-важното е превенцията, за да не стане хронично и да не се усложни към астма например.




Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: DaraD]  
АвторMarina (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 16:30



Zdravejte na vsichki, ne moga da pisha na kirilica,izv.

Iskam samo da vi kazha ,che firma Neways,tja e amerikanska, proizvezhda kozmetika za deca s alergichni problemi :dermatit,ekzema, i dr.
Tazi kozmetika ne sadyrzha nikakvi vredni systavki,koito mogat da davat alergichni reakcii,predi vsichko : alkohol,lanolin,glicerin,SLS,SLES i dr.

Poglednete neways.com ili wrinkle-guard.hit.bg - ima mnogo polezna informacija i v google.
Da ne pomislete samo, che iskam da vi prodam neshto i az imam dete i kato cheta, kak se mychite ,ne moga da ne pisha, a znam che mozhe da se pomogne.dano da me razberete pravilno.



Тема Re: Атопичен дерматит - пак въпроси и козметиканови [re: DaraD]  
Авторcveti (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 20:46



здравейте!
едва преди час отворих тази страница и вече имам въпроси.става въпрос за моето бебче.то също е с диагноза атопичен дерматит. минахме през няколко доктора-различни мнения, различни начини на лечение. вече не знам на кого да вярвам, защото май нищо не помага. вече доста изчетох за този атопичен дерматит, обаче не мога да си обясня каква е връзката с бронхиалната астма. ще се радвам,ако някой ми отговори.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.