Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:30 21.05.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Как правя пюренови [re: Teди]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано28.04.04 13:39



Само да кажа, е аз лично съм силно алергична към чубрица!! Така че не я препоръчвам като подправка за алергични деца.

А рецептите са супер! Аз все се каня да напиша за тортата с нишесте и сега ща го направя



Тема Бисквитена тортанови [re: Millena]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано28.04.04 13:53



Продукти за около 2 порции:
2 мерителни лъжички нишесте (пшенично или царвично без аромати)
Около 350 мл вода
3-4 мерителни лъжички от формулата, която яде детето (Фризопеп, ХА мляко)
2 чаени л захар
сладко или плодово пюре по избор (смокини, боровинки, шипки, череши, дюли и т.н.)
1/2 пакет обикновени бисквити
1-2 бисквити "Ревю" и малко корн-флейкс за украса

Приготовление:
Слага се водата на котлона. През това време нишестето се разбира в чаша с малко хладка вода. Когато водата кипне се вдига от котлона и към нея се добавя нишестето с непрекъснато бъркане (за да остане гладко) и захарта (тя може да се сложи и още първоначално). Сместа се връща на котлона и се бърка няколко минути, докато нишестето се сгъсти и избистри (2-3 мин). Премества се и се оставя да се охлади. Добавят се сладкото/пюрето и формулата, разбърква се добре.
В малко съдче се поставят ред обикновени бисквити, ред крем, накрая се завършва с крем. Отгоре се украсява с 1 кръгла бисквита, корн-флейкс и плод от сладкото. След около 30 мин е готова за консумация. Може бисквитите предватително да се топват в малко компот, така стават по-сочни и тортата може да се яде по-скоро.

По същият начин можете да приготвяте само нишестен крем, който е разнообразен спрямо това какво добавяте вътре.

Редактирано от Millena на 28.04.04 13:55.



Тема Кифлички с мая - 32 бр.нови [re: Millena]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано01.05.04 13:23



продукти:

2 чч брашно (моята чаша е от 300 мл)
1 чл суха мая
2/3 чч топла вода (ако е за възрастни, може прясно мляко)
9 сл олио
1 чл захар
1 чл сол
някаква плънка (сирене, сладко)

приготовление:

В брашното се прави кладенче и в него се слагат маята, захарта, солта, олиото и се добавя водата. Замесва се тесто. Може да се наложи да се добави още брашно или вода, преценете!
Дели се на 2 части, като всяка част се разточва на тънка кръгла кора.
Всяка кора се нарязва на 16 части (както се реже торта). Получават се 16 триъгълника. В широката част на всеки се слага малко плънка, завива се и краищата се притискат здраво.

От двете кори стават общо 32 кифлички. Нареждат се в намазана с олио тава, слагат се в затоплена фурна и се пекат на умерена температура.
По желание, преди да се опекат, кифличките могат да се намажат отгоре с жълтък.
Аз ги правя с плънка от сирене, защото плънката от сладко ми изтича по време на печене.

Така изглеждат готовите

(тези са мазани с жълтък отгоре)

Редактирано от Teди на 28.11.04 11:51.



Тема Re: Още подходящи пюретанови [re: Millena]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано06.05.04 16:50



Обезсърчена от ограничения избор в зеленчуковите пюрета, подходящи за нас, днес поразгледах асортимента на Семпер и мисля, че открих още някои подходящи.

Броколи с оризово брашно
Картофи с пащърнак (това е ряпа)
Грах с оризово брашно

Поне мисля че стават за нас.
Не купих, така че не мога да опиша пълното им съдържание, но не видях нищо тревожно. По 2.20 са.

Ще разглеждам и още.




Тема Re: Още подходящи пюретанови [re: queenmabb]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано06.05.04 22:18



Пащернака трябва да се опитва внимателно! Но обикновено е ОК.
Другите ми зиглеждат добре, може да се опитват



Тема Сладкиш без яйца и мляконови [re: Millena]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано11.05.04 11:03



1 чч захар
1 чч хладка вода
2 чч брашно
1 чл сода за хляб
1/3 чч олио
сладко по избор

От всички продукти се забърква тесто и се пече в загрята фурна.

Моята майка наливаше от тестото в чашки за крем-карамел (пълнят се до половината; не помня колко броя чашки ползваше) и така печеше.
По желание могат да се поръсят с пудра захар.

Редактирано от Teди на 20.05.04 09:46.



Тема Re: Сладкиш без яйца и мляконови [re: Teди]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано11.05.04 12:49



Много добре звучи! Непременно ще го опитам!



Тема Re: Още още подходящи пюретанови [re: Millena]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано12.05.04 20:09



Днес разгледах асортимента на Sunvall и се оказва, че има доста пюрета като за нас. Запомних "Картоф и морков", "Картоф и тиква" и най-вече интересно ми се стори "Морков и царевица", но имаше още доста видове. Цените бяха около 1.60 за голямо бурканче.




Тема Re: Сладкиш без яйца и мляконови [re: Teди]  
Автор Svetulka (bulka)
Публикувано13.05.04 19:24



Извинявай,но не разбрах брашното става ли за дете с алергия към белтъка?Какъв вид брашно слагаш ти в сладкиша?
Извинявам се за тъпите въпроси ама хич не съм наясно!



Тема Re: Сладкиш без яйца и мляконови [re: Svetulka]  
Автор TeдиМодератор (с Огънче)
Публикувано14.05.04 10:30



Сладкиша не съм го правила, мама ни го приготвяше. Миналата седмица попаднах на рецептата, но поради многото празници у дома напоследък не ми остана време да го забъркам.

Ако алергията е само към белтъка на кравето мляко и детето няма непоносимост към глутена, би трябвало всяко брашно да става.
Има царевично брашно, има и оризово, но не знам в каква посока ще се промени вкусът на сладкиша от тях.
Дали успях да помогна...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.