Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:42 12.06.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: coпoлaнka]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано20.07.08 10:34



Ух,че си сладка сополанка!

Много си готина,ама понякога си малко заядливичка!
Да бе,такива са ми тез мойте/наште глупави познати! По-скоро исках да кажа на другите, дето се крият в миша дупка, да не стигат до туй дередже,ама малко съм обяснителен....



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: about blank]  
Авторcoпoлaнka (Нерегистриран)
Публикувано20.07.08 14:59



тази случка с криещите се е друга. бих желаа да се коментира там в темата на информаторката, тука нека по добре да разъждаваме на глас- има ли смисъл например 400 заразени Либийчета да тръгнат на училище или то, така или иначе според повечето притеснителни тука, няма смисъл, да си губят времето. Ти какво ще кажеш?



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: coпoлaнka]  
Автор about blank (добричък)
Публикувано20.07.08 15:59



Повечето притеснителни явно не искат да схванат,че това е хронично заболяване,за което има лечение и то доста по-успешно,отколкото за някои други хронични заболявания. Искрено се надявам, че е отминало безвъзвратно времето,когато хората с положителен резултат са се отчайвали до крайност, напускали са работата и семействата си и са чакали само кога ще дойде края! Е, за жалост, опасенията от разкритие и стигма може би ще ги има още векове,особено в нашата мила родина,но , както казва една моя добра позната - не може и .... в ...., и душата в рая! Няма пълно щастие!





Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: about blank]  
Авторcoпoлaнka (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 09:28



Да ама точно това е дразнещото в мненията на тези които колкото и пъти да ходят да се тестват, хем се съмняват в резултата си, хем в стремежа си да получат успокоение, не осъзнават, че с тези техни мисли, влиаят и на инфектираните с хив, като постоянно им припомнят - че тази инфекция все още е нещо лошо заради което не си заслужава да живееш спокойно. Например има няколко детенца и в България с вродена инфекция. Те как биха живели, ако постоянно някой им повтаря, че всъшност -като не са показали определен резултат, трябва всяка нощ да се разтройват, че утре може и да не се събудят живи.



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: coпoлaнka]  
Автор FireeeМодератор (същата)
Публикувано21.07.08 09:50



Никой на никого нищо не припомня. Това е клуб за взаимопомощ. ХИВ+ хората знаят, че има терапия, а тези от тях, които влизат тук, си поемат "риска" да се сещат, че все пак са ХИВ+, никой с нищо не ги обижда.

No Fear
Destination Darkness


Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: coпoлaнka]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано21.07.08 14:11



Никой не може да припомни на един ХИВ серопозитивен че е такъв.Просто защото никой инфектиран не може да забрави какво палаво вирусче си носи.Инфектираните знаят за какво става въпрос,знаят как да живеят с вируса,знаят че живота продължава такъв какъвто са го имали преди диагнозата.Така че никой не може да разстрои ХИВ позитиввен,ако той самия не е разстроен и не се чувства зле от факта че е такъв.Казвам ти го от опит.Преди,когато още бях прясно инфектирана,не знаех какво ме очаква и мислех е умирам,самата думичка ХИВ ме хвърляше в ужас.Сега съвсем,ама съвсем не ми пука че го имам,научих се да живея в съгласие с него,храня си го с бонбони и въобще не ми тежи.Така че едва ли на някой друг като мен,който си познава "приятелчето" би му пукало че му се напомня за него.



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: bat_out_of_hell]  
Авторcпoпaнka (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 18:00



Е добре ама защото тогава пациентките след като отидат на ТЕСТ не се успокояват?



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: cпoпaнka]  
Авторkoli9O (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 19:07



не мога да разбера защо ти си толкова притеснена за нас притеснените



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: cпoпaнka]  
Автор bat_out_of_hell (ентусиаст)
Публикувано21.07.08 20:06



Защото в КАБКИС-ите явно толкова си вършат работата.Нали трябва да се прави предтестово и следтестово консултиране?Я питай дали на някого са се постарали да му направят такова.Май няма такива,или ако все пак има те са единици.
Затова хората излизат от КАБКИС-ите още по-притеснени отколкото са влязли,защото никой нищо не им обяснява.
А на Тонка й дреме на г*за дето си го вее по чужбина и ни разправя колко са ни прекрасни програмите.А мерси от такива прекрасни програми,да си ги държи в къщи и да не се излага поне пред хората дето знаят за какво става въпрос.



Тема Re: о ми тяхния резултат нали не е верен?нови [re: bat_out_of_hell]  
АвторCoпoлaнka (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 20:15



азбе аз съм ходила и са ми правили. Но пак ще отида, искам да разбера едно нещо




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.