Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 21.05.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Споделете: Готови храни и рецептинови [re: Teди]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано07.04.04 17:39



Ами никак "Безмлечна каша от грис" така пише.



Тема Re: Споделете: Готови храни и рецептинови [re: Millena]  
Автор marid (i Martin)
Публикувано09.04.04 09:26



Още 2 вида месни пюрета на Хип - за над 8 месеца са - пуйка с ориз и моркови и пуйка с царевица, ориз и моркови. Между другото те са им от Хипоалерг. серия, но има разминаване между етикетите на български и оригиналния на бурканчето - на българския, понеже гио е домързяло да правят етикети за отделните видове са напляскали на общо основание Пуйка със зеленчуци" - писали са , че имат и домати, а тези 2те нямат - имат само това, което написах по-горе и раст. мазнина. Така че, четете оригиналните етикети.

Цената им е ок 2.80



Редактирано от marid на 09.04.04 09:28.



Тема Re: Фризопепнови [re: Millena]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано09.04.04 12:18



Само да споделя, че в Аптеки-дрогерии Ремедиум - на Граф Игнатиев гърба на Нотариата и на ул. Шишман, Фризопеп струва 15.60 лв. Аз купих оттам, когато ми се наложи да купя и останах изненадана от приемливата цена, както знаете навсякъде е 20, че и нагоре.
Там по принцип и лекарствата са по-евтини и козметиката.




Тема Re: Фризопепнови [re: queenmabb]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано09.04.04 12:24



Ти ме застреля направо!
Аз не съм го виждала на цена по-малка от 21лв.
Вече ще знам от къде да купувам, ако се наложи.




Тема Re: Фризопепнови [re: queenmabb]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано09.04.04 13:24



Страхотно!! И другите ли неща са толкова евтини там? Това е супер ниска цена! Аз едно време за гадното Алфаре съм давала по 16 лв и то от борсата "Бебелан".
Браво за инфо-то! Ще го добавя в материала за ХА млека.



Тема Re: Споделете: Готови храни и рецептинови [re: Millena]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано21.04.04 16:16



Намерих сайта на пюретата "Ам-ам". Вътре е описано съдържанието на всяко едно от пюренцата. Дано да ви е полезно!
Ето го -





Тема Re: Споделете: Готови храни и рецептинови [re: *Milena]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано21.04.04 17:25



Браво!! супер е това!



Тема Re: Фризопепнови [re: queenmabb]  
Автор Toby (Sunny)
Публикувано25.04.04 10:03



Искам да ти блягодаря за информацията. Вчера ходихме в тази аптека и си купихме Фризопеп две кутии. Доста парички се спестяват, а пък и много ми хареса аптеката. Така ще има парички на малката за нова играчка.
Пък си купих и един чай( червен) за отслабване от там, дето го пиели китайските императори.



Тема Re: Фризопепнови [re: Toby]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано25.04.04 11:05



Радвам се
И ние трябва да купим една кутия този месец - дават ни осем, но не ни стигнаха, нали ядем само мляко още, та утре ще ходя.
Там наистина всичко е по-евтино и лекарствата и например продуктите на Авент и то с по няколко лева. Има и пюрета ама не знам как вървят цените по принцип, защото още не сме купували.
Ще хвърля око и на чайовете за отслабване




Тема Как правя пюре [re: Millena]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано28.04.04 12:34



Зеленчуково пюре

първи начин:
Във вряща подсолена вода пускам нарязани на ситно 1 картоф (колкото юмрук), 1 глава лук, 1 чушка. Когато се сварят зеленчуците изцеждам от водата, слагам малко мазнина и копър (магданоз). Накрая слагам 2 мерителни лъжички Фризопеп.

Картофите могат да се заменят с ориз.
Чушката и лукът могат да се заменят с всякакви зеленчуци (моркови, тиквички, карфиол, броколи, грах и т.н.).
Към готовото пюре могат да се добавят сварено цвекло, подправки. Понякога слагам и нарязана, сварена ябълка.
Преди време вместо сол, слагах в домашното пюре 2-3 сл готово плодово пюре. Зеленчуковото пюре придобиваше леко сладък вкус и Оги само така го ядеше.
Вместо да се цедят зеленчуците, в зеленчуковия бульон може да се сложи филийка сухар и така се получава зеленчукова супа със сухар .

втори начин:
В 1 сл мазнина и 2 сл вода запържвам 1 глава лук. Когато се задуши, слагам малка шепа ориз, карфиол, сол и наливам около 1 чч вода. Оставям да ври, докато водата почти се поеме от ориза. Махам от котлона, слагам копър и 2 мерителни лъжички Фризопеп.

Карфиолът може да се замени с друг зеленчук.


Месно пюре

Месото ми е предварително сварено, пасирано и замразено.
Размразявам 4 кубчета месо (около 4 пълни чл). Отделно сварявам зеленчуци (картоф, чушка, морков, лук и т.н.). Отцеждам зеленчуците от водата и слагам месото при тях. Не слагам мазнина. Добавям малко сол и слагам 2 мерителни лъжички Фризопеп.


Картофена крем-супа

Нарязвам на ситно един картоф и го сварявам в подсолена вода. Изваждам го и го пасирам, като добавям по малко от водата, в която е варен. Слагам малко сол, чубрица и мазнина.

Картофът може да се замени с друг зеленчук (грах, морков, домат).


Накрая да добавя - има рецепти за сладкиши без яйца, които можете да приготвите с газирана вода вместо комбинацията кисело мляко и сода за хляб. Вкусът им става по-добър, ако в тестото се добавят и няколко лъжици сладко или конфитюр.

Ароматизиртаните нишестета (царевични или пшенични) обикновено се понасят от децата с алергия към белтъка на кравето мляко. Можете да направите бисквитена торта с такова нишесте (естествено, приготвено с вода), като можете да добавите няколко лъжички Фризопеп в крема.
За всеки случай, пробвайте дали ароматизираното нишесте понася на детето ви!

Редактирано от Teди на 28.04.04 13:10.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.