Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:23 17.05.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Сладкиш без яйца и мляконови [re: Teди]  
Автор Svetulka (bulka)
Публикувано15.05.04 12:07



И аз нещо се обърках вече...Питам защото когато се появи алергията към белтъка на кравето мляко,аз кърмих и продължих да кърмя,като спазвах стриктна диета-безмлечна,без мед,без какао,без ядки,само хляб Добруджа можех да консумирам...Та значи щом аз не съм ги яла тези неща ,не мога и на Ралица да ги давам?И оттам се зачудих какво брашно да използвам?
Готови безмлечни каши гледах вчера ,ама с ядки ,с цитруси,тцц...май не мога да ги давам ,нали??
И така и не ми стана ясно защо не можех да ям пълнозърнест хляб примерно?!



Тема Re: Сладкиш без яйца и мляконови [re: Svetulka]  
Автор marid (i Martin)
Публикувано15.05.04 12:21



За пълнозърнестия хляб ми хрумва, че ако има в него сусам или орехи например те са алергизиращи и затова, но в Добруджа-та има бяло брашно, така че то няма да е проблем. За безмлечните каши не взимай тези с цитруси и банани - има с ябълки - на Беби и Хумана, с ябълки и сини сливи на Беби; а и към всяка без плод можеш да добавяш плодово пюре или пресен настърган плод - даже е по-добре.



Тема Re: Сладкиш без яйца и мляконови [re: Svetulka]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано15.05.04 17:48



Marid вече ти е отговорила за пълнозърнестия хляб, на мен също не ми хрумва друго по-съществено обяснение на забраната.
Не знам колко тежко е положението при вас, но ако мнооого обичаш пълнозърнест хляб, не виждам причина да не хапнеш малко. Твоят организъм все пак обработва храната, необработени белтъчни молекули минават през кърмата, само ако си прекалила с белтъчната храна.

Каквато и диета да спазваш за себе си, диетата за Рали ще е още по-стриктна. Малко по-нагоре в тази тема има списък с храните, които могат да ядат децата с алергия към белтъка на млякото. Все пак имай предвид, че всяко дете е индивидуално и с всяка храна трябва да се действа много внимателно.
Ядки, цитруси, домати, мялко и млечни, яйца и яйчни - това са все "опасни" храни, които се включват късно в менюто на малчовците.
За захранването най-добър съвет може да ти даде педиатър или алерголог.



Тема Направих сладкишанови [re: Teди]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано20.05.04 09:46



Вчера направих сладкиша и малко редактирах рецептата.
Вместо 3 чч брашно, сложих 2 чаени чаши и добавих и 1/3 чч олио, защото в оригиналната рецепта нямаше мазнина. Стана вкусно .

Сладкото ми е купено - взех конфитюр от вишни (с цели плодове) и сложих около половин бурканче (цялото е 380 грама). Този конфитюр не го препоръчвам, защото от него тестото стана неприятно сиво-синьо на цвят и дори след печенето не изчезна.

Ако правите сладкиша в чашки за крем карамел, пълнете ги с тесто до половината, защото бухва.
От цялата доза на мен ми излязоха 12 сладкишчета. Ако чашките ви са по-малко, редактирайте рецептата.

Ето и снимка

Редактирано от Teди на 07.07.04 09:39.



Тема Re: Направих сладкишанови [re: Teди]  
Автор Ancheto* (на Петър)
Публикувано20.05.04 12:32



Да можех от картинката да си взема едно сладкишче. Още не съм обядвала, а те са страшно апепитни.



Тема Re: Направих сладкишанови [re: Ancheto*]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано20.05.04 12:53



Ей, хич не помислих за гладните ... Анче, станаха за нула време, грабвай купата и пускай фурната да се топли!



Тема Re: Сладкиш без яйца и мляконови [re: Svetulka]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано20.05.04 20:29



Виж по-нагоре в тази тема, има много хубави каши на Беби безмлечни, безглутенови, все ще си изберете нещо



Тема Оризовите хлебчетанови [re: Millena]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано02.06.04 09:50



На Оги много му харесаха оризовите хлебчета, които Миленчето раздаде на децата на разходката в Южния парк. Намерих ги в Билла.
Казват се HAM-LET. Имаше три вида, ние взехме от тези с червена линия - натурални са, без глутен. Цената в Билла беше 0,99 лв. за пакетче.

Да ви е сладко



Тема Re: Оризовите хлебчетанови [re: Teди]  
Автор marid ()
Публикувано02.06.04 10:11



И аз ги открих там:)) - има оризови, пшеничени и оризови с ким - тези последните не са подходящи.

P.S. oткрих още малко подходящи пюрета за бебоците, които ядат пилешко - на Сънвал и Нестле - пиле, картофи, моркови и раст, мазнина



Тема За пюретатанови [re: marid]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано02.06.04 11:41



Ако имаш време, напиши ми съдържанието на пюретата на бележка и ще ги добавя в списъка

Целувки на Марти




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.